PODPOWIEDZI:

Komputer Plecak? Recenzja MSI VR ONE R7!

Serdecznie was zapraszam na recenzję niezwykłego plecaka do VR od MSI. Czy na pewno działa tak jak zapewnia nas producent? Zapraszam do czytania.

MSI VR One

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Procesor 7. generacja Core i7
 • Waga
 • Wygoda działania
 • Świetny Wygląd
 • Moc
 • Pełna kompatybilność z HTC VIVE
 • Cicha praca
 • Nie grzeje się
WADY
 • CENA
 • Brak możliwości rozbudowy
 • Nie można postawić w pionie
 • Brak dodatkowych funkcji zwykłego plecaka

DESIGN 

Zacznijmy od jednostki głównej i jej wyglądu, który prezentuje się naprawdę dobrze. Utrzymany w kolorach czerwono-czarnym prezentuje się znakomicie i nie ma zbytecznego oświetlenia, co najprawdopodobniej jest wywołane ograniczeniami baterii, o której wspomnę dalej, ale wychodzi to całej jednostce na plus.

Aktualna CENA MSI VR ONE 7RE >>

VR ONE 7RE

Plecak razem z bateriami waży około 3,6 kg i spokojnie możemy skorzystać z niego zarówno grając z nim na plecach lub spokojnie kładąc go na biurku jako cichy i mały komputer. Niestety nie ma możliwości postawienia go w pionie.

VR ONE 7RE

Tył jednostki, który ma za zadanie komfortowo przywierać do naszych pleców jest metalową konstrukcją, która jest dobrze wyprofilowana. W zestawie dostajemy również szelki, które są dobre jakościowo i można je dowolnie regulować. Bardzo dobrze prezentuje się również przycisk zasilania, który subtelnie komponuje się w design jednostki a drobne diody LED, mówiące o stanie baterii, przywodzą na myśl światła na pasach startowych lotnisk co wygląda naprawdę wyśmienicie.  

MSI VR ONE 7RE

Specyfikacja 

MSI VR ONE 7RE to całkiem potężna jednostka mimo swoich niedużych gabarytów. Na pokładzie mamy na chipsecie Intel CM238 Intel Core i7 7820HK 7 generacji 3.8GHz, który w trybie turbo, może nawet rozpędzić się do 4.2GHz. Kartą graficzną w tej jednostce jest GeForce GTX 1070 8GB GDDR5. Do tego dochodzi nam 16GB pamięci RAM DDR4 o taktowaniu 2400Mhz oraz pamięć w postaci dwóch SSD na złączu M.2 na specjalnym PCI Express 3 generacji x4, który umożliwia jednostce szybszą pracę, co zdecydowanie czuć podczas użytkowania.


 

VR ONE 7RE

Na górnej części jednostki znajdują się rozmaite wejścia i wyjścia. Od lewej wejście mikrofonowe i wyjście audio jack, wyjście HDMI mogące wyświetlać 4K w 60Hz, cztery USB.3.0 oraz wyjście Mini-Display Port.

Do całego zestawu dostajemy również dwa akumulatory, które według zapewnień producenta powinny wystarczyć na spokojne 90 minut działania, niestety podczas moich testów komputer przy intensywnym użytkowaniu w grach działał zaledwie 70 minut. Kabel do ładowania akumulatorów lub po prostu zasilania jednostki ma wejścia w dosyć niefortunnym miejscu i pierwotnie miałem problem z ustaleniem gdzie powinienem go wpiąć, ponieważ wejście na pierwszy rzut oka nie przypomina końcówki kabla.  

MSI VR ONE 7RE

Działanie 

A jak działa nasza jednostka? VR ONE spokojnie radzi sobie z każdym najnowszym tytułem jak np. w Battlefield 1 na najwyższych detalach utrzymując w miarę stały framerate na poziomie 60 klatek na sekundę a w grach typu Counter-Strike GO lub League of Legends, przy najwyższym poziomie detali działa po prostu wyśmienicie. Jednak ta jednostka nie powstała do klasycznego grania przy biurku a właśnie do wirtualnej rzeczywistości.

Wydajność MSI VR ONE 7RE

Miałem tą przyjemność, że do testów dostałem również HTC Vive, z myślą o którym, powstał ten komputer. MSI VR ONEudostępnia namwszystkie niezbędne złącza by podpiąć HTC Vive, nawet jeżeli zamierzalibyśmy grać z podpiętymi padami do jednostki na kablu ze złączem mini USB. I jak tutaj się sprawuje? Po skalibrowaniu Vive bawiłem się doskonale, jednostka nie miała większych problemów z żadną z produkcji oraz umożliwiała spokojne poruszanie się po pokoju bez obawy o kable. Jednym z problemów, które napotkałem to zdecydowanie zbyt duża długość kabla wychodzącego z okularów HTC, musiałem je upchać do kieszeni bo po prostu żywnie nie dało się ich nigdzie w VR ONE schować. 


 

VR ONE 7RE
Podczas testów dużą uwagę zwracałem na dźwięki jakie wydawała z siebie jednostka, ciągle doszukując się nawet najmniejszego szumu z dwóch otworów wentylacyjnych. VR ONE działa cicho, prawie niezauważalnie jednak od czasu do czasu potrafi zaszumieć lub jest troszkę głośny podczas mocnego eksploatowania go w grach lecz są dalej to niezwykle ciche odgłosy. Dużą zaletą usytuowania wywiewów jest umiejscowienie ich po bokach, dzięki czemu ciepło wydalane jest z dala od użytkownika.

Testy:

 • CINEBENCH R15:

  • OPENGL 110.93 FPS

  • CPU 688 CB

 • FURMARK3D
  • 45-79 Stopni °C

 Podsumowanie 

MSI VR ONE 7RE to solidna jednostka, niezwykle potężna jak na swoje gabaryty. Działa dokładnie tak, jak wymyślił sobie to producent umożliwiając bardzo przyjemną rozgrywkę VR bez plątania się w kable. Niestety jednostka ma też drobne wady jak zdecydowanie wysoką cenę oraz brak jakichkolwiek innych elementów faktycznego plecaka, w których zmierzając na np. Lanparty moglibyśmy schować niezbędne nam kontrolery, kable czy prostą myszkę z klawiaturą. A wy, jak oceniacie jednostkę, czy skusilibyście się na jej zakup? 
 

Odznaczenie MSI VR One R7

blog comments powered by Disqus
Komputer Plecak? Recenzja MSI VR ONE R7!