PODPOWIEDZI:

Test Taniej Klawiatury Mechanicznej! Ravcore Edge

Ravcore Edge to klawiatura mechaniczna dla graczy w cenie poniżej 300 zł. Czy klawiatura w tej cenie przy sporej konkurencji jest warta uwagi? Czy jakość idzie tutaj w parze z ceną? Zaraz się o tym przekonamy.

Ravcore Edge

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ergonomia i wygląd
  • Dodatkowy port USB oraz Audio In/Out
  • Zmienne podświetlenie
  • Wydajne i wygodne przełączniki
  • Cena
WADY
  • Brak podkładki pod nadgarstki
  • Brak płyty z oprogramowaniem w pudełku

Zawartość pudełka

Klawiatura Ravcore Edge jest już na rynku od jakiegoś czasu. Spakowana jest w dość standardowe pudełko okraszone logotypem producenta wraz z krótką specyfikacją techniczną. Klawiatura jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami. W pudełku poza nią znajdziemy dodatkowo otwieracz do napojów, co dla niektórych może być użytecznym dodatkiem. Nie uświadczymy jednak płyty z oprogramowaniem - trzeba je samemu pobrać  ze strony producenta.

Ravcore Edge Przód

Specyfikacja

Ravcore Edge jest klawiaturą mechaniczną wyposażoną w przełączniki Blue Kailh, których żywotność jest szacowana na ponad 50 milionów kliknięć. Siła nacisku na klawisz to 50 gramów, a ten reaguje po przebyciu 2 mm. Klawiatura została zaprojektowana minimalistycznie, dzięki czemu jest klasycznie stylowa. Przewód o długości 180 cm jest zabezpieczony solidnym oplotem w kolorze czerwonym, a zakończony pozłacanym wtykiem USB. W klawiaturę wbudowane są złącza Audio In/Out oraz port USB - to świetne rozwiązanie pozwalające na podpinanie zarówno sprzętu audio, pamięci przenośnej czy też innych urządzeń USB. Im mniej jest poplątanych kabli na biurku tym lepiej, dlatego twórcom Ravcore należą się ukłony za ten pomysł. Klawiatura ma wysoki profil i sporo waży, dzięki czemu stoi na biurku stabilnie. Brak tu niestety oparcia na nadgarstki, co zmniejsza komfort pracy. Niestety producent nie przewidział tego w swojej ofercie, a szkoda.

Sprawdź również nasz ranking klawiatur dla graczy >>> 

Multimedia

Ravcore Edge posiada kilka klawiszy multimedialnych. Z pozycji klawiatury możemy sterować playerem, a więc między innymi przewijać utwory muzyczne oraz ściszać lub wyłączać dźwięk za pomocą klawiszy F5 - F12. Nad blokiem numerycznym znajdują się wydzielone klawisze odpowiadające za zmianę podświetlenia klawiszy. Jeden uruchamia podświetlenie ogólne, a pozostałe pozwalają zmieniać podświetlenie dla przycisków WSAD oraz strzałek. Łącznie mamy 6 trybów podświetlania. Dodatkowo mamy jeszcze 6 programowalnych klawiszy (G1 - G6) umieszczonych w klawiszach Ins, Home, PgUp, PgDn, End i Del.

Ravcore Edge Tył​​​​​​

Blue Kailh w akcji

Przełączniki mechaniczne Blue Kailh sprawdziły się w testach nad wyraz dobrze. Nie są za głośne, choć dość wyraźnie klikają. Można mówić o dużym komforcie użytkowania podczas grania w niemal każdy tytuł, głośność klawiszy nie jest uporczywa podczas codziennej pracy biurowej. Do przełączników można się przyzwyczaić już po pierwszych minutach użytkowania. Dzięki łatwości wyjmowania klawiszy czyszczenie klawiatury przebiega bezproblemowo i sprawnie, co jest dużym plusem w zakresie pielęgnacji sprzętu. 

Jakość

Należy wspomnieć o wykonaniu klawiatury. Użyte do jej produkcji tworzywo jest twarde i wytrzymałe. Podwyższenia klawiatury trzymają się pewnie, a spasowanie jest na bardzo wysokim poziomie - nie uświadczymy szpar, luzów czy trzeszczenia naszego akcesorium. Klawisze mają bardzo wygodny profil i czytelną czcionkę.

Ravcore Edge Przód 1

Podsumowanie

Ravcore Edge to solidna klawiatura mechaniczna. Testowałem ją z olbrzymią przyjemnością i szybko zastąpiła mojego poprzedniego mechanika. Spisywała się zarówno przy graniu, jak i w codziennym użytkowaniu. Przypadło mi do gustu jej wykonanie w duchu minimalistycznym oraz ergonomia. Brak dodatkowych klawiszy funkcyjnych nie był dla mnie problemem, gdyż nie jest to dla mnie element obligatoryjny klawiatury mechanicznej. W jej przypadku można mówić o przewadze zalet nad wadami, oprócz tego ze względu na cenę ciężko jej nie polecić, gdyż z pewnością jest sprzętem mogącym służyć swojemu posiadaczowi przez lata.

Ocena

Sprawdź też:

blog comments powered by Disqus
Test Taniej Klawiatury Mechanicznej! Ravcore Edge