PODPOWIEDZI:

Doogee Mix - Pierwsza Recenzja Bezramkowca

Bardzo lubię testować egzotyki - smartfony, które są inne niż wszystkie, choć niekoniecznie dobre. Takim smartfonem jest Doogee Mix, czyli telefon bez ramek – a przynajmniej trzech z nich, ale na zdjęciach robi wrażenie. Zapraszam na recenzję.

Doogee Mix

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Design i wykonanie
  • 6 GB pamięci RAM
  • 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej
WADY
  • Mało intuicyjna nakładka
  • Problemy z dotykiem
  • Szybko się nagrzewa
  • Kiepskie zdjęcia przy słabszym oświetleniu

Wygląd

Jak już zdążyłem wspomnieć na początku, mamy tutaj smartfon z rodzaju bezramkowych, i faktycznie - Doogee Mix na pierwszy rzut oka może się podobać. Smartfon wykonany został z modnych materiałów, czyli szkłafront to GorillaGlass 5, tył natomiast jest również ze szkła, ale nie sądzę, żeby była to jakakolwiek Gorilla. Wszystko to spięte jest aluminiową ramką.

Najwięcej jednak się dzieje na froncie. Doogee wyposażony jest w 5,5-calowy wyświetlacz, który posiada bardzo cienkie ramki – a tak właściwie w ogóle ich nie posiada (poza dołem gdzie, jak mam wrażenie, upchnięto wszystko to, co niezbędne – nawet przedni aparat).

Doogee Mix przód

Poza optyką jest jeszcze czytnik linii papilarnych bardzo podobny do tego, jaki możemy zauważyć w Samsungach. Mimo wszystko na górnej krawędzi znalazło się miejsce na czujnik zbliżeniowy oraz głośnik. Z tyłu natomiast mamy wspomnianą taflę szkła oraz dwa aparaty - jeden 16 Mpix, a drugi 8 Mpix wraz z diodą doświetlającą. O aparatach powiemy sobie w dalszej części recenzji. Całość faktycznie wygląda ładnie; w szczególności zjawiskowo prezentuje się granatowa wersja smartfona, bardzo przypominająca modele od Samsunga.

Zerknij również na recenzję innego bezramkowca - LG Q6

Doogee Mix tył

Specyfikacja

Ważne rzeczy dzieją się we wnętrzu smartfona. Doogee Mix wyposażony jest w 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio P25 oraz 6GB pamięci RAM. Na papierze wygląda to wszystko okej, gorzej jest niestety w praktyce. Powiem szczerze - smartfon nie oferuje komfortu użytkowania. Nie wiem za bardzo czy jest to spowodowane podzespołami, wyświetlaczem, czy systemem. Może być tak, że wszystkim po trochu.

Doogee Mix bok

Najgorzej tutaj w mojej opinii wypada ekran,który miał być wisienką na torcie tego produktu. Otrzymaliśmy duży, bo 5,5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Amoled – niestety są to zamierzchłe czasy Amoleda, kiedy kolory nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Barwy są przejaskrawione – szczególnie jeżeli chodzi o barwy ciepłe, takie jak czerwień czy pomarańcz. Poza tym prawy brzeg wyświetlacza bardzo słabo (a czasami wręcz w ogóle) reaguje na polecenia. Reszta ekranu też nie grzeszy precyzyjnością. Nie najlepiej jest również z głośnością głośnika rozmów - bardzo słabo przez niego słychać, a na zatłoczonej ulicy praktycznie nie da się rozmawiać.

Doogee Mix wyświetlacz

Problemem na domiar złego są jeszcze temperatury, jakie osiąga smartfon. Po krótkim graniu, czy nawet oglądaniu na Youtube smartfon potrafi się nieźle nagrzać. To jednak już raczej wina samych procesorów. Moim zdaniem MediaTek zwyczajnie nie ma się czym chwalić i aktualnie ich procesory zostają daleko w tyle za Qualcommami. Plusem na pewno jest spora ilość pamięci wewnętrznej, bo to aż 64 GB, z czego około 48 jest dla samego użytkownika.

Zerknij na nasz ranking aktualnie najlepszych na rynku smartfonów >>>

Multimedia

Multimedialnie Doogee Mixnie wybija się ponad przeciętność. Co prawda posiada dwa aparaty (16 Mpix i 8 Mpix) i dzięki takiemu zestawowi możemy pobawić się na zdjęciach głębią ostrości. W słoneczny dzień można zrobić naprawdę fajne fotografie. Jak możecie zobaczyć - udało mi się zrobić kilka ciekawych ujęć. Gorzej aparat wypada nocą, a nawet w zamkniętych pomieszczeniach - tutaj zdjęcia wychodzą zwyczajnie brzydko.

Smartfon nagrywa filmy nie tylko w rozdzielczości Full HD, ale również 4K. Jakość jest zadowalająca, ale zasadniczo brakuje stabilizacji obrazu – nie oczekujmy w tym aspekcie za wiele. Muzycznie Doogee Mix to również nic nadzwyczajnego. Dolny zewnętrzny głośnik gra co prawda dość głośno, ale również płasko - bez basów, z drażniącymi wysokimi tonami.

System

Tutaj ponownie ponarzekam, ponieważ mimo że Doogee posiada Androida 7 z najnowszymi zabezpieczeniami na miesiąc lipiec, to jednak jego funkcje oraz nakładka, która została nam dostarczona, wołają o pomstę do nieba. Mamy tutaj masę niepotrzebnych udziwnień, sporo nieprzetłumaczonych treści, integrację z zagranicznymi portalami i wszechobecną reklamę - czyli dokładnie wszystko to, czego nie lubimy. Do tego dodajmy słabo działający ekran i mamy receptę nie na sukces - jak to zwykle bywa - a na porażkę. Na obronę jeszcze można by wspomnieć o obsłudze gestów, dual simie czy funkcji Hand FloatView, ale zasadniczo nie poprawi to oceny Doogee.

Doogee Mix SystemDoogee Mix ekran głównyDoogee Mix Wiadomości Screen
Doogee Mix aplikacjeDoogee Mix menuDoogee Mix Ustawienia

Ponadto zdarza się, że nagle ekran się wygasza, samoistnie przyciemnia lub transmisja danych się wyłącza. Takie atrakcje Doogee funduje użytkownikowi kilka razy dziennie.

Bateria

Na koniec warto powiedzieć jeszcze kilka słów o baterii. Jej pojemność wynosi 3380 mAh i starcza na cały dzień dość intensywnego użytkowania. Nie jest to wynik rewelacyjny, ale trzymający poziom. Mimo wszystko Doogee Mix wypada tutaj zdecydowanie gorzej od zblżonych gabarytowo smartfonów Xiaomi.

Doogee Mix bateria

Podsumowanie

Z przykrością muszę powiedzieć, że z ulgą rozstaję się z Doogee. Gdy otrzymałem ten model na testy, to z niemałym zaciekawieniem włożyłem do niego prywatną kartę SIM, zamieniając tym samym zrecenzowany LG Q6 na Doogee Mix. Niestety - im dłużej korzystałem ze smartfona, tym bardziej mój entuzjazm wobec niego spadał - aż do dziś, kiedy przyszło napisać mi tę recenzję. Moja ocena to 2. Zbyt dużo w tym smartfonie pomyłek, niedoróbek oraz złych rozwiązań, abym mógł polecić komukolwiek ten model. A szkoda.

ocenadesign

Przykładowe zdjęcia

Przykładowe zdjęcie wykonane Doogee Mixem.

Podgląd zdjęcia

Przykładowe zdjęcie wykonane Doogee Mixem.

Podgląd zdjęcia

Przykładowe zdjęcie wykonane Doogee Mixem.

Podgląd zdjęcia

Przykładowe zdjęcie wykonane Doogee Mixem.

Podgląd zdjęcia

Przykładowe zdjęcie wykonane Doogee Mixem.

Podgląd zdjęcia

Przykładowe zdjęcie wykonane Doogee Mixem.

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Doogee Mix - Pierwsza Recenzja Bezramkowca