PODPOWIEDZI:

Recenzja Call of Duty Mobile - Hit Na Smartfony!

Mobilne odsłony dużych gier zawsze mają pod górkę. Oczekiwania wobec takich produkcji są ogromne, tymczasem moc mobilnych urządzeń nie zawsze pozwala przenieść tytuł z komputerów. Call of Duty Mobile jest niezwykle blisko! Nie dość, że aplikacja działa świetnie, to jeszcze oferuje najważniejsze tryby z większych odsłon. Zapraszam do przeczytania recenzji Call of Duty Mobile!

Call of Duty: Black Ops 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
5 GŁOSÓW
ZALETY
 • Świetna gra mobilna
 • Sterowanie
 • Pełna zawartości
 • Mapy znane z większych odsłon serii
 • Battle royale
 • System nagród
 • Dobra wydajność
WADY
 • Graficznie nie jest to arcydzieło
 • Dużo nieuczciwych graczy
 • Matchmaking
 • Droga przepustka

Nie jest to pierwszy mobilny tytuł sygnowany marką Call of Duty. W 2014 roku pojawiła się gra Call of Duty Heroes, która była strategią! Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że Call of Duty to FPS z krwi i kości. Twórcy dostarczyli graczom coś zupełnie innego, niż Ci się spodziewali. W sumie nie ma co się dłużej rozwodzić na tym tworem. Odsłona Heroes była bardzo słaba i mocno ingerowało w system mikropłatności.

drugie podejście

Firma Activision nie popełniła tego samego błędu. Call of Duty Mobile to pełnoprawna mniejsza odsłona Call of Duty. Mobilny tytuł skupia się głównie na potyczkach sieciowych. Nie brakuje rozmaitych trybów: drużynowych deathmatchy, dominacji, frontline, gry z botami, znajdź i zniszcz czy battle royale!

Call of Duty Mobile - Ogrom trybów do grania

Patrząc na możliwości, które oferuje mobilna wersja, jest naprawdę nieźle. Każdy z trybów jest grywalny i daje radę na smartfonie. Rozmachem najbardziej imponuje tryb battle royale, który rozgrywa się na największej mapie wraz z 100 innymi graczami.

Call of Duty Mobile - Mapy pełne detali

Niestety oznacza to, że aplikacja wymaga znacznie potężniejszego telefonu. Posiadając leciwy sprzęt, możemy natknąć się na liczne problemy techniczne. Długie czasy doczytywania się, niską wydajność czy utraty połączenia. Call of Duty Mobile testowałem na iPhonie 6 i muszę przyznać, że grało mi się bardzo komfortowo!

Sprawdź cenę testowanej gry:

Zobacz aktualną cenę gry

Doświadczenie z większych odsłon

Call of Duty Mobile nawiązuje do większych odsłon Call of Duty. Najważniejszym elementem jest rozgrywka w sieci z innymi graczami. Często jesteśmy nagradzani różnymi przedmiotami dzięki braniu udziału w mini wydarzeniach.

Są też wyzwania tygodniowe, w których to zdobyć możemy lootboxy za wykonywanie zadań. Wartościowe prezenty za codzienne logowanie się do gry czy wyzwania społecznościowe. Grając z innymi, odblokowujemy dla siebie i innych unikatowe przedmioty.

Call of Duty Mobile - Lootboxy

Naszego wirtualnego żołnierza można wyposażyć w dwie pukawki. Pierwsza to broń główna, a druga służy jako oręż dodatkowa. Bronie można rozwijać dzięki specjalnym punktom doświadczenia. Zwiększając poziomy, otrzymujemy możliwość instalowania dodatków.

Do tego dochodzą perki, broń specjalna czy granaty. Ponownie ilość możliwości powoduje, że mobilna odsłona staje się bardzo konsolową czy komputerową. Do trybu battle royale żołnierza wyposażyć możemy w inne ubrania, spadochron, spraye, emotki i klasy postaci.

Call of Duty Mobile - Wrażenie robi ilość rozegranych meczów

Nie należy zapominać o funkcjach społecznościowych. Możemy tworzyć i dołączać do klanów. Pisać i zapraszać innych graczy do listy znajomych. Prezenty automatycznie wysyłane są na naszą skrzynkę pocztową. Są także dodatkowe lootboxy za oglądanie reklam.

najlepsza gra na smartfony?

Dawno nie bawiłem się tak dobrze na smartfonie. Być może odzwyczaiłem się od mobilnego grania, bo okazji nie było zbyt dużo. Aktualne mobilne gry są do siebie bardzo podobne i nie oferują nic, co mogłoby mnie przyciągnąć na dłużej. Z Call of Duty Mobile jest zupełnie inaczej. Wciągnąłem się od pierwszych minut i trudno mi jest się oderwać.

Call of Duty Mobile - Strzelanie jest świetne!

Rozgrywka nadal jest dynamiczna, jednak nie aż tak szybka, jak mogłoby się to wydawać. Poruszanie się po ekranie dotykowym wymaga przyzwyczajenia. Twórcy oferują kilka gotowych rozwiązań. W zależności od wybranego trybu możemy przełączyć się na jeden z dwóch wariantów: FPS oraz Battle royale. Zmienia się układ klawiszy, który i tak możemy dość wygodnie modyfikować w opcjach.

Call of Duty Mobile - Battle royale daję radę!

Aplikacja pozwala dostosować wiele ustawień. Zmienimy sterowanie pod nasze preferencję czy ustawimy poziom detali, aby nasz smartfon nie łapał zadyszki.

strzelanie do kaczek

Call of Duty to jednak strzelanka, w której mobilna odsłona dość dobrze sobie radzi. Co prawda nie czuć siły pocisków wypluwanych przez broń, to jednak fragowanie daje masę frajdy! Twórcy zaimplementowali dość wygodny sposób na oddawanie strzałów. Wystarczy wycelować w oponenta, a broń będzie strzelać automatycznie. Jest to bardzo wygodne, szczególnie kiedy gramy na dotykowym ekranie telefonu.

Call of Duty Mobile - Cerberus strzegący farmy

Nie zawsze jesteśmy myśliwym w meczu, który to powiększa licznik fragów. W Call of Duty Mobile jest dość dużo uciążliwych osób grających prawdopodobnie na komputerach. Poruszają się znacznie szybciej od innych, lepiej celują i zdecydowanie wiodą prym w meczu.

Takich osób jest coraz więcej! Sama gra nie oferuje możliwości zgłaszania graczy czy oszustów. Można powiedzieć, że tymczasowo nieuczciwi mogą czuć się bez karnie.

Overmax Vertis 5510 Aim - Ciekawy Smartfon ze Średniej Półki >>>

rzucanie dolarami w ekran

Call of Duty Mobile to gra dostępna dla każdego za darmo. Nic dziwnego, że twórcy chcą zarobić, oferując w zamian sporo przedmiotów. Najbardziej odczuwalna jest przepustka, która kosztuje około 40 zł. W zamian za to otrzymujemy znacznie więcej przedmiotów. Najgorsze jest to, że już na wczesnym etapie rozgrywki płacący posiadają znacznie potężniejsze bronie. Na późniejszych poziomach granica ta nie jest aż tak widoczna.

Call of Duty Mobile - System nagród

Oprócz tego zawsze możemy kupić walutę premium. Dzięki niej nabędziemy nowe bronie i inne przedmioty ze sklepu. Na szczęście samymi ekranami zachęcającymi, aby coś kupić, nie jesteśmy tak często nękani. Jedynie przy odpaleniu aplikacji musimy od klikać kilka plansz. Grając za darmo, także jesteśmy w stanie świetnie się bawić.

Prawdziwe Oblicze Wojny

W zależności od naszego urządzenia możemy pozwolić sobie na lepszą lub gorszą oprawę graficzną. Muszę przyznać, że smartfonom sporo brakuje nawet do siódmej generacji konsol. Tytuły z PS3 nadal wyglądają lepiej niż najlepsza gra mobilna. Takiemu Call of Duty Mobile nadal sporo brakuje, jednak jest to spory postęp w grafice, biorąc pod uwagę inne mobilne tytuły.

Call of Duty Mobile - Pierwsza wygrana w battle royale!

W grze znajdziemy mapy, które powinny być dobrze znane fanom serii. Twórcy przenieśli swoje najlepsze lokacje do mobilnej wersji. Znajdziemy tutaj: Standoff, Killhouse, Crossfire, Crash, Hijacked, Firing Range, Raid, Takeoff czy legendarne Nuketown. Mam tylko nadzieję, że w przyszłości pojawią się kolejne miejscówki.

Podsumowanie

Nie spodziewałem się, że Call of Duty Mobile tak mocno namiesza. Tym bardziej w pozytywnym znaczeniu. Jest to niezwykle grywalna odsłona na smartfony. Pełna zawartości i możliwości, której nie powinny się wstydzić pełnoprawne większe odsłony.

Battle royale jest świetny i chyba jeden z najlepszych dostępnych na smartfony. Dynamiczny i oferujący do 100 graczy na mapie. Pojawiają się też okoliczni bossowie, którzy zostawiają cenny loot po ich pokonaniu. Battle royale jest o tyle grywalny i wciągający, że już nawet podczas pierwszej gry udało mi się wygrać.

Niestety mikropłatności mogą napsuć komuś krwi, jeżeli cierpliwość nie jest jego mocną stroną. Dobór meczów nadal pozostawia wiele do życzenia. Matchmaking ma sporo wad i natrafić możemy na nie do końca uczciwych graczy.

Call of Duty Mobile to świetna mobilna gra, którą jestem w stanie polecić każdemu. Jest to produkcja darmowa, którą można pobrać i przetestować. Przejrzeć się możliwością, jakie oferuje gra i być może zostać na dłużej. Ja pobrałem z czystej ciekawości, a teraz ciężko mi się oderwać od Call of Duty Mobile. Komórkowa odsłona na pewno umili mi czas oczekiwania na Call of Duty Modern Warfare!

Ocena Call of Duty Mobile 5/5

Grę pobrano za darmo.

Sprawdź też poprzednie recenzje gier:

blog comments powered by Disqus
Recenzja Call of Duty Mobile - Hit Na Smartfony!