PODPOWIEDZI:

Recenzja Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Solidny Powrót Po Latach!

W 2016 roku fani serii Call of Duty otrzymali aż dwie gry z tej marki. Jednym z tytułów był Call of Duty Modern Warfare Remastered. W pełni odświeżone wydanie oferujące kampanię fabularną oraz moduł multiplayer. Mamy 2020 rok i jak grom z jasnego nieba pojawia się Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Co do zaoferowania ma nowa gra z Call of Duty w tytule? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Nowej jakości oprawa graficzna
  • Kampania wciąż daje radę
  • Sekrety
  • Odniesienia do trylogii Modern Warfare
  • Możliwość dostosowania opcji pod komputer
WADY
  • Usunięto tryby multiplayer
  • Konsolowi gracze mają osiągnięcia
  • To solidny remaster, ale brakuje dodatkowej zawartości

Co to za imię, Soap?

Call of Duty 4: Modern Warfare było wielkim sukcesem. Gra pobijała wszelkie rekordy popularności i generowała olbrzymie ilości pieniędzy dla wydawcy Activision. Wiele studiów developerskich starało się tworzyć podobne gry, aby także skorzystać z wysokiego zainteresowania. Niestety, inne gry nie wybijały się niczym szczególnym i to pierwszy Modern Warfare zrobił na graczach największe wrażenie.

Sytuację miała zmienić najnowsza gra Call of Duty: Modern Warfare 2, która miała podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Akcja gry osadzona jest po 5 latach znanych z poprzedniej odsłony. W Rosji władzę sprawują ultranacjonaliści, którymi dowodzi Władimir Makarow. Następca Imrana Zachajewa zabitego podczas jednej z pamiętnych misji w Pyrpeci.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Kiedyś ta misja nazywała się Alpinista

Fabuła stanowi słaby punkt całej opowieści. Jest bardzo niespójna i momentami niezrozumiała dla gracza. Początek zaczyna się dość niewinnie i bardzo szybko historia szokuje. Wszystko za sprawą misji „Ani słowa po rosyjsku” na lotnisku. Był to bardzo kontrowersyjny scenariusz, ale wydawca Activision dobrze na tym skorzystał. O masakrze na lotnisku huczały media, napędzając lawinę popularności.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Obrona Białego Domu

Rosjanie oskarżyli Amerykanów o całą akcję i rozpoczęli atak na Stany Zjednoczone. Według niektórych recenzentów to najsłabszy element fabuły. Moim zdaniem to ciekawe urozmaicenie i zmiana scenerii działań. Walczenie w oblężonym Białym Domu ma swój klimat. To dopiero kolejne części zyskały jeszcze bardziej absurdalną historię.

Sprawdź cenę testowanej gry:

Zobacz aktualną cenę gry

Grafika nowej generacji

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered to odświeżone wydanie kampanii dla pojedynczego gracza. Kolejny raz będziemy mogli prześledzić historię w znacznie lepszej oprawie graficznej. Aż trudno było mi uwierzyć, jak oryginalna część się zestarzała. Zapamiętałem ją zupełnie inaczej. Tym czasem powrót okazał się dość bolesny. Modern Warfare 2 pod względem graficznym przypomniało mi tytuły z epoki PS2. Niskiej jakości tekstury, rozmazane kolory i mała ilość obiektów.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Porównanie graficzne

Trudno się dziwić, gra zadebiutowała 11 lat temu. Już wtedy nie powodowała opadu szczęki pod względem graficznym. Działała na leciwym silniku, który pamiętał Quake 3 Arena. Oczywiście był mocno zmodyfikowany, jednak nie udało się autorom przeskoczyć niektórych ograniczeń technologicznych.

Odświeżone wydanie działa na tym samym silniku. Developer Beenox, który był odpowiedzialny za remaster, przeszedł sam siebie! Graficznie nie ma do czego się przyczepić. Gra otrzymała zdecydowanie więcej efektów graficznych i obiektów, a tekstury są znacznie wyższej rozdzielczości. To wszystko powoduje, że Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered jest bardzo smacznym daniem dla graczy.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Lepsza oprawa graficzna

W pierwszej kolejności gra wyszła na konsolę PlayStation. Dopiero 30 kwietnia Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered trafiło na komputery i Xboksy. To właśnie posiadacze blaszaków są zdecydowanie w lepszej sytuacji. Gra pozwala dostosować ustawienia graficzne do naszych potrzeb.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Bogate opcje graficzne

Bogate opcje umożliwiają włączenie i wyłączenie graficznych wodotrysków. Nawet posiadając gorszy komputer, możemy się świetnie bawić. Pod względem technicznym wszystko zostało prawidłowo wykonane. Nie ma przycinek, wyrzucania do Windowsa czy niedoczytujących się tekstur. Nawet opcja wyświetlania w oknie bez ramek działa prawidłowo.

Sprawdź polecane zestawy komputerowe >>>

Lepsze jutro… było wczoraj

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered to bardzo dobrze odświeżone wydanie pod względem graficznym. Cała kampania została przeniesiona jeden do jednego. Misje wzbogacono o nowe obiekty, efekty środowiskowe i ładniejsze modele postaci. Podczas samej kampanii nie uświadczymy żadnych nowości. Jedynie sekrety wprowadzają kilka zmian, jednak są one dość mało znaczące.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Szkoda, że jest tylko kampania

Po za tym to jedynie ukłon w stronę graczy, którzy pamiętają trylogię Modern Warfare. Gra została wykastrowana z modułu multiplayer. Nie można grać z innymi graczami po sieci. Nawet rozegranie Operacji Specjalnych jest niemożliwe. Jest mi szkoda szczególnie Spec Opa - to dodatkowe misje do przejścia. Tymczasem w odświeżonym wydaniu ich nie znajdziemy.

Bardzo możliwe, że Activision celowo zrezygnowało z funkcji sieciowych. Prym wiedzie darmowy Call of Duty: Warzone. Kolejny sieciowy tytuł mógłby zdezorientować graczy.

Ani słowa po rosyjsku

Wraz z premierą Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered gra otrzymała zmienioną polską wersję językową. Różni się od tłumaczenia z oryginalnej części. Całkiem możliwe, że napisy zostały przygotowane przez zupełnie inną grupę. To interesujące, że nie skorzystano z gotowego tłumaczenia, a przygotowano je zupełnie od początku.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Inne tłumaczenie gry

Niektóre misję nazywają się zupełnie inaczej. Dialogi także różnią się od wydania oryginalnego. Takich elementów może być znacznie więcej, jednak nie udało mi się wychwycić wszystkich różnic podczas przechodzenia kampanii.

Ptaszki Ćwierkają

Słuchając plotek dostępnych w Internecie, odświeżone zostały wszystkie części Modern Warfare. Nie wiadomo, kiedy pojawi się trzecia część. Całkiem możliwe, że za kilka miesięcy gracze zostaną ponownie zachęcani do kupna Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered. Niestety jest to jedynie plotka i nie wiemy, czy tak też jest w rzeczywistości. Należy jednak wierzyć, że zwieńczenie serii Modern Warfare pokaże się szybciej niż za 4 lata.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Więcej efektów

Podsumowanie

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered to nadal świetna gra, przy której się dobrze bawiłem. Nowa oprawa graficzna dała dużo temu tytułowi. Momentami czułem się, jakbym grał w zupełnie nową część Call of Duty. Niestety jest to jedyna wielka zmiana w odświeżonym wydaniu. Głosy pozostały skopiowane z oryginału. Multiplayer całkowicie został usunięty i pecetowi gracze pozbawieni są możliwości odblokowywaniu osiągnięć. Jedynie konsolowcy mogą zdobywać odznaczenia podczas przechodzenia kampanii.

Czy warto jednak kupić? Jeżeli interesuje Ciebie odświeżone wydanie, chcesz sobie przypomnieć fabułę Modern Warfare 2 i niestraszne wydanie Ci ponad 100 zł, to warto. Przez te kilkanaście godzin będziesz się świetnie bawił - jak za starych dobrych czasów. Gra jest poprawnie wykonana technicznie i działa niemal na każdym sprzęcie. Pecetowi gracze mogą dostosować detale i opcje graficzne pod dany komputer. Jeżeli jednak szkoda Ci pieniędzy, to warto poczekać na wyprzedaże.

Ocena Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered 4/5

Sprawdź też poprzednie recenzje gier:

blog comments powered by Disqus
Recenzja Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered - Solidny Powrót Po Latach!