PODPOWIEDZI:

Telewizor laserowy - Hisense Laser TV L5H – 100L5H, 120L5H

Po bardzo dobrym wrażeniu, które na nas zrobił oraz ciepłym przyjęciu z waszej strony urządzenia Hisense Laser TV L9H przyszedł czas aby poznać bliżej rozwiązanie nieco tańsze, ale dokładnie tak samo funkcjonalne. Hisense Laser TV L5H, zapraszam do lektury.

Hisense Laser TV L5H

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Estetyka
  • Funkcjonalność
  • Mocne kolory
WADY
  • Pilot w czarnym kolorze nie do końca pasuje do urządzenia

Hisense Laser TV - innowacyjna koncepcja

Koncepcja Laser TV jaką wylansowała firma Hisense dobrze przyjęła się na polskim jak i światowych rynkach. W końcu, istnieje możliwość posiadania dużego ekranu, bez płacenia astronomicznych sum za duże telewizory, jak i bez wszelkich problemów związanych z klasycznymi projektorami. Jak pewnie dobrze wiecie Telewizor Laserowy to zestaw składający się z wyjątkowo dobrze wyposażonego projektora laserowego oraz specjalnie do niego dopasowanego ekranu projekcyjnego. Głównym naciskiem jest zarówno ogromna funkcjonalność jak i fakt, że zestaw proponowany przez producenta ma po prostu dobrze wyświetlać obraz nawet w przestrzeniach, które nie nadawałyby się do wyposażenia ich w klasyczny projektor i to właśnie ma miejsce w modelu Hisense Laser TV L5H.

Laser TV Hisense

Dobre zaciemnienie pokoju jest pomocne, ale wcale nie jest wymagane. Wystarczy, że tak jak w zwykłym salonie masz szafkę RTV, na której zwykle stawiasz telewizor. W tym przypadku ustawiasz projektor a nad nim, na ścianie wieszasz ekran. Urządzenie podłączasz do prądu oraz internetu i zaczynasz swoją audiowizualną przygodę z dużym ekranem.

Hisense Laser TV L5H - cechy zewnętrzne projektora

Hisense Laser TV L5H znacznie różni się zewnętrznie od modelu Hisense L9Horaz niedawno testowanego Hisense PX1-PRO. Wykończony jest w kolorystyce biało-srebrnej. Konstrukcja jest podobnej wielkości lecz dzięki minimalistycznej stylistyce, ostrym krawędziom urządzenie wydaje się lżejsze i mniejsze. Z przodu znajdziemy materiałową maskownicę zakrywającą system audio. W górnej powierzchni umiejscowiony został obiektyw, który pod dużym kątem wyświetla obraz. Po bokach znajdziemy kratki wentylacyjne a z tyłu czyli tam gdzie wzrok nie sięga, znalazły się wszelkie złącza.

Sprawdź aktualną cenę Hisense Laser TV L5H w MediaExpert

Pilot do hisense L5H
Pilot do L5H to identyczne rozwiązanie jak w wielu telewizorach Smart, jest duży, posiada dobrze oznaczone przyciski oraz aż 12 przycisków skrótów do popularnych aplikacji Smart TV.
Ekran będący zestawem występuje w dwóch przekątnych. Do wyboru mamy 100 oraz 120 cali. Jest bardzo płaska konstrukcja z niewielką czarną ramką oparta o szary ekran typu ALR czyli Ambient Light Rejection.

Możliwości i funkcje telewizora laserowego

Gdybym miał przedstawiać wam parametry tego projektora w podobny sposób jak mówię o klasycznych konstrukcjach to owszem, przyswoilibyście suche dane jednak ich odniesienie do rzeczywistego efektu wyświetlania obrazu byłoby bardzo małe. W przypadku zakupu samego projektora, mamy do dyspozycji tylko urządzenie, które jest częścią zestawu.

funkcje laser tv hisense

Ostateczny efekt zależy także od ekranu, rodzaju powierzchni, odległości projekcyjnej czy nawet regulacji takich parametrów jak korekcja trapezu. Wybierając Laser TV, otrzymujemy ekran, który eliminując światło zewnętrzne, zawsze odbija obraz w taki sam sposób, poza tym zarówno odległość jak i kąty padania światła są z góry określone. To wszystko sprawia, że założenia określone przez inżynierów mają po prostu być odzwierciedlone w domu użytkownika. Dzięki temu mamy to czynienia z topowym projektorem.
Dla ciekawskich przytoczę jednak kilka głównych informacji:

  • Jasność: 2700 ANSI Lumenów
  • Kontrast statyczny: 3000:1
  • Źródło światła : Laser X-Fusion
  • Paleta barw: DCI-P3 (86%)
  • Wysoka rozpiętość tonalna: HDR10/ Dolby Vision/ HLG
  • Rozdzielczość matrycy: 4K, UHD

Hisense Laser TV L5H złącza

Gdybyśmy chcieli porównać te parametry z topowym modelem L9H, to naturalnie, są one nieco słabsze. Mamy tu jednak do czynienia z projektorem, za który należy zapłacić znacznie niższą cenę, poza tym ciągle są to dane bardzo dobre, obiecujące wyświetlanie na bardzo wysokim poziomie.

Telewizor laserowy - Hisense Laser TV L5H projektor
Porównując je z produktami konkurencji w podobnym przedziale cenowym również możemy być pozytywnie zaskoczeni zarówno wyższą jasnością jak i kontrastem. Warto też zauważyć, że Hisense wspiera Dolby Vision czyli bardzo popularny format obrazu, który rzadko obsługiwany jest przez jakiekolwiek inne projektory.
Wróćmy na chwilę do funkcjonalności, bo Hisense ma się czym pochwalić. Laser TV wziął swoją nazwę od faktu, iż codzienne korzystanie z tego zestawu jest tak samo proste oraz daje tyle samo możliwości co obsługiwanie nowoczesnego telewizora Smart TV.

Ekran Hisense LAser TV

Po pierwsze Hisense LAser TV L5H wyposażony jest w bogatą paletę złącz. Mamy tu do czynienia ze złączami HDMI 2.1 z eARC. Dzięki temu można do niego podłączyć zarówno najnowsze odtwarzacze, konsolę do gier jak i sparować nasz Laser TV z dowolnym zestawem kina domowego. Znajdziemy tu także wejścia antenowe przystosowane do telewizji, satelitarnej, kablowej i naziemnej. 
Hisense to także bardzo sprawny Smart TV, na wyposażeniu znajdziemy system Vidaa, zapewniający dostęp do serwisów VOD takich jak Youtube, Netflix, Amazon Prime oraz wiele innych. Wyposażony jest także w Air Play, Apple Home czy USB 3.0 do szybkiej transmisji danych.

Wysokiej jakości obraz 

Kilka słów o obrazie - duża widoczna jasność to główny plus, który przekłada się na wyrazistość i dobrą reprodukcję kolorów nawet w warunkach dziennych. Bądźmy też realistami, przy dużym zewnętrznym świetle obraz jest nieco mniej nasycony ale i tak jest bardzo dobrze widoczny i spokojnie można cieszyć się zarówno programami telewizyjnymi czy oglądaniem rozgrywek sportowych odbywających się właśnie w dzień.

Jakość obrazu hisense L5H

Wieczorne seanse to zupełnie inna bajka do której bez problemu możemy przystosować Laser TV za pomocą kilku kliknięć na pilocie. Mamy tu do dyspozycji tryb kinowy czy Filmmaker Mode, który w pełni realnie, bez własnych przeróbek odwzorowuje obraz zapisany w pliku. 
Obraz wtedy jest mocno kontrastowy w czym bardzo pomaga szary ekran. Fantastycznie ogląda się na nim filmy czy seriale z Netflixa czy innych aplikacji VOD. Bardzo dobrze sprawdza się także podczas grania w gry - osobiście uwielbiam korzystać z tak dużego obrazu jako wyświetlacza przy grach sportowych, wyścigach samochodowych. Fantastyczne doświadczenie godne uznania dla producenta tego urządzenia.

obudowa Hisense L5H
HDR i Dolby Vision - bardzo poprawnie wyświetla bez zbędnych przepaleń obrazu. Dobra równomierność kolorów oraz kształtowanie planów obrazu. 
Bardzo ważnym faktem jest zastosowanie technologii MEMC, która zarządza płynnością ruchu, to rzeczywiście działa i na dużym ekranie jest szczególnie widoczne. Płynność pozostaje na poziomie godnym naśladowania.

Podsumowanie testu Hisense Laser TV L5H

Hisense Laser TV L5H to urządzenie bardzo dojrzałe, funkcjonalne i zapewniające wysokiej jakości obraz. Jest to świetne rozwiązanie dla osób szukających ciekawego, nie narzucającego się designu, dużego obrazu oraz parametrów, których nie powstydziłby się nawet przy bardzo wymagających kinomaniakach.

Gdzie kupić Hisense Laser TV L5H

Polecane sklepy z Hisense Laser TV L5H: 

blog comments powered by Disqus
Telewizor laserowy - Hisense Laser TV L5H – 100L5H, 120L5H