PODPOWIEDZI:

Google Nexus 7

Google Nexus 7 jest tabletem opartym na Androidzie 4.1 Jelly Bean z 7-calowym wyświetlaczem, dostępnym obecnie w większości krajów anglojęzycznych i premierze zaplanowanej na lipiec w USA. Obudowa tych gabarytów okazała się bardzo popularna wśród fanów Amazon Kindle Fire, częściowo dlatego, że prościej jest trzymać 7-calowy niż 10" tablet, a po części dlatego, że 7" model można kupić zdecydowanie taniej.

Google Nexus 7

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Android 4.1
  • Cztero-rdzeniowy procesor
  • Przystępna cena
WADY
  • Brak podstawowego aparatu
  • Brak łączności 3G

Ceny zaczynają się już od 199 dolarów w USA (z 25$ kuponem od Google) i 159 funtów w Wielkiej Brytanii (z 15-funtowym voucherem), Nexus 7 jest zatem bardzo przystępnym cenowo urządzeniem. Google, by stworzyć tablet Nexus 7, zatrudniło firmę ASUS, mimo iż posiada już markę Motorola, mającą kilka porządnych tabletów na rynku XOOM.

Google Nexus 7

ASUS posiada jednak jeden z najszybszych urządzeń z systemem Android - 10" tablet Transformer Prime, producent ten, jest więc dobrym wyborem dla sukcesu Nexus'a 7. Wyświetlacz Nexus'a 7 to 7-calowy panel o rozdz. 800 x 1280 pikseli, stworzony z odpornego na zadrapania szkła marki Corning.

Z przodu umieszczono 1,2-megapikselowy aparat do połączeń wideo, który jest jedynym aparatem urządzenia. Wewnątrz znajduje się potężny cztero-rdzeniowy procesor Tegra 3, pracujący w połączeniu z 1 GB pamięci RAM. Nexus 7 ma do wyboru: 8 lub 16 GB wewnętrznej pamięci, bez możliwości rozbudowy, nie jest to jednak ogromna ilość i wielka szkoda, że tablet nie posiada slotu microSD.

Google Nexus 7

Nexus 7jest urządzeniem komunikującym się jedynie za pomocąWi-Fi, które z łatwością połączymy ze smartfonem wyposażonym w funkcję hotspot. Wyposażono go również w Bluetooth i port USB, NFC oraz GPS, dzięki czemu wykorzystamy go jako przerośniętą nawigację.

Ogólnie rzecz biorąc, Nexus 7 waży niewiele - 340 gramów, mierzy 199 x 120 x 10,5 mm, i mieści baterię o pojemności 4325 mAh pozwalającą na 8 godzin pracy.

Czy Tablet Może Zastąpić Laptopa? Polecane Tablety do Nauki i Pracy >>>

System operacyjny to najnowszy Android 4.1 "Jelly Bean", a ponieważ jest to urządzenie "Nexus" - możesz być prawie pewien, że oprogramowanie będzie zawsze na czasie. Android 4.1 posiada poprawioną obsługę wyszukiwania i poleceń głosowych oraz kilka sprytnych ulepszeń w użytkowaniu. Google twierdzi też, że system ten jest szybszy i płynniejszy.

Google Nexus 7

Zdaniem Google - Jelly Bean powinien być dostępny dla Motoroli Xoom, Galaxy Nexus i Nexus S, począwszy od połowy lipca. Jeśli jednak rzeczywiście zależy Ci na Androidzie 4.1, to jest to tablet dla Ciebie. Nie czekaj na aktualizację w konkurencyjnych tabletach, gdyż możliwe jest, że się zwyczajnie rozczarujesz.

Głównym konkurentem Google'a jest w tym wypadku nie Apple, lecz Amazon. Częściowo dlatego, że Amazon Kindle Fire skutecznie motywuje konsumentów do zakupów on-line (ebooki i filmy), a Google najwyraźniej też chciałoby mieć coś z tego rynku dla siebie.

Podsumowując, jeśli bierzesz pod uwagę zakup wielkiego smartfona i noszenie go ze sobą wszędzie, możesz kupić Nexus'a 7, plus słaby smartfon z Androidem z funkcją hotspot, w korzystnej cenie...

Google Nexus 7

Dla przykładu 5,3" 16 GB Galaxy Note kosztuje około 390 funtów, podczas gdy 7" 16 GB Nexus 7 - 199 funtów (połowę tej ceny), i mimo iż nie posiada łączności 3G - możesz dokupić podstawowy telefon z Androidem za mniej niż 100 funtów, uzyskując w ten sposób telefon i porządny tablet za mniejszą cenę niż Galaxy Note.

blog comments powered by Disqus