PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tablety do 1000 zł |TOP 5|

Ciekawe Prezenty na Dzień Dziecka

Ciekawe Prezenty na Dzień Dziecka

Każdy z nas lubi dostawać fajne prezenty, ale już najbardziej to chyba dzieci. 1 czerwca będzie Dzień Dziecka w związku z tym przedstawiamy wam najlepsze propozycje na święto, które zbliża się wielkimi krokami. Przygotowałem tę listę, próbując wcielić się w dwie role: dziecka oraz rodzica/wujka, który planuje zakup prezentu tak, by zbytnio nie rozpieścić malucha, a zarazem czegoś go nauczyć i sprawić, by był zadowolony.

Wiek 3-8, budżet do 200 zł

Pierwszą z moich propozycji jestgra planszowa Było Sobie Życie wydawnictwa Hippocampus. Dlaczego polecam tę grę? Bo sam, kiedy byłem małym dzieckiem, uwielbiałem oglądać serial, na którym bazuje ta planszówka. Sprawiało mi to przyjemność, ponieważ miał ciekawą fabułę i mogłem się dowiedzieć czegoś nowego na temat życia, dla przykładu: dlaczego chorowałem. Idealna gra planszowa dla rodziców i dzieci, zresztą pokazują to też recenzje.

Nie jestem już dzieckiem ani rodzicem (jak na razie), ale gdybym cofnął się do lat dzieciństwa to na pewno z chęcią grałbym w taką produkcję z rodzicami. To gra w stylu chińczyka, połączonego z grą karcianą. Jest przeznaczona dla liczby od dwóch do czterech graczy w wieku od siedmiu lat. Było Sobie Życie opowiada głównie o ludzkim ciele, ale dostępne są również wersje historyczne oraz technologiczne na temat rozwoju przełomowych wynalazków, jednakże te części są przeznaczone dla graczy w wieku 8-108 lat (osoby starsze pewnie doskonale je pamiętają, dlatego wygrywają).

Było Sobie Życie

Kolejna propozycja to klocki Geomag - idealne, aby rozwinąć kreatywność dziecka, podczas tworzenia konturów brył, różnego rodzaju kształtów i konstrukcji. Jest to szansa, by pokazać dziecku na czym polegają podstawy matematyki - w przyjemny i twórczy sposób.

Matematyka to nie tylko liczby, ale także logika. Obie półkule mózgu - ta odpowiadająca za ścisłe myślenie i ta, która odpowiada za kreatywność, będą mogły się równocześnie rozwijać.

Wiek 3-8, budżet do 500 zł

Quad jest świetnym prezentem dla dzieci, które uwielbiają ruch, zwiedzanie świata i wyróżniające się zabawki.

Quad


Być może będzie to podstawa do zaszczepienia w nich pasji motoryzacyjnej mimo, że quady do 500 zł są elektryczne. Tak jak już mówiłem, dziecko uwielbia zadawać pytania, więc jest na to ogromna szansa. Przedstawiany przez nas model pozwoli na jazdę z prędkością do 5 km/h, a bateria będzie działać przez 2 godziny. Nie są to niesamowite osiągi, ale dają gwarancję, że dziecko nie rozbije się, a zabawa z nim będzie bezpieczna.

Lark Smartkid 7 (różowo-fioletowy)

Lark SmartKid 7 to tablet, który jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które pragną wejść w cyfrowy świat. Nie unikniemy ery cyfryzacji. Pociecha, która nie umie korzystać z podstawowych narzędzi, jak na przykład komputer czy tablet, będzie w tyle za swoimi rówieśnikami. Ten produkt jednak jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą czuwać nad swoim dzieckiem, dać mu możliwość oglądania bajek i grania w proste gry mobilne.

Całość działa na systemie Android. Parametry nie są tutaj najważniejsze. Najważniejsza jest gumowa obudowa z metalowymi elementami, które zapobiegną zniszczeniu gadżetu przy upadkach. Dodatkowo po bokach znajdziemy dobrze trzymające się uchwyty, więc rozwalenie prezentu będzie sporym wyzwaniem. Najciekawsze są jednak preinstalowane aplikacje, na przykład bajki z MiniMini. Swoją drogą - czy tylko ja, jak byłem mały czekałem aż po dwudziestej skończy się MiniMini i rozpocznie się program Hyper? Ach...nostalgia....

Wiek 8-15, budżet do 250 zł

Kto nie zna stereotypu ciągle ciekawego, małego dziecka, które zadaje mnóstwo pytań? Jest on powszechny i z moich obserwacji prawdziwy. Dziecko pragnie poznawać świat. Dla ciekawych świata pociech dobrym rozwiązaniem będzie zakup gier, które bawią, a jednocześnie uczą. Można mieć różne poglądy na temat Minecrafta, ale jest to pozycja, która na pewno zwiększy kreatywność dziecka. Ta gra cieszy się ogromną popularnością na Youtube, ale kupując ją jako prezent, oszczędzisz jego godziny zmarnowane na oglądaniu czyjejś pracy i pozwoli skupić się dziecku na tworzeniu własnych dzieł.

Minecraft

Jeżeli dziecko uważa, że postradało już rozum, a z edukacją jest na bakier, nie przepada za nauką i nadal chcecie w minimalny sposób rozwinąć jego umiejętności logiczne to świetnym rozwiązaniem jest seria gier LEGO. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Funkcja multiplayera z podzielonym ekranem pozwoli na zabawę całą rodziną, w takie tytuły jak: Lego Harry Potter, Lego Avengers, Lego Batman,  Lego Star Wars, czy Lego Piraci z Karaibów.

Wiek 8-15, budżet do 500 zł

Za 400 zł można kupić dziecku Tablet CAVION Base 8 MS, który działa na systemie Windows. Co ciekawe, można na nim odpalić stare gry, dostępne na PC, więc pociecha powinna być zadowolona ze swojego nowego, przenośnego gadżetu.

Oprócz tego, kontrola rodzicielska wbudowana w system Windows pozwoli na spokojne kontrolowanie poczynań podopiecznego. Dostępność aplikacji, które blokują strony internetowe oraz kontrolują czas pobytu na nich jest szeroka jak równik kuli ziemskiej. Aj, pamiętam jak nienawidziłem "Opiekuna"  na lekcjach informatyki i bibliotece w gimnazjum.

wiek 8-15, budżet do 1500 zł

Jeżeli dziecko zasłużyło na drogą nagrodę, a kupowanie mu konsoli uważasz, za przereklamowaną, niepotrzebną inwestycję to dobrym rozwiązaniem może być zakup zestawu LEGO. Jaki zestaw LEGO kosztuje prawie 1500 zł? Robot, posiadający w zestawie części mechaniczne, które dziecko za pomocą prostych aplikacji, dostępnych na MAC jak i PC, może zaprogramować. Dzięki temu w młodym wieku może poznać nowe możliwości oraz zarazić się nową pasją.

Lego WeDo

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że ważne byłoby być przy dziecku, by nie musiało tego wszystkiego robić samemu. Dlaczego? Ponieważ w takim wieku zabawki potrafią się znudzić już po tygodniu, a oprócz pieniędzy inwestować w takie przedsięwzięcie powinniśmy także czas.

blog comments powered by Disqus
Ciekawe Prezenty na Dzień Dziecka