PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Personalizowane lodówki i nie tylko - IFA 2019

Personalizowane lodówki i nie tylko - IFA 2019

Współczesna lodówka jest nie tylko wydajna, ale i inteligentna, a także spersonalizowana. Jeżeli zastanawiasz się, co na rynku chłodziarko-zamrażarek piszczy - z pewnością będziesz zadowolony. Sprawdziliśmy to dla ciebie na tegorocznych targach IFA 2019.

Lodówki pokazane na IFA 2019 to sprzęty z wysokiej półki. Producenci chwalą się wieloma funkcjami, które ułatwią codzienne korzystanie z chłodziarko-zamrażarki. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zebraliśmy dla ciebie co ciekawsze propozycje firm.

Samsung robiony na zamówienie

Samsung zaprezentował linię lodówek BESPOKE. Te są tworzone w sposób spersonalizowany. Istnieje osiem różnych wersji (da się uzyskać nawet opcję czterodrzwiową), które można zaprojektować po swojemu. Na przykład dobierając odpowiedni materiał, opcję kolorystyczną lub personalizując wnętrze urządzenia.

Samsung BESPOKE na IFA 2019

Na targach pod szyldem firmy pokazały się też urządzenia z serii Family Hub. Sprzęty z wbudowanymi kamerami pozwalają ci zajrzeć do środka lodówki bez jej otwierania i tracenia ciepłego powietrza (ta opcja jest możliwa zdalnie - na przykład ze sklepu za pomocą telefonu).

Family HUB pomoże ci zapamiętać, kiedy poszczególne produkty mają się zepsuć. Ciekawym wykorzystaniem panelu LCD jest zostawianie notatek i zdjęć innym domownikom na drzwiach lodówki. 

Bosch także personalizuje

Bosch również chce umożliwić użytkownikowi lepszą personalizację chłodziarko-zamrażarki. Seria Vario Style charakteryzuje się wymiennymi frontami drzwi. Nabywca może wybrać jeden z 24 różnych kolorów. Producent chwalił się przy okazji, że w 2020 roku pojawi się opcja indywidualnych frontów ze zdjęciami na zamówienie.

Bosch wymienne fronty IFA 2019

Bosch nie zapomina o rodzinach wielodzietnych i profesjonalnych kuchniach. Na targach pokazano lodówki z serii Bosch XXL. Najpojemniejszy model mieści nawet 619 litrów. Wraz z całym tym miejscem użytkownik otrzyma nowoczesne rozwiązania, takie jak NoFrost eliminujący szronienie, obszary VitaFresh Pro pozwalające na lepsze przechowywanie produktów i współpracę z aplikacją Home Connect, pozwalającą na zdalne sterowanie urządzeniami.

Co z resztą producentów?

Nie można też zapomnieć o reszcie producentów. Odwiedziliśmy także stoiska Sharp, LG, Candy i Hoover. Firmy pokazały naprawdę interesujące technologie. Swoje produkty pokazała na targach również polska Amica.

Dla miłośników fermentacji interesująca będzie przede wszystkim propozycja firmy Sharp. Producent stworzył zaprezentowaną na targach lodówkę GourmetMaestro z myślą o naprawdę wymagających kucharzach. To 4-drzwiowe monstrum mieści 556 litrów pożywienia i ma dodatkową komorę fermentacyjną. 

Sharp lodówka GourmetMaestro IFA 2019

Tę dzięki funkcji TasteMaker można dostosować do wybranego pożywienia, takiego jak jogurt, kapusta kiszona i kimchi. Warto przy tym wspomnieć o funkcji VacPac Pro - to automatyczna zgrzewarka próżniowa wmontowana w lodówkę. Dzięki niej można łatwo podnieść przechowywanie pożywienia na wyższy poziom. W urządzeniach z tej serii znajduje się technologia QuickDrink, schładzającą napoje w kilka minut.

Prezentowane na targach lodówki tej firmy wyposażone są i w inne przydatne rozwiązania. Dobrym przykładem jest OptiFresh pozwalający dobrać odpowiednie warunki dla warzyw lub owoców w odpowiednim pojemniku. Podobnie działa pokrętło HumidityControl, pozwalające wybrać wilgotność spośród trzech różnych poziomów.

LG i dwadzieścia (!) lat gwarancji

W przypadku LG sprawa jest prosta. Firma wciąż chwali się swoimi dwudrzwiowymi lodówkami InstaView z rozwiązaniem Door-In-Door. W modelu zaprezentowanym na targach na ekranie wyświetlały się przepisy na różne potrawy, a użytkownik miał możliwość robienia notatek i przygotowywania list zakupowych.

LG lodówka Centum System IFA 2019

Oprócz tego pojawiły się różne modele lodówek tej firmy z Centum System. To w zasadzie standardowe urządzenia ze znacznie wyższym poziomem energooszczędności (nawet do A+++-40%) i aż 20 latami gwarancji na kompresor. Producent twierdzi, że żadna inna firma nie oferuje takiego udogodnienia.

Zobacz prezentację możliwości lodówki rodzinnej LG InstaView Door in Door

Sprzęty z tej serii oferują oczywiście pojemniki dostosowane do warzyw i owoców, oraz inne technologie firmy, takie jak Linear Cooling utrzymująca wahania temperatur na poziomie 0,5 stopnia Celsjusza. Zapowiada się solidna opcja do rankingu lodówek.

Lodówki Candy i Hoover

Firma Candy pokazała model chłodziarko-zamrażarki Convivio. Urządzenie wyróżnia się podwójnymi drzwiami i górną przestrzenią, która może posłużyć dwojako. To znaczy zarówno za lodówkę, jak i zamrażarkę. Ma możliwość ustawiania 5 różnych poziomów temperatury od -20 stopni Celsjusza do +5. Wszystko za sprawą funkcji Super Freezing stworzonej dla osiągania najniższych temperatur w jak najkrótszym czasie.

Convivio Candy lodówka IFA 2019

Hoover pokazał model z serii H-Fridge 700 MAXI. Nazwa bierze się od szerokości - sprzęt jest szeroki na 700 milimetrów. Pomimo tego ma łącznie 379 litrów pojemności. Interesująca jest w nim liczba drzwi. Producent zamontował ich aż 5, w tym półkę umiejscowioną pomiędzy chłodziarką a zamrażarką, z osobno regulowaną temperaturą.

Hoover H-FRIDGE 700 MAXI

Polskie lodówki są pro-eko

Amica pokazała lodówki wyposażone w Amica Fresh System. To urządzenia o klasie energetycznej A++. Producent zwraca tym samym uwagę na troskę o środowisko. Na dodatek nie tylko w ten sposób.

Urządzenia wyposażone są w funkcje FreshOn (filtr węglowy), VitControl (regulację poziomu wilgotności) i FreshZone (pojemnik o obniżonej temperaturze). Te sprawiają, że przechowywane produkty mogą posłużyć użytkownikowi w kuchni na dłużej, zmniejszając ilość marnowanego pożywienia.

Amica lodówki Fresh System IFA 2019

Amica w lodówkach stosuje również technologię AirFlow - wiatrak wyrównujący temperaturę na wszystkich poziomach i Total NoFrost, znany już od lat system zapobiegający szronieniu urządzenia. Miłym dodatkiem jest też funkcja SuperChłodzenie pozwalająca schłodzić więcej produktów naraz.

Lodówki na IFA 2019 - personalizacja w cenie?

Widać, że producenci jak zwykle dążą do coraz lepszej wydajności i ekologiczności lodówek. Wielu zapewne zadowoli fakt, że nadchodzące sprzęty tej kategorii będą miały jeszcze lepsze możliwości dostosowania się do potrzeb użytkownika. To dotyczy zarówno zewnętrznej części lodówki, jak i wewnętrznej.

Samsung pokazał serię lodówek na wymiar - BESPOKE. Bosch zapowiedział nadchodzące "fototapety" na urządzeniu. Z kolei LG dąży do stworzenia z lodówki miejsca cyfrowej wymiany myśli - na której zostawisz notatki i przygotujesz listy zakupów. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok przyniesie do sklepów maszyny idealne nie tylko o przechowywaniu jedzenia, ale i innych potrzeb użytkowników.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Personalizowane lodówki i nie tylko - IFA 2019