PODPOWIEDZI:

Ekskluzywna lodówka do 2500 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Whirlpool W7X 83A OX 1Whirlpool W7X 83A OX 12399 zł
2Hotpoint HAFC9 TA33SX O3Hotpoint HAFC9 TA33SX O32499 zł
3BEKO RCNA406E40DZWNBEKO RCNA406E40DZWN2499 zł
4Samsung RB34T672EWWSamsung RB34T672EWW2299 zł
5Haier HTR3619ENPWHaier HTR3619ENPW2499 zł
Ekskluzywna lodówka do 2500 zł | Ranking TOP 5

Za 2500 zł każdy kupujący powinien nabyć właściwie już luksusową, funkcjonalną i bardzo pojemną lodówkę. Z moją klasyfikacją będzie to możliwe. Poznasz TOP 5 ekskluzywnych lodówek ze świetnymi konstrukcjami, które z pewnością nikogo nie zawiodą.

Początkowo nie zamierzałam tworzyć tej klasyfikacji. Już lodówki NoFrost do 2000 zł pokazały bowiem masę dobrego sprzętu AGD.

Ale jednak rzuciłam okiem na ciut wyższy segment. I nie żałuję! Okazało się bowiem, że różnica w cenie rzeczywiście idzie w parze wraz z jeszcze większymi możliwościami.

Czas przejść do kluczowej części tego materiału. Poznaj 5 propozycji ekskluzywnych lodówek wolnostojących w cenie do 2500 zł. Każda z nich znalazła się także w porównywarce lodówek wolnostojących.

Ekskluzywna lodówka do 2500 zł - Opinie

1. Whirlpool W7X 83A OX 1

ekskluzywna lodówka do 2500 zł Whirlpool W7X 83A OX 1
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki231 l
Pojemność zamrażarki104 l
Poziom hałasu34 dB
Zdolność zamrażania11 kg/24 h
Czas utrzymywania temperaturyb/d
Pełny No FrostTak
CenaWhirlpool W7X 83A OX 1 oferta w RTV EURO AGD

Wolnostojąca lodówka do 2500 złWhirlpool W7X 83A OX 1 cechuje się pełnym systemem No Frost, dzięki któremu nie trzeba manualnie rozmrażać urządzenia, zostaje zmniejszona wilgotność w zamrażalniku i nie zbiera się lód. Zyskała przychylne opinie ze względu na funkcję szybkiego mrożenia dla zachowania wartości odżywczych żywności, zmianę kierunku otwierania drzwi dającą większą swobodę w umiejscowieniu sprzętu, a także szklane półki o dużej wytrzymałości i regulowanej wysokości.

Bezszronowa lodówka generuje hałas tylko 34 dB. To urządzenie klasy D, co stanowi gwarancję energooszczędności, ponadto technologia EnergySaving potrafi błyskawicznie przywrócić temperaturę. O wzroście temperatury dowiesz się poprzez alarm. Zapobiega to psuciu się produktów spożywczych. Przestrzeń jest na tyle przemyślana, aby wygodnie przechować różnego rodzaju żywność i napoje. Balkoniki posłużą między innymi do umieszczenia butelek. Srebrna lodówka wolnostojąca została tak wykonana, aby nie były widoczne ślady palców, a kurz łatwo się usuwało. Wszystko dzięki specjalnej powłoce.

Szuflada Fresh Box+ z kontrolą wilgotności posłuży do przechowywania owoców i warzyw, nie dopuści do ich zepsucia nawet przez 15 dni. Oświetlenie LED w równomierny sposób rozprowadza światło po całej komorze, więc nie będzie problemu ze znalezieniem interesującego Cię produktu. Wewnątrz znajdziesz pomocny wyświetlacz. Imponującym aspektem jest zdolność zamrażania na poziomie aż 11 kg/24 h. Warto zaznaczyć, że sprzęt pochodzi od jednego z najlepszych producentów, prezentuje się niezwykle elegancko i na pewno znajdzie miejsce w nowoczesnej kuchni.

2. Hotpoint HAFC9 TA33SX O3

ekskluzywna lodówka wolnostojąca do 2500 zł Hotpoint HAFC9 TA33SX O3
Klasa energetycznaD
Pojemność chłodziarki263 l
Pojemność zamrażarki104 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania11 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury18 h
Pełny No FrostTak
CenaHotpoint HAFC9 TA33SX O3 oferta w Ceneo

Ekskluzywna lodówko-zamrażarka do 2500 złHotpoint HAFC9 TA33SX O3 charakteryzuje się bardzo podobnymi parametrami głównymi, co poprzedniczka, ale generuje odrobinę więcej hałasu, przez co znalazła się na drugim miejscu. Posiada natomiast chłodziarkę o jeszcze większej pojemności, więc jeżeli na tym bardzo Ci zależy, to jest to model idealny pod Twoje potrzeby. Zastosowano technologię bezszronową, zużycie energii jest niewielkie (klasa energetyczna D), a kompresor inwerterowy niemal bezawaryjny. W środku znajduje się osobna półka na butelki, nie trzeba ich umieszczać w balkonikach, jeżeli Ci to nie pasuje.

W szufladzie Fresh Zone+ znalazł się czujnik wilgotności (ustawienia za pomocą pokrętła), po to aby owoce i warzywa cieszyły się dłuższą świeżością przy zachowaniu pierwotnego wyglądu. W strefie Fresh Zone 0°C najlepiej włożyć szybko psującą się żywność. Lodówka wolnostojąca z zamrażalnikiem na dole utrzyma temperaturę przez 18 h w przypadku awarii zasilania, zamrozi 11 kg żywności w ciągu doby, jak również ma elektroniczny system sterowania. Z przodu są nóżki z regulowaną wysokością. Otwieranie drzwi odbywa się przy użyciu zintegrowanego uchwytu. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływa alarm usterki urządzenia.

3. BEKO RCNA406E40DZWN

ekskluzywna lodówko-zamrażarka do 2500 zł BEKO RCNA406E40DZWN
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki253 l
Pojemność zamrażarki109 l
Poziom hałasu38 dB
Zdolność zamrażania5 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury18 h
Pełny No FrostTak
CenaBEKO RCNA406E40DZWN oferta w Media Expert

Ekskluzywna lodówka do 2500 złBEKO RCNA406E40DZWN wyróżnia się dystrybutorem wody, który jest tak wykonany, aby nie zabierał miejsca we wnętrzu. Od teraz schłodzoną wodę będziesz miał w zasięgu ręki, nie trzeba nawet otwierać drzwi. Na plus pojemna chłodziarka i zamrażalnik, które sprawdzą się również w przypadku większych rodzin. Nie zawiedziesz się pod względem rozmrażania, bowiem producent zastosował pełny No Frost. Nie gromadzi się lód ani szron. Nie ma konieczności ręcznego męczenia się i tracenia na to czasu.

Oddzielne układy chłodzenia nie dopuszczą do przenikania zapachów. Wysokiej jakości chłodziarko-zamrażarka posiada dwustronne drzwi, co oznacza, że zmienisz kierunek ich otwierania w zależności od układu swojej kuchni. Dodatkowo, są one otwierane pod kątem 90°, co wpływa na większy komfort. Użytkownik ma do czynienia z szybkim zamrażaniem (funkcja przydatna, zwłaszcza jak mrozisz większe ilości produktów), elektronicznym sterowaniem, a także bezpieczną półką na butelki.

Specjalna komora Everfresh+ przedłuży świeżość owoców i warzyw nawet do 30 dni, a to za sprawą regulacji temperatury i wilgotności. Biała lodówka z zamrażarką na dole zachwyca czasem utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania. Wynosi on 18 h, dzięki czemu nie popsuje się tak łatwo żywność. W trybie wakacyjnym możesz liczyć na większą oszczędność energii elektrycznej. W przypadku uchylonych drzwi, usłyszysz alarm, dzięki któremu nie dochodzi do dłuższych wahań temperatury. Uroku dodaje zewnętrzny wyświetlacz LED na drzwiach.

4. Samsung RB34T672EWW

ekskluzywna lodówka do 2500 zł Samsung RB34T672EWW
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki230 l
Pojemność zamrażarki114 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania8 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
Pełny No FrostTak
CenaSamsung RB34T672EWW oferta w Media Markt

Ekskluzywna lodówka do 2500 złSamsung RB34T672EWW znalazła zwolenników, gdyż pracuje cicho, nie gromadzi się lód ani szron na ściankach i na produktach (bezszronowa), a także posiada wysoko wydajny system izolacji. Równomierne chłodzenie w całym urządzeniu to zasługa systemu All-Around Cooling. Możesz przyspieszyć chłodzenie za pomocą funkcji Power Cool, podczas którego następuje intensywniejsze wdmuchiwanie zimnego powietrza. Opcja Power Freeze odpowiada za ustawienie temperatury w zamrażarce na najniższym poziomie i uruchomieniu mocnego nadmuchu (w szybszym czasie będą gotowe przykładowo kostki lodu).

Lodówka z zamrażarką prezentuje się minimalistycznie, a zarazem bardzo stylowo. Postawiono na płaskie drzwi, ukryte uchwyty i zewnętrzny wyświetlacz. Na specjalnej półce na napoje umieścisz butelki różnych kształtów. Istnieje możliwość przekładania drzwi. Technologia Digital Inverter chwali się automatycznym dopasowaniem prędkości kompresora w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie. W efekcie działanie jest wydajniejsze, rachunki za prąd nie będą gwałtownie wzrastać. Producent udziela aż 20-letniej gwarancji na kompresor.

5. Haier HTR3619ENPW

ekskluzywna lodówka do 2500 zł Haier HTR3619ENPW
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki234 l
Pojemność zamrażarki114 l
Poziom hałasu37 dB
Zdolność zamrażania9 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury13 h
Pełny No FrostTak
CenaHaier HTR3619ENPW oferta w Ceneo

Zestawienie ekskluzywnych lodówek do 2500 zł zamyka Haier HTR3619ENPW. Ta luksusowa lodówka wolnostojąca jest chwalona za niski poziom hałasu, a to ma znaczenie, zwłaszcza w momencie kuchni połączonej z salonem. Wśród zalet wymienia się zdolność zamrażania na poziomie 9 kg/24 h, czytelny wyświetlacz oraz energooszczędne i trwałe oświetlenie diodowe zwiększające widoczność produktów spożywczych. Pojemność komory mrożącej wynosi 114 l, co gwarantuje umieszczenie sporej ilości mrożonek.

Balkoniki w drzwiach posłużą do umieszczenia różnych produktów, typu słoiki, butelki. 3-drzwiowa lodówka z systemem No Frost już na pierwszy rzut oka wyróżnia się wyjątkowym systemem szuflad zamrażarki. Przestrzeń jest doskonale wykorzystana, dostęp jest szybki. Szuflada MyZone z technologią Fresher Techs dba o optymalne dostosowanie warunków. Ustawisz temperaturę w zależności od umieszczonego jedzenia. Przykładowo, dla mięs zaleca się temperaturę przechowywania od -1°C do 0°C. Lodówka w cenie do 2500 zł została wyposażona w tryb wakacje, wskaźnik otwartych drzwi chłodziarki, a także tackę na jajka i tackę na lód. Drzwi mają możliwość obustronnego montażu.

Jaka powinna być lodówka do 2500 zł?

Ogólnie biorąc, absolutnie wszystko musi się tu zgadzać. Nie ma mowy o jakichś niedociągnięciach. Kluczowe parametry powinny budzić podziw. Ale przeanalizujmy wspólnie poszczególne cechy ekskluzywnych lodówek:

  • Pojemna - nawet bardzo. Wszystkie lodówki z klasyfikacji osiągają doskonałe wyniki, jeżeli chodzi o pojemność użytkową części chłodzącej i mrożącej. Część propozycji dobija lub wyraźnie przekracza 250 l pojemności netto w przypadku chłodziarki. Co z zamrażalnikiem? Minimum 104 l. Taka specyfika skutkuje tym, że lodówki sprawdzą się w domostwach z wieloma domownikami. Zmieścisz w każdej masę żywności.
  • Bezawaryjna - czyli właściwie niezawodna. To przecież podstawa. Wydając taką kasę, nikt nie będzie tolerował częstych usterek czy poważniejszych awarii.
  • Energooszczędna - zużycie energii często idzie w parze z pojemnością. A tu mamy przecież bardzo pojemne konstrukcje. Ważna jest więc energooszczędność. Dwie lodówki, zresztą czołowe, mogą pochwalić się klasą energetyczną D. Reszta reprezentuje E. Jest więc dobrze pod względem rachunków za prąd.
  • Elegancka - nie ma mowy o nudnych lodówkach. To już nie są budżetowe lodówki do 1000 zł, a sprzęt klasy Premium. W każdej z propozycji wykończenie robi duże wrażenie. Sprzęt odpowiedni do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni.
  • Nie za wielka - nie widzę większych różnic w porównaniu z niższym segmentem cenowym, jeżeli chodzi o szerokość i głębokość. Nie przekraczają w zasadzie normy. Nieco gorzej jest z wysokością, bo sporo konstrukcji przebija granicę 200 cm. Są ponad dwa razy wyższe od mini lodówek. No cóż, patrząc na pojemność, coś za coś. Dla mnie istotniejsze, że dwa pozostałe parametry są bez przegięć. Większość z Was bez większych problemów ulokuje którąś z propozycji w swojej kuchni.
  • Cicha - kultura pracy ma duże znaczenie. Żadna nie przekracza 40 dB, a właściwie wszystkie zaliczam do cichych lodówek.
  • Funkcjonalna - to oczywistość. Wszystkie lodówki mają NoFrost, ale też sporo innych funkcji i technologii. Odpowiadają głównie za równomierne chłodzenie, szybkie chłodzenie czy kontrolę temperatury w chłodziarce i zamrażarce. Wszystkie te udogodnienia skutkują tym, że Twoje produkty spożywcze będą dłużej świeże i nie utracą swoich wartości odżywczych. Potrafią utrzymywać temperaturę nawet przez 18 h w przypadku awarii zasilania.

W tym wszystkim nie zapomniałam o stosunku ceny do jakości. Lodówek do 2500 zł jest multum, ale nie wszystkie są tak na prawdę opłacalne. Te, które wybrałam, będą bez wątpienia dobrą inwestycją. Nie przepłacisz. Zresztą każdy ranking lodówek na Videotestach się tym wyróżnia.

Podsumowanie

Teraz już jesteś na bieżąco z rynkiem lodówek wolnostojących do 2500 zł. Wiesz, jakimi modelami się zainteresować, aby rozsądnie wydać pieniądze.

Komfort w tym segmencie cenowym jest taki, że lodówkom właściwie nic nie brakuje. W większości są szalenie funkcjonalne, bardzo pojemne i do tego pięknie wyglądają w każdej kuchni. Mamy do czynienia z wysoką ligą.

Daj znać w komentarzu, która lodówka najbardziej przypadła Ci do gustu. Być może masz też sugestie dotyczące kolejnych zestawień, które mają się pojawić na Videotestach? Nie krępuj się, zawsze chętnie dyskutujemy z naszymi czytelnikami!

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Ekskluzywna lodówka do 2500 zł | Ranking TOP 5