PODPOWIEDZI:

Ekskluzywne lodówki do 2500 zł |TOP 10|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RB37J5249SSSamsung RB37J5249SS2499 zł
2LG GBB60MCPFSLG GBB60MCPFS2235 zł
3Siemens KG39NAI35Siemens KG39NAI352299 zł
4Samsung RB37K6033SSSamsung RB37K6033SS2499 zł
5Liebherr CN 4015 ComfortLiebherr CN 4015 Comfort2499 zł
6Electrolux EN3855MFXElectrolux EN3855MFX2499 zł
7Amica FK3356.4GBDFZAAAmica FK3356.4GBDFZAA2399 zł
8Sharp SJ-BA31IEBG2-EUSharp SJ-BA31IEBG2-EU2499 zł
9Liebherr CNef 3515 ComfortLiebherr CNef 3515 Comfort2399 zł
10Electrolux EN3455MFXElectrolux EN3455MFX2399 zł
Ekskluzywne lodówki do 2500 zł |TOP 10|

Za 2500 zł każdy kupujący powinien nabyć właściwie już luksusową, funkcjonalną i bardzo pojemną lodówkę. Z moją klasyfikacją będzie to możliwe. Znalazłem aż 10 świetnych konstrukcji, które z pewnością nikogo nie zawiodą.

Początkowo nie zamierzałem tworzyć tej klasyfikacji. Już lodówki NoFrost do 2000 zł pokazały bowiem masę dobrego sprzętu AGD.

Ale jednak rzuciłem okiem na ciut wyższy segment. I nie żałuję! Okazało się bowiem, że różnica w cenie rzeczywiście idzie w parze wraz z jeszcze większymi możliwościami. Znalazłem aż tyle nowoczesnych lodówek, że wyszło z tego obszerne TOP 10, do którego serdecznie Cię zapraszam.

Jaka powinna być lodówka do 2500 zł?

Ogólnie biorąc, absolutnie wszystko musi się tu zgadzać. Nie ma mowy o jakichś niedociągnięciach. Kluczowe parametry powinny budzić podziw. Ale przeanalizujmy wspólnie poszczególne cechy ekskluzywnych lodówek:

 • Pojemna - nawet bardzo. Wszystkie lodówki z klasyfikacji osiągają doskonałe wyniki, jeżeli chodzi o pojemność użytkową części chłodzącej i mrożącej. Większość propozycji dobija lub wyraźnie przekracza 250 l pojemności netto w przypadku chłodziarki. Co z zamrażalnikiem? Minimum 87 l. Taka specyfika skutkuje tym, że lodówki sprawdzą się w domostwach z wieloma domownikami. Zmieścisz w każdej masę żywności.
 • Bezawaryjna - czyli właściwie niezawodna. To przecież podstawa. Wydając taką kasę, nikt nie będzie tolerował częstych usterek czy poważniejszych awarii.
 • Energooszczędna - zużycie energii często idzie w parze z pojemnością. A tu mamy przecież bardzo pojemne konstrukcje. Ważna jest więc energooszczędność. Dwie lodówki, zresztą czołowe, mogą pochwalić się A+++ i rocznym zużyciem energii mniejszym niż 200 kWh. Reszta reprezentuje A++, a żadna nie przekracza rocznie 300 kWh. Jest więc bardzo dobrze pod względem rachunków za prąd.
 • Elegancka - nie ma mowy o przewadze białych i nudnych lodówek; pojawiają się okazjonalnie. To już nie są budżetowe lodówki do 1000 zł, a sprzęt klasy Premium. To, co rzuca się w oczy, to zdecydowanie większa ilość czarnych lodówek. A one wielu osobom się podobają. W każdej z propozycji wykończenie robi duże wrażenie. Sprzęt odpowiedni do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni.
 • Nie za wielka - nie widzę większych różnic w porównaniu z niższym segmentem cenowym, jeżeli chodzi o szerokość i głębokość. Nie przekraczają w zasadzie normy. Nieco gorzej jest z wysokością, bo sporo konstrukcji przebija granicę 200 cm. Są ponad dwa razy wyższe od mini lodówek. No cóż, patrząc na pojemność, coś za coś. Dla mnie istotniejsze, że dwa pozostałe parametry są bez przegięć. Większość z Was bez większych problemów ulokuje którąś z propozycji w swojej kuchni.
 • Cicha - kultura pracy ma duże znaczenie. Większość modeli nie przekracza 40 dB, a właściwie wszystkie zaliczam do cichych lodówek.
 • Funkcjonalna - to oczywistość. Wszystkie lodówki mają NoFrost, ale też sporo innych funkcji i technologii. Odpowiadają głównie za równomierne chłodzenie, szybkie chłodzenie czy kontrolę temperatury w chłodziarce i zamrażarce. Wszystkie te udogodnienia skutkują tym, że Twoje produkty spożywcze będą dłużej świeże i nie utracą swoich wartości odżywczych.

W tym wszystkim nie zapomniałem o stosunku ceny do jakości. Lodówek do 2500 zł jest multum, ale nie wszystkie są tak na prawdę opłacalne. Te, które wybrałem, będą bez wątpienia dobrą inwestycją. Nie przepłacisz. Zresztą każdy ranking lodówek na Videotestach się tym wyróżnia.

Jaka ekskluzywna lodówka do 2500 zł?

Czas przejść do kluczowej części tego materiału. Przygotowałem aż 10 propozycji. Przeczytaj moją opinię na ich temat, aby dobrze wydać swoją kasę.

Samsung RB37J5249SS

Samsung RB37J5249SS to lodówka w zasadzie kompletna. Po prostu nic jej nie brakuje. Jest funkcjonalna, elegancka, efektywnie chłodząca i mrożąca, a do tego bardzo energooszczędna.

Opisywany teraz model oferuje wszystkie czołowe rozwiązania Samsunga. Kompresor Digital Inverter działa w oparciu o 7 trybów pracy. Po co właściwie? Żeby na bieżąco dostosowywać swoją wydajność do zapotrzebowania na chłód. Gdy umieścisz w lodówce nowe produkty, to zapewne wydajność wzrośnie, aby jak najszybciej je schłodzić. Na kompresor jest też aż 10 lat gwarancji.

Samsung RB37J5249SS

Szuflady zamrażalnika zapewniają pełny wysuw - bardzo łatwo wkłada się do nich mrożonki. Umiejscowienie pojemników na drzwiach możesz zmieniać, i to w szerokim zakresie, aby dostosować je do swoich preferencji. W części chłodzącej znajduje się też szuflada Fresh Zone do mięsa i ryb.

Odnosząc się do kluczowych parametrów, jest wybornie. Lodówka jest bardzo pojemna (267 l + 98 l), a do tego zużywa rocznie zaledwie 173 kWh. Pracuje przy tym wszystkim cichutko.

Samsung RB37J5249SS półki i szuflady

Ciężko mi dostrzec większe minusy. Jak przystało na duże lodówki do 2500 zł, jest wysoka. 201 cm wysokości to już niezły bydlak, prawda? Niższe osoby, chcące umieścić coś głęboko na najwyższej półce, mogą mieć pewien problem.

Samsung RB37J5249SS plusy i minusy:

 • Wydajne chłodzenie i mrożenie
 • Ogromna pojemność
 • Znakomita energooszczędność
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Zajmuje trochę miejsca - oprócz swojej wysokości jest też najgłębsza ze stawki (68 cm), więc warto przed zakupem dokładnie wszystko wymierzyć

Samsung RB37J5249SS oferta w sklepie

LG GBB60MCPFS

LG GBB60MCPFS to lodówka typu Combi, jak to określa jej producent. Podstawowe wyjaśnienie tego nazewnictwa jest proste - wysoka i pojemna. Nada się więc dla dużych rodzin. Co ciekawe, jest to czarna lodówka. Dzięki temu w niektórych kuchniach zrobi piorunujące wrażenie... ale do innych może już mniej pasować.

Zostawiając już kolorystykę, sprzęt zużywa bardzo mało energii - 178 kWh rocznie. Tak jak u poprzednika, mamy do dyspozycji klasę energetyczną A+++.

LG GBB60MCPFS

Kompresor liniowy również ma podobne zadanie - przedłuża świeżość pożywienia i optymalizuje zużycie energii. LG nie chciało być gorsze od Samsunga, więc też dorzuca w pakiecie 10 lat gwarancji na ten komponent. Miło.

Zimne powietrze jest przy tym perfekcyjnie rozprowadzane po, jakby nie patrzeć, wielkiej powierzchni chłodzącej. Każdy zakątek lodówki jest chłodzony równomiernie. Nie musisz się bać, że żywność położona w jakimś zakamarku szybciej się zepsuje. Nie ma o tym w ogóle mowy.

Fajnie wygląda przechowywanie warzyw i owoców. Mają dedykowaną szufladę z suwakiem, którym ustawisz optymalną wilgotność dla nich. Tak sobie myślę... a co, gdy będę chciał w niej trzymać zarówno owoce i warzywa? Zapewne zostanie opcja większej wilgotności i liczenie, że z owocami (bo one aż tyle jej nie potrzebują) nie stanie się nic niepokojącego. Ale to tylko takie szukanie dziury w całym.

LG GBB60MCPFS półki i szuflady

Na podobnej zasadzie działa tez inna szuflada. Daje jednak trzy opcje optymalizacji warunków chłodzenia - ryby, mięso i po raz kolejny warzywa. Zamiast wilgotności dobierana jest tu jednak temperatura.

Ergonomia wewnątrz to wysoka liga. Stojak na wino (lub inne butelki), a przede wszystkim składana półka. Po co? Żeby zmieścić w razie potrzeby duże garnki czy bardzo wysokie butelki.

I taka "mała" zaleta na koniec... Cena tej lodówki balansuje teraz na granicy 2250 zł, co jest świetną okazją do nabycia nowoczesnej chłodziarki-zamrażarki.

LG GBB60MCPFS plusy i minusy:

 • Wydajne chłodzenie i mrożenie
 • Bardzo wysoka pojemność
 • Znakomita energooszczędność
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Bardzo korzystny stosunek ceny do jakości
 • Brak większych minusów, choć czarny kolor nie każdemu będzie pasować

LG GBB60MCPFS oferta w sklepie

Siemens KG39NAI35

Jakoś tak nie często wyróżniam Siemensa w moich klasyfikacjach. Ale wśród lodówek do 2500 zł ma kilka mocnych propozycji. Tak oto na podium wskoczył nowoczesny Siemens KG39NAI35.

Od razu główna zaleta - ta lodówka daje ogromną przestrzeń na przechowywaną żywność. Aż 279 l w części chłodzącej. Z zamrażalnikiem szału już nie ma, ale 87 l to wciąż sporo.

Siemens KG39NAI35

Szkoda, że klasa energetyczna to A++ z rocznym zużyciem energii na poziomie 273 kWh. Jak to się przekłada na kasę w porównaniu do czołowej dwójki? Jakieś 60 zł więcej na rok. Pamiętajmy jednak, że nawet do 2500 zł klasa A+++ nie występuje tak często jak może się wydawać.

Nie zabrakło natomiast czujników monitorujących warunki mrożenia. Za każdym razem, gdy otworzysz drzwi urządzenia, sensory podkręcą chłodzenie, aby nie narazić produktów spożywczych na utratę świeżości. Zawsze można też skorzystać z superchłodzenia.

Siemens KG39NAI35 półki i szuflady

Lodówka jest bardzo elegancka, ma specjalną powłokę, która chroni obudowę przed mało estetycznymi odciskami palców. Konstrukcja bardzo wysoka, bo aż na 203 cm.

Siemens KG39NAI35 plusy i minusy:

 • Wydajne chłodzenie i mrożenie
 • Ogromna pojemność
 • Dobra energooszczędność
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Jest wysoka na aż 203 cm, więc niższym osobom nie będzie tak wygodnie umieszczać w niej pożywienie

Siemens KG39NAI35 oferta w sklepie

Samsung RB37K6033SS

Samsung RB37K6033SS to bardzo podobny model do aktualnego lidera. Główna różnica polega na tym, że jest mniej energooszczędny i minimalnie niższy oraz płytszy, choć pojemność chłodziarki jest o 2 l większa.

Samsung RB37K6033SS

Kluczowe technologie i rozwiązania właściwie takie same. Wciąż jest do dyspozycji wydajny kompresor Digital Inverter, który dba o optymalizację chłodzenia. Nie zabrakło szuflady Fresh Zone, wykończenia klasy Premium czy regulowanych półek na drzwiach.

Lepszym interesem w mojej ocenie jest jednak lider. Różnica w pojemności praktycznie żadna, a rachunki za prąd będą mniejsze dzięki A+++. Cena obu propozycji właściwie taka sama, co ułatwia ostateczną decyzję.

Samsung RB37K6033SS półki i szuflady

Ale jakby z czasem cena opisywanego teraz modelu spadła, np. o 100-200 zł, to już mocniej bym się nad nim zastanowił.

Samsung RB37K6033SS plusy i minusy:

 • Wydajne chłodzenie i mrożenie
 • Ogromna pojemność
 • Dobra energooszczędność
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Szkoda, że zabrakło klasy energetycznej A+++, bo wtedy byłby z pewnością liderem zestawienia

Samsung RB37K6033SS oferta w sklepie

Liebherr CN 4015 Comfort

Firmę Liebherr, jeżeli chodzi o sprzęt do mrożenia, nie zawsze kojarzę z bardzo opłacalnymi konstrukcji. Chodzi o to, że wspomniany producent czasem mocno się ceni. Z lodówką Liebherr CN 4015 Comfort nie ma takich problemów, bo to kolejna funkcjonalna chłodziarko-zamrażarka.

Bardzo duża pojemność (269 l + 87 l) nie wpływa drastycznie na gabaryty. Śmiem twierdzić, że jest całkiem nieźle, szczególnie z głębokością, która osiąga dokładnie 62,5 cm.

Liebherr CN 4015 Comfort

Czujnik lodówki potrafi wyłączyć zimny nadmuch, gdy otwierają się drzwi. Takie rozwiązanie chroni sprzęt przed utratą odpowiednio niskiej temperatury w takich sytuacjach. Sensory działają też sprawnie w części mrożącej, wykrywając stopień zamrożenia produktów i optymalizując pracę zamrażalnika.

To, co jednak boli w tej cenie, to nudny design. Ot, prosta i biała lodówka bez bajerów. Przyzwyczaiłem się, że Liebherr nie robi designerskich cudów, a bardziej stawia na praktyczne podejście do sprawy, ale... mowa o ekskluzywnych i drogich lodówkach.

Liebherr CN 4015 Comfort półki i szuflady

Jeżeli jednak mało wyszukany design nie robi Ci większej różnicy, to masz przed sobą kolejną dobrą lodówkę do 2500 zł, która sprawdzi się w przypadku większych rodzin i wytrzyma sporo lat bezawaryjnej pracy.

Liebherr CN 4015 Comfort plusy i minusy:

 • Wydajne chłodzenie i mrożenie
 • Ogromna pojemność
 • Dobra energooszczędność
 • Cicha praca
 • Przyzwoity stosunek ceny do jakości
 • Nudny, oklepany design z białą wersją kolorystyczną

Liebherr CN 4015 Comfort oferta w sklepie

Pozostałe ekskluzywne lodówki do 2500 zł

W mojej klasyfikacji zostało jeszcze 5 lodóweczek. Sęk w tym, że nie wprowadzają rewolucji. To wciąż bardzo solidne konstrukcje, ale w porównaniu do ścisłej czołówki są jednak mniej opłacalne. Z jednej strony żal było je ominąć, ale z drugiej nie warto przedłużać i tak długiej części opisowej. Zawarłem je więc w skróconej wersji. Spójrz:

 • Electrolux EN3855MFX - pojemna, ładna, funkcjonalna. Niczym szczególnym się nie wybija, ale też w niczym nie zawodzi. Patrząc jednak na niższe ceny chociażby drugiej i trzeciej pozycji, wygrywają z Electroluxem.
 • Amica FK3356.4GBDFZAA - druga w klasyfikacji czarna lodówka, choć według mnie gorsza od LG. Wygląda jednak oszałamiająco. Wciąż oferuje dużą funkcjonalność, np. suwak do regulacji wilgotności, równomierną, stałą cyrkulację zimnego powietrza czy sterowanie sensorowe (fajny bajer).
 • Sharp SJ-BA31IEBG2-EU - Sharp często wypuszcza sprzęt dużego AGD, który miażdży konkurentów pod względem energooszczędności. Tutaj niestety tak nie jest, bo zużycie energii wypada najsłabiej z całej stawki. Oprócz tego lodówce nic nie brakuje. Aha, to kolejna czarna konstrukcja, już trzecia.
 • Liebherr CNef 3515 Comfort - cóż z tego, że wygląda nieco ciekawiej od poprzedniego Liebherra, skoro jest mniej pojemny, a tańszy tylko o stówę? Dlatego też lokata pod koniec klasyfikacji. Plus za to, że jest to stosunkowo kompaktowa lodówka do 2500 zł, a może ktoś z Was chce jednak oszczędzić trochę miejsca w kuchni.
 • Electrolux EN3455MFX - równomiernie chłodzi, choć brak tutaj szaleństwa z różnymi technologiami. Z zewnątrz wygląda znakomicie. Stanowi kolejną alternatywę dla powyższych propozycji zakupowych.

Porównanie ekskluzywnych lodówek do 2500 zł

Trochę tego było, więc na koniec warto jeszcze rzucić okiem na wszystkie kluczowe parametry. Pozwolą Ci dokonać ostatecznego wyboru, bo moje zdanie już znasz, ale zawsze warto zestawić opinie ze specyfikacją sprzętu.

ModelPojemność
chłodziarki
Pojemność
zamrażalnika
Klasa
energetyczna
Roczne
zużycie energii
Poziom
hałasu
Wymiary
(W x S x G)
Samsung RB37J5249SS267 l98 lA+++173 kWh37 dB201 x 60 x 68 cm
LG GBB60MCPFS250 l93 lA+++178 kWh37 dB201 x 60 x 65 cm
Siemens KG39NAI35279 l87 lA++273 kWh39 dB203 x 60 x 66 cm
Samsung RB37K6033SS269 l98 lA++259 kWh38 dB200 x 60 x 66 cm
Liebherr CN 4015 Comfort269 l87 lA++252 kWh39 dB201 x 60 x 63 cm
Electrolux EN3855MFX258 l91 lA++251 kWh43 dB200 x 60 x 65 cm
Amica FK3356.4GBDFZAA233 l94 lA++240 kWh42 dB186 x 60 x 64 cm
Sharp SJ-BA31IEBG2-EU230 l94 lA++263 kWh42 dB186 x 60 x 65 cm
Liebherr CNef 3515 Comfort221 l87 lA++237 kWh39 dB182 x 60 x 63 cm
Electrolux EN3455MFX220 l91 lA++239 kWh43 dB185 x 60 x 65 cm

Podsumowanie lodówek do 2500 zł

Teraz już jesteś na bieżąco z rynkiem lodówek jednodrzwiowych, wolnostojących do 2500 zł. Wiesz, jakimi modelami się zainteresować, aby rozsądnie wydać pieniądze.

Komfort w tym segmencie cenowym jest taki, że lodówkom właściwie nic nie brakuje. W większości są szalenie funkcjonalne, bardzo pojemne i do tego pięknie wyglądają w każdej kuchni. Nie zabrakło nawet kilku konstrukcji w czarnej wersji, co pokazuje, że do czynienia mamy z wysoką ligą.

Daj znać w komentarzu, która lodówka najbardziej przypadła Ci do gustu. Być może masz też sugestie dotyczące kolejnych zestawień, które mają się pojawić na Videotestach? Nie krępuj się, zawsze chętnie dyskutujemy z naszymi czytelnikami!

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Ekskluzywne lodówki do 2500 zł |TOP 10|