PODPOWIEDZI:
Telefony i powerbanki w Promocji

Luksusowe Lodówki Side by Side |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RS68N8242SLSamsung RS68N8242SL6499 zł
2LG GSX961NSAZLG GSX961NSAZ6999 zł
3Samsung RH58K6598SLSamsung RH58K6598SL5799 zł
4Samsung RS68N8241B1Samsung RS68N8241B14898 zł
5Samsung RS68N8321S9Samsung RS68N8321S94099 zł
6BEKO GN162333ZGBBEKO GN162333ZGB4779 zł
7Bosch KAG90AI20Bosch KAG90AI205299 zł
Luksusowe Lodówki Side by Side |TOP 7|

Lodówki Side by Side mają swoje unikalne zalety, i to bez dwóch zdań! Dlatego też postanowiłem stworzyć osobne zestawienie właśnie tego rodzaju chłodziarko-zamrażarek. Jeżeli zakup tak wielkiej lodówki chodzi Ci po głowie, to koniecznie przeczytaj mój materiał.

Ten przymiotnik na początku tytułu - luksusowe - naprawdę nie jest clickbaitem. Mowa bowiem o lodówkach klasy Premium, które oferują szereg unikalnych dla nich cech.

Owszem, kosztują swoje, ale spokojnie - wszystko sobie zaraz przeanalizujemy. Bo nie zamierzam wpychać Ci na siłę jak najdroższej lodówki. Moim celem jest przekazanie Ci wiedzy, dzięki której podejmiesz decyzję, czy warto, a jeżeli tak, to na jaki sprzęt się zdecydować.

Kto powinien kupić lodówkę Side by Side?

Takich lodówek wcale nie kupuje się dla szpanu. No dobra, robią wrażenie, ale to nie kosmiczny design i bajery powinny odgrywać pierwszoplanową rolę.

Pierwsza sprawa to pojemność. Jeżeli masz sporą rodzinę, a po każdych zakupach lodówka pęka w szwach, to w takim olbrzymie zmieścisz wszystko. Całkowite pojemności czołowych lodówek Side by Side zdumiewają.

Ciekawą cechą jest umiejscowienie zamrażarki względem chłodziarki. Już sama nazwa sporo tu wyjaśnia. Oba te miejsca są obok siebie, a nie na dole i górze. Wielu osobom bardzo to pasuje, ale na takie rozwiązanie trzeba mieć miejsce w kuchni.

Jeżeli szukasz jak najpojemniejszej lodówki z zamrażalnikiem na całej wysokości i masz na to miejsce, to wybierz coś z mojej klasyfikacji.

Jeżeli jednak chcesz taką lodówkę, bo po prostu nowocześnie wygląda i znajomi na jej widok zrobią wielkie oczy, to przemyśl to jeszcze. Wiedz, że tego typu sprzęt nie należy do energooszczędnych, właśnie przez swoją pojemność. Jeżeli ciągle połowa lodówki będzie świeciła pustkami, to nie widzę sensu w zakupie jej. Lepiej wtedy wybrać inny ranking lodówek w poszukiwaniu mniejszego sprzętu.

Jaka powinna być lodówka Side by Side?

Podstawowe kwestie nie zmieniają się jakoś diametralnie w porównaniu do innych segmentów i rodzajów lodówek. Ale przy tak dużych cenach muszę pewne rzeczy Ci uzmysłowić. Jaka więc powinna być lodówka Side by Side?

 • Pojemna - wszystkie są szalenie pojemne, ale jeżeli przez Twój dom przetacza się cała armia, to wybierz jak najpojemniejszą. Ważne jest też rozbicie tej pojemności na zamrażalnik i chłodziarkę, bo może wyjątkowo dużo rzeczy mrozisz, a nie chcesz kupować osobnej zamrażarki.
 • Bezawaryjna - wyobraź sobie awarię takiej lodówki i konieczność odsyłania jej gdzieś. Po prostu koszmar! Dlatego też postanowiłem na niezawodne lodówki Side by Side. Wytrzymają wiele lat bezawaryjnej pracy.
 • Elegancka - w grę wchodzi wykończenie klasy Premium, razem z wieloma designerskimi bajerami. To nie najtańsze lodówki do 800 zł, żeby były białe i nudne.
 • Dopasowane do kuchni - plus taki, że taką lodówkę możesz bez obaw zabudować. Ważne, aby mieć na nią miejsce. Czołowe modele, zresztą nie tylko one, są cholernie szerokie i głębokie. Jedynie wysokość nie jest wcale jakaś ogromna, przez co dasz radę umieścić coś nad lodówką. W każdym razie, wszystko dobrze wymierz przed zakupem, a do tego uwzględnij dwudrzwiową konstrukcję, która musi się swobodnie otwierać.
 • Cicha - lodówka to nie traktor, musi być cichutka. I tym również kierowałem się przy selekcjonowaniu propozycji zakupowych.
 • Funkcjonalna - technologia bezszronowa, szybkie i równomierne chłodzenie, kontrola odpowiedniej temperatury - to są absolutne podstawy w tym segmencie, zresztą nawet lodówki do 2500 zł je oferują.
 • Z dodatkowymi bajerami - mowa chociażby o dyspenserze lodu i wody. W lecie się przyda. W części z opisami lodówek natkniesz się zresztą na dużo więcej ciekawych udogodnień.
 • Energooszczędna - wspominam o tym na końcu, bo z reguły te urządzenia biorą sporo prądu. Wszystko przez olbrzymie pojemności. Jakbym był złośliwy, to bym to przemilczał, twierdząc, że jak kogoś stać na luksusową lodówkę, to stać go też na większe rachunki za prąd. Mimo wszystko zawsze szukam produktów idealnych. W zestawieniu jest jeden model A+++, który zużywa rocznie mniej niż 300 kWh, a to fenomenalny wynik. Ogólnie biorąc, każdy rezultat poniżej 400 kWh jest właściwie dobry.

Jaka lodówka Side by Side?

Czas przejść do mojej opinii o luksusowych lodówkach Side by Side. Nie ma co zwlekać.

Samsung RS68N8242SL

Zacznę tak niestandardowo, szczególnie że mowa o liderze. Samsungu, nie rób z nas idiotów.

O co mi chodzi? O wzmiankę o pojemności. Koreański gigant twierdzi, że Samsung RS68N8242SL jest o 100 litrów pojemniejszy w porównaniu do tradycyjnych modeli Side by Side, ale przy zachowaniu takich samych wymiarów.

I co w tym złego? Czy to nie jest prawdą? Teoretycznie jest, bo drobnym druczkiem dodaje, że to całe porównanie dotyczy innego Samsunga starszej generacji, który ma już wiele lat i chyba nawet nie jest od dawna w sprzedaży. Nieładnie.

Samsung RS68N8242SL

Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że ta przechwałka i tak ukazuje jedną z największych zalet lodówki, a właściwie całej serii nowoczesnych lodówek Side by Side Samsunga. Aż 407 l w chłodziarce i 210 l w zamrażalniku po prostu miażdży całą resztę. A wymiary rzeczywiście nie są wcale większe.

Sprzęt pracuje do tego cicho i zużywa naprawdę mało prądu jak na ten typ. 260 kWh rocznie? Toż to fenomenalny rezultat! Wszystko za sprawą A+++, choć jak się pewnie domyślasz, wpływa w pewnym stopniu na cenę, a ona niska nie jest.

Chodźmy jednak dalej, bo te kilka kluczowych parametrów to jedynie wstęp do atutów omawianej lodówki Side by Side.

W urządzenia występują dwa niezależne obiegi powietrza - jeden w chłodziarce, drugi w zamrażalniku. Dzięki temu żywność przechowywana jest w optymalnych warunkach co do temperatury i wilgotności. Dłużej zachowa swoją konsystencję i świeżość.

Nie ma tu szans na jakieś wahania temperatury, które zaburzyłyby proces chłodzenia. Czuwa bowiem nowoczesny kompresor. Dostosowuje wydajność chłodzenia do warunków.

Samsung RS68N8242SL chlodziarka wnętrze

Co do jakości wykonania... bajka! Lodówka jest piękna (wykonana z nierdzewnej stali szczotkowanej), ma ukryte uchwyty, które nie wystają, dyspenser (woda, kostki lodu i kruszony lód), a także ukryty wyświetlacz. Absolutnie minimalistyczny design.

Trochę boli fakt, że nie ma "lodówki w lodówce", czyli jakiegoś szybkiego dostępu do produktów spożywczych bez otwierania głównych drzwi chłodziarki, choć nie wszyscy tego wymagają.

Sama wydajność chłodzenia, ergonomia półek, jakość wykonania, pojemność użytkowana, kultura pracy i energooszczędność robią wrażenie. Nie mogło być inaczej - ostatecznie uznałem Samsunga RS68N8242SL za lidera, choć czytaj dalej. W klasyfikacjach sprzętu Premium kolejność miejsc często nie jest najważniejsza, bo wymagania są różne, a udogodnień do wyboru masa.

Samsung RS68N8242SL plusy i minusy:

 • Równomierne, wydajne chłodzenie z optymalizacją temperatury i wilgotności
 • Olbrzymia pojemność, która w porównaniu do konkurencji wcale nie odbija się na większych gabarytach
 • Topowa jakość wykonania i imponujący design
 • Znakomita energooszczędność
 • Cicha praca
 • Nowoczesny dyspenser
 • W zasadzie brak większych minusów, choć cena jest wysoka, a brakuje rozwiązania typu "lodówka w lodówce"

Samsunga RS68N8242SLoferta w sklepie

LG GSX961NSAZ

LG wcale nie odpuszcza Samsungowi. Nie ma może tak olbrzymiej oferty, ale i tak odpowiada za kilka perełek na rynku lodówek. Jedną z nich jest zdecydowanie LG GSX961NSAZ.

Pojemność nie zawodzi, choć nie jest tak duża jak u poprzednika. 405 l + 196 l daje ogromną przestrzeń na zróżnicowane produkty spożywcze. Duże rodziny wciąż będą zadowolone.

Do głośności pracy się nie przyczepię, bo sprzęt jest cichy. W tej cenie chciałoby się klasy A+++. A tak mamy "tylko" A++ z rocznym zużyciem energii na poziomie 376 kWh. Ogólnie biorąc, to trzeci najlepszy wynik w klasyfikacji lodówek Side by Side.

LG GSX961NSAZ

No właśnie, Side by Side, ale też Door in Door. O co chodzi? Na froncie urządzenia znajduje się tajemnicze okienko. Wystarczy, że dwa razy w nie zapukasz, a włączysz podświetlenie i otworzysz mini drzwi. Po prostu ich górną część po stronie chłodziarki. Taki szybki dostęp do produktów spożywczych, które ustawisz na półce za oknem. Sprytne, bo nie naraża chłodziarki na utratę zimna poprzez otwarcie całych drzwi.

Zauważam też pewne udogodnienie znane z innych lodówek marki LG. Chodzi o suwak nad komorą do warzyw i owoców, który optymalizuje warunki chłodzenia dla jednego lub drugiego rodzaju pożywienia.

A z samą wilgotnością też jest ciekawie. Są pewne rozwiązania konstrukcyjne (specjalna kratka w jednej z szuflad), dzięki którym nadmiar wilgoci nie osiada na żywności. Dłużej zachowa swoje wartości odżywcze.

Samsung miał swój kompresor Digital Inverter, a LG chwali się liniową sprężarką inwerterową. Porzucając te tajemnicze nazewnictwo, chodzi o to, że sprzęt sam reguluje temperaturę, która jest w danym momencie najkorzystniejsza. To również w dużym stopniu wpływa na równomierne i skuteczne chłodzenie.

LG GSX961NSAZ wnętrze

Nie zabrakło bajeru w postaci technologii LG Smart ThinQ. Z poziomu smartfona wyregulujesz temperaturę lodówki, włączysz ekspresowe mrożenie czy zdiagnozujesz usterkę - choć ich akurat nie powinno być, bo mowa właściwie o niezawodnym sprzęcie na wiele długich lat.

Masz więc przed sobą godnego rywala dla aktualnego lidera, który też ma swoje atuty. Problem w tym, że LG jest droższe o jakieś 500 zł i na dłuższą metę będzie bardziej zwiększać rachunki za prąd. Ale kto bogatemu zabroni?! To w końcu najwyższa liga wśród lodówek Side by Side. Jeżeli Cię stać i pasuje Ci to udogodnienie z szybkim dostępem i oknem, to zamawiaj. Nie zawiedziesz się.

LG GSX961NSAZ plusy i minusy:

 • Równomierne, wydajne chłodzenie z optymalizacją temperatury i wilgotności
 • Pojemność, która robi wrażenie
 • Topowa jakość wykonania i imponujący design
 • Przyzwoita energooszczędność
 • Cicha praca
 • Nowoczesny dyspenser
 • Bardzo ciekawe rozwiązanie, które nazywam po swojemu "lodówka w lodówce" - zapewnia okno na froncie i szybki dostęp do chłodziarki 
 • Mimo wielu bajerów cena jest jednak wysoka - mowa o najdroższej lodówce Side by Side z tej klasyfikacji

LG GSX961NSAZ oferta w sklepie

Samsung RH58K6598SL

Kolejny Samsung, ale uwierz - zasłużył na obecność w klasyfikacji i wysokie miejsce. Samsung RH58K6598SL wciąż należy do bardzo pojemnych lodówek Side by Side. 395 l + 180 l oznacza masę miejsca na żywność, choć nieco ustępuje kilku konkurentom - nie tylko tym droższym, które zostały już omówione.

Samsung RH58K6598SL

Ale jest tego powód. Wszystko przez rozwiązanie podobne do tego z LG, czyli "lodówka w lodówce". Sęk w tym, że tutaj półek szybkiego dostępu jest sześć i rozmieszczone zostały na całej wysokości. To już naprawdę całkiem osobna sekcja. Ulokujesz w niej masę artykułów spożywczych, po które najczęściej sięgasz. A reszta pożywienia w chłodziarce nie będzie w ogóle narażona na wahania temperatur.

Wspomniane wahania i tak są szybciutko korygowane, bo lodówka naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami i mechanizmami. Chłodzenie i mrożenie jest bardzo sprawne i równomierne.

Samsung RH58K6598SL wnętrze lodówka w lodówce

Podobają mi się też hermetycznie zamykane pojemniki zamocowane na prowadnicach. Nie musisz kupować osobnych, bo są już na stałe zamontowane w lodówce. Idealne rozwiązanie do rozmrażania mięsa czy trzymania suszonych produktów.

Samsung RH58K6598SL plusy i minusy:

 • Równomierne, wydajne chłodzenie z optymalizacją temperatury i wilgotności
 • Pojemność, która robi wrażenie
 • Topowa jakość wykonania i imponujący design
 • Przyzwoita energooszczędność
 • Cicha praca
 • Nowoczesny dyspenser
 • Bardzo ciekawe rozwiązanie, które nazywam po swojemu "lodówka w lodówce", a tutaj obejmuje bardzo dużą przestrzeń szybkiego dostępu
 • Brak większych minusów

Samsung RH58K6598SL oferta w sklepie

Samsung RS68N8241B1 i RS68N8321S9

Dwie popularne i dobrze oceniane lodówki side by Side firmy Samsung, a konkretniej modele RS68N8241B1RS68N8321S9. Cena szczególnie tego drugiego modelu jest wyjątkowo atrakcyjna, bo wynosi 4000 zł z hakiem. Jak na ten rodzaj sprzętu nie jest to kosmiczna kwota.

Samsung RS68N8241B1

Różnica w cenie między tymi lodówkami jest dość wyraźna, więc czym się różnią? Droższy model został efektowniej wykonany. Grafitowa stal naprawdę robi wrażenie. Oprócz tego we wnętrzu znajduje się specjalna półka na wino. Czy te dwie cechy są warte dopłaty? To już pytanie do Ciebie. Według mnie różnica cenowa powinna być jednak ciut mniejsza, choć za luksus się płaci - jak widać po tym zestawieniu.

Reszta cech, funkcji i bajerów to już ten sam poziom. Chłodzenie jest szybkie, równomierne i bez wahań temperatury, dzięki całemu szeregowi nowoczesnych technologii (np. dwa niezależne systemy chłodzenia). Twoje pożywienie będzie bezpieczne.

samsung RS68N8321S9

Duże wrażenie robi też dyspenser. Muszę przyznać, że Samsung wie, jak wtapiać takie elementy w sprzęt, aby nie zaburzyć minimalistycznego designu.

Obie lodówki oceniam wysoko, w zasadzie niczego im nie brakuje, bo są bardzo pojemne (407 l + 210 l), ciche, eleganckie i nowoczesne.

Samsung RS68N8241B1 i RS68N8321S9 plusy i minusy:

 • Równomierne, wydajne chłodzenie z optymalizacją temperatury i wilgotności
 • Olbrzymia pojemność, która w porównaniu do konkurencji wcale nie odbija się na większych gabarytach
 • Topowa jakość wykonania i imponujący design
 • Przyzwoita energooszczędność
 • Cicha praca
 • Nowoczesny dyspenser
 • Stosunkowo niska cena (RS68N8321S9)
 • Brak większych minusów

Samsung RS68N8241B1

Samsung RS68N8241B1 oferta w sklepie

Samsung RS68N8321S9

Samsung RS68N8321S9 oferta w sklepie

Pozostałe luksusowe lodówki Side by Side

W klasyfikacji czekają jeszcze dwie lodówki. Nie wprowadzają jednak żadnych rewolucji, a niektóre z ich parametrów odstają od poprzedników. Opisy zawarłem więc w skróconej formie:

 • BEKO GN162333ZGB - jeszcze dość pojemna, całkiem ładna, bo czarna, ale jednak gorsza od propozycji Samsunga w podobnych kwotach. Zdecydowanie wolałbym opisywane przed chwilą modele. Jeżeli jednak ktoś ma maksymalnie 5000 zł i koniecznie chce czarny model, to nie będzie zawiedziony.
 • Bosch KAG90AI20 - całkiem stylowa lodówka Side by Side z kostkarką w drzwiach. Znakomicie dba o świeżość żywności. Niestety nie jest zbyt energooszczędna. Klasa energetyczna to tylko A+, a cena przekracza 5000 zł.

Porównanie lodówek Side by Side

Na koniec zapraszam do porównaniu głównych parametrów wszystkich lodówek z klasyfikacji. Być może dzięki temu dokonasz ostatecznej decyzji zakupowej:

Samsung RS68N8242SL407 l210 lA+++260 kWh39 dB178 x 91 x 72 cm
LG GSX961NSAZ405 l196 lA++376 kWh39 dB180 x 91 x 74 cm
Samsung RH58K6598SL395 l180 lA++361 kWh40 dB183 x 91 x 72 cm
Samsung RS68N8241B1407 l210 lA++389 kWh39 dB178 x 91 x 72 cm
Samsung RS68N8321S9407 l210 lA++389 kWh39 dB178 x 91 x 72 cm
BEKO GN162333ZGB368 l176 lA++370 kWh43 dB179 x 91 x 72 cm
Bosch KAG90AI20359 l163 lA+432 kWh43 dB177 x 91 x 72 cm

Lodówki Side by Side - Podsumowanie

7 świetnych lodówek, które wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami i imponującej designem. Nie są zbyt tanie, trochę miejsca znajdują, ale jeżeli szukasz wyłącznie Side by Side, to z pewnością coś z tego grona wybierzesz dla siebie.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Luksusowe Lodówki Side by Side |TOP 7|