PODPOWIEDZI:

Luksusowe Lodówki Side by Side |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RS68A8842B1Samsung RS68A8842B15364 zł
2Samsung RS68A8841B1Samsung RS68A8841B15039 zł
3LG ThinQ GSL761SWYVLG ThinQ GSL761SWYV3401 zł
4Samsung RS68A8520S9Samsung RS68A8520S93699 zł
5Samsung RS68A8840B1Samsung RS68A8840B14899 zł
6Gorenje NRS9183MBGorenje NRS9183MB3889 zł
7Beko GNO5231XPNBeko GNO5231XPN2699 zł
Luksusowe Lodówki Side by Side |TOP 7|

Zastanawiasz się, jaka lodówka Side-by-side będzie opłacalnym zakupem? Dobrze trafiłeś. W tym zestawieniu dobrałem 7 urządzeń z różnych półek cenowych, które na pewno będą dla twojej kuchni dobrym nabytkiem. Oprócz listy lodówek, na końcu znajdziesz również odpowiedzi na najistotniejsze kwestie związane z tą kategorią sprzętową.

Lodówki Side-by-side to zazwyczaj modele spore i dla konkretnego odbiorcy. Charakteryzuje je to, że - jak sama nazwa wskazuje - mają segment chłodziarki tuż obok zamrażarki. Z tego względu ta ostatnia zwykle jest większa niż innych rodzajach lodówek. To modele dla konkretnego odbiorcy, który jest pewien jakiej przestrzeni potrzebuje i jak jest mu wygodniej szperać po półkach z jedzeniem w kuchni.

Jaka duża lodówka Side-by-side?

Prezentowane w tym rankingu lodówek urządzenia nie są do końca posegregowane hierarchicznie. Mają różne możliwości i są też na różnych półkach cenowych. Dobrałem oczywiście opłacalne urządzenia, sugerując się między innymi ich parametrami oraz opiniami w sieci, ale ostateczna decyzja należy do ciebie.

1. Samsung RS68A8842B1

Samsung RS68A8842B1 na białym tle

Nazwa

Samsung RS68A8842B1

Pojemność

Chłodziarka: 409 l

Zamrażarka: 225 l

Zużycie energii

281 kWh/rok

Hałas

35 dB

Najważniejsze zalety

Space Max

Twin Cooling Plus

Dystrybutor wody i lodu

Smart Conversion

Power Cool i Power Freeze

Samsung RS68A8842B1 oferta w Ceneo

Bardzo pojemna, bardzo energooszczędna i bardzo cicha. Czy trzeba dodawać więcej? Lodówka Samsung RS68A8842B1 to rozwiązanie dla osób, które szukają produktu premium z najnowszymi technologiami i są w stanie za niego sowicie zapłacić. Model zużywa prawie najmniej prądu rocznie na tej liście - znacznie przy tym przebijając najbardziej energooszczędny sprzęt pojemnością.

2. Samsung RS68A8841B1

 Samsung RS68A8841B1 na białym tle

Nazwa

Samsung RS68A8841B1

Pojemność

Chłodziarka: 409 l

Zamrażarka: 225 l

Zużycie energii

351 kWh/rok

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

Space Max

Twin Cooling Plus

Dystrybutor wody i lodu

Smart Conversion

Power Cool i Power Freeze

Samsung RS68A8841B1 oferta w Ceneo

Jeżeli nie zależy ci aż tak na ogromnej energooszczędności i przebolejesz 1 decybel więcej - to model dla ciebie. Samsung RS68A8841B1 wykorzystuje system podwójnego obiegu powietrza Twin Cooling Plus, który zdaniem producenta ma poprawić świeżość przechowywanych produktów. Ważniejsze jest jednak to, że dzięki temu nie będzie wymiany zapachów pomiędzy zamrażarką a lodówką - przydatne, zwłaszcza jeżeli lubisz aromatyczne sery.

3. LG ThinQ GSL761SWYV

LG ThinQ GSL761SWYV na białym tle

Nazwa

LG ThinQ GSL761SWYV

Pojemność

Chłodziarka: 411 l

Zamrażarka: 214 l

Zużycie energii

431 kWh/rok

Hałas

39 dB

Najważniejsze zalety

Diagnoza przy pomocy smartfona

Moist Balance Crisper

Komora Zero

Szybkie mrożenie

Dystrybutor wody i lodu

LG ThinQ GSL761SWYV oferta w Ceneo

LG ThinQ GSL761SWYV w kwestii czystej pojemności i braku Smart Conversion jest gorszy od modeli Samsunga na liście. Ma za to coś, co go wyróżnia. Przede wszystkim specjalne komory regulujące wilgotność (dla warzyw i owoców), a także o temperaturze 0 stopni Celsjusza (dla mięs, ryb i serów). Jest tu też funkcja diagnozowania lodówki przy pomocy smartfona. Pomoże ci określić, co jest z nią nie tak, bez umawiania drogiego technika!

4. Samsung RS68A8520S9

Samsung RS68A8520S9 na białym tle

Nazwa

Samsung RS68A8520S9

Pojemność

Chłodziarka: 409 l

Zamrażarka: 225 l

Zużycie energii

395 kWh/rok

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

Space Max

Twin Cooling Plus

Dystrybutor wody i lodu

Smart Conversion

Power Cool i Power Freeze

Samsung RS68A8520S9 oferta w Ceneo

Samsung RS68A8520S9 to właściwie ten sam model co następny. Ten jednak wykonano w stylu szczotkowanej stali, więc sprawdzi się właściwie w każdej kuchni, a nie tylko nowoczesnej. W dodatku, z jakiejś przyczyny, ta opcja jest taniej wyceniona. To na pewno niedługo się zmieni (z tego co widzę, do niedawna była w podobnej cenie co niższa opcja), ale w tym momencie jest opłacalniejsza.

5. Samsung RS68A8840B1

Samsung RS68A8840B1 na białym tle

Nazwa

Samsung RS68A8840B1

Pojemność

Chłodziarka: 409 l

Zamrażarka: 225 l

Zużycie energii

395 kWh/rok

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

Space Max

Twin Cooling Plus

Dystrybutor wody i lodu

Smart Conversion

Power Cool i Power Freeze

Samsung RS68A8840B1 oferta w Ceneo

Również ma nowoczesne rozwiązania - na przykład Smart Conversion pozwalający elastycznie zmieniać funkcjonalność obu stref - ale korzystniejsza cena okupiona jest mniejszą oszczędnością w przyszłości. Samsung RS68A8840B1 to solidny wybór w kolorze grafitowej stali, który na przecenie można kupić w kwocie podobnej do poprzedniego.

6. Gorenje NRS9183MB

Gorenje NRS9183MB na białym tle

Nazwa

Gorenje NRS9183MB

Pojemność

Chłodziarka: 336 l

Zamrażarka: 185 l

Zużycie energii

247 kWh/rok

Hałas

41 dB

Najważniejsze zalety

Multiflow

FastFreeze

FreshZone

Gorenje NRS9183MB oferta w Ceneo

Najbardziej energooszczędna lodówka w zestawieniu. To jednak okupione jest znacznie mniejszą pojemnością. Jest tu za to funkcja FastFreeze, która na około 26 godzin zmniejsza temperaturę do -24 stopni Celsjusza po to, aby szybko zamrozić włożoną do zamrażarki żywność. Jest tu również FreshZone, czyli specjalna komora w lodówce o niższej temperaturze - idealna do przechowywania mięsa i ryb.

7. Beko GNO5231XPN

Beko GNO5231XPN na białym tle

Nazwa

Beko GNO5231XPN

Pojemność

Chłodziarka: 347 l

Zamrażarka: 185 l

Zużycie  energii

313 kWh/rok

Hałas

39 dB

Najważniejsze zalety

Szybkie mrożenie

Szybkie chłodzenie

Tryb wakacyjny

CoolRoom

Beko GNO5231XPN oferta w Ceneo

Najtańszy model na liście. Jest pojemniejszy i cichszy od poprzednika, ale za to zużywa więcej energii w ciągu roku. Ma szybkie mrożenie, które drastycznie zmniejsza na jakiś czas temperaturę zamrażarki, tryb wakacyjny, wyłączający część chłodzącą na okres twojego wyjazdu, i CoolRoom, czyli po prostu szufladę z niższą temperaturą na mięsa lub sery. Jeżeli szukasz czegoś niedrogiego i funkcjonalnego, Beko GNO5231XPN może być świetnym zakupem.

Dla kogo jest lodówka Side-by-side?

Lodówka Side-by-side to typ urządzenia przeznaczony raczej dla większych rodzin lub osób, które lubią kupować sporo, ale rzadziej. Ze względu na to, że zamrażarka stanowi osobną szafę, można w niej w wygodny sposób przechowywać naprawdę dużo produktów mrożonych, a także łatwo sięgać po te, z których najczęściej się korzysta. Na przykład po paczkowane warzywa, gdy trzeba przygotować zupę dla całej rodziny.

Kaczka na obiad leżąca na stole

Najważniejsze jest to, że lodówki Side-by-side są po prostu pojemne. Z tego względu tak naprawdę nie warto ich kupować, jeżeli nie jesteś w stanie zapełnić zarówno chłodziarki, jak i zamrażarki. Nawet pomimo obecnych w niektórych modelach rozwiązań, pozwalających wyłączyć jedną ze stref, to sprzęt o rozmiarach rodzinnych. Jeżeli nie wykorzystasz całego miejsca, lepiej pomyśl o mniejszych i bardziej energooszczędnych modelach.

Najważniejsze funkcje lodówek Side-by-side

Przed wybraniem chłodziarko-zamrażarki dla siebie warto również zainteresować się najważniejszymi funkcjami i dodatkami w tego typu urządzeniach. Dzięki temu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy zakupie lodówki Side-by-side:

  • Pełny No Frost - standard we właściwie każdej nowoczesnej lodówce. Dzięki systemowi osuszania wnętrza szron nie osiada na ściankach chłodziarki, a lód nie zamarza wewnątrz zamrażarki. To po pierwsze bardziej higieniczne, a po drugie wygodne - nie musisz wcale rozmrażać lodówki.
  • Specjalne pojemniki - to znaczy takie, które przeznaczone są dla warzyw i owoców lub mięs. To popularny obecnie dodatek we wszelkich chłodziarko-zamrażarkach. Dobrym przykładem jest tutaj  FreshZone. To specjalna szuflada o najniższej temperaturze w lodówce (0 stopni Celsjusza), która pozwala przechowywać na przykład łososia tuż przed usmażeniem w optymalnych i bezpiecznych warunkach.
  • Możliwość zmiany stref - niektórzy producenci pozwalają w pełni kontrolować działanie poszczególnych części lodówki Side-by-side. Dzięki Smart Conversion w modelach Samsunga możesz ustawić jeden z pięciu trybów. Od standardowego przez podwójną chłodziarkę, oszczędnie pojedynczą, opcję wakacyjną (w której działa tylko zamrażarka), aż po mini-lodówkę, czyli po prostu temperaturę chłodziarki w strefie przeznaczonej do mrożenia. Taka funkcja zmienia lodówkę Side-by-side w prawdziwie elastyczne rozwiązanie!

Świeże owoce, borówki w pojemniku

  • Szybkie zamrażanie - wszyscy wiemy, jak niebezpieczne może okazać się powtórne zamrażanie jedzenia. Namnażające się bakterie, psujące się pożywienie - nikt nie lubi, gdy wydane przez niego pieniądze na kaczkę lub lody trafiają tak naprawdę do śmietnika. Dobrze więc, gdy lodówka ma tryb maksymalnie obniżający na jakiś czas temperaturę zamrażarki, aby szybko zabezpieczyć przyniesione zakupy. Dobrym przykładem jest tu Power Freeze Samsunga, który występuje też z podobną funkcją Power Cool dla chłodziarki.
  • Dystrybutor wody i lodu - wielu ludzi właśnie po to kupuje większe lodówki. Dystrybutor wody i lodu, najlepiej podłączany do obiegu hydraulicznego, to po prostu wygodna sprawa. Możesz latem w każdej chwili napić się schłodzonej wody lub właśnie schłodzić swój ulubiony napój, wrzucając do niego kilka kostek. Warto pamiętać jednak o tym, że taka opcja podwyższa cenę lodówki.
  • Niezależne obiegi powietrza - ważny dodatek w lodówce Side-by-side. Urządzenie schładza wnętrze poprzez osobne systemy dla każdej ze stref. Można to znaleźć u różnych producentów, na przykład u Samsunga pod nazwą Twin Cooling Plus. Co daje takie rozwiązanie? Na przykład brak przenikania zapachów między strefami - twój mrożony tort w zamrażarce nie będzie z zapachu przypominał niedawno włożonej do chłodziarki grochówki.

Materiał powstał we współpracy z Samsungiem.

blog comments powered by Disqus
Luksusowe Lodówki Side by Side |TOP 7|