PODPOWIEDZI:

Luksusowa lodówka Side by Side | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1LG GSXV90MCDELG GSXV90MCDE9099 zł
2Samsung RS68CG885DB1Samsung RS68CG885DB16429 zł
3Samsung RS67A8811WWSamsung RS67A8811WW4399 zł
4BEKO GN162341XBRNBEKO GN162341XBRN5299 zł
5Haier HSR3918ENPGHaier HSR3918ENPG3869 zł
6Amica FY5339.6GDFBAmica FY5339.6GDFB3699 zł
7MPM 439-SBS-15/NDMPM 439-SBS-15/ND2799 zł
Luksusowa lodówka Side by Side | Ranking TOP 7

Zastanawiasz się, jaka lodówka Side-by-side będzie opłacalnym zakupem? Dobrze trafiłeś. W tym zestawieniu dobrałam 7 urządzeń z różnych półek cenowych, które na pewno będą dla Twojej kuchni dobrym nabytkiem. Oprócz listy lodówek, na końcu znajdziesz również odpowiedzi na najistotniejsze kwestie związane z tą kategorią sprzętową.

Lodówki Side by Side to zazwyczaj modele spore i dla konkretnego odbiorcy, który jest pewien jakiej przestrzeni potrzebuje i jak jest mu wygodniej szperać po półkach z jedzeniem w kuchni. Charakteryzuje je to, że - jak sama nazwa wskazuje - mają segment chłodziarki tuż obok zamrażarki. Z tego względu ta ostatnia zwykle jest większa niż w innych rodzajach lodówek.

Prezentowane w tym rankingu lodówek urządzenia mają różne możliwości i są też na odmiennych półkach cenowych. Dobrałam oczywiście opłacalne urządzenia, sugerując się między innymi ich parametrami oraz opiniami w sieci, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Luksusowa lodówka Side by Side - Opinie

1. LG GSXV90MCDE

luksusowa lodówka Side by Side LG GSXV90MCDE
Klasa energetycznaE
Roczne zużycie energii348 kWh
Pojemność chłodziarki416 l
Pojemność zamrażarki219 l
Poziom hałasu36 dB
Zdolność zamrażania12 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury2 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduTak (automatyczna)
Dystrybutor wodyTak
CenaLG GSXV90MCDE oferta w Ceneo

Zaawansowana lodówko-zamrażarka Side by SideLG GSXV90MCDE już na pierwszy rzut oka wyróżnia się możliwością błyskawicznego zobaczenia, co jest we wnętrzu. To zasługa najnowszej generacji InstaView Door-in-Door (wystarczy zapukać dwa razy). Technologia LINEARCooling nie dopuszcza do zbyt dużych wahań temperatury, dzięki czemu odpowiedni smak produktów jest zachowany nawet przez 7 dni. Luksusowa lodówka Side by Side LG potrafi zredukować do 99,99% bakterii z dyszy dystrybutora (światło UV). Rolą opcji FRESHBalancer jest utrzymywanie optymalnej wilgotności.

To model z najpojemniejszą chłodziarką (aż 416 l) i sprężarką LG Inverter Linear Compressor. Lodówka z kostkarką do lodu Craft Ice w automatyczny sposób wytwarza partie trzech gałek lodu dziennie. Za pomocą aplikacji mobilnej można tworzyć wolno topniejący lód dwa razy szybciej. Lód jest fajnym dodatkiem zarówno do alkoholi, jak i napojów typu lemoniada, koktajl, kawa mrożona. W aplikacja LG ThinQ ustawisz również ekspresowe zamrażanie, skontrolujesz pracę, monitorujesz zużycie energii, a nawet dostaniesz powiadomienie, jeżeli zapomnisz zamknąć drzwi lodówki. Cena może być dla niektórych zaporowa.

2. Samsung RS68CG885DB1

wolnostojąca lodówka Side by Side z kostkarką Samsung RS68CG885DB1
Klasa energetycznaD
Roczne zużycie energii281 kWh
Pojemność chłodziarki409 l
Pojemność zamrażarki225 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania15 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury7 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduTak (automatyczna)
Dystrybutor wodyTak
CenaSamsung RS68A884CB1 oferta w RTV EURO AGD

Luksusowa lodówka Side by SideSamsung RS68CG885DB1 ma klasę energetyczną D, co przełoży się na niższe zużycie energii. Cechuje się bardzo cichą pracą (generuje hałas tylko 35 dB), systemem No Frost oraz niezwykle pojemną chłodziarką i zamrażarką.

We wnętrzu przechowasz sporą ilość zapasów żywności dla większej rodziny. Technologia SpaceMax zadbała o wyjątkową izolację i cieńsze ścianki urządzenia. Model umożliwia wybór wielu przydatnych trybów sprzyjających oszczędności energii, jak na przykład wyłączenie zamrażarki bądź przekształcenie jej w przestrzeń chłodzącą.

W obniżeniu zużycia prądu pomoże tryb AI Energy Mode, który dostosowuje lodówkę do tego, w jaki sposób jej używasz. Algorytm optymalizuje odpowiednio jej pracę. W dodatku w aplikacji Smart Things podejrzysz konkretne kwoty opłat za prąd, wynikających z korzystania z tej chłodziarko-zamrażarki. Należy też pamiętać o Space Max, technologii pozwalającej jeszcze bardziej rozszerzyć pojemność lodówki przy zachowaniu tych samych wymiarów.

Lodówka Side by Side z dystrybutorem wody sprawia, że na wyciągnięcie ręki masz dostęp do schłodzonej wody. Została wyposażona w niezależne strefy chłodzące, które dbają o optymalizację temperatury i wilgotności.

Zapachy nie przenikają, żywność zachowuje świeżość, aromat, smak i konsystencję. Urzeka wzornictwo, a dokładniej mówiąc, płaskie drzwi, ukryty wyświetlacz, zintegrowane uchwyty czy szare pojemniki.

To także przykład lodówki z wbudowaną kostkarką w drzwiach. Swobodnie zobaczysz przez przezroczystą pokrywę, ile jest kostek lodu. Warto wspomnieć o przycisku Power Cool do szybkiego chłodzenia napojów i jedzenia, jak również opcji Power Freeze do błyskawicznego zamrażania większej ilości produktów.

Półki w chłodziarce zostały wykonane z wytrzymałego szkła hartowanego. Łączność WiFi pozwala na kontrolę temperatury czy stanu filtra w dowolnej chwili i miejscu. Na kompresor inwerterowy producent udziela aż 20-letniej gwarancji.

3. Samsung RS67A8811WW

zaawansowana lodówka Side by Side Samsung RS67A8811WW
Klasa energetycznaE
Roczne zużycie energii351 kWh
Pojemność chłodziarki409 l
Pojemność zamrażarki225 l
Poziom hałasu36 dB
Zdolność zamrażania15 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury5 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduTak (automatyczna)
Dystrybutor wodyTak
CenaSamsung RS67A8811WW oferta w Ceneo

Biała lodówka Side by SideSamsung RS67A8811WW nie tylko zachwyca nowoczesnym designem, ale przede wszystkim chłodziarką o pojemności aż 409 l, zamrażarką o pojemności 225 l, niskim poziomem hałasu oraz pełnym systemem No Frost. To technologia SpaceMax sprawiła, że wnętrze jest pojemniejsze przy jednoczesnym zachowaniu zewnętrznych wymiarów (specjalna izolacja). Listwa chłodząca w tylnej ściance jest płaska, dzięki czemu zminimalizowano niewykorzystaną przestrzeń. Wolnostojąca lodówka Side by Side z kostkarką automatyczną i dystrybutorem wody umożliwia przekształcenie zamrażarki w lodówkę.

Zapachy wzajemnie się nie przenikają, ponieważ są dwa niezależne obiegi chłodzenia. Technologia Digital Inverter polega na automatycznym dostosowaniu prędkości kompresora w stosunku do zapotrzebowania na chłodzenie. Warto zaznaczyć, że kostkarki nie umieszczono w zamrażarce, zatem nie jest tracone miejsce, gdyż znajduje się ona w drzwiach lodówki. Jest w stanie zmieścić dużą ilość kostek lodu. Wśród atutów wymienia się alarm otwartych drzwi, tryb wakacyjny, wewnętrzny wyświetlacz i imponującą zdolność zamrażania.

4. BEKO GN162341XBRN

lodówka Side by Side z dystrybutorem wody BEKO GN162341XBRN
Klasa energetycznaE
Roczne zużycie energii326 kWh
Pojemność chłodziarki368 l
Pojemność zamrażarki203 l
Poziom hałasu36 dB
Zdolność zamrażania13 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduTak (automatyczna)
Dystrybutor wodyTak
CenaBEKO GN162341XBRN oferta w RTV EURO AGD

Luksusowa lodówka Side by Side z dystrybutorem wodyBEKO GN162341XBRN potrafi utrzymać temperaturę przez 9 h w przypadku awarii zasilania. Jej zdolność zamrażania wynosi 13 kg/24 h, co stanowi fajny wynik. Nie gromadzi się lód ani szron, gdyż znajdziesz technologię No Frost. Duża lodówka Side by Side z wyświetlaczem LED na drzwiach wyróżnia się technologią 3 kolorów (niebieski, zielony, czerwony), co sprawia, że w dedykowanej szufladzie na owoce i warzywa jest imitowany cykl słońca (dłuższe zachowanie witamin i świeżości).

Sterowanie temperaturą i wilgotnością odbywa się w dokładny sposób, aby składniki tak szybko się nie psuły. Wyjątkowa konstrukcja sprężarki inwerterowej przełoży się na niższe rachunki za energię, cichszą i wydajniejszą pracę. Lodówka z automatyczną kostkarką oferuje odrębne systemy chłodzenia NeoFrost, tak aby zapachy się nie mieszały oraz dla każdej komory był zagwarantowany odpowiedni przepływ powietrza i właściwa temperatura. Na butelki przeznaczono miejsce na specjalnej metalowej półce.

5. Haier HSR3918ENPG

luksusowa lodówka Side by Side Haier HSR3918ENPG
Klasa energetycznaE
Roczne zużycie energii317 kWh
Pojemność chłodziarki337 l
Pojemność zamrażarki191 l
Poziom hałasu38 dB
Zdolność zamrażania14 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury5 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduNie (tacka na lód)
Dystrybutor wodyNie
CenaHaier HSR3918ENPG oferta w Media Expert

Wolnostojąca lodówka Side by SideHaier HSR3918ENPG wyróżnia się inwerterowym kompresorem, który jest chwalony za trwałość, wydajne działanie i cichą pracę (zmniejszone wibracje). Zachwyci system No Frost, dzięki któremu zapomnisz o ręcznym rozmrażaniu, które zajmuje sporo czasu. Wewnętrzne oświetlenie diodowe jest energooszczędne i dokładnie rozjaśni każdy zakątek, aby bez trudu znaleźć dany produkt spożywczy. Dwudrzwiowa lodówka posiada elektroniczny interfejs służący do wygodnego ustawiania optymalnej temperatury.

W drzwiach zastosowano zawias automatycznego zatrzymania pod kątem 90°, co sprawia, że gdy je otwierasz, to nie ma obaw o uszkodzenie mebli znajdujących się w pobliżu, a przy okazji dostęp do wnętrza jest komfortowy. System Multi Air Flow ma za zadanie rozprowadzić zimne powietrze, dzięki przewodom wentylacyjnym, które się znajdują z tyłu kolumny No Frost. Taki zabieg ma na celu wydłużenie świeżości jedzenia oraz utrzymanie stałej temperatury.

Chłodziarko-zamrażarka Side by Side oferuje również wskaźnik otwartych drzwi chłodziarki i tryb wakacyjny, który zadba o najniższe zużycie energii podczas Twojej nieobecności. Za sprawą eleganckiego designu, wkomponuje się w większości kuchniach.

6. Amica FY5339.6GDFB

dwudrzwiowa duża lodówka wolnostojąca Amica FY5339.6GDFB
Klasa energetycznaE
Roczne zużycie energii339 kWh
Pojemność chłodziarki401 l
Pojemność zamrażarki221 l
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażania11 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury6 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduNie (tacka na lód)
Dystrybutor wodyNie
CenaAmica FY5339.6GDFB oferta w Media Expert

Bezszronowa lodówka Side by Side w przystępniejszej cenie Amica FY5339.6GDFB charakteryzuje się zewnętrznym wyświetlaczem, za pomocą którego w łatwy sposób ustawisz temperaturę osobno w chłodziarce i w zamrażarce (sterowanie sensorowe). Poza imponującą pojemnością, użytkownik może liczyć na oszczędne oświetlenie LED oraz funkcję Eco (ustawienie temperatury 4°C w chłodziarce i -18°C w zamrażarce). Producent postawił na filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy i oczyszcza powietrze.

Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca Side by Side ze szklanym frontem jest chwalona za funkcję Super chłodzenie, która pomoże skrócić czas schłodzenia większej ilości produktów jednocześnie, co przyczyni się do zachowania ich wartości odżywczych i dłuższej świeżości. Na podobnych zasadach działa funkcja Super zamrażanie.

We wnętrzu masz do czynienia ze specjalnym pojemnikiem na warzywa i owoce, podstawką na jajka, trwałymi półkami, które można przestawiać według własnych potrzeb, a także zestawem balkoników do przechowywania słoików, butelek czy małych produktów. Przed rozmrożeniem i popsuciem się żywności uchroni alarm podwyższonej temperatury.

7. MPM 439-SBS-15/ND

luksusowa lodówka Side by Side MPM 439-SBS-15/ND
Klasa energetycznaE
Roczne zużycie energii286 kWh
Pojemność chłodziarki288 l
Pojemność zamrażarki151 l
Poziom hałasu39 dB
Zdolność zamrażania11,2 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9,5 h
Pełny No FrostTak
Kostkarka do loduNie (tacka na lód)
Dystrybutor wodyTak
CenaMPM 439-SBS-15/ND oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka dwudrzwiowa lodówka Side by Side z pełnym systemem No FrostMPM 439-SBS-15/ND, która jest najtańsza z listy. Wprawdzie pojemność jest tutaj mniejsza, natomiast nadgania funkcjonalnością. Nie zabrakło funkcji szybkiego zamrażania i chłodzenia, jakże ważnego kompresora inwerterowego, trybu Eco oraz oświetlenia LED. Wnętrze jest dobrze przemyślane. Praktyczne okażą się balkoniki w drzwiach, wiele półek, pojemnik na jajka, dedykowana szuflada na owoce i warzywa.

Wolnostojąca lodówka Side by Side z dozownikiem wody umieszczonym na drzwiach umożliwi szybkie napicie się wody i to bez konieczności kupowania tej butelkowej. Nad dozownikiem umieszczono wyświetlacz elektroniczny, który jest sterowany dotykowo. To właśnie za jego pomocą wybierzesz tryb pracy, ustawisz temperaturę bądź włączysz blokadę rodzicielską (nie dopuści do zmiany ustawień). Wykończenie ze szczotkowanej stali nierdzewnej z pewnością większości przypadnie do gustu.

Dla kogo jest lodówka Side-by-side?

Lodówka Side-by-side to typ urządzenia przeznaczony raczej dla większych rodzin lub osób, które lubią kupować sporo, ale rzadziej. Ze względu na to, że zamrażarka stanowi osobną szafę, można w niej w wygodny sposób przechowywać naprawdę dużo produktów mrożonych, a także łatwo sięgać po te, z których najczęściej się korzysta. Na przykład po paczkowane warzywa, gdy trzeba przygotować zupę dla całej rodziny.

Najważniejsze jest to, że lodówki Side-by-side są po prostu pojemne. Z tego względu tak naprawdę nie warto ich kupować, jeżeli nie jesteś w stanie zapełnić zarówno chłodziarki, jak i zamrażarki. Nawet pomimo obecnych w niektórych modelach rozwiązań, pozwalających wyłączyć jedną ze stref, to sprzęt o rozmiarach rodzinnych. Jeżeli nie wykorzystasz całego miejsca, lepiej pomyśl o mniejszych i bardziej energooszczędnych lodówkach wolnostojących.

Najważniejsze funkcje lodówek Side-by-side

Przed wybraniem chłodziarko-zamrażarki dla siebie warto również zainteresować się najważniejszymi funkcjami i dodatkami w tego typu urządzeniach. Dzięki temu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy zakupie lodówki Side-by-side:

  • Pełny No Frost - standard we właściwie każdej nowoczesnej lodówce. Dzięki systemowi osuszania wnętrza, szron nie osiada na ściankach chłodziarki, a lód nie zamarza wewnątrz zamrażarki. To po pierwsze bardziej higieniczne, a po drugie wygodne - nie musisz wcale rozmrażać lodówki.
  • Specjalne pojemniki - to znaczy takie, które przeznaczone są dla warzyw i owoców lub mięs. To popularny obecnie dodatek we wszelkich chłodziarko-zamrażarkach. Dobrym przykładem jest tutaj  FreshZone. To specjalna szuflada o najniższej temperaturze w lodówce, która pozwala przechowywać na przykład łososia w optymalnych i bezpiecznych warunkach.
  • Możliwość zmiany stref - niektórzy producenci pozwalają w pełni kontrolować działanie poszczególnych części lodówki Side-by-side. Dzięki Smart Conversion w modelach Samsunga możesz ustawić jeden z pięciu trybów. Od standardowego przez podwójną chłodziarkę, oszczędnie pojedynczą, opcję wakacyjną (w której działa tylko zamrażarka), aż po mini-lodówkę, czyli po prostu temperaturę chłodziarki w strefie przeznaczonej do mrożenia. Taka funkcja zmienia lodówkę Side-by-side w prawdziwie elastyczne rozwiązanie!
  • Szybkie zamrażanie - wszyscy wiemy, jak niebezpieczne może okazać się powtórne zamrażanie jedzenia. Namnażające się bakterie, psujące się pożywienie - nikt nie lubi, gdy wydane przez niego pieniądze na kaczkę lub lody trafiają tak naprawdę do śmietnika. Dobrze więc, gdy lodówka ma tryb maksymalnie obniżający na jakiś czas temperaturę zamrażarki, aby szybko zabezpieczyć przyniesione zakupy. Dobrym przykładem jest tu Power Freeze Samsunga, który występuje też z podobną funkcją Power Cool dla chłodziarki.
  • Dystrybutor wody i lodu - wielu ludzi właśnie po to kupuje większe lodówki. Dystrybutor wody i lodu, najlepiej podłączany do obiegu hydraulicznego, to po prostu wygodna sprawa. Możesz latem w każdej chwili napić się schłodzonej wody lub właśnie schłodzić swój ulubiony napój, wrzucając do niego kilka kostek. Warto pamiętać jednak o tym, że taka opcja podwyższa cenę lodówki.
  • Niezależne obiegi powietrza - ważny dodatek w lodówce Side-by-side. Urządzenie schładza wnętrze poprzez osobne systemy dla każdej ze stref. Można to znaleźć u różnych producentów, na przykład u Samsunga pod nazwą Twin Cooling Plus. Co daje takie rozwiązanie? Na przykład brak przenikania zapachów między strefami - twój mrożony tort w zamrażarce nie będzie z zapachu przypominał niedawno włożonej do chłodziarki grochówki.

Podsumowanie

Lodówki Side by Side sprawdzą się w dużych kuchniach, dla licznych rodzin. Za sprawą podwójnych drzwi, gwarantują wygodny dostęp do wnętrza. Zachwycają przestrzeniami użytkowymi chłodziarek (od 288 l do 416 l), pojemnymi zamrażarkami (od 151 l do 226 l), niskim poziomem hałasu (od 35 dB do 40 dB), a także pełnym systemem No Frost. Większość przedstawionych lodówek oferuje wbudowane kostkarki automatyczne i dystrybutory wody.

Prezentują się rewelacyjnie, mimo wszystko nie zużywają rocznie wiele energii elektrycznej, jak również zachwycają mnogością funkcji. Zakres cenowy godnych polecenia modeli waha się od około 2800 zł do około 9100 zł. Jednymi z najlepszych firm wolnostojących lodówek Side by Side są takie marki, jak Samsung, LG, Haier, Amica, MPM i BEKO.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Luksusowa lodówka Side by Side | Ranking TOP 7