PODPOWIEDZI:

Lodówki NoFrost do 2000 zł |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RB33N340NSASamsung RB33N340NSA1950 zł
2Samsung RB34K6232SSSamsung RB34K6232SS1999 zł
3Bosch KGN36ML3ABosch KGN36ML3A1899 zł
4Samsung RB34N5400SSSamsung RB34N5400SS1998 zł
5BEKO RCNA366E30ZXBBEKO RCNA366E30ZXB1799 zł
6Haier A3FE632CSJHaier A3FE632CSJ1999 zł
7Bosch KGN39VL24EBosch KGN39VL24E1699 zł
Lodówki NoFrost do 2000 zł |TOP 7|

Lodówki do 2000 zł obfitują w wiele udanych konstrukcji, które okażą się sprzętem na lata. Problem w tym, że na tym rynku jest też sporo modeli nie wartych tej kasy. Jak je ominąć i nabyć niezawodny sprzęt? Najlepiej wspomóc się moją klasyfikacją. Znalazłem dla Ciebie 7 ciekawych propozycji zakupowych.

Czy mając 2000 zł na nową lodówką można tę kasę wtopić i źle wybrać? Oczywiście, że tak. Im wyższy budżet na lodówkę, tym wybór staje się tak naprawdę trudniejszy. Sporo modeli nie różni się bowiem za bardzo od lodówek do 1500 zł.

A filtrując sobie sprzęt w jakiejś porównywarce cenowej po liczbie opinii, z pewnością trafisz na przestarzałe konstrukcje.

Jak więc wyjść z tego wszystkiego z udanym zakupem? Najrozsądniej zapoznać się z aktualnym zestawieniem lodówek do 2000 zł, które postanowiłem stworzyć.

Jaka powinna być lodówka do 2000 zł?

Nie ma mowy, żeby z takim budżetem nabyć sprzęt, który będzie czymś irytował. Wymagania powinny być wysokie, bo cena też nie jest już najniższa. Dochodzi również wiele bajerów, choć nie wszystkie są przydatne.

Ale przejdźmy do konkretów.

Jaka więc musi być chłodziarko-zamrażarka w tym segmencie cenowym?

 • Pojemna - wciąż stawiam wyłącznie na konstrukcje jednodrzwiowe. Nie zajmują bowiem zbyt wiele miejsca, a oferują zadowalającą pojemność. Wszystkie lodówki, które wyselekcjonowałem, przekraczają 200 l, jeżeli chodzi o część chłodzącą. Z zamrażalnikiem także jest całkiem dobrze, bo najgorszym wynikiem jest 87 l, a najlepszym ponad 100 l. Taka przestrzeń sprawdzi się w domostwach, w których mieszkają większe rodziny.
 • Niezawodna - nikt nie lubi psującego się sprzętu - szczególnie dużego AGD, które jest kłopotliwe w odsyłaniu do serwisu czy sklepu. Dlatego też zaserwuję Ci udane konstrukcje, które wytrzymają sporo lat bezawaryjnej pracy.
 • Energooszczędna - po tym parametrze widać konkretny skok w porównaniu do mniejszych budżetów pojawiających się w rankingu lodówek. Jest już więcej konstrukcji z klasą A++. Znalazła się nawet jedna lodówka A+++, której roczne zużycie energii wyraźnie spada poniżej 200 kWh. Dzięki takiemu wynikowi zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.
 • Elegancka - całkiem sporo płacisz, to i więcej wymagasz w kwestii designu, prawda? Ale większość moich propozycji zdecydowanie upiększy kuchnię, nawet tę nowoczesną i minimalistyczną. Do jakości wykonania też nie można się przyczepić.
 • Cicha - w tym parametrze większych różnic względem ceny nawet nie ma. Malutkie mini lodówki osiągają około 40 dB, a ich droższe i większe odpowiedniki też balansują wokół tej wartości. W każdym razie jest stosunkowo cicho.
 • Z systemem NoFrost - jak wskazuje tytuł tego materiału, nie było kompromisu odnośnie technologii bezszronowej. Wszystkie lodówki z klasyfikacji oferują NoFrost.
 • Funkcjonalna - i to bardzo, bo właśnie różne funkcje mocno wpływają na cenę w tym segmencie. Chodzi o szybkie i równomierne chłodzenie oraz bajery wspomagające utrzymywanie świeżości produktów spożywczych. Przyda się też coś walczącego z wysychaniem chłodzonej żywności. To nie są już uproszczone konstrukcje jak lodówki do 1000 zł, żeby nie czarować nas dodatkowymi funkcjami. Ale najważniejsze w tym wszystkim, aby były rzeczywiście przydatne.

Główne wymagania już znasz, więc czas poznać lodówki, które je spełniają.

Jaka lodówka NoFrost do 2000 zł?

Nie przedłużajmy. Przygotowałem 7 polecanych lodówek do 2000 zł, o których wyraziłem subiektywną opinię. Mocno wierzę, że wybierzesz wśród nich swoją nową lodówkę.

Samsung RB33N340NSA

Jeżeli chodzi o lodówki kosztujące w okolicach 2000 zł... to Samsung po prostu rządzi. Koreańczycy mają w swojej ofercie masę lodówek za tę kwotę, które deklasują konkurencyjne konstrukcje. Mnie w oko wpadł model Samsung RB33N340NSA, który postanowiłem umieścić na pierwszym miejscu.

Nie jest to wcale najpojemniejszy model w tej klasyfikacji. Mimo wszystko 217 l chłodziarki i 98 l zamrażalnika daje komfortowe warunki do przechowywania masy żywności. Sprzęt sprawdzi się, jeżeli masz sporo domowników i, co za tym idzie, sporo produktów spożywczych do chłodzenia i mrożenia.

Dla rodzin, które dbają o wysokość rachunków, mam kolejną korzyść. Samsung RB33N340NSA zużywa zaledwie 175 kWh rocznie. Wszystko dzięki klasie A+++, która wcale nie jest powszechna w opisywanym segmencie cenowym. Jak to się przełoży na finanse? Utrzymanie lodówki będzie Cię kosztować ok. 100 zł rocznie. Bardzo mało.

Samsung RB33N340NSA

Prawdziwą siłą tego cudeńka jest funkcjonalność. Zastosowane systemy i technologie gwarantują szybkie i równomierne chłodzenie. Na dole chłodziarki znajduje się sprytna szuflada CoolSelect Duo z niezależną kontrolą temperatury. Produkty, które się w niej znajdują, mogą być chłodzone jeszcze efektywniej.

Wyżej znajdziesz dość pojemne półki, a jedna z nich to EasySlide, czyli wsuwana i wysuwana. Czasem takie rozwiązanie się przydaje, szczególnie w przypadku głębszych półek. A półki na drzwiach zmieszczą także wyższe kartony czy butelki. Niesamowita ergonomia.

Dodając do tego ciche działanie i bardzo elegancki design, nie miałem oporów przed postawieniem tego Samsunga na samym czele zestawienia.

Samsung RB33N340NSA plusy i minusy:

 • Odpowiednia pojemność
 • Bardzo niskie zużycie energii dzięki klasie energetycznej A+++
 • Efektywne, równomierne i szybkie chłodzenie
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Brak większych minusów

Samsung RB33N340NSA oferta w sklepie

Samsung RB34K6232SS

Kolejny Samsung. Czym się różni od poprzednika? Przede wszystkim pojemnością, bo jest jeszcze większy. 246 l przestrzeni chłodzącej i 98 l mrożącej zapewnia znakomite warunki do przechowywania masy żywności.

Jeżeli boisz się, że konstrukcja jest zbyt duża, to nie masz raczej powodów do obaw. Szerokość i głębokość niemal identyczne w porównaniu do pierwszej lokaty. Jedynie wysokość poszła znacząco w górę. 192 cm to już konkretna wartość.

Nieco gorzej wypada energooszczędność, ale 253 kWh rocznego zużycia energii to drugi najlepszy wynik w klasyfikacji.

Samsung RB34K6232SS

Nie zabrakło przydatnych funkcji, które dbają o perfekcyjny proces chłodzenia. Pojemna szuflada Fresh Zone utrzymuje optymalną temperaturę dla mięsa czy ryb. Do wyboru dostajesz także kilka trybów do ustawienia - np. szybkie mrożenie lub chłodzenie.

Lodówka Samsung RB34K6232SS wygląda oszałamiająco, zresztą dostawała międzynarodowe nagrody za swój design. Największe wrażenie robi wykończenie w kolorze stali nierdzewnej połączone z niewielkim, ale nowoczesnym wyświetlaczem na drzwiach. Lodówka jest też kompatybilna z aplikacją SmartThings.

Samsung RB34K6232SS plusy i minusy:

 • Świetna pojemność
 • Odpowiednia energooszczędność
 • Efektywne, równomierne i szybkie chłodzenie
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Brak większych minusów

Samsung RB34K6232SS oferta w sklepie

Bosch KGN36ML3A

Oferta Boscha również wygląda bardzo atrakcyjnie. Na podium załapała się świetnie wyglądająca lodówka Bosch KGN36ML3A. Design to tylko wstęp do jej zalet.

Proces chłodzenia jest odpowiednio efektywny dzięki optymalnej cyrkulacji zimnego powietrza. Żywność dłużej utrzyma swoją świeżość i wartości odżywcze. Odpowiadają za to specjalne czujniki, które monitorują zarówno temperaturę wewnątrz, jak i otoczenia. Dzięki temu jej wartość w chłodziarce i zamrażarce jest stała, bez większych wahań, które mogłyby zaszkodzić jedzeniu.

A w każdej chwili możesz przyspieszyć chłodzenie, jeżeli wkładasz do lodówki nowe produkty.

Bosch KGN36ML3A

Ważne, że szklane (ale bardzo wytrzymałe) półki swobodnie się wysuwają, ułatwiając umieszczanie na nich artykułów spożywczych. Osobiście bardzo lubię takie rozwiązania, bo w łatwy sposób można utrzymać większy ład i porządek wewnątrz.

Z poziomem generowanego hałasu i z zużyciem energii też nie jest źle. Aha, pojemność bardzo podobna do drugiej lokaty, a gabaryty do pierwszej, więc świetne połączenie.

Ogólnie biorąc, poważny konkurent dla dwóch czołowych Samsungów. Na jego korzyść przemawia ciut niższa cena. W sklepach można wyrwać ten model za około 1899 zł. Atrakcyjna propozycja zakupowa.

Bosch KGN36ML3A plusy i minusy:

 • Świetna pojemność
 • Odpowiednia energooszczędność
 • Efektywne, równomierne i szybkie chłodzenie
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Brak większych minusów

Bosch KGN36ML3A oferta w sklepie

Samsung RB34N5400SS

Kolejny Samsung i kolejny szereg ważnych korzyści z zakupu lodówki tego typu. Kluczowe cechy Samsunga RB34N5400SS są bardzo podobne do czołowej dwójki.

Zacznijmy od pojemności. Dokładnie taka sama jak w przypadku wicelidera, czyli 246 l + 98 l. Tak przy okazji - cały czas wspominam o pojemności netto, czyli użytkowej, więc parametrze, który więcej mówi niż pojemność całkowita (brutto).

Samsung RB34N5400SS

System chłodzenia równie wydajny. Kompresor automatycznie dostosowuje swoją wydajność w zależności zapotrzebowania na chłód. Gdy temperatura otoczenia jest większa lub wkładasz do lodówki nowe produkty, to podkręci swoją efektywność. Taka funkcja dba także o energooszczędność.

Jeżeli już wspomniałem o zużyciu energii, to jest tu klasa A+. Dlatego też ten model umieściłem niżej. To jeden z niewielu drobnych mankamentów, bo za tę cenę (prawie 2000 zł) i przy tej pojemności chciałoby się wyższej klasy energetycznej. A tak opisywana lodówka rocznie przekracza 300 kWh.

Wydajność chłodzenia i mrożenia, ergonomia wnętrza, design, głośność pracy - to jednak wciąż mocne atuty.

Samsung RB34N5400SS plusy i minusy:

 • Świetna pojemność
 • Efektywne, równomierne i szybkie chłodzenie
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Klasa energetyczna tylko A+, więc mogło być nieco lepiej

Samsung RB34N5400SS oferta w sklepie

BEKO RCNA366E30ZXB

Schodzimy w dół z ceną! Lodówka wolnostojąca BEKO RCNA366E30ZXB powinna kosztować około 1800 zł. Ale co za tę kwotę oferuje? Sprawdźmy!

O ile pojemność chłodziarki wynosząca 215 l nie bije rekordów, tak zamrażalnik jest wyjątkowo pojemny - aż na 109 l. Coś dla osób, które sporo mrożą, ale nie mogą sobie pozwolić na osobną zamrażarkę. Dobrze, że klasa energetyczna to A++, bo część mrożąca lubi być prądożerna w lodówkach.

BEKO RCNA366E30ZXB

Jakieś bajery? Pomijając oszałamiający design, ciekawym rozwiązaniem jest niebieskie światło, które naświetla szufladę przeznaczoną do warzyw i owoców. Co ma na celu? Zapewnienie ciągłości fotosyntezy, aby produkty spożywcze jeszcze lepiej zachowały swoją świeżość. Dość unikalne rozwiązanie, choć nie przesadzałbym z jego przydatnością.

Ważne, że podwójny system chłodzenia zapewnia sprawną cyrkulację zimnego powietrza. Mimo wszystko funkcjonalność wpływająca na efektywne i równomierne chłodzenie nie jest tak wydajna jak w przypadku czołowych konstrukcji. Ogólnie biorąc, i tak adekwatnie do ceny.

Jeżeli na nową lodówkę masz dokładnie 1800 zł, to nie widzę zbyt wielu alternatyw dla BEKO. Bardzo fajna konstrukcja, która sprawdzi się w przypadku większych rodzin.

BEKO RCNA366E30ZXB plusy i minusy:

 • Świetna pojemność
 • Odpowiednia energooszczędność
 • Sprawny system chłodzenia
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Brak większych minusów, choć dokładając 100-200 zł do któregoś z poprzedników, nabędziesz jeszcze funkcjonalniejszy sprzęt

BEKO RCNA366E30ZXB oferta w sklepie

Haier A3FE632CSJ

Haier A3FE632CSJ to niezwykle ciekawa konstrukcja. Nie oferuje może nadzwyczajnych technologii chłodzenia i mrożenia, choć działa całkiem efektywnie. Ale co w niej takiego nietuzinkowego? Trzydrzwiowa konstrukcja.

Drzwi od chłodziarki otwierają się standardowo, ale zamrażalnik podzielony jest na dwie części - jedną większą, drugą mniejszą. A jego drzwi otwierają się już w inny sposób. Po co taki zabieg? Producent twierdzi, że dla lepszej organizacji przestrzeni wewnątrz. Znajdą się zapewne osoby, którym przypadnie to do gustu. Odnosząc się do nazwy tego rozwiązania, Haier nazwał je Designem 3D.

Haier A3FE632CSJ

Pojemność chłodziarki szału nie robi na tle konkurencji, ale jednak 203 l to wciąż całkiem sporo. Wartość jak najbardziej pasująca większym rodzinom. Niestety klasa energetyczna A+, więc lodówka zużywa więcej energii niż pojemniejszy o ponad 40 l wicelider. A cena modelu Haier wcale nie jest niższa.

Nie ukrywam, że uwzględniłem tę lodówkę głównie ze względu na unikalną konstrukcję. Bo być może komuś będzie wyjątkowo pasować. Jeżeli nie, to lepiej jednak wybrać któregoś z poprzedników. Stanowią bardziej opłacalny interes.

Haier A3FE632CSJ plusy i minusy:

 • Przyzwoita pojemność
 • Zadowalający system chłodzenia
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Unikalna konstrukcja podzielona praktycznie na trzy części
 • Jednak przeciętny stosunek ceny do jakości
 • Klasa energetyczna powinna być lepsza

Haier A3FE632CSJ oferta dla Ciebie

Bosch KGN39VL24E

Jak to było do przypuszczenia, na ostatnim miejscu znalazł się zdecydowanie najtańszy w tej stawce model, a konkretniej Bosch KGN39VL24E.

I wcale nie zawodzi pod względem pojemności użytkowej, bo oferuje 221 l + 94 l. Nieco gorzej jest z innymi parametrami. Klasa energetyczna A+ nie zapewnia wyniku poniżej 300 kWh. Mimo że pojemność nie jest najlepsza z zestawienia, to mowa o najwyższej konstrukcji, aż na 200 cm. A na dokładkę poziom hałasu - 45 dB to przeciętny wynik, nawet w niższych segmentach.

Bosch KGN39VL24E

Bosch KGN39VL24E nadrabia te mankamenty wysoką sprawnością chłodzenia. Wygląda też na nowoczesny i elegancki sprzęt. Jak wszystkie chłodziarko-zamrażarki z zestawienia - ma oczywiście NoFrost.

Bosch KGN39VL24E plusy i minusy:

 • Świetna pojemność
 • Sprawny system chłodzenia
 • Elegancki design
 • Atrakcyjna cena
 • Pracuje dość głośno
 • Klasa energetyczna mogłaby być korzystniejsza
 • Konstrukcja jest bardzo wysoka - aż na 200 cm

Bosch KGN39VL24E oferta w sklepie

Porównanie lodówek do 2000 zł

Czas zebrać wszystkie kluczowe parametry w jedno miejsce. Polecam jednak przeczytać część opisową, bo zdradza najwięcej.

ModelPojemność
chłodziarki
Pojemność
zamrażalnika
Klasa
energetyczna
Roczne
zużycie energii
Poziom
hałasu
Wymiary
(W x S x G)
Samsung RB33N340NSA217 l98 lA+++175 kWh38 dB185 x 60 x 67 cm
Samsung RB34K6232SS246 l98 lA++253 kWh38 dB192 x 60 x 66 cm
Bosch KGN36ML3A237 l87 lA++260 kWh39 dB186 x 60 x 66 cm
Samsung RB34N5400SS246 l98 lA+306 kWh39 dB192 x 60 x 68 cm
BEKO RCNA366E30ZXB215 l109 lA++270 kWh40 dB185 x 60 x 67 cm
Haier A3FE632CSJ203 l97 lA+276 kWh40 dB185 x 60 x 66 cm
Bosch KGN39VL24E221 l94 lA+309 kWh45 dB200 x 60 x 65 cm

Lodówki do 2000 zł - Podsumowanie

Lodówki do 2000 zł okazały się sprzętem zarówno praktycznym, funkcjonalnym, jak i eleganckim. Czegóż chcieć więcej od lodówki wolnostojącej? Ścisła czołówka klasyfikacji to dla mnie prawdziwe perełki, właściwie bez skaz.

Mocno wierzę, że już doskonale wiesz, która z lodówek do 2000 zł będzie dla Ciebie optymalna.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Lodówki NoFrost do 2000 zł |TOP 7|