PODPOWIEDZI:

Solidna lodówka do 1500 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Indesit LI8 S2E WIndesit LI8 S2E W1399 zł
2Indesit LI7 SN1E WIndesit LI7 SN1E W1399 zł
3Amica FK2515.4UTXAmica FK2515.4UTX1499 zł
4BEKO RCSA300K30WNBEKO RCSA300K30WN1399 zł
5Polar POB601EKPolar POB601EK1349 zł
Solidna lodówka do 1500 zł | Ranking TOP 5

1500 zł to bardzo fajny budżet na lodówkę wolnostojącą. Dlaczego? Bo wybór jest spory, tak samo jak zróżnicowanie. Ale z drugiej strony można się w tym wszystkim pogubić i przeoczyć optymalny model. Z moim zestawieniem tak się nie stanie. Poznasz czołowe propozycje solidnych lodówek w cenie do 1500 zł!

Lodówki za około 1500 zł to taka magiczna granica, dzięki której są one chętnie wybierane. Lodówki z prostych konstrukcji przeradzają się w całkiem funkcjonalne i nowoczesne machiny chłodząco-mrożące, ale wciąż nie za kosmiczną kasę. To chyba całkiem dobry układ?

Nie mogłam więc odpuścić stworzenia swojej unikalnej klasyfikacji lodówek do 1500 zł. Zebrałam 5 modeli, które skrupulatnie dla Ciebie opiszę. Dowiesz się więc, jak najlepiej spożytkować taką kwotę na nową lodóweczkę.

Nie ma co zwlekać. Trzeba rzucić okiem na polecane lodówki wolnostojące do 1500 zł. Taka kwota to już nieco większy komfort, jeżeli chodzi o opłacalny zakup. Z poniższą klasyfikacją zyskasz pewność, że kasa pójdzie w dobry sprzęt, a nie w błoto.

Lodówka do 1500 zł - Opinie

1. Indesit LI8 S2E W

lodówka do 1500 zł Indesit LI8 S2E W
Klasa energetycznaE
Pojemność chłodziarki228 l
Pojemność zamrażarki111 l
Poziom hałasu39 dB
Zdolność zamrażania6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury24 h
No FrostNie
CenaIndesit LI8 S2E W oferta w RTV EURO AGD

Lodówko-zamrażarka do 1500 złIndesit LI8 S2E W to najpojemniejszy model z listy. Bez trudu sprawdzi się dla większych rodzin. W chłodziarce o pojemności 228 l znajdują się półki o regulowanej wysokości, natomiast w zamrażarce 3 szuflady. Ucieszy również zdolność zamrażania na poziomie 6 kg/24 h i klasa energetyczna E przekładająca się na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Producent pomyślał o możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi, pojemniku na warzywa i owoce, oświetleniu LED oraz elektronicznym sterowaniu.

Przydatnym rozwiązaniem w zamrażarce jest wyjęcie dwóch górnych szuflad, dzięki czemu w prosty sposób włożysz większe produkty (Open Space). Biała lodówka wolnostojąca Indesit wyróżnia się Low Frost, czyli minimalizowaniem formowania się kryształków lodu (zabudowany parownik). Technologia Silent Cooling to gwarancja cichej pracy urządzenia. Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania wynosi aż 24 h. W codziennym użytkowaniu przyda się funkcja zarówno szybkiego zamrażania, jak i szybkiego chłodzenia.

2. Indesit LI7 SN1E W

lodówka wolnostojąca do 1500 zł Indesit LI7 SN1E W
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki197 l
Pojemność zamrażarki98 l
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażania6,5 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury16 h
No FrostTak
CenaIndesit LI7 SN1E W oferta w Media Expert

Chłodziarko-zamrażarka do 1500 złIndesit LI7 SN1E W jako jedyna zachwyca systemem No Frost, dzięki któremu w zamrażalniku nie gromadzi się lód, a Ty nie musisz się męczyć i tracić czasu na ręczne rozmrażanie. Na plus szklane, wytrzymałe półki oraz wysuwane na 7 cm szuflady, które znacznie ułatwią dostęp do produktów spożywczych. Organizację wewnątrz ułatwią balkoniki w drzwiach. Wentylator odpowiada za równomierny przepływ zimnego powietrza.

Bezszronowa lodówka do 1500 zł jest chwalona za opcję wyjęcia dwóch górnych szuflad w zamrażarce (zmieszczą się duże gabarytowo produkty), a także technologię Pure Wind, której zadaniem jest szybkie przywrócenie temperatury w zamrażarce i to po każdym otwarciu drzwi. Dzięki temu zachowana zostanie świeżość żywności na dłużej.

Nie zabrakło również energooszczędnego oświetlenia LED. obustronnych drzwi i opcji automatycznego odszraniania chłodziarki. Lodówka oferuje najlepszą zdolność zamrażania (skutecznie zamrozi 6,5 kg świeżej żywności w ciągu doby). Ma to znaczenie, zwłaszcza w momencie, gdy robisz spore zapasy jedzenia.

3. Amica FK2515.4UTX

lodówko-zamrażarka do 1500 zł Amica FK2515.4UTX
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki183 l
Pojemność zamrażarki84 l
Poziom hałasu40 dB
Zdolność zamrażania3,9 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury12 h
No FrostNie
CenaAmica FK2515.4UTX oferta w RTV EURO AGD

Lodówka do 1500 złAmica FK2515.4UTX oferuje automatyczne odszranianie chłodziarki, które polega na samoczynnym topieniu szronu, który z kolei spływa do zbiornika i następuje jego odparowanie. Równie przydatna jest technologia FrostControl, dzięki której lód nie będzie się osadzał między szufladami. To znacznie przyspiesza kwestię czyszczenia bądź rozmrażania zamrażarki, jak również zwiększa przestrzeń na produkty. Półki zostały wykonane z niezwykle żywotnego szkła hartowanego.

Srebrna lodówka wolnostojąca jest chwalona za filtr FreshOn wpływający na dłuższą świeżość owoców i warzyw, jak również pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu. Stosunkowo cicha praca nie zakłóci komfortu domowników, a to ważne zwłaszcza jak kuchnia jest połączona z salonem. Istnieje możliwość elastycznej konfiguracji wyposażenia FlexiShelf. Przełoży się to na swobodne umieszczenia większego naczynia, wystarczy wyciągnąć i przestawić jakieś półki wedle uznania.

Uniwersalne drzwi L/P dają możliwość wyboru, w którą stronę mają się otwierać. Zastosowano oszczędne oświetlenie LED znacznie zwiększające widoczność wnętrza. W celu dostosowania optymalnej temperatury w chłodziarce i zamrażarce, użyj pokrętła regulacji, na którym znajdziesz cyfry. Niewielkie produkty spożywcze, słoiki bądź butelki przechowasz w balkonikach w drzwiach (szybko je odszukasz i łatwo wyciągniesz). Jajka bezpiecznie umieścisz na specjalnej podstawce. W zamrażalniku nie zabrakło 3 pojemnych szuflad i tacki na kostki lodu.

4. BEKO RCSA300K30WN

lodówka wolnostojąca do 1500 zł BEKO RCSA300K30WN
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki204 l
Pojemność zamrażarki87 l
Poziom hałasu38 dB
Zdolność zamrażania4 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury13 h
No FrostNie
CenaBEKO RCSA300K30WN oferta w Media Expert

Wolnostojąca lodówka do 1500 złBEKO RCSA300K30WN charakteryzuje się energooszczędnym oświetleniem LED, pojemną chłodziarką do umieszczania produktów różnych kształtów i gabarytów, jak również uniwersalnymi drzwiami (kierunek otwierania dostosujesz do układu swojej kuchni, zawiasy po prawej lub po lewej stronie). Zdolność zamrażania kształtuje się na poziomie 4 kg/24 h, z kolei zdolność tworzenia lodu to 1 kg/24 h.

Lodówka z zamrażarką na dole generuje hałas 38 dB, co stanowi fajny wynik. W chłodziarce znajdziesz szklane półki o dużej wytrzymałości, szufladę na warzywa i owoce, półki w drzwiach oraz tackę na 6 jajek. Otwieranie lodówki odbywa się za pomocą zintegrowanego uchwytu. Urządzenie jest w stanie utrzymywać temperaturę przez 13 h w razie awarii prądu, zatem nie ma obaw, że jedzenie się szybko popsuje. Funkcja szybkiego zamrażania przekłada się na błyskawiczne obniżenie temperatury w zamrażarce. Nie ma obaw o spadek wartości odżywczych umieszczonych produktów i ich rozmrożenie.

5. Polar POB601EK

solidna lodówka do 1500 zł Polar POB601EK
Klasa energetycznaF
Pojemność chłodziarki197 l
Pojemność zamrażarki75 l
Poziom hałasu39 dB
Zdolność zamrażania4 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury28 h
No FrostNie
CenaPolar POB601EK oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie solidnych lodówek wolnostojących do 1500 zł zamyka Polar POB601EK. Ta czarna lodówka wolnostojąca do 1500 zł cechuje się nowoczesnym designem, praktyczną funkcją szybkiego zamrażania, a także kompaktowymi wymiarami przy jednoczesnym zachowaniu sporej przestrzeni w komorze. Znajdzie zatem zastosowanie w nie tak dużej kuchni. Użytkownik ma do czynienia z kilkoma półkami z bezpiecznego szkła, balkonikami w drzwiach i szufladą. Taka przestrzeń pozwoli umieścić sporą ilość żywności i napojów.

Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca posiada ledowe oświetlenie, odwracalne drzwi i precyzyjną regulację temperatury do ustawienia odpowiedniej wartości. W zamrażalniku znajdują się 2 szuflady na mrożonki. Szybkie chłodzenie to opcja polegająca na przyspieszeniu obniżenia temperatury, co jest istotne, jak potrzebujesz błyskawicznie schłodzić napoje. Dodatkowo, funkcja automatycznie się wyłączy po kilku godzinach. Za sprawą naturalnej cyrkulacji powietrza, w szufladzie panują idealne warunki dla owoców i warzyw. Na dłużej zachowują swój kolor i świeżość. Rozmrażanie chłodziarki odbywa się w automatyczny sposób, natomiast zamrażarki w manualny.

Jaka powinna być lodówka do 1500 zł?

No... powinna być dobra, prawda? Owszem, ale co przez to rozumiemy? Postanowiłam omówić główne cechy tego segmentu cenowego. Każdy ranking lodówek mojego autorstwa ma część tego typu, bo jest pożyteczna dla jeszcze niewtajemniczonych osób.

  • Bezawaryjna - no i właściwie niezawodna. To podstawa w każdym segmencie cenowym, bo reklamowanie dużego AGD jest cholernie upierdliwą sprawą. Zostajesz bez ważnego sprzętu i musisz się jeszcze cackać z wysyłaniem i późniejszym wnoszeniem urządzenia. Kto ma na to czas i nerwy? Ja nie, dlatego wyszukuje pewne konstrukcje, które się nie rozpadną.
  • Pojemna - czyli dla dużej rodziny. W tym segmencie odpadają przecież mini lodówki. Mowa o pełnogabarytowych lodówach, które swoje ważą, ale zapewniają mnóstwo przestrzeni na zróżnicowane produkty spożywcze. Aha, zamrażalniki też powinny trochę mrożonek mieścić. Nie ma zmiłuj.
  • Energooszczędna - hm... no i tutaj pewne ustępstwa są, bo większość moich propozycji to jednak F. Nie ma jednak tragedii z rocznym zużyciem prądu.
  • Elegancka i dobrze wykonana - czy lodówki do 1500 zł wyglądają prestiżowo? Niektóre już tak. Są wersje Inox, są jakieś designerskie bajery. Nie ma mowy o szpetnych machinach. Ale pamiętaj zawsze o jednym - najpierw wymiary, później design. Lodówka musi pasować do kuchni swoimi gabarytami.
  • Cicha - zawsze i wszędzie. Nikt nie lubi głośnych lodówek, choć sporo zależy do tego, jak ją wypoziomujesz.
  • Z NoFrost - wreszcie! Poprzednie zestawienia, np. budżetowe lodówki do 1000 zł, nie mogły pochwalić się systemem NoFrost. Tutaj wprawdzie znajdziesz technologię bezszronową, która ułatwia użytkowanie chłodziarko-zamrażarki, ale nie jest to również częste w tym segmencie. Pocieszające jest natomiast automatyczne odszranianie chłodziarek.
  • Funkcjonalna - no, wypada, aby były jakieś fajnie funkcje, prawda? Ale żeby jeszcze były naprawdę przydatne. Wyróżniłam je w części opisowej. Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz.

Podsumowanie

Mocno wierzę, że masz już wybraną dla siebie lodówkę. Propozycje okazały się całkiem zróżnicowane, ale każda z nich ma szereg ważnych korzyści.

Posiadają chłodziarki o pojemności od 183 l do 228 l, zamrażarki o pojemności od 75 l do 111 l. Generują hałas w przedziale 38 dB - 40 dB. Zdolność zamrażania kształtuje się na poziomie od 3,9 kg/24 h do 6,5 kg/24 h. Są w stanie utrzymać temperaturę przez nawet 28 h. Jeden model wyróżnia się systemem No Frost. Najmniej awaryjne lodówki to te, które pochodzą od cenionych producentów, jak Indesit, BEKO, Amica czy Polar.

Jeżeli masz jakieś pytania lub propozycje innych modeli, to napisz w komentarzu.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Solidna lodówka do 1500 zł | Ranking TOP 5