PODPOWIEDZI:

Cicha lodówka wolnostojąca | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Siemens KG39NAIBTSiemens KG39NAIBT4559 zł
2Samsung Bespoke RB38A7B5C12Samsung Bespoke RB38A7B5C123699 zł
3BEKO B5RCNA406LXBWBEKO B5RCNA406LXBW2999 zł
4Whirlpool W7X 94T KSWhirlpool W7X 94T KS3399 zł
5LG GBB72MBVCN1LG GBB72MBVCN13299 zł
6Hisense RB470N4EFC1Hisense RB470N4EFC13199 zł
7Bosch KGN492LDFBosch KGN492LDF3199 zł
Cicha lodówka wolnostojąca | Ranking TOP 7

Cicha lodówka to marzenie każdego domownika. Nikt nie lubi, gdy przez większość dnia coś mu buczy w kuchni, a nocą nie pozwala spać. Dobrane do tego zestawienia modele są nie tylko ciche, ale również wyposażone w interesujące funkcje oraz rozwiązania technologiczne. Jeżeli szukasz nowoczesnej i cichej chłodziarko-zamrażarki w sensownej cenie - czytaj dalej!

Kupując cichą lodówkę, musisz sprawdzić sporo modeli. Rynek idzie w dół z hałasem, łatwo się więc w nim pogubić. Wyróżniłam dla Ciebie siedem najbardziej opłacalnych propozycji, których poziom hałasu nie przekracza 35 dB. Kupując którąś z tych chłodziarko-zamrażarek, na pewno się nie zawiedziesz. Do tego rankingu lodówek trafiły pozycje z często wybieranych półek cenowych.

Przedstawione tu lodówki wolnostojące sporo się różnią. Niektóre kosztem litrażu zyskują dodatkowe funkcje, a inne są po prostu energooszczędne. Wszystkie za to są opłacalne, ale zakup musisz dostosować do siebie.

Cicha lodówka - Opinie

1. Siemens KG39NAIBT

cicha lodówka wolnostojąca Siemens KG39NAIBT
Klasa energetycznaB
Roczne zużycie energii129 kWh
Pojemność chłodziarki260 l
Pojemność zamrażarki103 l
Poziom hałasu33 dB
Zdolność zamrażania10 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury18 h
Pełny No FrostTak
CenaSiemens KG39NAIBT oferta w RTV EURO AGD

Cicho działająca lodówkaSiemens KG39NAIBT, poza poziomem hałasu tylko 33 dB, wyróżnia się klasą energetyczną B (zużycie energii tylko 129 kWh) oraz powłoką antiFingerprint zapobiegającą widoczność śladów odbicia palców. Technologia No Frost potrafi na tyle odprowadzić wilgoć, aby nie dochodziło do osadzania się lodu. W środku wydzielono specjalne miejsce dla owoców i warzyw, a także do właściwego przechowywania mięsa i ryb. Inteligentna sprężarka inwerterowa pracuje z optymalną prędkością, co gwarantuje stabilne, oszczędne działanie.

Ustawiając sprzęt, nie trzeba już robić odstępów od mebli czy ścian (zasługa technologii No Distance). Cicha lodówka bezszronowa posiada metaliczną ścianę tylną z systemem multiAirflow, dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać, gdzie umieścić konkretne produkty spożywcze (taka sama temperatura na każdym poziomie). Urządzenie zostało wyposażone w rozbudowany system oświetlenia LED, a dokładniej mówiąc, w chłodziarce znajdują się podłużne boczne świetlówki, z kolei system LED freezerLight uwidacznia wnętrze szuflad zamrażarki.

Na metalowej półce bottleCooler szybciej schłodzisz napoje. Drzwi lodówki mają możliwość zamiany stron. Użytkownik ma do czynienia z różnymi alarmami optycznymi i akustycznymi (otwartych drzwi, awarii zamrażalnika), trybem wakacyjnym (niezwykle przydatny podczas Twojego urlopu), pionowym uchwytem do otwierania drzwi oraz dotykowym sterowaniem. W standardowym wyposażeniu znajdują się 3 pojemniki na jajka i pojemnik na kostki lodu.

2. Samsung Bespoke RB38A7B5C12

cicha lodówko-zamrażarka Samsung Bespoke RB38A7B5C12
Klasa energetycznaC
Roczne zużycie energii169 kWh
Pojemność chłodziarki276 l
Pojemność zamrażarki114 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania8 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
Pełny No FrostTak
CenaSamsung Bespoke RB38A7B5C12 oferta w Media Expert

Cicha chłodziarko-zamrażarka wolnostojącaSamsung Bespoke RB38A7B5C12 to model, który zużywa rocznie tylko 169 kWh energii. Ma wystarczającą dla większości pojemność, umożliwia zmianę kierunku drzwi w zależności od indywidualnych potrzeb, jak również całkowicie ułatwia kwestię rozmrażania (pełny No Frost). Cicha lodówka z dolnym zamrażalnikiem jest modułowa, co oznacza, że wymienisz panel przedni, jeżeli akurat zmieniasz wystrój kuchni. Chociaż w naturalnej bieli (szkło) prezentuje się równie znakomicie.

Szuflada Humidity Fresh+ ma pokrywę uszczelniającą i pozwala na regulację poziomu wilgotności w zależności od rodzaju pożywienia (owoce i warzywa zachowują smak, wygląd, witaminy). Drzwi są tak skonstruowane, aby dało się je otworzyć na szerokość 90°. System All-Around Cooling to skuteczne chłodzenie w całym urządzeniu. Lodówka wolnostojąca Samsung zyskała wiele pochlebnych opinii, a to między innymi dzięki funkcji szybkiego chłodzenia (przycisk Power Cool) i opcji błyskawicznego zamrażania dużej ilości żywności (przycisk Power Freeze). We wnętrzu ukryto wyświetlacz, półkę na wino, wiele pojemników na drzwiach.

Technologia Metal Cooling skutecznie zatrzymuje zimno, dzięki czemu nie jest marnowana energia, a samo chłodzenie zajmuje mniej czasu. Niskie rachunki za prąd to także zasługa kompresora Digital Inverter, na który producent udziela aż 20-letniej gwarancji. Komorę zero Optimal Fresh + możesz użytkować na dwa sposoby. Mowa o trybie pojedynczym ze stałą temperaturą lub trybie podwójnym, czyli dwóch strefach z różnym poziomem temperatur. Za pomocą przesuwnej podziałki, dopasujesz wielkość stref.

3. BEKO B5RCNA406LXBW

cicha chłodziarko-zamrażarka BEKO B5RCNA406LXBW
Klasa energetycznaC
Roczne zużycie energii170 kWh
Pojemność chłodziarki249 l
Pojemność zamrażarki106 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania6 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury11 h
Pełny No FrostTak
CenaBEKO B5RCNA406LXBW oferta w Media Markt

Cicha chłodziarko-zamrażarkaBEKO B5RCNA406LXBW wyróżnia się sterowaniem za pomocą smartfona (bezprzewodowa łączność). Wygodnie skontrolujesz parametry pracy, zmienisz ustawienia i to z dowolnego miejsca. Użytkownik ma do czynienia z szufladą HarvestFresh, która jest inspirowana naturą (imitowany cykl słońca za pomocą światła w 3 kolorach). Dzięki temu, że sterowanie wilgotnością i temperaturą jest precyzyjne, to w szufladzie nie dochodzi do nadmiernego skraplania (świeże warzywa i owoce nawet do 30 dni).

Cicha lodówka z dolnym zamrażalnikiem posiada składaną półkę na butelki BottleFlex, co oznacza, że przechowasz dwie 1,5-litrowe butelki jednocześnie. Jeżeli w danym momencie jej nie potrzebujesz, to wystarczy złożyć i cieszyć się jeszcze większą ilością wolnego miejsca. Osiągnięcie poziomu hałasu tylko 35 dB, wysokiej żywotności, wydajności i małego zużycia energii było możliwe za sprawą zastosowania sprężarki inwerterowej.

Nie zabrakło systemu No Frost, czyli automatycznego rozmrażania bez Twojego wysiłku i straty czasu. Z cenionych technologii wymienia się również tryb wakacyjny przydatny podczas Twojej dłuższej nieobecności oraz funkcję Eco. Możliwość zmiany kierunku otwierania się drzwi daje sporą swobodę z umiejscowieniem lodówki. Doskonale prezentuje się wyświetlacz na drzwiach.

4. Whirlpool W7X 94T KS

cicha lodówka wolnostojąca Whirlpool W7X 94T KS
Klasa energetycznaC
Roczne zużycie energii162 kWh
Pojemność chłodziarki263 l
Pojemność zamrażarki104 l
Poziom hałasu33 dB
Zdolność zamrażania11 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury11 h
Pełny No FrostTak
CenaWhirlpool W7X 94T KS oferta w Media Expert

Najcichsza lodówka wolnostojącaWhirlpool W7X 94T KS z No Frost ma zdolność zamrażania na poziomie 11 kg w ciągu doby. Na wytrzymałych, szklanych półkach umieścisz nawet cięższe garnki. Zastosowane czujniki 6-ty Zmysł obniżą temperaturę natychmiast po włożeniu nowych produktów, co gwarantuje niższe zużycie energii i dłuższą świeżość żywności. Użytkownik bez trudu znajdzie miejsce do przechowywania butelek. Drzwi można otwierać zarówno od prawej, jak i od lewej strony.

Cicha lodówka z zamrażarką potrafi ostrzec w momencie wzrostu temperatury, tak aby nie doszło do szybszego psucia się jedzenia. System sterowania elektronicznego pomoże w intuicyjny sposób utrzymać prawidłowe parametry. Oświetlenie LED równomiernie rozświetli komorę. Podczas wyboru funkcji szybkiego zamrażania, temperatura spadnie jeszcze o 10°. Ten model zużywa 162 kWh, więc nie dziwi fakt, że znalazł się również na liście energooszczędnych lodówek wolnostojących.

5. LG GBB72MBVCN1

cicha lodówka wolnostojąca LG GBB72MBVCN1
Klasa energetycznaC
Roczne zużycie energii172 kWh
Pojemność chłodziarki277 l
Pojemność zamrażarki107 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania10 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
Pełny No FrostTak
CenaLG GBB72MBVCN1 oferta w Media Markt

Cicha lodówka wolnostojącaLG GBB72MBVCN1 cechuje się pełnym No Frost, który pozbawia Cię konieczności manualnego rozmrażania. Producent zastosował inwerterową sprężarkę, która ogranicza wahania temperatury, a tym samym przyczynia się do dłuższej świeżości produktów spożywczych. Z tym modelem masz gwarancję równomiernego chłodzenia w każdym zakamarku i to przez całą dobę. Pomogą w tym otwory wentylacyjne z przodu lodówki. Srebrna chłodziarko-zamrażarka umożliwia precyzyjne ustawianie temperatury.

FRESHBalancer odpowiada za optymalną wilgotność, z kolei FRESHConverter zadba o właściwe warunki dla mięsa, ryb czy warzyw. W prosty sposób ułożysz produkty, to zasługa między innymi miejsca na 5 butelek wina, 2-częściowej składanej półki do przechowywania wysokich i dużych produktów oraz balkoników w drzwiach. Lodówko-zamrażarka LG generująca niski poziom hałasu pomimo swojej niemałej pojemności, zachowuje kompaktowe wymiary. Dodatkowo prezentuje się minimalistycznie, a zarazem niezwykle elegancko. Warto wspomnieć o wewnętrznym ekranie LED i delikatnym podświetleniu LED.

6. Hisense RB470N4EFC1

cicha lodówka wolnostojąca Hisense RB470N4EFC1
Klasa energetycznaC
Roczne zużycie energii169 kWh
Pojemność chłodziarki229 l
Pojemność zamrażarki106 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażania13 kg/24 h
Czas utrzymywania temperatury9 h
Pełny No FrostTak
CenaHisense RB470N4EFC1 oferta w Ceneo

Cicho pracująca lodówkaHisense RB470N4EFC1 charakteryzuje się funkcją szybkiego zamrażania, dzięki czemu produkty nie stracą wartości odżywczych, jak również bezpieczne są te, które już przechowujesz. Przypadnie do gustu klasa energetyczna C zapewniająca niskie rachunki za prąd, pełny No frost (nie gromadzi się lód ani szron), a także oszczędne oświetlenie LED.

Ogromna szuflada zamrażarki Big Box jest przezroczysta, więc szybko zobaczysz, co jest w środku, jak również ma boczne uchwyty do prostej obsługi. Bez problemu zmieścisz w niej duże kawałki mięsa. Cicha lodówko-zamrażarka Hisense zawiera szereg zalet, jak dwustronne drzwi, półki z hartowanego szkła (bez obaw umieścisz na nich cięższe naczynia), zewnętrzny wyświetlacz elektroniczny, alarm otwartych drzwi (zapobiega popsuciu się jedzenia).

7. Bosch KGN492LDF

cicha lodówka wolnostojąca Bosch KGN492LDF
Klasa energetycznaD
Roczne zużycie energii223 kWh
Pojemność chłodziarki311 l
Pojemność zamrażarki129 l
Poziom hałasu35 dB
Zdolność zamrażaniab/d
Czas utrzymywania temperatury18 h
Pełny No FrostTak
CenaBosch KGN492LDF oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka cicha lodówka wolnostojącaBosch KGN492LDF ucieszy większą rodzinę, gdyż ma chłodziarkę o pojemności 311 l i zamrażarkę o pojemności 129 l. W strefie VitaFresh XXL <0°C> przechowasz głównie świeżą żywność, utrzyma niższą temperaturę w przypadku mięsa, jak również zagwarantuje świeżość owoców i warzyw ze względu na prawidłowo dostosowaną wilgotność. Została wyposażona w pełny No Frost (zapomnisz o uciążliwych warstwach lodu) i błyszczącą ściankę tylną z Multi Airflow (gwarancja równomiernego chłodzenia).

Inteligenta technologia inwerterowa przyczynia się do doskonałej interakcji czujników temperatury, elektroniki i sprężarki. Bezszronowa lodówka oferuje 90-stopniowy kąt otwarcia drzwi, więc masz wygodny dostęp do szuflad, a ponadto może być ustawiona bezpośrednio przy ścianie lub meblach. Podczas wkładania nowych produktów do zamrażalnika, nie dojdzie do rozmrożenia. Zadba o to funkcja Supermrożenie, która przełączy się na normalny tryb w chwili osiągnięcia optymalnej temperatury. Ma to również korzystny wpływ na eliminowanie strat energii. Indywidualnie ustawisz temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki (dwa oddzielne obiegi). Na butelki znajdziesz specjalny, chromowany stelaż. W przypadku awarii zasilania, potrafi utrzymać temperaturę aż przez 18 h.

Kwestia kompresora - energooszczędna i cicha lodówka

Jakiś czas temu zmieniła się klasyfikacja energetyczna AGD na terenie Unii Europejskiej. Wszystko po to, aby lepiej dostosować ją do realiów rynkowych i coraz lepszych podzespołów - w tym serca lodówki, czyli kompresora. Naprawdę energooszczędne modele według nowych zasad to już nie produkty z oznaczeniem A+++, ale raczej B lub C.

Warto zauważyć, że od jakości budowy kompresora (oraz pozostałych technologii) zależy nie tylko energooszczędność, ale i głośność lodówki. Dla przykładu Digital Inverter Samsunga, dzięki możliwości płynnego dostosowania prędkości pracy do zapotrzebowania na chłodzenie, po prostu nie działa bez powodu na pełnych (czyli najgłośniejszych i najbardziej prądożernych) obrotach. Na przykład nocą, gdy w sumie i tak nie otwieramy często lodówki, a ona nie traci ciepła.

Jakie technologie i funkcje w cichych lodówkach?

Żeby kupić pasujące Ci urządzenie, musisz wiedzieć, co właściwie dają zawarte w cenie funkcje i technologie. Ciche lodówki nie muszą ograniczać się do zmniejszania hałasu. Mogą też lepiej chłodzić żywność.

  • No Frost - każda z wymienionych lodówek ma pełny No Frost. To właściwie system wentylacji, osuszający powietrze wewnątrz urządzenia. Ze względu na to, że pożywienie oddaje wilgoć do zamkniętego zwykle obiegu lodówki, to w dzisiejszych czasach wymóg. No Frost zapobiega oszronieniu i oblodzeniu, pozbawiając Cię konieczności rozmrażania maszyny.
  • Integracja ze smartfonem - szczególnie fajny dodatek dla osób, które nie boją się inteligentnych urządzeń. Przy pomocy smartfona można kontrolować temperaturę lodówki lub nawet ją diagnozować, wykorzystując aplikację.
  • Szuflady dedykowane żywności - producenci od lat wrzucają do swoich lodówek komory pozwalające wybrać odpowiednią wilgotność dla warzyw i owoców lub temperaturę dla mięs.
  • Dodatkowe kwestie - w tym zestawieniu cichych lodówek jest całkiem interesująco pod względem dodatków. Moje ulubione to Harvest Fresh, czyli podświetlenie dostosowujące się kolorem do cyklu dobowego, aby zachować świeżość roślin i Bespoke, czyli usługa Samsunga pozwalająca lepiej dostosować wygląd i moduły lodówki pod siebie.

Podsumowanie

Jak cicha może być lodówka? Z reguły modele od 35 decybeli w dół są uznawane za generujące najmniej hałasu. Dwa modele z listy osiągają tylko 33 dB. Pochodzą od takich firm, jak Samsung, BEKO, LG, Siemens, Whirlpool, Bosch, Hisense.

W większości są to urządzenia o klasie energetycznej C, chociaż znajdzie się również klasę B i D. Pojemność chłodziarki sięga nawet 311 l, z kolei zamrażarki do 129 l. Maksymalna zdolność zamrażania to 13 kg/24 h, a okres przechowywania w przypadku awarii zasilania wynosi nawet 18 h. Warto dodać, że każda prezentuje się bardzo stylowo.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Cicha lodówka wolnostojąca | Ranking TOP 7