PODPOWIEDZI:

Cicha lodówka | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RB38A7B5E22/EFSamsung RB38A7B5E22/EF3099 zł
2Samsung RB38T650EB1Samsung RB38T650EB12499 zł
3LG V+ ThinQ GBB72MCDMNLG V+ ThinQ GBB72MCDMN2099 zł
4Bosch KGN39VLDABosch KGN39VLDA3499 zł
5LG V+ GBF61PZJMNLG V+ GBF61PZJMN2069 zł
6Whirlpool WQ9 U1GXWhirlpool WQ9 U1GX5299 zł
7Beko MCNA406E40DXBNBeko MCNA406E40DXBN2099 zł
Cicha lodówka | TOP 7 |

Cicha lodówka to marzenie każdego domownika. Nikt nie lubi, gdy przez większość dnia coś mu buczy w kuchni, a nocą nie pozwala spać. Dobrane do tego zestawienia modele są nie tylko ciche, ale również wyposażone w interesujące funkcje oraz rozwiązania technologiczne. Jeżeli szukasz nowoczesnej i cichej chłodziarko-zamrażarki w sensownej cenie - czytaj dalej!

Kupując cichą lodówkę, musisz sprawdzić sporo modeli. Rynek idzie w dół z hałasem, łatwo się więc w nim pogubić. Wyróżniłem dla ciebie siedem najopłacalniejszych propozycji. Kupując którąś z tych chłodziarko-zamrażarek, na pewno się nie zawiedziesz. Do tego rankingu lodówek trafiły pozycje z różnych półek cenowych.

Jaka cicha lodówka?

Przedstawione tu ciche lodówki nie do końca są ustawione hierarchicznie. Te modele diametralnie się różnią. Niektóre kosztem litrażu zyskują dodatkowe funkcje, a inne są po prostu energooszczędne. Wszystkie za to są opłacalne, ale zakup musisz dostosować do siebie.

1. Samsung RB38A7B5E22/EF

Samsung RB38A7B5E22/EF na białym tle

Nazwa​​​​​​​

Samsung RB38A7B5E22/EF

Pojemnoś ć

Pojemność chłodziarki - 276 l

Pojemność zamrażarki - 144 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

35 dB

Najważniejsze zalety

Metal Cooling

All-Around Cooling

Space Max

Optimal Fresh+

Humidity Fresh+

Seria Bespoke

Samsung RB38A7B5E22/EF oferta w RTV Euro AGD

Samsung RB38A7B5E22/EF trafił na pierwsze miejsce nie bez powodu. To najcichszy model na liście i jeden z najmniej hałaśliwych na naszym rynku.

W dodatku ma masę przydatnych technologii. Na przykład Metal Cooling, czyli lepszą izolację, oraz dwie komory świeżości - jedna przede wszystkim dla mięs, a druga dla warzyw i owoców. Do tego jest tu spora pojemność i wszystko w ramach serii Bespoke - pozwalającej modularnie zmieniać front lodówki oraz dokładać inne warianty chłodziarko-zamrażarek z tej linii w ramach potrzeb.

2. Samsung RB38T650EB1/EF

Samsung RB38T650EB1/EF na białym tle

Nazwa

Samsung RB38T650EB1/EF

Pojemność  

Pojemność chłodziarki - 272 l

Pojemność zamrażarki - 144 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

35 dB

Najważniejsze zalety

All-Around Cooling

Humidity Fresh+

Dystrybutor wody

Space Max

Samsung RB38T650EB1/EF oferta w Media Expert

Nowoczesna lodówka Samsunga z naprawdę niezłą pojemnością przy zachowaniu standardowych wymiarów. Chłodziarka mieści 272 litry, a zamrażarka 144 litry - to zasługa technologii Space Max pozwalającej na cieńsze ścianki urządzenia.

Jest tu też dystrybutor wody, komora Humidity Fresh+ z kontrolą wilgotności pod warzywa oraz owoce, a także - najważniejsze - tylko 35 decybeli hałasu! Zdecydowanie jedna z najcichszych lodówek.

3. LG V+ ThinQ GBB72MCDMN

LG V+ ThinQ GBB72MCDMN na białym tle

Nazwa

LG V+ ThinQ GBB72MCDMN

Pojemność  

Pojemność chłodziarki - 277 l

Pojemność zamrażarki - 107 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

Linear Cooling

Fresh Balancer

Fresh Converter

SmartThinQ

LG V+ ThinQ GBB72MCDMN oferta w Ceneo

Jedyny model na liście ze wsparciem dla aplikacji na telefon. LG V+ ThinQ GBB72MCDMN to relatywnie pojemna chłodziarko-zamrażarka (prawie 400 litrów), którą możesz diagnozować za pomocą smartfona. Do tego komory dedykowane mięsu oraz warzywom, systemy obniżające wahania temperatury i korzystny poziom hałasu w atrakcyjnej cenie.

4. Bosch KGN39VLDA

Bosch KGN39VLDA na białym tle

Nazwa

Bosch KGN39VLDA

Pojemność  

Pojemność chłodziarki - 279 l

Pojemność zamrażarki - 89 l

Klasa energetyczna

D

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

Vita Fresh

MultiAirflow

Dwa oddzielne obiegi chłodzenia

FreshSense

Bosch KGN39VLDA oferta w Media Expert

Najlepsza klasa energetyczna w zestawieniu. Bosch KGN39VLDA ma nieco mniejszą pojemność od poprzednika i brak mu wsparcia dla aplikacji. Są za to dwa oddzielne obiegi chłodzenia zapobiegające przemieszaniu się zapachów i system komór Vita Fresh dla mięsa lub warzyw oraz owoców. Całkiem niezła lodówka, jeżeli nie przeszkadza ci mniejsza pojemność.

5. LG V+ GBF61PZJMN

LG V+ GBF61PZJMN na białym tle

Nazwa

LG V+ GBF61PZJMN

Pojemność

Pojemność chłodziarki - 233 l

Pojemność zamrażarki - 107 l

Klasa  energetyczna

E

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

Linear Cooling

Door Cooling

Moist Balance Cripsper

Fresh Zone

Dyspenser wody

LG V+ GBF61PZJMN oferta w Ceneo

Kolejny LG na liście, pozbawiony kilku bajerów poprzedniego modelu tego producenta. To nadal solidna lodówka, którą czasami można dostać nawet poniżej 2000 złotych.

Najważniejsza zaleta? Dyspenser wody, idealny na upalne lato. Warto też zauważyć, że może i ma mniejszą pojemność, ale w przeciwieństwie do większości modeli z tego zestawienia mierzy tylko 180 centymetrów wysokości.

6. Whirlpool WQ9 U1GX

Whirlpool WQ9 U1GX na białym tle

Nazwa

Whirlpool WQ9 U1GX

Pojemność

Pojemność chłodziarki -  388 l

Pojemność zamrażarki - 206 l

Klasa energetyczna

F

Hałas

37 dB

Najważniejsze zalety

6. Zmysł Freeze Lock

FlexiFreeze

Różne strefy temperatury

Technologia Zen

Whirlpool WQ9 U1GX oferta w Ceneo

Jedyny model side-by-side na tej liście. Szczególny dlatego, że podczas gdy większość producentów tworzy takie lodówki, nie przejmując się hałasem, tutaj, dzięki technologii Zen, jest tylko 37 decybeli.

Przy łącznej pojemności do dyspozycji prawie 600 litrów! Do tego takie technologie jak Freeze Lock minimalizujący wahania temperatury i strefy temperatury dla różnych rodzajów pożywienia. Za to klasa energetyczna to tylko F, a cena dość spora.

7. Beko MCNA406E40DXBN

Beko MCNA406E40DXBN na białym tle

Nazwa

Beko MCNA406E40DXBN

Pojemność

Pojemność chłodziarki - 253 l

Pojemność zamrażarki - 109 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

38 dB

Najważniejsze zalety

Harvest Fresh

Neo Frost

Slim Tank

Beko MCNA406E40DXBN oferta w Media Expert

Najgłośniejsza lodówka w zestawieniu. Odczuwalnie nie będzie aż takiej różnicy, ale mimo to warto zwrócić uwagę na kilka faktycznych zalet Beko MCNA406E40DXBN.

Przede wszystkim ma komorę Harvest Fresh. Ta, symulując kolorowymi światłami cykl dobowy, ma poprawiać świeżość jedzenia. Jest tu też system podwójnego obiegu Neo Frost (osobny przepływ dla zamrażarki oraz chłodziarki, zapobiegający na przykład mieszaniu się zapachów) oraz Slim Tank, czyli dozownik wody.

Jaka lodówka jest cicha?

Jak cicha może być lodówka? Z reguły modele od 38 decybeli w dół są uznawane za generujące najmniej hałasu.

Warto pamiętać o tym, że różnica już trzech decybeli to w praktyce dwukrotnie większe natężenie głośności (chociaż słuch ludzki potrzebuje 10, aby faktycznie odczuć podwojony hałas). Najlepiej celować więc jak najniżej. Na przykład w stronę najcichszych lodówek w zestawieniu, generujących w najlepszych warunkach hałas na poziomie 35 decybeli.

Kwestia kompresora - energooszczędna i cicha lodówka

Niedawno zmieniła się klasyfikacja energetyczna AGD na terenie Unii Europejskiej. Wszystko po to, aby lepiej dostosować ją do realiów rynkowych i coraz lepszych podzespołów - w tym serca lodówki, czyli kompresora. Naprawdę energooszczędne modele według nowych zasad to już nie produkty z oznaczeniem A+++, ale raczej C lub D.

Kompresor Digital Inverter Samsunga

Warto zauważyć, że od jakości budowy kompresora (oraz pozostałych technologii) zależy nie tylko energooszczędność, ale i głośność lodówki. Dla przykładu Digital Inverter Samsunga, dzięki możliwości płynnego dostosowania prędkości pracy do zapotrzebowania na chłodzenie, po prostu nie działa bez powodu na pełnych (czyli najgłośniejszych i najbardziej prądożernych) obrotach. Na przykład nocą, gdy w sumie i tak nie otwieramy często lodówki, a ona nie traci ciepła.

Jakie technologie i funkcje w cichych lodówkach?

Żeby kupić pasujące ci urządzenie, musisz wiedzieć, co właściwie dają zawarte w cenie funkcje i technologie. Ciche lodówki nie muszą ograniczać się do zmniejszania hałasu. Mogą też lepiej chłodzić żywność.

  • No Frost - każda z wymienionych lodówek ma pełny No Frost. To właściwie system wentylacji, osuszający powietrze wewnątrz urządzenia. Ze względu na to, że pożywienie oddaje wilgoć do zamkniętego zwykle obiegu lodówki, to w dzisiejszych czasach wymóg. No Frost zapobiega oszronieniu i oblodzeniu, pozbawiając cię konieczności rozmrażania maszyny.
  • Podajnik wody - dzięki dystrybutorowi w każdej chwili możesz cieszyć się schłodzoną wodą. Niektóre modele wymagają podłączania do hydrauliki w mieszkaniu, ale coraz częściej można spotkać opcje z wbudowaną komorą, którą trzeba napełniać ręcznie.

Kuchnia w której stoi lodówka

  • Integracja ze smartfonem - szczególnie fajny dodatek dla osób, które nie boją się inteligentnych urządzeń. Przy pomocy smartfona można kontrolować temperaturę lodówki lub nawet ją diagnozować, wykorzystując dedykowaną aplikację.
  • Szuflady dedykowane żywności - producenci od lat wrzucają do swoich lodówek komory pozwalające wybrać odpowiednią wilgotność dla warzyw i owoców lub temperaturę dla mięs. Dobrym przykładem jest tu Samsung z szufladami Fresh+.
  • Dodatkowe kwestie - w tym zestawieniu cichych lodówek jest całkiem interesująco pod względem dodatków. Moje ulubione to Harvest Fresh, czyli podświetlenie dostosowujące się kolorem do cyklu dobowego, aby zachować świeżość roślin i Bespoke, czyli usługa Samsunga pozwalająca lepiej dostosować wygląd i moduły lodówki pod siebie.

Ranking powstał we współpracy z Samsungiem.

blog comments powered by Disqus