PODPOWIEDZI:

Lodówka No Frost | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RB34T775CS9/EFSamsung RB34T775CS9/EF2399 zł
2LG V+ GBB62SWGFNLG V+ GBB62SWGFN1999 zł
3Samsung RB36T675ESASamsung RB36T675ESA1998 zł
4Samsung RB34T674EB1Samsung RB34T674EB12629 zł
5Haier A3FE632CSJHaier A3FE632CSJ1999 zł
6Whirlpool W7921IOXWhirlpool W7921IOX1499 zł
7Bosch KGN36MLETBosch KGN36MLETBosch KGN36MLETBosch KGN36MLET1999 zł
Lodówka No Frost | TOP 7 |

Szukasz lodówki z systemem No Frost i możliwie najlepszymi parametrami? Dobrze trafiłeś. Wiem, że to trudne - wśród dziesiątek (jeżeli nie setek) modeli na rynku kupić najopłacalniejszy. Wyróżniłem dla ciebie co ciekawsze produkty - wszystkie warte polecenia.

Jak lodówka No Frost, to koniecznie bardzo pojemna i z najnowocześniejszymi technologiami. Zebrane tu urządzenia należą do najczęściej polecanych w tej cenie chłodziarko-zamrażarek na naszym rynku. Pod listą sprzętów znajdziesz również odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia związane z zakupem lodówki z No Frost.

Jaka opłacalna lodówka z systemem No Frost?

Przedstawione tutaj lodówki No Frost ustawiłem zgodnie z moimi indywidualnymi preferencjami. Wszystkie są opłacalnym zakupem w tym przedziale cenowym, ale każda odpowiada innym potrzebom. Nie sugeruj się więc do końca kolejnością - ten ranking lodówek to ostatecznie narzędzie ułatwiające ci wybór.

1. Samsung RB34T775CS9/EF

Samsung RB34T775CS9/EF na białym tle

Nazwa

Samsung RB34T775CS9/EF

Pojemność

Chłodziarka - 230 l

Zamrażarka - 114 l

Klasa energetyczna

C

Hałas

35 dB

Najważniejsze zalety

Technologia SpaceMax

Humidity Fresh+

Optimal Fresh+

Samsung RB34T775CS9/EF oferta w Ceneo

To najbardziej energooszczędny model w tym zestawieniu. Uzyskując kategorię C, Samsung RB34T775CS9/EF ma prognozowane zużycie na poziomie zaledwie 163 kilowatogodzin rocznie. Na pewno nie przetrzepie cię po kieszeni.

Ta lodówka jest też cicha. Kompresor firmy pozwala na zejście nawet do 35 decybeli hałasu. W porównaniu z najgłośniejszym modelem w zestawieniu - jest naprawdę dobrze.

2. LG V+ GBB62SWGFN

LG V+ GBB62SWGFN na białym tle

Nazwa

LG V+ GBB62SWGFN

Pojemność

Chłodziarka - 277 l

Zamrażarka - 107 l

Klasa energetyczna

D

Hałas

36 dB

Najważniejsze zalety

FreshConverter

DoorCooling+

LG V+ GBB62SWGFN oferta w RTV Euro AGD

Propozycja od LG trafiła na drugie miejsce przede wszystkim z dwóch powodów. Cechuje się naprawdę wysoką pojemnością - najwyższą z zestawienia - a w dodatku ma całkiem niezłą klasę energetyczną w porównaniu do reszty. Wyróżnia się także kolorem. Nie na co dzień widuje się w dzisiejszych czasach białe lodówki.

3.  Samsung RB36T675ESA/EF

Samsung RB36T675ESA/EF na białym tle

Nazwa

Samsung RB36T675ESA/EF

Pojemność

Chłodziarka - 251 l

Zamrażarka - 114 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

35 dB

Najważniejsze zalety

Technologia SpaceMax

Humidity Fresh+

Optimal Fresh+

Samsung RB36T675ESA oferta w Ceneo

Kolejna propozycja od Samsunga. Właściwie nie różni się szczególnie od jedynki. No, może poza gorszą klasą energetyczną, ale za to wyższą pojemnością. Ma również komory Fresh+, które zapewniają optymalną wilgotność dla owoców oraz warzyw i temperaturę dla mięs. Dobra lodówka na lata.

4. Samsung RB34T674EB1/EF

Samsung RB34T674EB1/EF na białym tle

Nazwa

Samsung RB34T674EB1/EF

Pojemność

Chłodziarka - 230 l

Zamrażarka - 114 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

35 dB

Najważniejsze zalety

Technologia SpaceMax

Humidity Fresh+

Optimal Fresh+

Samsung RB34T674EB1 oferta w Media Expert

Ostatni model Samsunga w tym zestawieniu. Na miejscu czwartym ze względu na gorszą klasę energetyczną i pojemność na poziomie 344 litrów. To nadal sporo, ale oczywiście mniej od dwóch poprzedniczek. Warto wspomnieć o tym, że podobnie jak one ma funkcje Power Cool i Power Freeze, które przyspieszają kolejno schładzanie oraz zmrażanie produktów. Na przykład wtedy, gdy wracasz z zakupów i chcesz szybko zapewnić bezpieczeństwo żywności.

5. Haier A3FE632CSJ

Haier A3FE632CSJ na białym tle

Nazwa

Haier A3FE632CSJ

Pojemność

Chłodziarka - 200 l

Zamrażarka - 114 l

Klasa energetyczna

F

Hałas

38 dB

Najważniejsze zalety

Strefa Humidity Zone

Wysuwane szuflady zamrażarki

Haier A3FE632CSJ oferta w Media Expert

Główną zaletą Haiera jest jego niebanalna budowa. To lodówka trzydrzwiowa. No dobra, jednodrzwiowa i dwuszufladowa. Dwie dolne wysuwane szuflady są wygodnym rozwiązaniem, łatwiejszym w korzystaniu niż standardowe podejście do projektowania lodówek. Jest tu też strefa Humidity Zone, która utrzymuje wilgotność na poziomie 90%. Zdaniem producenta to idealne warunki dla warzyw i owoców.

6. Whirlpool W7921IOX

Whirlpool W7921IOX na białym tle

Nazwa

Whirlpool W7921IOX

Pojemność

Chłodziarka - 264 l

Zamrażarka - 104 l

Klasa energetyczna

A++

Hałas

40 dB

Najważniejsze zalety

Technologia 6. zmysł

FreshBox

15 lat gwarancji na kompresor

Whirlpool W7921IOX oferta w Ceneo

Bardzo standardowa lodówka, za to ze świetnymi opiniami i częstymi przecenami. Whirlpool W7921IOX ma aż 15 lat gwarancji na kompresor! Konkurencja oferuje zwykle tylko 10. Są tu też szuflady Fresh Box+ z regulacją wilgotności i Fresh Box 0°, utrzymująca niską temperaturę idealną dla mięs.

7. Bosch KGN36MLET

Bosch KGN36MLET na białym tle

Nazwa

Bosch KGN36MLET

Pojemność

Chłodziarka - 237 l

Zamrażarka - 89 l

Klasa energetyczna

E

Hałas

39 dB

Najważniejsze zalety

System VitaFresh

Bosch KGN36MLETBosch KGN36MLET oferta w RTV Euro AGD

Bosch KGN36MLET jest na ostatnim miejscu głównie dlatego, że nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle czołowych modeli No Frost - wciąż jednak stanowi świetny sprzęt.

Ma odpowiednią pojemność, standardową klasę energetyczną i hałas. Nabywcy doceniają w tej lodówce przede wszystkim jakość wykonania - nic dziwnego, bo to Bosch. Jest tu też VitaFresh, czyli system dwóch stref. Jednej z regulowaną temperaturą dla mięsa i ryb, a drugiej z suwakiem wilgotności, pod warzywa i owoce.

Po co system No Frost w lodówce?

Tak naprawdę pełny No Frost to podstawa każdej lodówki. To system zapobiegający szronieniu i oblodzeniu się wnętrza chłodziarko-zamrażarki. Wiesz pewnie, jak uciążliwe jest rozmrażanie maszyny po to, aby pozbyć się nadbudowy kryształków zamrożonej pary wodnej, której źródłem jest zwykle samo pożywienie. A o to trzeba zadbać, bo na lodzie osadzają się różne bakterie i zmniejsza on efektywność pracy maszyny.

No Frost działa na zasadzie dokładnej wentylacji wnętrza lodówki. Urządzenie kontroluje temperaturę i stopień wilgotności przy pomocy systemu wentylatora i parownika - osuszających urządzenie. Są też rozwiązania podwójnego obiegu - osobnego dla chłodziarki oraz zamrażarki - ale rzadziej spotykane w większości lodówek z No Frostem.

Jakie parametry lodówki No Frost?

Oprócz kwestii pobocznych pokroju wyglądu lub rozmiarów zewnętrznych są cztery konkretne parametry lodówki z No Frostem, na które warto zwrócić uwagę:

  • Pojemność - to jest rzecz najważniejsza, czyli litraż. Wprost powie ci, jak wiele może zmieścić lodówka. W przypadku chłodziarko-zamrażarek z No Frostem mowa raczej o modelach jednodrzwiowych. To oznacza, że pomieszczą maksymalnie nieco ponad 300 litrów pożywienia. Niektóre modele, na przykład Samsung z uwagi na technologię Space Max, są pojemniejsze, bez znacznego zwiększenia rozmiarów.
  • Szuflady na żywność - dodatkowe pojemniki dedykowane konkretnemu rodzajowi żywności to nic nowego na rynku. Dla przykładu Samsung ma komorę Optimal Fresh+, w której można ustawić temperaturę odpowiednią dla mięs, warzyw lub owoców. Innymi popularnymi rozwiązaniami są szuflady pozwalające zmieniać wilgotność, dostosowując ją do konkretnego rodzaju jedzenia.

Szuflada Optimal Fresh Samsung

  • Energooszczędność - niedawno Unia Europejska przeforsowała przepis, który nakazał zmianę klasyfikacji energetycznych w sprzętach AGD. Tym samym poznikały plusy z certyfikatów, a wiele urządzeń spadło na bardziej realne poziomy. Warto się tym sugerować kupując lodówkę z No Frostem, bo już klasa C jest dość wysoko po zmianach. Trzeba też sprawdzać roczne zużycie energii, podawane zwykle na stronie sklepu lub producenta.
  • Hałas - nikt nie lubi uciążliwego buczenia lodówki w nocy. Dlatego trzeba stawiać na urządzenia, które są możliwie jak najcichsze. Zmiana poziomu hałasu o 3 decybele to tak naprawdę dwukrotne podwyższenie natężenia dźwięku. Na rynku przoduje między innymi Samsung, któremu udało się zbić, dzięki budowie kompresora, hałas do zaledwie 35 decybeli w wybranych modelach.

Ranking powstał we współpracy z Samsungiem.

blog comments powered by Disqus