PODPOWIEDZI:

Lodówka No Frost | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung RB34T775CS9/EFSamsung RB34T775CS9/EF3299 zł
2Electrolux LNC7ME32X3Electrolux LNC7ME32X32999 zł
3Haier HTR3619ENMNHaier HTR3619ENMN2399 zł
4Candy Fresco CCE4T618EBCandy Fresco CCE4T618EB1849 zł
5Whirlpool W7X 82 OKWhirlpool W7X 82 OK2199 zł
6Beko B5RCNA366HXB1Beko B5RCNA366HXB12399 zł
7Amica FK2695.4FTXAmica FK2695.4FTX1799 zł
Lodówka No Frost | TOP 7 |

Chcesz kupić polecaną lodówkę z No Frost? Przyjrzałem się temu, co jest obecnie dostępne na rynku i wybrałem dla ciebie 7 propozycji. To modele z różnych półek cenowych i z różnymi dodatkami oraz wymiarami. Na pewno znajdziesz coś dla siebie, nawet jeżeli szukasz modelu rodzinnego.

Lodówka z No Frost to tak naprawdę standard w dzisiejszych czasach. Jasne, wciąż możesz trochę przyoszczędzić, kupując model pozbawiony tej technologii, ale zaufaj mi - przy pierwszej konieczności rozmrażania będziesz na niego kląć. Bezszronowa chłodziarko-zamrażarka z technologią No Frost to świetne rozwiązanie dla wygody i higieny przechowywania jedzenia.

Lodówka z No Frost - Opinie

1. Samsung RB34T775CS9/EF

Samsung RB34T775CS9/EF na białym tle

Pojemność

340 litrów

Klasa energetyczna

C

Hałas

35 dB

Wymiary

59,5 x 59,5 x 185,3 cm

Najważniejsze zalety

All-Around Cooling

20 lat gwarancji

Komora Zero Optimal Fresh+

Komora Humidity Fresh+

Power Cool

Power Freeze

Samsung RB34T775CS9/EF oferta w RTV Euro AGD

To najbardziej energooszczędny model w tym zestawieniu. Uzyskując kategorię C, Samsung RB34T775CS9/EF ma prognozowane zużycie na poziomie zaledwie 163 kilowatogodzin rocznie. Na pewno nie przetrzepie cię po kieszeni. Za sprawą technologii Space Max+, przy niższych wymiarach, utrzymuje dużą pojemność na poziomie 340 litrów.

To bardzo cicha lodówka. Kompresor firmy pozwala na zejście nawet do 35 decybeli hałasu. W porównaniu z najgłośniejszym modelem w zestawieniu - jest naprawdę dobrze. Poza tym jest tu aż 20 lat gwarancji na kompresor oraz kilka przydatnych rozwiązań. Na przykład komora o obniżonej temperaturze oraz taka z regulowaną wilgotnością, stworzona dla owoców i warzyw.

2. Electrolux LNC7ME32X3

Electrolux LNC7ME32X3 na białym tle

Pojemność

330 litrów

Klasa energetyczna

E

 ​​​​​​ Hałas

42 dB

Wymiary

59,5 x 65 x 186 cm

Najważ niejsze zalety

TwinTech No Frost

Sporo możliwości kombinacji układu lodówki

Szuflada Extra Chil

Intensive Cooling

Super Freeze

Electrolux LNC7ME32X3 oferta w RTV Euro AGD

To lodówka z inteligentnym No Frost. Teoretycznie najbardziej zaawansowanym pośród modeli w tym rankingu lodówek, ale w praktyce trudno jest je między sobą porównywać. Jego główną zaletą jest jednak to, że jest podwójny.

Technologia TwinTech No Forst pozwala zachować do 60% więcej wilgoci (w porównaniu do pojedynczych rozwiązań), utrzymując ją na idealnym poziomie. Niezależne obiegi chłodzenia dla chłodziarki oraz zamrażarki to rozwiązanie z wyższej półki, a w tym modelu dość sensownie wycenione.

Poza tym Electrolux LNC7ME32X3 ma podobnie modyfikowalny system ustawiania półek co lodówki Candy. CustomFlex pozwoli ci ułożyć lodówkę pod swoje potrzeby bardziej, niż wiele produktów konkurencji. Do tego jest też szuflada ExtraChill, utrzymująca niższą temperaturę niż reszta lodówki, idealna pod ryby i sery, oraz dedykowany pojemnik pod warzywa lub owoce.

3. Haier HTR3619ENMN

Haier HTR3619ENMN na białym tle

Pojemność

348 litrów

Klasa energetyczna

E

Hałas

37 dB

Wymiary

59,5 x 65,7 x 190,5 cm

Najważniejsze zalety

Komora świeżości

Błyskawiczne zamrażanie

Inteligentne chłodzenie

Wysuwane szuflady w zamrażarce

Haier HTR3619ENMN oferta w RTV Euro AGD

Lubię tę serię wizualnie. Haier HTR3619ENMN to lodówka 3-drzwiowa. W tym wypadku to oznacza obecność dwóch w pełni wysuwanych na prowadnicach szuflad zamrażarki. Dzięki temu dużo wygodniej jest przechowywać jedzenie. Nie musisz wykorzystywać do otwierania zamrażarki obu rąk i walczyć z delikatnymi, plastikowymi pudełkami udającymi szuflady, jak w typowych chłodziarko-zamrażarkach.

Przy tym Haier HTR3619ENMN to po prostu solidny wybór jako lodówka No Frost. Ma bardzo niski hałas, na poziomie 37 decybeli, oraz najwyższą pojemność w tym rankingu. Producent zadbał też o funkcję błyskawicznego zamrażania, istotną gdy wracasz z zakupów z gotową pizzą lub frytkami, oraz komorę świeżości. MyZone+ pozwoli ci dostosować temperaturę od -1 do 3 stopni Celsjusza. W zależności od tego, co w niej przechowujesz.

4. Candy Fresco CCE4T618EB

Candy Fresco CCE4T618EB na białym tle

Pojemność

341 litrów

Klasa energetyczna

E

 Hałas

39 dB

Wymiary

59,5 x 65,8 x 185 cm

Najważ niejsze zalety

Bardzo dużo kombinacji układu

Super Cool

Super Freeze

Szuflada Cool Box

Wsparcie aplikacji

Candy Fresco CCE4T618EB oferta w RTV Euro AGD

Gdybym miał wskazać jednego producenta dużego AGD, którego szanuję za ciekawe rozwiązania w niższych cenach, byłoby to prawdopodobnie Candy. Seria lodówek Fresco, o której pisaliśmy już w zeszłym roku na IFA 2022, to propozycja łącząca świetne podstawowe parametry, z przydatnymi funkcjami.

Przede wszystkim jest tu aż 341 litrów pojemności. To model rodzinny. Duża ilość półek, oraz możliwości zamocowania ich, umożliwią ci dopasowanie wnętrza Candy Fresco CCE4T618EB do swoich potrzeb. Dedykowane miejsce na małe soki a tuż obok na sosy? Nie ma problemu. 

Do tego jest tu też szuflada Cool Box, która zachowa warzywa lub owoce w idealnym stanie, oraz wsparcie dla aplikacji, pomagającej ci między innymi rozmieścić jedzenie lub schłodzić napoje do idealnej temperatury. To ekskluzywna lodówka do 2500 złotych.

5. Whirlpool W7X 82 OK

Whirlpool W7X 82 OK na białym tle

Pojemność

335 litrów

Klasa energetyczna

E

Hałas

39 dB

Wymiary

59,6 x 67,8 x 191,2 cm

Najważniejsze zalety

Fresh Box+

Fresh Box 0

Alarm wzrostu temperatury

Czujniki 6-ty zmysł

Whirlpool W7X 82 OK oferta w RTV Euro AGD

Dotychczas chłodziarko-zamrażarki tej marki były świetnym wyborem w kategorii niedrogich lodówek, nastawionych na podstawowe funkcjonalności. Wszystko podrożało, również te modele, ale Whirlpool W7X 82 OK to wciąż godna propozycja, jak na nasz rynek. Kupując ten sprzęt dostaniesz model z niezłą pojemnością oraz relatywnie niskim hałasem. Stworzony dla rodzin.

Wśród przydatnych opcji, producent zadbał również o dwie dedykowane szuflady. Fresh Box+ pozwoli ci stworzyć idealne warunki wilgotności dla warzyw oraz owoców. Z kolei Fresh Box 0 to specjalna komora obniżonej temperaturze.

Możesz w niej trzymać ser lub powoli rozmrażać rybę - na pewno znajdziesz dla niej zastosowanie. Są tu też specjalne czujniki, dzięki którym lodówka tymczasowo obniży temperaturę, po włożeniu do niej nowych rzeczy.

6. Beko B5RCNA366HXB1

Beko B5RCNA366HXB1 na białym tle

Pojemność

316 litrów

Klasa energetyczna

C

Hałas

35 dB

Wymiary

59,5 x 66,3 x 186,5 cm

Najważniejsze zalety

Szuflada HarvestFresh

Szybkie mrożenie

Beko B5RCNA366HXB1 oferta w RTV Euro AGD

Jeśli chcesz kupić niezawodną lodówkę z systemem No Frost, być może Beko B5RCNA366HXB1 będzie dla ciebie. To stosunkowo prosty model, z platynowym frontem i niewielką liczbą specjalnych funkcji. Przede wszystkim ma świetną klasę energetyczną. Będąc na poziomie C, zapewni ci niskie opłaty za prąd w dłuższym okresie. Jak na sprzęt tego typu, to jest niezwykle energooszczędna lodówka.

Przy tym to niewiarygodnie cichy model. Te 35 decybeli to świetny wynik. Na pewno nie będzie ci działać na nerwy. Z ważnych funkcji, jest tu szuflada HarvestFresh. To nietypowe rozwiązanie na rynku, bo przy użyciu trzech bazowych kolorów symuluje cykl słoneczny. Zdaniem producenta, dzięki temu warzywa oraz owoce zachowują więcej witamin A oraz C. Jedno jest pewne - RGB w chłodziarko-zamrażarce wygląda po prostu fajnie.

7. Amica FK2695.4FTX

Amica FK2695.4FTX na białym tle

Pojemność

231 litrów

Klasa energetyczna

F

Hał as

41 dB

Wymiary

54 x 57,6 x 170 cm

Najważniejsze zalety

Super zamrażanie

Super Chłodzenie

Dedykowany pojemnik na warzywa i owoce

Amica FK2695.4FTX oferta w RTV Euro AGD

Ta tania lodówka z No Frost jest jedną z bardziej sensownych opcji w niskiej cenie. Amica FK2695.4FTX to ciepło przyjęty model polskiego producenta. Kosztuje niewiele, głównie ze względu na dość niską pojemność i brak wyjątkowych funkcji. Pomimo tego sprawdzi się świetnie w domu świeżo upieczonego małżeństwa lub po prostu dwójki znajomych. Te 231 litrów pojemności to będzie dla nich dość na tygodniowe zakupy.

Przy tym dzięki temu ta chłodziarko-zamrażarka jest mniejsza. Mierzy zaledwie 170 centymetrów wysokości, przy dość małej stopie. Z pewnością zmieści się w twojej kuchni. Do tego ma dedykowany pojemnik na warzywa i owoce, utrzymujący ich świeżość przez dłuższy czas. Z tak niską kwotą, jaką przyjdzie ci zapłacić za tę lodówkę, to po prostu opłacalny sprzęt.

Po co system No Frost w lodówce?

Tak naprawdę pełny No Frost to podstawa każdej lodówki. To system zapobiegający szronieniu i oblodzeniu się wnętrza chłodziarko-zamrażarki. Wiesz pewnie, jak uciążliwe jest rozmrażanie maszyny po to, aby pozbyć się nadbudowy kryształków zamrożonej pary wodnej, której źródłem jest zwykle samo pożywienie. A o to trzeba zadbać, bo na lodzie osadzają się różne bakterie i zmniejsza on efektywność pracy maszyny.

No Frost działa na zasadzie dokładnej wentylacji wnętrza lodówki. Urządzenie kontroluje temperaturę i stopień wilgotności przy pomocy systemu wentylatora i parownika - osuszających urządzenie. Są też rozwiązania podwójnego obiegu - osobnego dla chłodziarki oraz zamrażarki - ale rzadziej spotykane w większości lodówek z No Frostem.

Jakie parametry lodówki No Frost?

Oprócz kwestii pobocznych pokroju wyglądu lub rozmiarów zewnętrznych są cztery konkretne parametry lodówki z No Frostem, na które warto zwrócić uwagę:

  • Pojemność - to jest rzecz najważniejsza, czyli litraż. Wprost powie ci, jak wiele może zmieścić lodówka. W przypadku chłodziarko-zamrażarek z No Frostem mowa raczej o modelach jednodrzwiowych. To oznacza, że pomieszczą maksymalnie nieco ponad 300 litrów pożywienia. Niektóre modele, na przykład Samsung z uwagi na technologię Space Max, są pojemniejsze, bez znacznego zwiększenia rozmiarów.
  • Szuflady na żywność - dodatkowe pojemniki dedykowane konkretnemu rodzajowi żywności to nic nowego na rynku. Dla przykładu Samsung ma komorę Optimal Fresh+, w której można ustawić temperaturę odpowiednią dla mięs, warzyw lub owoców. Innymi popularnymi rozwiązaniami są szuflady pozwalające zmieniać wilgotność, dostosowując ją do konkretnego rodzaju jedzenia.

Szuflada Optimal Fresh Samsung

  • Energooszczędność - niedawno Unia Europejska przeforsowała przepis, który nakazał zmianę klasyfikacji energetycznych w sprzętach AGD. Tym samym poznikały plusy z certyfikatów, a wiele urządzeń spadło na bardziej realne poziomy. Warto się tym sugerować kupując lodówkę z No Frostem, bo już klasa C jest dość wysoko po zmianach. Trzeba też sprawdzać roczne zużycie energii, podawane zwykle na stronie sklepu lub producenta.
  • Hałas - nikt nie lubi uciążliwego buczenia lodówki w nocy. Dlatego trzeba stawiać na urządzenia, które są możliwie jak najcichsze. Zmiana poziomu hałasu o 3 decybele to tak naprawdę dwukrotne podwyższenie natężenia dźwięku. Na rynku przoduje między innymi Samsung, któremu udało się zbić, dzięki budowie kompresora, hałas do zaledwie 35 decybeli w wybranych modelach.

blog comments powered by Disqus