PODPOWIEDZI:

Na jaki sprzęt elektroniczny rzucili się Polacy w czasie pandemii?

Na jaki sprzęt elektroniczny rzucili się Polacy w czasie pandemii?

Koronawirus wzbudza coraz większy niepokój w Polakach, by nie powiedzieć, że... panikę. To, że z półek sklepowych znika masło, papier toaletowy, ryż, makaron, drożdże czy różne mrożonki, nie może już dziwić. Nasza redakcja - na podstawie własnych danych - postanowiła spojrzeć na coś innego, mianowicie: jaki sprzęt elektroniczny jest aktualnie rozchwytywany? Zapraszam do analizy.

Jaki sprzęt najchętniej kupują Polacy przy szalejącym koronawirusie? Czy chodzi tu bardziej o rozrywkę w domu, czy może o... przetrwanie?

Nasze własne dane pozwoliły nam wyłonić kilka kategorii, w których sprzedaż drastycznie wzrosła. Za chwilę postaram się przeanalizować powody, dla których tak się stało.

Kto wie, być może Ty również sięgniesz po któryś z tych sprzętów?

Będę grał w grę!

Postanowiłem zacząć nieco luźniej. Zauważyliśmy ok. 20% wzrost w kategorii gier komputerowych. Nie może to nikogo dziwić, uczniowie nie chodzą aktualnie do szkoły, więc co mają robić w 2020 roku? Grać w bierki?

No cóż, mogliby coś poczytać, rozwijać swoją wiedzę, ale nie mnie oceniać spędzanie wolnego czasu przez młodych ludzi.

W każdym razie gruby Gaben ze Steama pewnie się cieszy, bo zarobi jeszcze więcej.

A jeżeli Ty też pragniesz oderwać się od szarej rzeczywistości, przechodząc w świat gier, to sprawdź premiery nowych gier z kilku ostatnich miesięcy. Zapewne znajdziesz coś dla siebie:

Podgrzejmy sobie coś

Nie wyobrażam sobie życia bez mikrofalówki. Okazuje się, że sporo ludzi ma przeciwne zdanie na ten temat... a przynajmniej miało do niedawna.

Zauważyliśmy 20% wzrost sprzedaży mikrofalówek wolnostojących. Nie ma właściwie zaskoczenia, ponieważ taki sprzęt szybko podgrzewa żywność, a często oferuje automatyczne programy oraz funkcję rozmrażania.

Warto jedynie pamiętać, że opłaca się zakupić model o pojemności wynoszącej 23 l, bo jest dużo bardziej komfortowy od 20-litrowego. Bez problemu zmieścisz w nim duży kawałek pizzy, żeby następnie go wszamać i poprawić sobie humor w czasach pandemii.

Zresztą nie tak dawno temu odświeżyłem ranking mikrofalówek na Videotestach, więc znajdziesz w nim sprzęt godny zakupu.

Przydałby się Sub-zero

W kolejnej rozchwytywanej kategorii trudno nawet oszacować wzrost... ponieważ jest ogromny i cały czas idzie w górę! Chodzi o zamrażarki, i to różnego typu - zarówno skrzyniowe, jak i szufladowe, małe oraz ogromne.

Naturalna sprawa, gdyż ludzie przygotowują się na najgorsze i nie chcąc (lub też w niedalekiej przyszłości nie mogąc) wychodzić z domu, pragną zadbać o stan żywności, który pozwoli przetrwać ten trudny okres. A stertę mrożonek trzeba gdzieś trzymać, prawda?

Sam borykam się z problemem braku osobnej zamrażarki. Wczoraj późnym wieczorem, właściwie w nocy, w dobrym humorze odwiedziłem pobliskie Tesco. Było to całkiem unikalne doświadczenie, bo patrząc na chaos panujący w markecie, czułem się jak podczas apokalipsy zombie.

Ruch i tak był dość spory, a wózki kupujących wyładowane mrożonkami różnego typu. Papieru toaletowego natomiast dawno zabrakło, a ktoś niezadowolony z tego stanu rzeczy położył na pustej półce flaszkę wódki.

W każdym razie również zapragnąłem kupić trochę mrożonek, aby mieć co jeść, gdy sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej. Z prawdziwym heroizmem zacząłem wyładowywać wózek pizzami Guseppe, rybami i innymi produktami. Po chwili jednak ocknąłem się z zakupowego amoku i spytałem sam siebie - gdzie ja to, k***a, schowam?!

No właśnie - nigdzie. Dysponuję niewielkim zamrażalnikiem, który i tak jest już w większości wyładowany. Z przegraną miną odłożyłem większość mrożonek.

Po powrocie do domu sam zacząłem się zastanawiać nad kupnem zamrażarki. Zupełnie mnie nie dziwi, że aktualnie są tak rozchwytywane.

Zostań amatorem-piekarzem

Czym można się najbardziej najeść w czasach szalejącej pandemii (oczywiście oprócz strachu)? Jedną z propozycji jest chleb. Trudno go jednak kupić na zapas. Wyjściem jest zamrożenie nadmiaru pieczywa, a - jak już wiesz - będzie to zapewne wymagało osobnej zamrażarki.

Ale jest też inna opcja - zabawa w piekarza! Pomoże w tym wypiekacz do chleba. Sprzedaż tych urządzeń wystrzeliła w górę o ok. 70%.

Za pomocą tego niewielkiego urządzenia przygotujesz nawet ciasto na pizzę czy pierogi. Wypiekanie chleba jest bardzo zautomatyzowane, więc nawet takie kulinarne beztalencie jak ja poradziłoby sobie ze zrobieniem chleba. Zawsze zresztą zostają tutoriale na YT, prawda?

Bez zdrowia nie ma niczego

Mieliśmy jedną kategorię rekreacyjną oraz resztę w postaci sprzętu, który ułatwia przechowywanie, podgrzewanie lub robienie pożywienia.

W czasach pandemii pierwszą podstawą jest jednak to, aby... nie zachorować! Jak wiemy, cudownego leku tu nie ma, więc ludzie skupiają się na monitorowaniu swojego zdrowia. A co w warunkach domowych w tym pomoże? Oczywiście termometr.

Jako że żyjemy w XXI wieku, mamy tę przyjemność korzystać z termometrów elektronicznych i bezdotykowych. Nie mylą się w pomiarach, działają błyskawicznie i nie kosztują wcale dużo. Ogólnie biorąc - same plusy. I ludzie to doceniają, szczególnie teraz, ponieważ termometry bezdotykowe zanotowały 25% wzrost sprzedaży.

Na Videotestach znajdziesz rozbudowany dział rankingu termometrów bezdotykowych. Bez problemu zakupisz odpowiedni model.

Podsumowanie

Zdrowie, jedzenie, ale też trochę rozrywki - dane dotyczące kategorii sprzętowych, które są aktualnie rozchwytywane, raczej nie zaskakują. Całkiem rozsądne wybory, więc jeżeli czegoś Ci brakuje z tych urządzeń, to rozważ zakup. Niektóre modele niedługo mogą być albo niedostępne, albo dużo droższe.

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Na jaki sprzęt elektroniczny rzucili się Polacy w czasie pandemii?