PODPOWIEDZI:

TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Zowie FK1+Zowie FK1+279 zł
2SteelSeries Rival 300SteelSeries Rival 300239 zł
3Zowie EC1-AZowie EC1-A279 zł
4Razer DeathAdder ChromaRazer DeathAdder Chroma239 zł
5Zowie FK2Zowie FK2249 zł
TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017

Sprzęt gamingowy do CS:GO, jak również w ogóle do gier typu FPS, to prawdziwy temat rzeka. Do wyboru mamy ogromną ilość urządzeń z różnych segmentów cenowych. Tym razem postaramy się Wam wskazać najlepsze myszki, z którymi gra w CS-a będzie istną przyjemnością. Zapraszamy!

Wstęp

W moim rankingu postarałem się wskazać najprecyzyjniejsze, najwygodniejsze w użytkowaniu i bardzo praktyczne myszki pod CS-a. Osobiście nie są mi potrzebne miliony kolorów podświetlenia czy zaawansowane oprogramowanie, dlatego większość uwzględnionych gryzoni stawia bardziej na ergonomię i precyzję niż niepotrzebne wodotryski. Przejdźmy zatem do konkretnych myszek dla graczy CS:GO.

Zowie FK1+

Na pierwszym miejscu umieściłem znakomitą myszkę Zowie FK1+. Jest ona dość spora i masywna - ma 128 mm wysokości i waży 95 g. Jej konstrukcja jest symetryczna, a po bokach znajdziemy po dwa dodatkowe przyciski. Za precyzję odpowiada sensor optyczny Avago 3310. Mamy także cztery stopnie DPI - w granicach 400/800/1600/3200. Zowie FK1+ znakomicie współpracuje z większością podkładek i ma bardzo duże oraz trwałe ślizgacze. Nie posiada natomiast dedykowanego oprogramowania czy podświetlenia. Kosztuje około 279 zł. Dla mnie, model wręcz idealny pod CS-a, szczególnie dla graczy low sens - preferujących niskie DPI.

Zowie FK1+

SteelSeries Rival 300

Wyszczególniając najlepsze myszki do gier FPS, nie można oczywiście zapomnieć o legendarnej serii Rival od firmy SteelSeries. Na drugim miejscu postanowiłem umieścić model Rival 300. Gryzoń jest profilowany pod osoby praworęczne, ale jest to profil niezwykle subtelny, dzięki czemu mysz idealnie leży w dłoni. Zastosowany sensor to Pixart PMW3310DH, czyli ten sam co Avago 3310 - pierwsza z firm przejęła drugą, co poskutkowało zmianą nazwy sensora. Pomijając te formalności, można stwierdzić jedno - sensor jest znakomity. Co do gabarytów myszki, też należy ona do tych masywniejszych. Waży aż 102 g i jest długa na 131 mm. Cena? Około 239 zł. Na rynku znaleźć możemy także wersję Fade Edition.

SteelSeries Rival 300

Rival 300 to także ukłon w stronę graczy, którzy potrzebują dedykowanego oprogramowania, gdyż takowe tu znajdziemy, choć nie jest raczej jakoś bardzo zaawansowane. Wspomnę jedynie, że możemy zmieniać DPI w zakresie od 50 do 6500 DPI (przeskok co 50 DPI). Mysz oferuje również podświetlenie - pod scrollem i logiem producenta. Dla mnie to nieprzydatne, ale może ktoś z Was preferuje takie rozwiązania.

Ktoś może oczywiście zapytać, czemu w rankingu wysoko znajduje się Rival 300, a w ogóle nie ma Rivala 700? Odpowiedź dla mnie jest prosta - 700-tka to po prostu przerost formy nad treścią. Kosmiczna cena + nieprzydatny dla mnie ekran OLED czy inne wodotryski, eliminują ten model. Powiem Wam nawet więcej - z chęcią wsadziłbym sensor z Rivala 300 do wersji Rival 100. Taka opcja byłaby niezwykle ciekawa.

Zowie EC1-A

Geniusz tkwi w prostocie - to hasło pewnie przyświeca firmie Zowie, przy konstruowaniu myszek dla graczy. Zowie EC1-A to bowiem kolejny gryzoń, który zamiast wodotrysków stawia na wysoką ergonomię i precyzję. Mamy do dyspozycji sensor Pixart PMW3310DH, zakres i stopnie DPI takie same jak u lidera tego rankingu, brak sterowników (plug & play) czy 3 ustawienia LOD. Mysz ma długość wynoszącą 128 mm, a wagę na poziomie 100 g. Zastosowane ślizgacze trzymają wysoki poziom - znakomita jakość wykonania + duża powierzchnia.

Zowie EC1-A

A jakie są różnice pomiędzy EC1 a FK1+? Omawiana teraz myszka ma delikatne profilowanie. Ma także podświetlanego scrolla - jego kolor zależy od ustawienia DPI. Jest to więc znakomita alternatywa dla serii FK, jeżeli zależy nam na profilowanym kształcie. Mysz kosztuje około 279 zł i zdecydowanie jest warta tej ceny.

Razer DeathAdder Chroma

Tym razem coś od firmy Razer. Chodzi konkretnie o model Razer DeathAdder Chroma. Mysz ta wyróżnia się swoim kształtem - jest on bowiem dość specyficzny. Przód jest rozwidlony, a profil dość mocny. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że jednym to będzie pasować, a innym nie. Zalecam więc "wymacanie" tej myszki w sklepie RTV, o ile takowy znajduje się w Waszym pobliżu. Jest bowiem ryzyko, że kształt gryzonia Razer DeathAdder Chroma nie przypadnie Wam do gustu.

Razer DeathAdder Chroma

A co więcej można powiedzieć o tej myszce? Waży 100 g i jest długa na 127 mm. Ma także sensor optyczny Avago S3988 - niesamowicie precyzyjny i tolerancyjny co do powierzchni, po której się porusza. Zakres DPI jest szeroki, choć gracze CS:GO zapewne będą co do górnych granic zupełnie obojętni - maks. DPI wynosi bowiem 10000. Warto jedynie wspomnieć, że przeskok jest co 50 DPI.

Sama jakość wykonania to wysoki poziom. Użyte materiały przypominają te, znane z myszek Zowie FK. Można jedynie przyczepić się do ślizgaczy - na niektórych podkładkach (zapewne plastikowych) będą się bardzo szybko rysować. Gracze CS:GO nie powinni mieć jednak tego problemu, gdyż zaleca się im zdecydowanie podkładki materiałowe.

Jeszcze o oprogramowaniu - jest, i to dość rozbudowane. Pozwala ustawiać dowolne makra, profile i inne pierdółki. A podświetlenie? Również obecne - pod scrollem i logiem producenta. Ile trzeba za ten model zapłacić? Około 239 zł.

Zowie FK2

Piąte miejsce to po raz kolejny Zowie, a konkretniej mycha Zowie FK2. Co tu dużo mówić - świetna precyzja (sensor Avago ADNS-3310), znakomita ergonomia (mysz symetryczna) i jakość wykonania. Czym się właściwie różni od FK1+? Przede wszystkim wymiarami i wagą - mysz jest długa na 124 mm i waży 80 g. Może więc być odpowiedniejsza dla osób z mniejszymi dłońmi. Kosztuje też kilka dyszek mniej - około 249 zł.

Zowie FK2

Palm Grip, Claw Grip czy Fingertip Grip?

Palm Grip, Claw Grip i Fingertip Grip - są to trzy wyszczególniane chwyty myszki. Postanowiłem pokrótce poruszyć ten temat, gdyż niektórzy z Was zapewne zapytają: "no dobra, ale pod jaki chwyt są te myszki?". Jeżeli jednak nie siedzicie w tym temacie, to spójrzcie na poniższą grafikę od Razera, która w prosty sposób wyjaśnia, co dany chwyt oznacza:

Palm Grip, Claw Grip czy Fingertip Grip

Gryzonie z naszego rankingu, przynajmniej poglądowo, można przypisać do następujących chwytów:

Palm Grip - Zowie FK1+, SteelSeries Rival 300, Zowie EC1-A, Razer DeathAdder Chroma

Claw Grip - Zowie FK 2

Zaskoczenia raczej nie ma, gdyż prawie wszystkie idealnie nadają się do najpopularniejszego chwytu - Palm Grip.

Podsumowanie

Każdy tego typu ranking jest zapewne mocno subiektywny, ale w tym konkretnym przypadku nie mam większych wątpliwości, że wskazane myszki to absolutna czołówka dla graczy CS:GO i innych FPS-ów. Bardzo cenię w tym segmencie firmę Zowie, która pokazała, że hasło "gaming" nie musi oznaczać miliona kolorków, futurystycznego kształtu czy designu, a także przesadzonego oprogramowania. Zowie serwuje nam bowiem praktyczne podejście do tematu, czyli najwyższą precyzję, świetne kształty, które skutkują najwyższym komfortem użytkowania czy brak zbędnych wodotrysków.

Trzeba także zaznaczyć, że na rynku jest sporo innych ciekawych myszek, które niektórym z Was mogą równie dobrze przypaść do gustu. Niestety są modele, których próżno szukać w polskich sklepach - przykładem jest tu genialna myszka FinalMouse Pro 2016. Jeżeli macie swoje propozycje najlepszych myszek do CS:GO, to dajcie znać w komentarzach. Pochwalcie się też swoją rangą w CS-ie ;)

Inne przydatne materiały

W dalszym ciągu pragniecie zgłębiać swoją wiedzę odnośnie rynku myszek dla graczy? A może chcecie zobaczyć nasze recenzje czołowych gryzoni? Jeżeli tak, to poniżej macie kilka ciekawych materiałów:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Myszek do CS:GO - Najlepsze Gamingowe Myszki 2017