PODPOWIEDZI:

Jaki piekarnik elektryczny do 1500 zł? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica ED47639BA+ X-Type SteamAmica ED47639BA+ X-Type Steam1499 zł
2Electrolux EOD5C71X SteamBakeElectrolux EOD5C71X SteamBake1437 zł
3Siemens HB534AER0Siemens HB534AER01497 zł
4Electrolux KOFGH70TX SurroundCookElectrolux KOFGH70TX SurroundCook1498 zł
5Electrolux EOF5C70X SurroundCookElectrolux EOF5C70X SurroundCook1358 zł
Jaki piekarnik elektryczny do 1500 zł? |TOP 5|

Piekarnik elektryczny do 1500 zł to sprzęt, po który bardzo dużo osób chętnie sięga. A dlaczego? Oferuje już nieco więcej funkcji niż tańsze modele, a wciąż jest to urządzenie dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Poznaj TOP 5 elektrycznych piekarników do 1500 zł.

Tym razem przygotowałam zestawienie piekarników elektrycznych w cenie do 1500 zł. Z takimi pomocnikami wykonanie chrupiącej pizzy czy puszystego ciasta nie będzie większym problemem, a zyskasz jeszcze większą radość z przyrządzania domowych wypieków.

Piekarniki elektryczne do 1500 zł - Opinie

Porównywarka piekarników, jaką znajdziesz na naszej stronie, zawiera w sobie popularne sprzęty AGD, w tym piekarniki w różnych kwotach. Segment cenowy do 1500 zł cieszy się dużym zainteresowaniem. Czołowe piekarniki elektryczne posiadają ciekawe funkcje, o czym już za moment się przekonasz.

 • Piekarnik elektryczny parowy Amica ED47639BA+ X-Type Steam znacznie się wyróżnia na tle innych, więc zajął zwycięskie miejsce. Posiada najszerszy zakres temperatur, klasę energetyczną A+ (przekłada się na niższe rachunki za prąd), największą pojemność i aż 11 funkcji. Za sprawą funkcji pieczenia z parą Soft Steam Twoje ciasto będzie niezwykle puszyste. Prowadnice teleskopowe z funkcją Stop nie dopuszczą do ich cofania, a boczne drabinki ułatwią w wygodny sposób ustawianie dania na dowolnych poziomach.
 • Pozycja druga należy do wielofunkcyjnego piekarnika z termoobiegiem Electrolux EOD5C71X SteamBake. To chętnie wybierany model ze względu na niewygórowaną cenę względem możliwości. Cechuje się termosondą, która służy do całkowitej kontroli nad temperaturą potrawy, a to zapobiega przepieczeniu lub niedopieczeniu. Dodatek wody i wybór funkcji SteamBake sprawi, że ciasto będzie wilgotne, miękkie i otoczone chrupiącą skórką.
 • Kolejny piekarnik do zabudowy Siemens HB534AER0 oferuje termoobieg 3D, który gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła na 3 poziomach bez konieczności obracania żywności. Powłoka ecoClean pomoże w redukcji zapachów i ułatwi czyszczenie zanieczyszczeń. Szybkie nagrzewanie piekarnika przekłada się na niższe zużycie energii.
 • Na tych samych pozycjach znajdują się piekarniki parowe o niemal tych samych parametrach głównych, więc jednocześnie zamykają zestawienie. Electrolux EOF5C70X SurroundCook jest w moim mniemaniu ładniejszy od Electrolux KOFGH70TX SurroundCook. W obydwóch znajdziesz podwójne szyby, chromowane ruszty oraz wyświetlacze, na których widać pozostały czas pieczenia. Czyszczenie parowe zapewnia łatwiejsze usunięcie zabrudzeń.

Porównanie piekarników elektrycznych do 1500 zł

Główne parametry piekarników do zabudowy do 1500 zł umieściłam w tabelce porównawczej. Przeanalizuj jeszcze raz swoje potrzeby i dobierz pod nie idealny piekarnik do kuchni.

Jeżeli jednak nie podjąłeś ostatecznej decyzji zakupowej, to zawsze polecam odwiedzić dział ranking piekarników, w którym znajdują się ciekawe produkty o pozytywnym stosunku jakości do ceny.

ModelMoc
całkowita
PojemnośćZakres
temperatur
Klasa
energetyczna
Ilość
funkcji
Cena
Amica ED47639BA+ X-Type Steam3,6 kW77 l30°C - 280°CA+11Amica ED47639BA+ X-Type Steam oferta w RTV EURO AGD
Electrolux EOD5C71X SteamBake2,99 kW72 l50°C-275°CA9Electrolux EOD5C71X SteamBake oferta w Ceneo
Siemens HB534AER03,6 kW71 l50°C-275°CA7Siemens HB534AER0 oferta w Media Expert
Electrolux KOFGH70TX SurroundCook2,79 kW72 l50°C-275°CA9Electrolux KOFGH70TX SurroundCook oferta w Ceneo
Electrolux EOF5C70X SurroundCook2,79 kW72 l50°C-275°CA9Electrolux EOF5C70X SurroundCook oferta w Media Expert

Czego wymagać od piekarnika do 1500 zł?

Elektryczne piekarniki do zabudowy do 1500 zł to segment urządzeń, po którym można oczekiwać już czegoś więcej niż od tanich piekarników do 1000 zł, ale z drugiej strony nie są to jeszcze najdroższe modele. Realnie patrząc, licz na następujące rzeczy:

 • Bezpieczne użytkowanie - stosowanie różnych zabezpieczeń przed dziećmi i przypadkową zmianą ustawień to duże udogodnienia, ale jeszcze większymi są wentylatory chłodzące i podwójne lub potrójne szyby w drzwiach (chłodny front).
 • Dobrą jakość wykonania - komory piekarników są pokryte odpornymi na uszkodzenia materiałami, a szklane fronty są niezwykle żywotne.
 • Szeroki zakres temperatur - tutaj żadna gospodyni domowa nie powinna narzekać, gdyż piekarniki do 1500 zł umożliwiają ustawienie temperatury odpowiednie dla danej potrawy. Zakres temperatur wynosi nawet 30°C - 280°C.
 • Zadowalającą moc całkowitą - piekarniki o minimalnej mocy 2,79 kW, a maksymalnej 3,6 kW.
 • Imponującą funkcjonalność - liczne funkcje znacznie ułatwiają proces pieczenia dań. Wymienione piekarniki elektryczne cechują się między innymi termoobiegiem, funkcją pizzy, grilla, rozmrażania czy nawilżania.
 • Niemałą pojemność - komory są pojemne. Największa pojemność piekarnika wynosi 77 l, co przekłada się na zmieszczenie większej porcji żywności.
 • Bezproblemowe czyszczenie - dzisiaj miałeś do czynienia z piekarnikami parowymi i tymi, które oferują czyszczenie katalityczne lub chowane pokrętła (płaskie panele sterowania). To znacznie ułatwia pozbycie się tłustych plam lub innych zabrudzeń z komory i nie tylko.

Podsumowanie

W klasyfikacji piekarników do 1500 zł pojawiły się produkty od trzech cenionych producentów: Electrolux, Amica i Siemens. To, co masz prawo od nich oczekiwać, wymieniłam już powyżej, natomiast warto również dodać, iż są to piekarniki świetnie komponujące się do nowoczesnej zabudowy kuchennej i niezwykle wygodne w sterowaniu. Z kolei wsuwanie i wysuwanie blach nie dość, że jest komfortowe, to jeszcze dużo bezpieczniejsze niż w niektórych modelach na rynku.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jaki piekarnik elektryczny do 1500 zł? |TOP 5|