PODPOWIEDZI:

Wielofunkcyjny piekarnik do 3000 zł | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica ED87389BA+ Q-Type SteamAmica ED87389BA+ Q-Type Steam2849 zł
2Haier I-Touch 4 HWO60SM5T5BHHaier I-Touch 4 HWO60SM5T5BH2999 zł
3Electrolux COC8H31Z SteamCrispElectrolux COC8H31Z SteamCrisp2659 zł
4Electrolux SenseCook EOE8P39WXElectrolux SenseCook EOE8P39WX2519 zł
5Samsung NV75A6549RSSamsung NV75A6549RS2399 zł
6Samsung NV75N7626RB Dual Cook FlexSamsung NV75N7626RB Dual Cook Flex2799 zł
7Bosch HBG635BB1Bosch HBG635BB12399 zł
Wielofunkcyjny piekarnik do 3000 zł | TOP 7 |

Łatwo się domyślić, że tytułowe piekarniki wielofunkcyjne do 3000 zł zostały wyposażone w szereg inteligentnych rozwiązań, dzięki czemu pieczenie jest dużo prostsze i przede wszystkim równomierne oraz szybkie. Poznaj TOP 7 piekarników elektrycznych do 3000 zł z imponującą liczbą funkcji.

Wielofunkcyjne piekarniki do 3000 zł do zabudowy kuchennej to wprawdzie większy wydatek, ale jak sugeruje tytuł, wyróżniają się na tle innych większą ilością praktycznych funkcji. Podczas pieczenia ich wybór znacznie ułatwi proces przyrządzania różnych dań.

Porównywarka piekarników ukazuje wiele nowoczesnych modeli, więc nie zapomnij do niej zajrzeć.

Wielofunkcyjny piekarnik do 3000 zł - Opinie

1. Amica ED87389BA+ Q-Type Steam

wielofunkcyjny piekarnik Amica ED87389BA+ Q-Type Steam
Moc przyłączeniowa3,6 kW
Pojemność77 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 280°C
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznych25
Ilość funkcji pieczenia12
CenaAmica ED87389BA+ Q-Type Steam oferta w Media Expert

Wielofunkcyjny piekarnikAmica ED87389BA+ Q-Type Steam w kolorze czarnym zachwyca wyglądem i możliwościami. Uroku i praktyczności dodaje przyciemniana szyba oraz podświetlany uchwyt, który informuje o tym, jak bardzo jest rozgrzany piekarnik. Wyposażony w termosondę, komorę o pojemności aż 77 l, wyświetlacz TFT 4,3", jak również technologię czyszczenia katalitycznego.

To rodzaj elektrycznego piekarnika parowego, a to oznacza, że para rozchodzi się równomiernie po całym wnętrzu i gwarantuje lepszy smak oraz konsystencję posiłków. Do dyspozycji 9 programów parowych, które wyręczą Cię z konieczności wyboru właściwych parametrów pieczenia i ilości dozowanej pary.

Znajdziesz także 25 programów automatycznych i opcję zapisania do 10 własnych programów. Sensor w uchwycie powoduje, że wystarczy lekko dotknąć uchwyt, aby drzwi się automatycznie otworzyły. Możliwe zdalne sterowanie za pomocą smartfona.

2. Haier I-Touch 4 HWO60SM5T5BH

piekarnik do zabudowy Haier I-Touch 4 HWO60SM5T5BH
Moc przyłączeniowa3,4 kW
Pojemność70 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperaturb/d
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznychb/d
Ilość funkcji pieczenia14
CenaHaier I-Touch 4 HWO60SM5T5BH oferta w RTV EURO AGD

Czarny piekarnik do zabudowy Haier I-Touch 4 HWO60SM5T5BH cechuje się zdalnym sterowaniem, hydrolitycznym i katalitycznym systemem czyszczenia, a także bezpiecznymi prowadnicami teleskopowymi.

Doceniany za interaktywny ekran dotykowy pomocny w zarządzaniu funkcjami, boczne lampy, gładką emalię i bezprzewodową sondę do mięsa. W aplikacji mobilnej uzyskasz wiele cennych porad oraz wskazówek, jak również dostaniesz dostęp do ciekawych przepisów.

Funkcja pieczenia chleba gwarantuje sukces w uzyskaniu miękkiego w środku i chrupiącego na zewnątrz pieczywa. Z powodzeniem sprawdzi się także do pieczenia ciasteczek, rogalików czy ciast. System chłodzenia wentylatora jest tak ustawiony, aby nie dopuścić do strat energii, lecz zapewnić utrzymywanie się stałej temperatury wewnątrz piekarnika.

3. Electrolux COC8H31Z SteamCrisp

elektryczny piekarnik Electrolux COC8H31Z SteamCrisp
Moc przyłączeniowa3,39 kW
Pojemność72 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznychb/d
Ilość funkcji pieczenia19
CenaElectrolux COC8H31Z SteamCrisp oferta w RTV EURO AGD

Energooszczędny piekarnik do zabudowyElectrolux COC8H31Z SteamCrisp oferuje termosondę do dokładnego monitorowania temperatury w środku potrawy. Takie rozwiązanie zapobiega przypieczeniu bądź niedopieczeniu.

Oświetlenie o mocy 40 W umożliwi doglądanie procesu pieczenia bez otwierania drzwi. To także piekarnik parowy, a użycie pary podczas pieczenie przełoży się na doskonałe efekty w postaci chrupiących i soczystych w środku dań.

Na plus czyszczenie parowe skutecznie zmiękczające resztki jedzenie i ograniczające Cię jedynie do przetarcia wnętrza ściereczką. Wyświetlacz LCD z asystentem gotowania w prosty sposób przeprowadzi Cię przez wybór ustawień temperatury czy czasu pieczenia. Drabinki ułatwiają wsuwanie i wysuwanie blach. Wśród wielu funkcji znajdziesz między innymi opcję pieczenia chleba, rozmrażania, suszenia czy też wyrastania ciasta.

Piekarnik szybko się nagrzewa, umożliwia pieczenia na 3 poziomach jednocześnie oraz dba o bezpieczeństwo najmłodszych (3 szyby w drzwiach, funkcja blokady elektronicznej, wentylator chłodzący, wskaźnik ciepła pozostałego). Warto wspomnieć o funkcji pamięci, z którą zapiszesz często używane przez siebie ustawienia.

4. Electrolux SenseCook EOE8P39WX

piekarnik wielofunkcyjny do zabudowy Electrolux SenseCook EOE8P39WX
Moc przyłączeniowa3,49 kW
Pojemność72 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaTak
Liczba programów automatycznychb/d
Ilość funkcji pieczenia17
CenaElectrolux SenseCook EOE8P39WX oferta w Media Expert

Wielopoziomowy piekarnik do zabudowyElectrolux SenseCook EOE8P39WX posiada wyświetlacz TFT, 3 szyby w drzwiach, termosondę do kontroli temperatury w środku potrawy, a także system czyszczenia pyrolitycznego (spala tłuszcz i resztki jedzenia na popiół). Aplikacja mobilna daje dostęp do wszelkiej pomocy i możliwość zdalnego sterowania.

Funkcja AssistedCooking oznacza wyręczenie Cię z ustawienia programu czy czasu; Ty tylko wybierasz rodzaj potrawy. Istnieje opcja zapisana indywidualnych ustawień. Bardzo przydatna jest funkcja blokady elektronicznej, funkcja podgrzewania i utrzymywania ciepła.

5. Samsung NV75A6549RS

piekarnik do zabudowy Samsung NV75A6549RS
Moc przyłączeniowa3,95 W
Pojemność75 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 270°C
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznych60
Ilość funkcji pieczeniab/d
CenaSamsung NV75A6549RS oferta w RTV EURO AGD

Piekarnik elektryczny Samsung NV75A6549RS wyróżnia się technologią Dual Cook, dzięki której upieczesz dwa dania przy różnych ustawieniach i bez mieszania się zapachów. Wpłynie to również na oszczędność czasu i energii.

Za sprawą modułu Wi-Fi można zdalnie sterować urządzeniem, a nawet za pomocą głosu. Ogromny wybór programów automatycznych pozwoli bez większych trudności przyrządzić niemal każdą potrawę.

Tryb Pro-Roasting sprawia, że jedzenie jest chrupiące i zarazem soczyste w środku. Utrzymanie komory w czystości jest proste, gdyż system czyszczenia katalitycznego i czyszczenie parowe wykonają za Ciebie tą żmudną czynność. Prowadnice teleskopowe oferują płynnie wsuwanie oraz wysuwanie. Nad bezpieczeństwem czuwa ochrona przed skokami napięcia (odcina źródło zasilania w momencie wzrostu napięcia).

6. Samsung NV75N7626RB Dual Cook Flex

nowoczesny piekarnik Samsung NV75N7626RB Dual Cook Flex
Moc przyłączeniowab/d
Pojemność75 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznych50
Ilość funkcji pieczeniab/d
CenaSamsung NV75N7626RB Dual Cook Flex oferta w Media Markt

Piekarnik wielofunkcyjny Samsung NV75N7626RB Dual Cook Flex oferuje timer, 50 programów automatycznych, dużą pojemność i czyszczenie parowe. Dzielone drzwi (Flex Door) umożliwiają podwójne pieczenie bądź skorzystanie tylko z 1 komory i tym samym dbanie o mniejsze zużycie energii. Na plus stabilne oraz płynnie działające prowadnice teleskopowe. Zastosowano podwójną szybę w drzwiach, komorę z emalii ceramicznej, oświetlenie wewnętrzne i intuicyjny panel dotykowy.

7. Bosch HBG635BB1

piekarnik do zabudowy Bosch HBG635BB1
Moc przyłączeniowa3,6 kW
Pojemność71 l
Klasa energetycznaA+
Zakres temperatur30°C - 300°C
TermoobiegTak
TermosondaNie
Liczba programów automatycznych10
Ilość funkcji pieczenia13
CenaBosch HBG635BB1 oferta w Ceneo

Zestawienie wielofunkcyjnych piekarników do 3000 zł zamyka Bosch HBG635BB1. Ten elektryczny piekarnik zachwyca termoobiegiem 4D, czyli równomiernym i szybkim rozprowadzeniem powietrza na wszystkich czterech poziomach. Pierścień sterujący jest wygodny w użytkowaniu, a wyświetlacz TFT 2,5" bardzo czytelny. Powłoka z ceramicznych mikrocząsteczek na tylnej ściance efektywnie absorbuje tłuszcz.

Zaletą jest ciche otwieranie oraz zamykanie drzwi (wytłumiony zawias). W doskonałym pieczeniu pomogą programy automatyczne. Ponadto zastosowano chłodny front, dmuchawę chłodzącą, zabezpieczenie przed dziećmi i halogenowe oświetlenie wnętrza. W komplecie otrzymasz ruszt kombinowany, uniwersalną blachę oraz emaliowaną blachę do pieczenia.

Czy warto wydać 3000 zł na piekarnik elektryczny?

Przy zakupie taniego piekarnika do 1000 zł lub piekarnika elektrycznego do 1500 zł bywają różne dylematy, ale nie ukrywam, że piekarnik do 3000 zł stanowi dla niektórych barierę i wątpliwości, czy na pewno warto tyle na niego wydać. Moja odpowiedź brzmi i tak, i nie. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie wymagasz od urządzenia do pieczenia.

  • Jeżeli piekarnika elektrycznego używasz sporadycznie i chcesz korzystać jedynie z podstawowych funkcji, to nie wydawaj na piekarnik takiej kwoty, gdyż nie wykorzystasz w pełni jego potencjału.
  • Inaczej sytuacja wygląda w momencie, gdy pieczesz często, lubisz przyrządzać wypieki dla swoich gości, chcesz eksperymentować z wieloma opcjami piekarnika, a przy tym liczysz na oszczędność energii elektrycznej. Wtedy stanowczo odpowiem, że warto nabyć piekarnik do 3000 zł.
  • W chwili, gdy poszukujesz typowo pojemnego piekarnika do zabudowy, również zastanów się nad wyborem tańszego odpowiednika, wśród których także da się taki znaleźć.

Podsumowanie

Kolejny ranking piekarników zaowocował w zaawansowane modele do 3000 zł, z których wszystkie cechują się klasami energetycznymi A+, szerokimi zakresami temperatur, termoobiegami, dużymi mocami, wyraźnymi wyświetlaczami, wygodnym sterowaniem, a przede wszystkim wieloma funkcjami do wyboru.

Często w procesie pieczenia lub czyszczenia wykorzystują parę. Nagrzewają się niezwykle szybko, minimalizują ryzyko oparzenia się poprzez zastosowanie różnych zabezpieczeń i chłodnego frontu, a także pomagają we właściwym doborze temperatury i czasu w zależności od danej potrawy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Wielofunkcyjny piekarnik do 3000 zł | TOP 7 |