PODPOWIEDZI:

Shadow of the Tomb Raider – Recenzja dodatków DLC

Gra Shadow of the Tomb Raider bardzo mi się podobała. Był to jeden z lepszych tytułów, w jakie grałem w ubiegłym roku. Tym bardziej cieszyłem się z możliwości powrotu za sprawą dodatków. Jak prezentuje się przepustka sezonowa? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Shadow of the Tomb Raider

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Nowa zawartość
 • Kolejny powód, aby powrócić do gry
 • Około 7 godzin zabawy
 • Możliwość bicia rekordów
 • Ładne skórki
WADY
 • Przereklamowany Co-Op
 • Nic odkrywczego dla osób, którym nie podobała się podstawka
 • Ostatniego rozszerzenia nie można kupić osobno

Siedmiu Wspaniałych

Przepustka sezonowa oferuje graczom aż 7 dodatków DLC. Oprócz elementów kosmetycznych, dochodzi nowa zawartość w postaci misji i grobowców. Dodatki można też zakupić osobno jednak nie wszystkie. Z jakiś względów wydawca zadecydował, że najnowszy epizod Droga do Domu, będzie dostępny tylko dla posiadaczy przepustki sezonowej.

Shadow of the Tomb Raider - DLC rozwijają historię

Zobacz aktualną cenę gry Shadow of the Tomb Raider |►

W skład przepustki sezonowej wchodzą rozszerzenia:

 • Kuźnia (tryb współpracy)
 • Filar
 • Koszmar (tryb współpracy)
 • Cena Przetrwania
 • Serce Węża (tryb współpracy)
 • Wielki Kajman (tryb współpracy)
 • Droga do Domu (tryb współpracy)

Więcej tego dobrego

Nie mogłem się doczekać, aby ponownie powrócić do Shadow of the Tomb Raider. Najlepszymi okazjami były premiery kolejnych dodatków DLC. W podstawowej wersji zdobyłem wszystkie przedmioty, przeszedłem kampanię czy wypełniłem aktywności poboczne. Nowe DLC dostarczały mi nową zawartość, za którą od razu się brałem.

Shadow of the Tomb Raider - Nowe misje

Każdy z dodatków oferował nową misję, broń, grobowiec i wyzwania. Misje fabularne starały się rozbudować historię, jednak nie zawsze im to wychodziło. Niektóre epizody były naprawdę porządnie stworzone, drugie z kolei były typowymi zapychaczami.

Wszystkie jednak miały jeden wspólny mianownik. Oferowały graczom około godziny rozgrywki na każdy dodatek. Wszystko jest uzależnione od tego, jak szybko wpadniemy na rozwiązanie danej zagadki. Niektóre z nich są naprawdę bardzo pomysłowe i złożone.

Shadow of the Tomb Raider - Próba bicia rekordu

Recenzja Shadow of the Tomb Raider >>>

Reklamowany Co-Op

Przed premierą pierwszego dodatku Kuźnia głośno zrobiło się za sprawą trybu współpracy. Niestety okazało się, że Co-Op jest częścią bicia rekordów. Opcjonalnych wyzwań, za które otrzymuje się wirtualną walutę w grze.

Muszę przyznać, że bardzo rozczarowałem się tym elementem. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego niż możliwość wspólnego bicia rekordów ze znajomym. Z jakichś powodów nie każdy dodatek DLC zawierał Co-Op. Niektóre były pozbawione tej możliwości.

Zbroja dla konia

Oprócz wcześniej wspomnianej zawartości twórcy dodawali także elementy kosmetyczne. Skórki postaci oraz nowe bronie. Wszystkie te rzeczy należy traktować jako ciekawostkę. Nie są to przedmioty, które wyróżniają się z pośród dostępnego wcześniej ekwipunku.

Moją uwagę przykuły skórki, które najbardziej mi się podobały. Militarne stroje wyszły deweloperowi niezwykle dobrze. Miłym gestem było wrzucenie oryginalnego stroju, dostosowanego pod nową technologię. Na pewno ucieszy to sporą ilość fanów Tomb Raidera.

Shadow of the Tomb Raider - Nowe skórki

Polecane zestawy komputerowe! >>>

Czy to już definitywny koniec?

Przechodząc ostatni zapowiedziany dodatek Droga do Domu, zastanawiałem się, czy to na pewno definitywny koniec?

Lara raczej nie myśli o wybraniu się na emeryturę. Wody w usta nabrali deweloperzy, którzy w tym momencie nie poruszają tego tematu. Nie wiemy, czy w przyszłości pojawi się kolejna odsłona Tomb Raidera.

Zastanawiający jest jeszcze jeden dodatkowy grobowiec. Obok niego widnieje informacja „już niedługo”. Tym czasem nie został zapowiedziany kolejny DLC. O co właściwie może chodzić? Mam nadzieję, że dowiemy się w niedalekiej przyszłości!

Shadow of the Tomb Raider - Czy to, aby na pewno koniec?

Podsumowanie

DLC bardzo mi się podobały, pomimo że ich poziom był bardzo nierówny. Dodatki nie oferują zbyt wiele, powiedzmy sobie szczerze, że godzina rozgrywki to nie jest zbyt dużo. Jednak sumując czasy wszystkich rozszerzeń, otrzymamy około 7 godzin zabawy. Jest to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że niektóre gry są znacznie krótsze.

Oprócz wspomnianych misji otrzymujemy także nowe przedmioty. Gracze mogą rywalizować ze sobą, biorąc udział w próbach bicia rekordów. Szkoda tylko, że większość tych wyników jest zhakowana. Mimo wszystko jeżeli lubisz rywalizację, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Moim zdaniem warto zainteresować się przepustką sezonową. W szczególności kiedy podobała Ci się gra Shadow of the Tomb Raider. Ja byłem usatysfakcjonowany zawartością poza nietrafionym szumnie zapowiadanym Co-Opie.

Warto rozpatrzeć zakup od razu wszystkich dodatków, ze względu na to, że epizod Droga do Domudostępny jest tylko w przepustce sezonowej. Jeżeli cena Ciebie odstrasza na ten moment, poczekaj na promocję na Steamie.

Ocena Przepustki Sezonowej do Shadow of the Tomb Raider 4/5
 

Sprawdź też poprzednie recenzje gier:

blog comments powered by Disqus
Shadow of the Tomb Raider – Recenzja dodatków DLC