PODPOWIEDZI:

Recenzja Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Łowca wraca do gry

CI Games potrzebowało mniej niż półtora roku, aby wydać kolejną część swojej gry. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 zapowiada się na powtórkę z rozrywki. Sprawdzona mechanika oraz nowe zlecenia postarają się ponownie przyciągnąć graczy. Jak wypadła gra? Zapraszam do przeczytania recenzji Sniper Ghost Warrior Contracts 2!

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Strzelanie ze snajperki robi wrażenie
  • Lepsze kamery lotu pocisku w zwolnionym tempie
  • Rozwój bohatera
  • Kolejna paczka misji
  • Zróżnicowane lokacje
  • Dowolność przeprowadzania misji
WADY
  • Przeciwnicy bardzo szybko wiedzą, gdzie się znajdujemy
  • Słabe bronie dodatkowe
  • Słaba fabuła
  • Brak większych nowości względem poprzedniej części

Witaj Łowco!

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 to kontynuacja przygód z poprzedniej części. Jednak spokojnie, fabuła skupia się na osobnych misjach i nie jest konieczna znajomość poprzedniej gry. Niestety, ponownie fabuła nie porywa. Większość najważniejszych informacji poznamy we wprowadzeniu przed każdą mapą. Wtedy to gracz dokładnie wie, że jest tym dobrym i musi pokonać złych.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Odprawa przed misją to jedyne elemety wprowadzające do fabuły

Taki poziom fabularny prezentuje się od początku do końca. Jeżeli liczysz na spektakularne zwroty akcji, to niestety możesz się rozczarować. To bardziej kolejna paczka z misjami, które znamy ze Sniper Ghost Warrior Contracts.

Sprawdź cenę testowanej gry:

Zobacz aktualną cenę gry Cyberpunk 2077

Jeden strzał, jeden trup

To, czym wyróżnia się Sniper Ghost Warrior Contracts 2, to przede wszystkim fenomenalny model strzelania ze snajperki. Twórcom udał się ten element w 100%, gdyż udane strzały z 1,5 km potrafią dać dużo satysfakcji. Strzały przez pół mapy są dodatkowo obarczone efektowną kamerą ze zwolnionym tempem.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Cel i pal!

Ponownie autorom nie wyszły bronie dodatkowe. Pistolety czy karabiny są stanowczo za słabe i nie czuć siły wystrzału pocisków. Bardziej przypominają bronie na komary ze swoją skutecznością. Kompletne przeciwieństwo potężnych i efektownych snajperek.

Malownicze krainy

Gracz trafia do całkiem dużych oraz pięknych krain podczas rozgrywki. Lokacje wyróżniają się klimatem. Praktycznie żadna miejscówka nie jest taka sama, wraz z nowymi celami do zlikwidowania.

Oprócz celów głównych dochodzą zadania poboczne w postaci szukania przedmiotów kolekcjonerskich. Niestety, w tej części nie do każdego miejsca można się dostać. Niektóre cele zlikwidujemy jedynie na odległość. Nie ma możliwości zakradnięcia się do przeciwnika i wyeliminowania go po cichu przy pomocy noża.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Ciekawe mapy

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 daje sporą dowolność grającemu. Kolejność wykonywania misji nie ma większego znaczenia, podobnie jak sposób eliminacji oponentów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedrzeć się do obozu i zlikwidować wszystkich po cichu. Jednak w przypadku wykrycia będzie bardzo trudno uciec. Przeciwnicy potrafią dać się nam we znaki nie tylko na wyższych poziomach trudności.

Ulepszony Łowca

Po wykonanych kontraktach istnieje możliwość ulepszenia głównego bohatera. W zależności od stylu gry wybieramy odpowiednie perki, które jeszcze bardziej uskutecznią naszą rozgrywkę. Pod tym względem jest całkiem w porządku i raczej nie powinniśmy narzekać na brak odpowiedniej ilości żetonów na nową umiejętność.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Rozwój głównego bohatera

Oprócz ulepszenia Łowcy zakupimy też nowy ekwipunek. Zebrane pieniądze pozwolą na wybór nowej broni wraz z ulepszeniem jej. Przeglądając statystyki poszczególnych elementów, śledzimy różnice pomiędzy bronią domyślną a dopakowaną.

Sprawdź polecane zestawy komputerowe >>>

Te same błędy 2

Autorzy nie poprawili błędów poprzedniej części. Fabuła nie jest silnym elementem gry. Sam Łowca porusza się bardzo powoli oraz jest nieresponsywny. Szczególnie to można zauważyć podczas elementów zręcznościowych, w których skaczemy czy wspinamy się. Nie zawsze bohater chce wykonać ruch, który to my sobie życzymy.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Mrocznie i klimatycznie

podsumowanie

CI Games dość szybko stworzyło drugą część. Niestety, firma postawiła na te same elementy co poprzednio. Brakuje chęci poprawienia błędów czy większych nowości.

Gracze otrzymują sprawdzone rozwiązania opakowane w nową paczkę misji. Nie zawiódł jednak model strzelania ze snajperki. Daje masę frajdy w przypadku strzelenia w głowę z ogromnej odległości.

To najlepszy element tej gry i warto wcielić się w Łowcę. Jeżeli grałeś w Sniper Ghost Warrior Contracts i tytuł nie przypadł Ci do gustu, to w kontynuacji nie masz co szukać większych zmian w rozgrywce.

Ocena Sniper Ghost Warrior Contracts 2 3.5/5

Sprawdź też poprzednie recenzje gier:

blog comments powered by Disqus
Recenzja Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Łowca wraca do gry