PODPOWIEDZI:

Hisense 55U7KQ 55" górna półka telewizorów MiniLED

Tym razem pojawił się u nas telewizor z wysokiej półki. Urządzenie zachwyca bardzo dopracowanym obrazem, a także posiada wiele ciekawych funkcji, które czynią go niesamowicie uniwersalnym narzędziem do różnorodnej domowej rozrywki. Zapraszam do zapoznania się z telewizorem 4K Mini-LED, czyli Hisense 55U7KQ.

Hisense 55U7KQ MINILED 4K

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jasność
  • Mocny kontrast
  • Duża możliwość kontroli
WADY
  • Brak znaczących

Hisense 55U7KQ - cechy zewnętrzne

Na początek kilka słów o cechach zewnętrznych telewizora miniLED 4K Hisense 55U7KQ. Estetyka wykończenia telewizora opiera się na dużej, płaskiej tafli ekranu z niedużymi, smukłymi ramkami w kolorze grafitowym. Poniżej ekranu znajduje się małe logo producenta oraz miejsce na diody i odbiornik podczerwieni do pilota zdalnego sterowania. Warto też podkreślić, że pilot jest nieco inny niż w poprzednich modelach. Wykonany z aluminium posiadający wypukłe przyciski, które wyraźnie klikają przy każdym przyciśnięciu. Zapewnia to lepsze odczucia manualne oraz pozwala szybko nauczyć się go na pamięć.

HISENSE 55U7KQ wygląd
Stawiając telewizor na szafce, korzystamy z podstawy, która jest jednoczęściowa i lekka, ale też bardzo stabilna. Plusem też są specjalne uchwyty jej tylnej części, którymi można poprowadzić okablowanie. Może to mieć duże znaczenie dla estetów.

Główne funkcje i możliwości telewizora Hisense 55U7KQ

Przechodząc do funkcji oraz możliwości telewizora Hisense 55U7KQ, warto na początku podkreślić technologię wyświetlania obrazu, czyli Mini-LED. Na łamach naszego portalu pojawiały się już takie konstrukcje. Nie są one jeszcze bardzo znane na rynku, dlatego warto wyjaśnić, na jakiej zasadzie działają oraz jak to się przekłada na jakość wyświetlanego obrazu.

Sprawdź aktualną cenę telewizora 
Hisense 55U7KQ

Cena telewizora Hisense 55u7kq


W technologii Mini-LED, podobnie jak w tzw. matrycach typu Direct LED podświetlenie zainstalowane jest bezpośrednio za matrycą na całej jej powierzchni. Odpowiadają za nie diody LED, które uruchamiają się i wyłączają na bieżąco w zależności od potrzeb generowanego obrazu. 

FUNKCJE TELEWIZORA HISENSE 55U7KQ
Oczywiście nie działa to tak, że każda dioda działa zupełnie niezależnie. Są one grupowane, dlatego mówimy o strefach podświetlenia lub strefach lokalnego wygaszenia. To właśnie te strefy lokalnego wygaszenia są kluczowe, ponieważ dopiero przy zupełnym wyłączeniu diod LED jesteśmy w stanie uzyskać pełną czerń, co za tym idzie większy kontrast. Tak jak w standardowym telewizorze Direct LED inżynierowie byli w stanie wygospodarować 30 - 50 stref lokalnego wygaszenia, to w telewizorze Mini-LED, w którym te diody są dużo mniejsze, a co za tym idzie, jest ich więcej, tych stref jest nawet ponad 1000. W naszym modelu mamy do dyspozycji 240 stref, co także jest ogromnym skokiem naprzód w stosunku do technologii Direct LED.

HISENSE 55U7KQ jakość ekranu

Dzięki temu korzystając z tej funkcjonalności, dużo łatwiej jest uzyskać pełną czerń oraz maksymalnie wysoki kontrast nawet podczas wyświetlania obrazów HDR gdzie w tej samej scenie, blisko siebie mamy do czynienia z elementami ciemnymi i bardzo jasnymi. Jest to moim zdaniem jedna z rewolucji panelu ciekłokrystalicznego, która sprawiła, że poza bardzo wysoką jasnością, można uzyskać kontrast dochodzący do nieskończoności. Warto też w tym momencie wspomnieć technologię ULED, czyli specjalnym filtrze z cząstek kwantowych, który wpływa na poprawę kolorów oraz jest w stanie wygenerować większą jasność.
Właśnie takie połączenie zapewnia kontrast, jasność i kolory na najwyższym poziomie.

Hisense Telewizor miniLED


Gdy już wiemy, o czym w ogóle rozmawiamy i prawdopodobnie jesteście w stanie bardziej wyobrazić sobie efekt możliwy do uzyskania w tym telewizorze, warto przejść dalej.
Matryca 4K o częstotliwości odświeżania 144 Hz - daje nam to informację, że telewizor nie tylko sprawdzi się w wyświetlaniu filmów czy sportu, ale jest także dobrym narzędziem do grania w gry.
Znajduje się tu także całe Menu gamingowe, pozwalające na szybki dostęp do istotnych funkcji podczas różnych rozgrywek.

HISENSE 55U7KQ nózki telewizora
Telewizor wspiera także technologię Freesync oraz ALLM, posiada złącza HDMI 2.1, więc jest w pełni otwarty na podłączenia najnowszych konsol do gier.
Wracając do obrazu - HDR10, HDR Adaptive, Dolby Vision HLG, szeroka rozpiętość tonalna oraz jasność dochodząca do 1000 nitów. To wszystko zapewnia zarówno bardzo dobre wrażenia wizualne, jak i mocny efekt HDR nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Hisense 55U7KQ, czyli jak elektronika wspomaga wyświetlanie obrazu

    Jak na telewizor tej klasy przystało, zaimplementowano tu szereg technologii poprawiających obraz. Mówimy tu o procesorze Hi-View engine, który wykorzystując między innymi sztuczną inteligencję, zarządza praktycznie wszystkimi parametrami obrazu. Począwszy od kolorów, kontrastu, przez redukcję szumów, wyostrzanie detali czy funkcję Clear Motion odpowiedzialną za płynność wyświetlanego obrazu. 

HISENSE 55U7KQ podświetlenie ekranu LED


Wieloma z tych funkcji możemy sterować sami za pomocą rozbudowanego Menu. Producent zapewnił dostęp nie tylko do takich funkcji jak kolor, jasność czy ostrość obrazu. Możemy mieć wpływ na praktycznie każdy z parametrów obrazu, tworząc profile pasujące do nas lub korzystając z profesjonalnej kalibracji. Hisense pozwala też na niezależne ustawienie parametrów dla każdego ze źródeł obrazu. Można więc z góry sprecyzować np. jaśniejsze ustawienie dla telewizji oglądanej w dzień. Profil kinowy z mocnym kontrastem dla seriali czy filmów odtwarzanych przez Smart TV a np. dla odtwarzacza Blu-ray ustawić Filmmaker mode, który najlepiej oddaje rzeczywiste parametry zapisane na dysku.

HISENSE 55U7KQ - pilot

Vidaa, czyli Smart TV na najwyższym poziomie

Technologią Smart TV zarządza system Vidaa, mówiłem już o nim wielokrotnie - jest to system bardzo szybki, bogaty w aplikacje, pozwalający także na wyszukiwanie głosowe. Działa bez problemu z językiem polskim, w moim przypadku świetnie sprawdza się, gdy korzystam z Youtube’a. Warto też podkreślić, że platforma bardzo szybko się rozwija i cały czas dodaje do kolekcji nowe aplikacje.

Szukasz TV? Zobacz nasze rankingi telewizorów

HISENSE 55U7KQ - smartTV vidaa

Hisense 55U7KQ - jakość obrazu i podsumowanie

Obraz prezentowany przez 55U7KQ to ogromna uniwersalność, którą sami możemy dopasować do swoich potrzeb. Kiedy chcemy, bez problemu otrzymujemy telewizor jasny z mocno zaznaczonymi kolorami oraz wysokim kontrastem. To parametry idealne do oglądania w dzień.

Telewizor-HISENSE-55U7KQ-zlacza

W przypadku wieczornych seansów świetnie sprawdza się jako podstawa kina domowego. Z łatwością uzyskamy również cieplejsze odcienie, a także wyższy kontrast. Obniżona jasność wpływa dobrze na kompozycję kolorów oraz odbiór obrazu przez nasze zmysły. Telewizor dobrze zarysowuje pierwszy i drugi plan obrazu. Kolory są bardzo jednolite, nie ma przebarwień na ekranie, nawet na rogach widać tylko niewielkie nierówności.

HISENSE 55U7KQ jakość ekranu
Świetnie daje sobie radę lokalne przyciemnienie, w zasadzie w ogóle nie widać efektu działania tylnych diod LED. Działa on niesamowicie sprawnie, dążąc do naturalności oraz fantastycznego odwzorowania detali, podobnie jak inne testowane telewizory.  

Hisense 55U7KQ to model, który dba o precyzję, szczegóły i świetne kolory. Nie jest tanią propozycją rynkową, ale analizując zarówno parametry, jak i możliwości tego sprzętu, każda złotówka wydana na taki telewizor jest bardzo uzasadniona.

Zobacz inne testy Telewizorów:

blog comments powered by Disqus
Hisense 55U7KQ 55" górna półka telewizorów MiniLED