PODPOWIEDZI:

Hisense 55U8HQ - recenzja telewizora MiniLED

Mój test telewizora zacznę nieco inaczej niż zwykle ponieważ już na początku chciałbym sprecyzować spojrzenie na ten model telewizor. Hisense 55U8HQ to absolutnie nie jest chiński produkt porównywalny do wielu znanych tanich marek, które po prostu mają być korzystne cenowo. To telewizor, który wręcz łamie stereotypy o chińskich produktach.

Hisense 55U8HQ

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobra kontrola czerni
  • estetyczny design
  • zaawansowanie technologiczne
WADY
  • brak większych minusów

Seria U8HQ od Hisense to telewizory klasy premium, które pod każdym względem zachowują jakość tej klasy. Kupując telewizor Hisense 55U8HQ otrzymujemy 120 Hz matrycę o rozdzielczości 4K, która została wykonana w technologii Mini Led. Hisense co prawda używa określenia ULED co niektórym może nic nie mówić, ale jest to bardzo zaawansowana technologia bezpośredniego podświetlenia matrycy, która posiada aż 112 stref lokalnego wygaszenia.

Hisense 55U8HQ - stopka 

To wszystko sprawia, że mamy tu do czynienia ze świetną kontrolą jasności a przede wszystkim z bardzo mocną czernią, która dotychczas zarezerwowana była tylko dla najlepszych koreańskich lub japońskich rozwiązań.

Sprawdź cenę telewizora Hisense 55U8HQ

Sprawdź cenę telewizora Hisense 55U8HQ

Wygląd zewnętrzny telewizora Hisense 55U8HQ

Już pierwszy rzut okiem na telewizor pokazuje nam, że Hisense postawił na odważne podejście i zrywa z nieco nudnymi już bezramkowymi telewizorami. Ramka jest, co prawda bardzo cienka, ale odznacza się nieco na tle czarnej matrycy. Ciekawie zaprojektowano też dolną, nieco uwypukloną część ekranu, w której ukryto głośniki i zasłonięto ją materiałową maskownicą.

Hisense 55U8HQ podświetlenie miniled

Nie wiem, jak Wam się podoba takie rozwiązanie, ale moim rozwiązaniem wygląda to po prostu przyjemnie dla oka, kojarzy się nieco ze stylistyką wyższych jakościowo soundbarów i jest po prostu estetyczne. Cały ekran umocowany został na solidnej podstawie, której noga jest nieco z tyłu robiąc wrażenie lekkości i solidności. Bardzo fajna sprawa. 

Hisense 55U8HQ pilot
Pilot jest całkiem klasyczny, duży, swoje waży i dobrze prezentuje wszelkie przyciski. Identyczne rozwiązanie do wcześniej testowanego telewizora Hisense 55U7HQ.

Hisense 55U8HQ - wysokiej jakości obraz ULED

Pisząc na wstępie o klasie premium, należy teraz rozwinąć nieco tę myśl.
Telewizor oparty został na matrycy z podświetleniem Mini Led znanej również z nowych telewizorów Samsung. Jest to bardzo zaawansowana technologia bezpośredniego podświetlenia matrycy, która zrywa z większością problemów, które pojawiały się we wcześniejszych konstrukcjach z matrycami LCD.

Hisense 55U8HQ telewizor ekran

Łącząc Mini Led z matrycą Quantum Dot popularnie zwaną QLED otrzymujemy bardzo jasny ekran, żywe kolory i przede wszystkim wyjątkowo precyzyjne zarządzanie czernią. To właśnie ten zaawansowany system lokalnego wygaszenia o ogromnej ilości aktywnych stref na matrycy pozwala wyświetlić fantastyczny kontrast oraz bardzo głęboką czerń w punkcie, w którym jest taka potrzeba. Dzięki temu rozwiązaniu tak bardzo chwaliłem Samsunga z matrycą Mini Led, a teraz zachwycam się świetnym obrazem z telewizora Hisense 55U8HQ.

Hisense 55U8HQ mini led

Świetny ekran to tylko część dobrobytu, który oferuje nam producent. Telewizor posiada właściwie wszystkie najlepsze rozwiązania, które po prostu da się zastosować w nowoczesnych telewizorach. Odświeżanie 120Hz, bardzo istotne przy oglądaniu sportu czy graniu w gry. Złącza HDMI 2.1 obsługujące zarówno 4K 120 Hz jak i takie systemy jak AMD Free Sync,  VRR czy ALLM, które dla graczy są niesamowicie istotne. Jest także eARC oraz obsługa dźwięku Dolby Atmos - to docenią fani dobrego kinowego dźwięku, którzy łączą telewizor z zestawem kina domowego. 

Hisense 55U8HQ smart TV
Telewizor obsługuje oczywiście najwyższe dostępne technologie HDR czyli HDR 10+ oraz Dolby Vision. 
To wszystko czyni go doskonałym narzędziem do filmów, seriali, oglądania sportu czy grania w gry. Ta uniwersalność nie rozmywa jednocześnie jakości, ponieważ jest to sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników.

Jakość obrazu w telewizorze Hisense 55U8HQ

Z tym telewizorem spędziłem trochę czasu, korzystając z niego jako mój główny odbiornik do Netflixa, telewizji czy grania w gry. Wykorzystałem też czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, aby przekonać się, jak sprawdza się podczas oglądania sportu.

Hisense 55U8HQ funkcje
Muszę przyznać, że telewizor Hisense pod każdym względem sprawdził się fantastycznie. Telewizja kablowa dostała dużo mocniejsze kolory niż się spodziewałem, widać także dobre działanie procesorów upłynniających i wyostrzających obraz, ponieważ pod tym względem absolutnie nie było się do czego przyczepić. Szybkie odświeżanie dobrze sprawdziło się podczas oglądania sportu, brak jakichkolwiek lagów czy smużenia, wysoka ostrość i dobry kontrast robią fantastyczną robotę. Wszystko widać dokładnie i mocno z bardzo poprawnym nasyceniem barw.

Ze wszystkich sposobów korzystania z telewizora najbardziej pochłonęły mnie wieczory filmowe, podczas których ogromne wrażenie zrobił na mnie poziom czerni, kontrola kontrastu oraz naturalne barwy. Zaobserwowałem dużą płynność w zmianach barw, szybkie i precyzyjne przejścia tonalne, to wszystko łączyło się w bardzo przyjemny dla oka całokształt - aż nie chciało się odchodzić od telewizora.

Hisense 55U8HQ system VIDAA

Inaczej nieco było przy oglądaniu filmów w technologii Dolby Vision - tam jasność pokazywała na co ten ekran stać. W mocno kontrastowych scenach, w których przebijało się np. mocne oświetlenie ulicy czy światła z halogenów samochodowych, realizm i moc potrafiły wręcz strzelić mocnym światłem prosto w oczy. Z jednej strony mógłbym powiedzieć, że aż za mocno, ale przecież tak to wygląda w rzeczywistości. Mnie takie podejście bardzo się podoba – jest to świetne odwzorowanie realnego nagrania, po prostu takim jakie jest.

Jakość dźwięku w telewizorze Hisense 55U8 HQ

Producent mocno chwali się również wysokiej jakości systemem audio zaimplementowanym do serii U8HQ. Telewizor wspiera Dolby Atmos, a system głośnikowy 2.1.2 oferuje także dźwięk przestrzenny. Osobiście, jako osoba, która ma dużo do czynienia nawet z audiofilskim sprzętem audio, zawsze podchodzę do takich rozwiązań z należytym dystansem. W przypadku Hisense również nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego, ponieważ naturalnym jest, że w tak niedużej konstrukcji nie da się po prostu zaimplementować wysokiej klasy przetworników.

Hisense 55U8HQ głośnik

Hisense oferuje dźwięk dobry i bardzo konkurencyjny do innych telewizorów, słychać w nim sporo wysokich tonów jak i wyraźny bass. Wrażenie dźwięku przestrzennego też czasami byłem w stanie odczuć, ale to co zrobiło na mnie największe wrażenie to zrozumiałość mowy. Czego bym nie zmieniał, to telewizor skalibrowany jest tak, aby wszelkie dialogi były wyraziste, wychodziły na przód sceny dźwiękowej i były jak najlepiej zrozumiałe. Tego właśnie oczekuję od głośników wbudowanych w prawdopodobnie najlepszy telewizor w swojej klasie. Mocna pochwała dla Chińczyków za taką jakość!

Smart TV w Hisense 55U8 HQ

Ostatnia kwestia, którą krótko opiszę, to system SMART TV. Hisense ma swój autorski system Vidaa, który nie wspiera się platformą Android ani żadną inną stosowaną u konkurencji. Słowa uznania za to, że udało im się zrobić system szybki w działaniu i bardzo stabilny. Tu wszystko uruchamia się praktycznie natychmiastowo, ani razu nic się nie zresetowało, ani nie zacięło. Układ graficzny i funkcje menu są zbliżone do tego, co oferuje Android, chociaż dużo możemy poukładać sobie sami - tak jak nam pasuje. 

Hisense 55U8HQ smart TV
Jest oczywiście sklep z aplikacjami – najpopularniejsze takie jak Netflix, Amazon Prime czy Apple TV są oczywiście dostępne. Mam także informacje, że te polskie również się pojawiają. Planowany jest ciągły rozwój systemu VIDAA, aby było ich coraz więcej. To dobrze, bo telewizor ma ogromny potencjał, który powinien być wykorzystywany w 100%.

Podsumowanie recenzji telewizora Hisense

Hisense 55U8HQ to telewizor dla wymagających, szukających nieszablonowych rozwiązań i pełnego wyposażenia. Świetny i bardzo dopracowany obraz powinien zadowolić każdego kinomaniaka czy gracza komputerowego. Chińczycy zrobili świetną robotę i takie produkty aż chce się testować.

Ocena recenzji telewizora Hisense 55U8HQ

Nagroda za jakość dla telewizora Hisense 55U8HQ

Zobacz inne testy telewizorów:

blog comments powered by Disqus
Hisense 55U8HQ - recenzja telewizora MiniLED