PODPOWIEDZI:

Pad do PS5, mało bezpieczne odciski palców, beta Valorant - VideoNews #248

Pad do PS5, mało bezpieczne odciski palców, beta Valorant - VideoNews #248

W świecie, gdzie respiratory stały się ważniejsze niż jakikolwiek inny sprzęt, a niebawem wszyscy zaczniemy nosić maski, zapraszam was na 248. odcinek VideoNewsa!

Ten trudny moment (oby trwało to tylko chwilę) to bardzo wymagający dla naszej redakcji czas. Pojawiły się u nas między innymi: 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam dużej dozy spokoju i pewności w życiu. Wiemy, że to trudny moment, a część z Was może znajdować się w niekorzystnej sytuacji - materialnej, ale i osobistej. Tym bardziej pamiętajcie o zachowaniu kontaktu ze swoimi bliskimi, chociażby telefonicznego. Zjedzcie coś dobrego, porozmawiajcie o czymś innym niż bieżące sprawy i dbajcie o swoje zdrowie - zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wesołych Świąt!

Krótkie informacje

  • Huawei straci na produkcji Huawei'a Mate Xs między 60 a 70 milionów dolarów. Tak mówi Yu Chengdong z Huawei. Firma być może odzyska pieniądze na Huawei Card - odpowiedzi na środek płatniczy od Apple, który pojawi się w Chinach.
  • Microsoft przekłada premierę Surface Neo oraz Windowsa 10X na 2021 rok. Powody nie są znane, ale możemy się domyślać, że chodzi o mniejsze zapotrzebowanie na sprzęty z winy koronawirusa.
  • O co najmniej pół roku opóźni się także... premiera nowych emoji.
  • Elon Musk popełnił błąd, ale go naprawił. Początkowo Tesla dostarczyła respiratory do jednego ze szpitali, ale do... leczenie bezdechu sennego. Sytuację wypunktował Financial Times. Firma naprawiła swój błąd, kupując szybko 40 defibrylatorów.

NeMO-net pozwala stworzyć mapę rafy koralowej online

  • NASA chętnie skorzysta z mocy obliczeniowej waszych komputerów, aby stworzyć mapę rafy koralowej. Ta niebezpiecznie szybko się kurczy. Za pomocą gry NeMO-net możecie odkrywać podwodne krainy, a przy poprzez algorytm udostępniać komputerom wiedzę niezbędną do ich dalszej nauki.
  • Użytkownicy serwisu cyfrowe.pl stali się ofiarami ataku hakerskiego przeprowadzonego na bazy danych tego sklepu. Sprawa dotyczy wszystkich, którzy logowali się przy użyciu e-maila. Użytkownikom zmieniono hasła dostępu, a by odblokować dostęp do serwisu, przejdą oni zaawansowaną procedurę. Więcej o ataku na cyfrowe.pl napisał Aleksander.

Smart Sedes potrafi zadbać o nasze zdrowie

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda przez prawie 15 lat pracowali nad smart sedesem, wyposażonym w szereg czujników oraz kamer. Jedna z nich miałaby monitorować nasz... odbyt, który posłużyłby do rozpoznania, kto zasiada na tronie. Dwie kamery analizowałyby mocz - grubość wiązki i jej ciągłość oraz kolor. Poza tym dane o urynie zebrałby papierek lakmusowy. 

Dane wysyłane przez sedes byłyby przetwarzane na potrzeby analizy stanu zdrowia

Czwarta kamera uwieczniałaby nasz kał. Zarejestrowany obraz docierałby do komputera, który dokona analizy kształtu i struktury. W przyszłości sedes może dostać narzędzie do analizy składu naszych ekskrementów. Na koniec wyśle dane do bezpiecznej chmury. Z rozwiązania skorzystałyby przede wszystkim osoby z zespołem jelita drażliwego, narażone na choroby prostaty oraz z niewydolnością nerek. 

Więcej do przeczytania w informacji o wynalazku z Uniwersytetu Stanforda.

Pad do Playstation 5 jest zaskakujący jak na Sony

Dość niespodziewanie Sony zaprezentowało światu DualSense - pada do Playstation 5. Nowa nazwa wynika między innymi z odmiennego podejścia do wibracji. W kontrolerze do PS5 zamontowano nowe silniki wibracji, oferujące nowe doświadczenia haptyczne. W oczy rzuca się całkowicie zmieniony design. Pad nieco przytył, zbliżając się wymiarami do rozwiązania znanego z konsoli Microsoftu. W przeciwieństwie do niego ma jednak wbudowany akumulator i nieco bardziej łukowaty kształt. 

Pad do PS5 wyróżnia się znacznie na tle swoich poprzedników

Ile kosztuje PlayStation 4 Pro? Przekonaj się!

Zmianie uległa też kolorystyka, co niekoniecznie spodobało się internautom, tworzącym własne wersje designu. Gracze powinni za to docenić obecność mikrofonu z fizycznym wyłącznikiem. DualSense posiada także gniazdo słuchawkowe i USB typu C. Przycisk Share zastąpi przycisk Create. Choć na grafikach promocyjnych tego nie widać, pad może otrzymać dodatkowe łopatki, które zadziałają jak przyciski. 

Tu przeczytacie więcej o DualSense - zaprezentowanym kontrolerze do PS5!

Resident Evil 8 będzie zupełnie inny

Serwis Relyonhorror dotarł do nieoficjalnych informacji na temat nowej odsłony serii. Ta pierwotnie miała być tytułem na wyłączność dla Nintendo Switcha, ale rozwój gry był na tyle obiecujący, by przenieść ją na inne sprzęty. Gra figuruje w sieci pod tytułem VILLAGE, przy czym pierwsze cztery litery to rzymska cyfra nowej odsłony. Podobnie jak w siódmej części wcielilibyśmy się w Ethana Wintersa i ponownie zagralibyśmy z perspektywy pierwszej osoby. 

Rely on Horror dotarło do dwóch wersji demo gry
Zobacz cenę Resident Evil 3!

Bardziej drastyczne zmiany dotyczyłyby fabuły. Bohater przeniósłby się do odludnej i zaśnieżonej wioski z dala od cywilizacji. Nie zapowiada się na to, by były tam zombie. Zamiast tego gracz powalczy między innymi z wilkołakami dowodzonymi przez wiedźmę. Te będą odporne na pistolet i trudne do pokonania przy użyciu strzelby. Gra nawiązuje przy tym do tradycji Revelations 2 i Resident Evil 4. 

Nasze odciski palców nie są zbyt dobrym zabezpieczeniem

Zespół Talos stworzony przez Cisco wziął na cel odciski palców. Okazało się, że w około 80% przypadków udało im się złamać zabezpieczenia w naszych urządzeniach co najmniej raz. Wystarczył wydruk 3D, który kosztował około 2000 dolarów. Na pocieszenie: jego stworzenie zajęło kilka miesięcy i potrzebne było ponad 50 wersji skanu, by dopracować tę jedyną.

Na cel wzięto trzy typy czytników - pojemnościowe (czyli najpowszechniejsze i najstarsze), optyczne (pod ekranem) i ultrasoniczne (w ekranie). Do testów wykorzystano publicznie dostępny odcisk palca Ala Capone.

Na płytkach nadrukowano przetworzone na trzy sposoby odciski (Źródło: Talos)

W teście 13 urządzeń najmniej godne zaufania okazały się Honor 7x oraz Samsung Galaxy Note 9, które podróbce poddawały się za każdym razem. Niewiele lepiej radził sobie MacBook Pro 2018 oraz Galaxy S10, które uruchamiano w 90% przypadków. Najbezpieczniejsze są laptopy z Windowsem, pendrive'y oraz, co może zaskakiwać, Samsung Galaxy A70. Talos uspokaja, że przeciętny użytkownik jest bezpieczny - gorzej, jeśli ktoś jest mocno zdeterminowany, by dostać twoje dane. 

Valorant może być kolejnym hitem Riot Games

Deweloper chce zaatakować część e-sportową zdominowaną przez Counter Strike i Overwatch. Posłuży do tego Valorant - pierwszoosobowa strzelanka sieciowa dla 10 graczy, łącząca taktyczne strzelanie z pakietem umiejętności konkretnych bohaterów. Produkcja podąża śladami innych dużych gier, oferując karnety na sezon. Wyróżnia ją z kolei brak loot boxów. Gra ma pojawić się za darmo latem tego roku, choć nie znamy jeszcze dokładnego terminu - ten zalezy od sukcesu bety.

Dostęp do niej jest udzielany za oglądanie transmisji na Twitchu w momencie dropu. To przyczyniło się do złamania rekordu Twitcha, a transmisję w ciągu jednego dnia była oglądana łącznie 34 miliony godzin. Grę czeka już pierwszy poważny balans, który przeprowadzony zostanie na Raze. Produkcję ma wyróżnić jednak przede wszystkim system powstrzymujący cheaterów oraz serwery z tickratem na poziomie 128 - dwa razy wyższym niż w CS:GO. 


Zobacz poprzednie odcinki VideoNewsa: 


Źródła: 

blog comments powered by Disqus
Pad do PS5, mało bezpieczne odciski palców, beta Valorant - VideoNews #248