PODPOWIEDZI:
Jaki Prezent na Komunię MOTUS

TOP 5 Najtańszych Polecanych Oczyszczaczy Powietrza

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Webber AP8300Webber AP8300449 zł
2Xiaomi Air Purifier 2Xiaomi Air Purifier 2717 zł
3Vitammy EMED PA500Vitammy EMED PA500245 zł
4Webber AP8500Webber AP8500699 zł
5Sharp FU-Y30EUWSharp FU-Y30EUW589 zł
TOP 5 Najtańszych Polecanych Oczyszczaczy Powietrza

Oczyszczanie powietrza w domu czy w mieszkaniu pomoże pozbyć się wszelkich szkodliwych związków i nieprzyjemnych zapachów. To polecane rozwiązanie szczególnie dla alergików i dla dzieci. Niemal każdy może pozwolić sobie na ich zakup, bowiem ceny potrafią być zaskakująco niskie, o czym przekonacie się w dzisiejszym rankingu TOP 5 najtańszych oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczanie powietrza z kurzu i pyłów wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Według opinii lekarzy to ważny zakup, na który powinni zdecydować się w szczególności astmatycy, alergicy czy rodzice swoich pociech. O funkcjach tanich oczyszczaczy powietrza dowiecie się w poniższym materiale.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Podczas wyboru, w pierwszej kolejności, warto postawić na oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA i filtrem węglowym. Równie polecane są oczyszczacze z jonizatorem, które zapobiegają rozwojowi wirusów i grzybów. W przypadku, gdy powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche, możemy zdecydować się na urządzenie 2 w 1, czyli oczyszczacz z funkcją nawilżania. Istotnymi parametrami są również: głośność pracy, wydajność, tryb nocny oraz czujniki, informujące o jakości powietrza.

Miejsce I - Webber AP8300

Webber AP8300 to wydajny oczyszczacz powietrza polecany dla alergików i astmatyków, ponieważ posiada 4 filtry: HEPA, węglowy, wstępny i katalityczny. Za ich sprawą, z powietrza zostaną wyeliminowane różnego rodzaju pyłki, wirusy, bakterie, grzyby, kurz, roztocza, sierść (która jest najczęstszym alergenem) i wiele innych szkodliwych związków, typu spaliny. Prezentuje się nowocześnie i znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2. Jego obsługa jest niezwykle wygodna i odbywa się za pomocą elektronicznego panelu sterowania lub pilota.

oczyszczacz powietrzaDo wyboru 4 prędkości pracy oraz funkcja timer. Moc urządzenia to 50 W. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie oczyszczacz z jonizatorem.

Cechy produktu

+ 4-stopniowy system filtracji powietrza

+ Kompaktowe wymiary i nowoczesny wygląd

+ Wygodna obsługa

- Dla niektórych osób jego praca może być zbyt głośna

Miejsce II - Xiaomi Air Purifier 2

Xiaomi Air Purifier 2 to stylowy oczyszczacz powietrza marki Xiaomi o niewielkich rozmiarach. Waży 4,8 kg i pomimo prostoty wykonania, oferuje spore możliwości. Obsługa może odbywać się poprzez aplikację mobilną, która także wskaże nam stan zużycia filtra oraz pozwoli zaprogramować pracę urządzenia. W tym modelu zastosowano 360-stopniowy, cylindryczny filtr z trzema warstwami oczyszczającymi, który zapewnia niebywałą wydajność.

oczyszczacz powietrza firmy XiaomiPoziom hałasu wynosi zaledwie 31 dB. Oczyszczacz świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w małym biurze.

Cechy produktu

+ Cicha praca

+ Niskie zużycie prądu

+ Wydajność

+ Aplikacja mobilna

+ Łatwa wymiana filtra

- Brak funkcji nawilżania i jonizacji

Miejsce III - Vitammy EMED PA500

Vitammy EMED PA500 to najtańszy oczyszczacz powietrza w naszym rankingu. Został wyposażony w filtr HEPA oraz dwie szybkości pracy do wyboru. To nowoczesny i lekki oczyszczacz z jonizatorem. Jego moc wynosi 25 W.

tano oczyszczacz powietrzaWydajność oczyszczania powietrza kształtuje się na poziomie 42 m3/h, natomiast głośność pracy wynosi 46 dB. To bardzo uniwersalny model, będzie skuteczny zarówno dla alergika, dla dziecka, jak i dla palacza.

Cechy produktu

+ Pozytywny stosunek jakości do ceny

+ Funkcja jonizacji

+ Filtr Hepa

- Minusem może być dla niektórych zbyt głośna praca

- Niska wydajność

Miejsce IV - Webber AP8500

Webber AP8500 to nowsza wersja zwycięskiego modelu. Mamy do czynienia z 6-stopniowym systemem filtracji i to jest główna cecha, jaką różnią się oba urządzenia. Tak samo natomiast, zastosowano 4 filtry, moc 50 W, wyświetlacz oraz timer. Prędkości pracy do wyboru jest mniej, a mianowicie 3 (w tym bardzo cichy tryb silent).

wydajny oczyszczaczWyraźnie różnią się także wyglądem. Na uwagę zasługuje lampa UV, która raz na zawsze zabije między innymi bakterie i roztocza.

Cechy produktu

+ Tryb nocny

+ 6-stopniowy system filtracji

+ Lampa UV

- Jak za tę cenę nie ma się do czego przyczepić

Miejsce V - Sharp FU-Y30EUW

Sharp FU-Y30EUW możemy zaliczyć do grupy dobrej jakości oczyszczaczy powietrza. Charakteryzuje się mocą 32 W, poziomem hałasu 44 dB (wybierając najwyższą prędkość), filtrem HEPA, wstępnym i węglowym oraz technologią jonizacji powietrza.

popularny oczyszczacz powietrzaZ wyglądu raczej niczym szczególnym nie wyróżnia się. Panel sterujący jest bardzo prosty w obsłudze. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniu o metrażu do 21 m2. Wydajność wychodzi na duży plus - 180 m3/h.

Cechy produktu

+ Skuteczna technologia oczyszczania

+ Duża wydajność

- Zalecany tylko do małych pomieszczeń

Oczyszczacze powietrza na większy budżet

Mając więcej gotówki w portfelu, możemy zdecydować się na najwydajniejsze oczyszczacze cenionego producenta, na przykład firmy Philips. Lepsza jakość powietrza w danym pomieszczeniu będzie od razu odczuwalna. 

Podsumowanie

W zestawieniu znalazło się czterech producentów: Webber, Xiaomi, Vitammy i Sharp. Zwycięski model wyróżnia się wielostopniową technologią oczyszczania, wygodnym sterowaniem oraz 4-stopniowym systemem filtracji. Miejsce drugie należy do wydajnego, cichego i energooszczędnego oczyszczacza marki Xiaomi. Pozycję trzecią zajmuje lekki oczyszczacz z jonizatorem i filtrem HEPA. Kolejny model jest ceniony za tryb nocny, lampę UV i niezwykłą skuteczność. Ranking zamyka niewielkie urządzenie cechujące się prostym wyglądem i wysoką wydajnością.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się specjalny poradnik, w którym podpowiemy jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najtańszych Polecanych Oczyszczaczy Powietrza