PODPOWIEDZI:

Białe kuchenki mikrofalowe do zabudowy |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica AMMB25E2SGW X-TypeAmica AMMB25E2SGW X-Type1199 zł
2Teka ML 8220 BIS L-WHTeka ML 8220 BIS L-WH1899 zł
3Electrolux EVK8E00VElectrolux EVK8E00V2399 zł
4Bosch BFR634GW1Bosch BFR634GW12288 zł
5Bosch BFL634GW1Bosch BFL634GW12199 zł
6Electrolux LMS4253TMWElectrolux LMS4253TMW1399 zł
7Candy MIC20GDFBCandy MIC20GDFB729 zł
Białe kuchenki mikrofalowe do zabudowy |TOP 7|

Wśród białych kuchenek mikrofalowych do zabudowy znajdziesz modele w różnych przedziałach cenowych, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami. Poznaj zestawienie TOP 7 kuchenek mikrofalowych w białym kolorze, które nie dość, że prezentują się bardzo nowocześnie, to wykazują zaawansowane funkcje.

Białe kuchenki mikrofalowe do zabudowy niosą za sobą sporo zalet. Z pewnością jest to prostsze czyszczenie, estetyczny wygląd, który pasuje niemal do każdej kuchni. Z wymienionymi produktami roztopienie czekolady, rozmrożenie mięsa, szybkie podgrzanie czy też wykonanie chrupiących i smacznych tostów nie będzie żadnym problemem.

Białe kuchenki mikrofalowe do zabudowy - Opinie

Przechodzę do sedna sprawy, czyli do polecanych kuchenek mikrofalowych w białym kolorze do zabudowy kuchennej.

  • Na pierwszym miejscu kuchenka mikrofalowa, która urzekła mnie niewiarygodnie pozytywnym stosunkiem jakości do ceny Amica AMMB25E2SGW X-Type. Chwalona za duży talerz o średnicy aż 31,5 cm (nie będzie problemu ze zmieszczeniem większego naczynia z potrawą), sporą pojemność, a także grill o mocy 1000 W. Zastosowano blokadę rodzicielską, odporne na uszkodzenie wnętrze, funkcję Quick Start do błyskawicznego podgrzewania, jak również płaski panel sterowania (brak przycisków i pokręteł ułatwia mycie kuchenki mikrofalowej).
  • Pozycja druga to mikrofala do kuchni Teka ML 8220 BIS L-WH z funkcją grilla o mocy 1200 W (posiada opuszczaną grzałkę). Dodatkowo znajdziesz 5 poziomów mocy do wyboru, łatwe w czyszczeniu ceramiczne dno, wyświetlacz LED, 9 programów automatycznych, funkcję rozmrażania oraz timer. Ta kuchenka mikrofalowa z białego szkła jest wyposażona w 3 funkcje pieczenia i podwójne przeszklone drzwiczki.
  • Wydajna kuchenka mikrofalowa do zabudowy Electrolux EVK8E00V cechuje się wentylatorem chłodzącym zarówno części zewnętrzne, jak i wszelkie komponenty elektroniczne, tekstowym wyświetlaczem LCD oraz halogenowym oświetleniem. Potrafi samodzielnie dobrać czas i temperaturę. Za sprawą wielowarstwowego szkła i specjalnej powłoki (odbijającej ciepło) drzwi mikrofali pozostają chłodne, a to istotna wiadomość dla rodziców małych dzieci.
  • Na czwartym i piątym miejscu znalazły się białe kuchenki mikrofalowe do zabudowy, które oferują niemal identyczne parametry główne, za wyjątkiem kierunku otwierania drzwi. Mowa o Bosch BFR634GW1 (automatyczne otwierane w lewą stronę) i Bosch BFL634GW1 (w prawą stronę). Atutami są pierścienie sterujące, oświetlenia LED, kolorowe wyświetlacze TFT, jak również szklane fronty.
  • Pojemna kuchenka mikrofalowa w białym kolorze Electrolux LMS4253TMW ze szklanym talerzem o średnicy 27 cm i funkcją grilla. Wyświetlacz LED jest przejrzysty, wnętrze ze stali szlachetnej żywotne, a dotykowe przyciski komfortowe w użytkowaniu. Otwieranie drzwi odbywa się przy użyciu przycisku.
  • Listę białych kuchenek mikrofalowych do zabudowy zamyka Candy MIC20GDFB w najniższej cenie. 8 poziomów mocy pomoże w doborze odpowiedniej wartości (według rodzaju potrawy). Charakteryzuje się aż 13 programami gotowania oraz programem do szybkiego rozmrażania produktów. Podgrzewanie jest równomierne.

Porównanie białych kuchenek mikrofalowych do zabudowy

Główne cechy białych kuchenek mikrofalowych do zabudowy znajdziesz w poniższej tabelce porównawczej. Pamiętaj, że dział ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy posiada jeszcze więcej modeli w różnych cenach.

ModelMoc
mikrofal
PojemnośćŚrednica
talerza
Grill
(moc)
Ilość
poziomów
mocy
Cena
Amica AMMB25E2SGW X-Type900 W25 l31,5 cmTak (1000 W)5Amica AMMB25E2SGW X-Type oferta w Ceneo
Teka ML 8220 BIS L-WHb/d22 l-Tak (1200 W)5Teka ML 8220 BIS L-WH oferta w Ceneo
Electrolux EVK8E00V1000 Wb/d-Tak (1000 W)b/dElectrolux EVK8E00V oferta w Media Expert
Bosch BFR634GW1900 W21 l-Brak5Bosch BFR634GW1 oferta w Media Expert
Bosch BFL634GW1900 W21 l-Brak5Bosch BFL634GW1 oferta w Media Markt
Electrolux LMS4253TMW900 W25 l27 cmTak (1000 W)8Electrolux LMS4253TMW oferta w Media Expert
Candy MIC20GDFB800 W20 l24,5 cmTak (1000 W)8Candy Mic20Gdfb oferta w RTV EURO AGD

Czy czyszczenie białych kuchenek mikrofalowych do zabudowy jest trudne?

Kuchenki mikrofalowe w białym kolorze mają zasadniczą przewagę nad czarnymi odpowiednikami. Mianowicie nie widać na nich tak bardzo kurzu i innych zanieczyszczeń, jak również odbicia palców. Na prostsze czyszczenie wpływa również jak najmniejsza ilość zakamarków, najlepiej płaskie elementy sterujące.

Wnętrza ze stali nierdzewnej (szlachetnej) nie są problematyczne w myciu, niemniej trzeba znać kilka metod w przypadku usunięcia na przykład spalenizn.

Najlepiej na bieżąco przecierać wilgotną ściereczką wnętrze, tak aby nie dopuścić do zaschnięcia plam. W przypadku tłustych plam warto sięgnąć po sok z cytryny, ocet, a w momencie silnych zabrudzeń nieodzowny będzie roztwór wody z sodą. Na koniec przypomnę, że wolnostojące kuchenki mikrofalowe wymagają mycia całej obudowy, a w modelach do zabudowy trzeba jedynie przetrzeć szybę z zewnątrz.

Jakie naczynia do mikrofalówki?

Niezależnie od tego, czy używasz taniej kuchenki mikrofalowej do zabudowy do 1000 zł, czy też droższego sprzętu, powinieneś wiedzieć, jakie naczynia są do niej przeznaczone. Najlepszym wyborem są specjalne pojemniki. Są to zamykane pudełka wolne od BPA.

Jeżeli takiego nie masz, to dozwolone jest używanie ceramicznych, porcelanowych i szklanych naczyń, ale bez metalowych zdobień. W przypadku lekkiego podgrzewania lub rozmrażania można sięgnąć po plastikowe naczynia, o ile jest to dozwolone przez producenta.

Gdzieniegdzie spotkasz się z produktami w przystosowanych papierowych torbach i nie jest to nic dziwnego, o ile papier jest do tego przeznaczony. Przykładem jest popcorn sprzedawany w takich torebkach.

Podsumowanie

Większość wymienionych białych kuchenek mikrofalowych do zabudowy posiada funkcję grilla, co oznacza, że nie musisz mieć własnego ogródka z grillem, żeby zjeść pyszne żeberka czy karkówkę. Jest to sprzęt między innymi dla zabieganych osób, które potrzebują szybko podgrzać potrawę, ale również dla rodzin z dziećmi, którym zależy na bardziej zaawansowanych opcjach i bezpieczeństwie użytkowania.

Ponadto na liście znalazły się pojemne i wydajne kuchenki mikrofalowe do zabudowy, z czego każda z nich oferuje wybór spośród kilku ustawień mocy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Białe kuchenki mikrofalowe do zabudowy |TOP 7|