PODPOWIEDZI:
Black Friday 2023 - Promocje, Rabaty, Okazje Cenowe

Jak odblokować płytę indukcyjną?

Jak odblokować płytę indukcyjną?

Mając już w zasięgu ręki dobrą indukcję, warto dowiedzieć się, jak odblokować płytę indukcyjną. Wszelkie blokady wpływają na bezpieczeństwo użytkowania, ale nie miej obaw, że ich odblokowanie jest skomplikowane.

Poniżej znajdziesz krótki poradnik, jak odblokować płytę indukcyjną. Jest to szczególnie istotne, jeżeli uruchamiasz ją po raz pierwszy lub nie wiesz, jak to zrobić.

elementy sterujące od płyty indukcyjnej Siemens

Jak odblokować płytę indukcyjną?

Istnieje kilka przypadków, gdy indukcję w kuchni trzeba odblokować. Takie blokady występują nawet w tanich płytach indukcyjnych do 1000 zł.

  1. Przed użyciem lub zaraz po przerwie w zasilaniu płyta jest zablokowana (pojawia się symbol L – Locked). W celu odblokowania panelu sterowania należy nacisnąć i przytrzymać przez około 3 sekundy przycisk oznaczony ikonką kłódki (w zależności od modelu może to być również sensor klucza).
  2. Czasami celowo wybierasz blokadę ustawień, tak aby nie doszło do ich przypadkowej zmiany przez dzieci lub zwierzę domowe. Procedura jest podobna. Wybierasz ikonkę włącznika głównego, a następnie sensor kłódki/kluczyka. W chwili odblokowania płyty indukcyjnej powinien wyłączyć się wskaźnik świetlny, a samo urządzenie będzie już aktywne (zazwyczaj producenci stosują przy tym sygnał dźwiękowy). Bywają sytuację, że samo wykrycie wody powoduje zablokowania panelu, więc lepiej wiedzieć, jak należy postępować.
  3. W przypadku włączenia lub wyłączenia płyty indukcyjnej konieczne będzie naciśnięcie i przytrzymanie przycisku włączania/wyłączania przez 2 sekundy (sensor główny). Warto wspomnieć, że indukcja wyłączy się samodzielnie, jeżeli w ciągu kilkunastu sekund nie wybierzesz żadnej funkcji czy też nie postawisz naczynia.
  4. Awaryjną sytuacją jest moment, gdy nie da się wyłączyć płyty indukcyjnej po zakończonym procesie gotowania. Być może jest to spowodowane jakąś usterkę, ale w takim przypadku obowiązkowo odłącz płytę od zasilania elektrycznego.

Sprawdź również:Płyta ceramiczna czy indukcyjna?

Są na rynku płyty indukcyjne, które nie posiadają ikonek kluczyka lub kłódki, a to oznacza, że trzeba zastosować specjalną kombinację sensorów. Nie pozostaje nic innego, jak polubić się z instrukcją obsługi.

Pamiętaj, że w celu wyboru niezawodnej indukcji posłuży dział ranking płyt indukcyjnych. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak i czym wyczyścić płytę indukcyjną, to z kolei wskazówki znajdziesz w innym naszym poradniku.

płyta indukcyjna w zabudowie kuchennej

Zobacz również:Zakup płyty indukcyjnej - Na co zwrócić uwagę?

Jak odblokować płytę indukcyjną - Podsumowanie

W dzisiejszym poradniku poznałeś różne wskazówki na temat odblokowania płyty, jeżeli produkt nie reaguje lub celowo została włączona blokada przed dziećmi. W końcu płyty indukcyjne to inteligentne sprzęty, w których stosuje się różne zabezpieczenia, zatem trzeba wiedzieć, jak je szybko odblokować.

Krótko podsumowując:

  • Gdy chcesz odblokować panel sterowania (płyta nie jest wyłączona, natomiast nie zmienisz dzięki temu wybranych ustawień mocy) użyj ikonki kluczyka/kłódki i przytrzymaj ją kilka sekund.
  • Druga główna sytuacja dotyczy odblokowania blokady uruchomienia, czyli gdy nie chcesz dopuścić do przypadkowego włączenia lub wyłączenia urządzenia, to użyj sensora włącznika głównego i dopiero dotknij ikonę kłódki na powiedzmy 4 sekundy. Przykładem indukcji z możliwą blokadą przed uruchomieniem przez dzieci jest Siemens EU 631BEF1E.

Pamiętaj, że różni producenci stosują nieco odmienne rozwiązania, dlatego zawsze odnoś się do instrukcji obsługi.

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Jak odblokować płytę indukcyjną?