PODPOWIEDZI:

Huawei Mate 40 Pro, 4G na księżycu, opaski muzyczne - VideoNews #274

Huawei Mate 40 Pro, 4G na księżycu, opaski muzyczne - VideoNews #274

Niby już połowa października, ale premier wyjątkowo dużo. Jedne cieszą, bo czekaliśmy na nie długo, inne smucą, bo widać przy ich okazji wyraźnie konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Tak czy inaczej, w VideoNewsie #274 nie zabraknie wszystkiego, co technologiczne w tym tygodniu.

Na naszej stronie pojawiły się między innymi:

Krótkie informacje

  • Apple AirTags - naklejki z NFC od Apple mogą pojawić się niebawem, jak sugerują znani z wycieków użytkownicy Twittera. Ich premiery możemy spodziewać się na listopadowym, dodatkowym wydarzeniu.
  • To musiało się stać - choć Playstation 5 jeszcze nie dotarło na sklepowe półki, a firma Platestation za 40$ oferuje wymienne obudowy, które zmienią biały front konsoli na jeden z czterech odcieni.

Platestation pozwoli zmienić wygląd konsoli chociażby na czerwień

  • Xiaomi ma rekordowe ładowanie bezprzewodowe. Zmodyfikowany Mi 10 Pro obsłużył ładowarkę Qi 80W, dzięki czemu bateria 4000 mAh napełniła się w 19 minut, a po 8 minutach posiadała 50% energii.
  • We Francji zostanie przetestowany system oceny naprawialności urządzeń - każdy sprzęt elektroniczny otrzyma ocenę w skali od 1 do 10, która pozwoli sprawdzić, jak łatwo dokonać napraw. 
  • Rolowany telewizor od LG trafia na rynek w zabójczej cenie. Urządzenie LG OLED Signature R pojawiło się w Korei Południowej w cenie blisko 340 tysięcy złotych.
  • Facebook może mieć przewagę w temacie tłumaczeń maszynowych. Jego najnowsze narzędzie pomija pośrednika tłumaczeń w języku angielskim i oferuje wynik o 10 punktów w skali BLEU.

Stany Zjednoczone pozywają Google... za monopol

Amerykański Departament Sprawiedliwości w środę 21 października zdecydował się skierować akt oskarżenia przeciwko Googlowi. Ten był umotywowany przez 11 stanów, którym przewodził Teksas. Gigant wyszukiwania jest oskarżany o praktyki monopolistyczne, które uniemożliwiają innym firmom funkcjonować na rynku wyszukiwarek. Według oskarżycieli, 80% wszystkich wyszukiwań w Stanach Zjednoczonych pochodzi z rozwiązań Google. 

Google może mieć poważne problemy, które odbiją się na jego działaniach globalnych

Ponadto firma płaci spore pieniądze firmom produkującym smartfony, by to ich wyszukiwarka była domyślną po uruchomieniu urządzenia. Senatorowie uznają pozew za zapowiedź największego procesu antymonopolowowego od czasu działań przeciwko Microsoftowi w 1998 roku. kiedy to firmę oskarżono z powodu zaimplementowania Internet Explorera jako stałego elementu Windowsa.

Huawei pokazuje serię Mate 40 - tylko jeden model w Polsce

Najnowsze smartfony Huawei'a zaoferują procesory Kirin 9000 z obsługą sieci 5G o nawet dwukrotnie większych prędkościach niż przy Snapdragonie 865+. W modelu, który jako pierwszy trafi na polski rynek - Huawei Mate 40 Pro - pojawiły się głośniki stereo, nowy silnik wibracji, a powróciły przyciski funkcyjne, choć nie zrezygnowano z ekranu zagiętego pod kątem 88 stopni. Postawiono na matrycę OLED i zmodyfikowano Always-On Display, by ten pojawiał się tylko, gdy patrzymy.

Zamów Huawei Mate 40 Pro w przedsprzedaży!

Układ aparatów Huawei'a Mate 40 Pro przypomina ten z P40 Pro

Aparaty w Mate 40 Pro znacznej mierze przypominają te z Huawei'a P40 Pro, a Mate 40 Pro Plus - Huawei P40 Pro Plus. Znajdziemy więc cztery aparaty z tyłu, w tym pięciokrotne powiększenie i 10-krotne powiększenie. Nowością jest tryb HDR przy nagrywaniu video. Powstał też dwukrotnie droższy model Porsche Design z termometrem oraz skórzanym wykończeniem. Ponadto Huawei stworzył pierwsze słuchawki nauszne z ANC, mniejszy głośnik domowy i drugą generację okularów z głośnikami.

Więcej o premierach Huawei: Premiera Huawei Mate 40 - Piękny, ale łabędzi śpiew? Znamy cenę

Vivo debiutuje na polskim rynku

Do korowodu chińskich producentów spod znaku BBK Electronics, którzy obecnie funkcjonują na polskim rynku, dołącza vivo. Do Polski przyprowadził on cztery smartfony - w tym jeden, który wyróżnia się powiększoną względem smartfonów stabilizacją. X51 5G działa na Snapdragonie 765G z 8 GB RAM-u, oferuje 32-bitowy przetwornik dźwięku i ekran AMOLED z odświeżaniem 90 Hz. Urządzenie oferuje baterię 4315 mAh z 33-watowym ładowaniem.

vivo x51 5G skorzysta z dobrodziejstw zaawansowanej stabilizacji

Zamów słuchawki Freebuds Pro w przedsprzedaży z gratisem!

Ponadto vivo udostępni w Polsce smartfony w niższej półce cenowej z serii Y. Y70 to ich najmocniejszy przedstawiciel zaoferuje Snapdragona 460, baterię 4100 mAh z 33-watowym ładowaniem i ekran AMOLED. Tańsze modele Y20s i Y11 oferują panele HD+, baterie 5000 mAh oraz sloty na karty Micro SD. Producent dostarczy też na rynek słuchawki bezprzewodowe - zarówno sportowe, jak i TWS. 

Więcej o premierach vivo: Vivo wkracza do Polski! Oto smartfony, słuchawki i ceny

Zagraj bez instrumentów, a z opaskami na dłoniach

Do przedsprzedaży trafiły opaski Mictic, które tworzą muzyczny duet z naszych nadgarstków. Po sparowaniu z aplikacją Mictic nasze dłonie mogą stać się instrumentami. Wykorzystują do tego akcelerometry i żyroskopy oraz precyzyjne rozpoznawanie ułożenia dłoni w przestrzeni. Zestaw składa się z dwóch opasek - po jednej na każdą rękę, a naładujemy go za pomocą USB-C. 

Opaska Mictic pozwala stworzyć muzykę bez instrumentów

Urządzenie pozwala odtworzyć wybrane instrumenty - wśród nich między innymi pianino, wiolonczelę oraz perkusję. Znajdziemy też opcje generowania muzyki elektronicznej i zagramy kilkoma opaskami w zespole. Na razie przewidziano wersję na iOS, a rozwiązanie na Androida jest w planach. Cena opasek to 99 franków szwajcarskich w przedsprzedaży (139 w regularnej sprzedaży).

Nokia zbuduje sieć 4G... na Księżycu

Program Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA) zakłada, że w 2024 roku na Księżycu stopę postawi pierwsza kobieta, a wraz z nią kolejni mężczyźni. Tym razem badań ma być więcej, także dzięki nowemu sprzętowi do komunikacji. NASA podpisała umowę z Nokią na dostarczenie wartych 14 milionów dolarów kompaktowych nadajników LTE. Według zaleceń muszą one radzić sobie z wysokim promieniowaniem i różnicą sił względem tych działających na urządzenia na Ziemi.

Na księżycu niebawem zagości sieć 4G

Urządzenia posłużą do wewnętrznej komunikacji na terenie Księżyca. Połączą się z nimi urządzenia, jak i astronauci, którzy będą operować na różnych fragmentach satelity. Nie znamy szczegółów tej infrastruktury ani tego, jaki statek wyniesie ekipę budującą sieć na orbitę Księżyca. NASA przyznała granty trzem firmom: SpaceX, Blue Origin oraz Dynetics.

Czytaj więcej: Nokia zbuduje sieć 4G na księżycu!

Przeczytaj także:

Źródła:

blog comments powered by Disqus
Huawei Mate 40 Pro, 4G na księżycu, opaski muzyczne - VideoNews #274