PODPOWIEDZI:

Niszczarka iPhone'ów, Cenzura YouTube, Spectacles Powracają - VideoNews #153

Niszczarka iPhone'ów, Cenzura YouTube, Spectacles Powracają - VideoNews #153

Witam Was bardzo serdecznie w 153 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o końcu dominacji chińskich smartfonów, niszczarce iPhone-ów, cenzurze na YouTube oraz wiele więcej!

Nadchodzą Ludzkie Cyborgi 

A w tym tygodniu zaczynamy od wynalazku, które kieruje nas w stronę świata, gdzie będziemy nosić na skórze wydrukowaną elektronikę. Naukowcy z Uniwersytetu Minnesoty stworzyli specjalną, przenośną drukarkę 3D, która umożliwia umieszczanie elektronicznych elementów prosto na ludzkiej skórze. To małe urządzenie potrafi wydrukować różne podzespoły, na bieżąco dokonując poprawek również na trzęsącej się ręce. Do jakich celów powstała taka drukarka? Przede wszystkim do odkrycia nowych metod leczenia otwartych ran i natychmiastowego drukowania tkanek do przeszczepu skóry. Ciekawe jak się rozwinie ta technologia! 

Zmiany Na YouTube 

Nadeszły kolejne zmiany na YouTube. Od tego tygodnia użytkownicy YouTube mogą wybierać, czy chcą by ich materiały były dostępne i monetyzowane tylko po zatwierdzeniu przez algorytm czy przez ludzkich moderatorów. Zostało to wprowadzone przede wszystkim by ustabilizować sytuację na platrofmie, tak by dzieci nie trafiały na materiały, które nie są dla nich przeznaczone. Równocześnie YouTube hurtowo usuwa treści niezgodne z regulaminem platformy, głównie te które przedstawiają treści tylko dla dorosłych, przemoc, brutalny ekstremizm czy treści o charakterze pedofilskim. Obecnie szacuje się, że usunięto ponad 8,3 mln nagrań o wcześniej wspomnianej treści, przy czym aż 80% z nich zweryfikował wcześniej wspomniany algorytm. Czy jest to dobry sposób na walkę z toksycznymi twórcami czy może ograniczanie słowa, piszcie co uważacie! 

USUNIĘTY KLIP YOUTUBE

Niszczarka iPhone-ów 

Czas na lżejszy temat. Co powiecie na specjalną niszczarkę iPhone-ów, której celem jest wydobycie z nich metali szlachetnych? O tak, taką właśnie maszynę stworzyło Apple i nazwało ją Daisy. Daisy na spokojnie rozkłada dziewięć wersji iPhone'a po 200 sztuk na godzinę. Obecnie opcja tego typu pozbycia się smartfonu jest dostępna tylko w Stanach i opiera się na dobrowolnym oddaniu swojego telefonu do właśnie tego celu.  

Nowe Spectacles 

Pamiętacie jeszcze okulary od Snapchata – Spectacles? Snap przedstawia ich nową wersję, której sprzedaż rozpocznie się 3 maja. Nowa odsłona okularów waży 45,4 gram, mają podwójny mikrofon kierunkowy i kamerkę 105 stopni ze światłem f/2.2, która pozwala na zdjęcia w rozdzielczości 1642x1642 pikseli i filmy 1216x1216 z 60 klatakmi na sekundę. Wewnątrz znajdziemy jeszcze Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 4.0 oraz pamięć flash 4GB, pozwalająca pomieścić 3000 zdjęć lub 150 filmów 10 sekundowych. Ile za taki letni gadżet? 729,99zł plus wysyłka. Czy tylko moim zdaniem nie będzie to hit sprzedażowy a sam Snap powoli umiera?  

Technologia Przyszłości od Nvidi 

Nadeszła pora na technologię przyszłości. Nvidia w minionym tygodniu opublikowała bardzo ciekawy filmik, na którym sztuczna inteligencja niesamowicie edytuje zdjęcie w Photoshopie. Dzięki technologii uczenia maszynowego, program bez większych problemów uzupełnił zdjęcie z wyciętymi fragmentami twarzy.  

Dom z Drukarki 3D 

Dziś już mieliśmy do czynienia z drukarką 3D, teraz jednak z poziomu mikro przenosimy się do większej gabarytowo maszyny. Wizja budowy domu z drukarki 3D to już nie jest nic specjalnie nowego. Przypomnę, że tego typu drukarki miały budować budynki na obcych planetach, teraz jednak wizja zaczyna być znacznie bardziej przyziemna. Drukarka 3D Mediolanie wybudowała dom, który nazwano 3D Housing 05, w zaledwie 48 godzin przy użyciu specjalnego betonu, odpornego na trudne warunki atmosferyczne. Tego typu projekty mogą całkowicie zmienić wizje budowy domu, zmniejszając jego koszt i diametralnie przyspieszając budowę. Zamieszkalibyście w takim domu? Jak dla mnie bardzo przytulna i fajna sprawa 

Stypendia za Granie 

Co powiecie na stypendia, za granie w gry? W Stanach nie jest to nic specialnie nowego. Uczelnie dosyć chętnie finansują swoje drużyny e-sportowe w grach takich jak League of Legends, Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive oraz Rocket League. Teraz do tych gier dołącza Fortnite! Uniwersytet Ashland zachęca najlepszych graczy Fortnite stypendiami nawet do czterech tysięcy dolarów, nie jest to dalej jednak wystarczająca kwota do podjęcia nauki w placówce, jednak z pewnością wielu graczy rozważy przez to podjęcie nauki na tej uczelni. Chcielibyście by w Polsce były stypendia dla najlepszych graczy w poszczególnych grach?  

Czytaj także: Najlepsze premiery gier kwiecień 2018!

Fortnite

Niezwykłe marzenie spełnione! 

A teraz pora na marzenie małego chłopca, które zostało spełnione dzięki niedużemu robotowi. Jack McLinden, kibic Evertonu przez szereg schorzeń nie może opuszczać swojego domu, będąc 24 godziny na dobę podłączony do specjalnej aparatury wspomagającej jego układ oddechowy. Dzięki współpracy norweskiej firmy No Isolation z angielską fundacją charytatywną WellChild 14-letni chłopiec mógł obejrzeć mecz z Newcastle United przy użyciu specjalnego robota AV1, który przesyłał obraz prosto na tablet. Chłopiec nie tylko mógł obejrzeć mecz z poziomu murawy, ale i również porozmawiać z zawodnikami. Robot użyty do tego celu został stworzony by pomóc niepełnosprawnym w edukacji. 

Nie Ma Nieczułych Graczy 

Disney nadchodzi z rewolucją w świecie elektronicznej rozrywki. "Kurtka Mocy" to specjalne urządzenie umożliwiające fizyczne odczuwanie graczowi tego, co przeżywa kierowana przez niego postać w grze. Na chwilę obecną jest to jeszcze prototyp, jednak wygląda naprawdę ciekawie. Force Jacket, bo tak został nazwany, powstał przede wszystkim z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Specjalnie na rzecz prototypu powstały już trzy proste apki pod VR. Kurtka to zbiór małych poduszek powietrznych podłączonych do elektroniki. Myślicie, że tego typu zabawka ma racje bytu na rynku?  

LG G7 Thinq  

Już wiemy, jak będzie wyglądał nadchodzący flagowiec od LG – LG G7 ThinQ, który ma już zadebiutować 2 maja w Nowym Jorku.Telefon ma notcha na przednim panelu, podwójny aparat główny ustawiony pionowo oraz wejście słuchawkowe.   

LG G7 - THINQ

blog comments powered by Disqus
Niszczarka iPhone'ów, Cenzura YouTube, Spectacles Powracają - VideoNews #153