PODPOWIEDZI:

Jak działa kostkarka w lodówce?

Jak działa kostkarka w lodówce?

Na rynku występują lodówki wolnostojące z kostkarkami, natomiast warto nabyć wiedzę, jak działa kostkarka w lodówce, jakie typy kostkarek wyróżnia się, co jest najlepszym rozwiązaniem. Na te wszystkie pytania, znajdziesz odpowiedź w poniższym poradniku. Zapraszam!

Zacznę od tego, że dzięki lodówkom z wbudowanymi kostkarkami będziesz w stanie w łatwy sposób wytworzyć kostki lodu. Tym samym, schłodzenie różnych napojów w upalne dni nie będzie czasochłonne ani problematyczne. Za chwilę dowiesz się, jakie są typy kostkarek w lodówkach i na czym polega ich działanie.

Od razu zachęcam do przejrzenia działu ranking lodówek wolnostojących, w którym znajdziesz polecane modele z kostkarkami.

Rodzaje kostkarek w lodówkach

Stały dostęp do kostek lodu w dowolnym momencie, to fajna sprawa, zwłaszcza jak chcesz się napić orzeźwiającego napoju w letni dzień lub masz gości i pragniesz im zaserwować drinki z lodem. Kostki lodu użyjesz także do kawy mrożonej, która ma wielu zwolenników.

Jak działa kostkarka w lodówce?Jakie znajdziesz typy kostkarek w lodówkach? Oto odpowiedź.

Lodówka z automatyczną kostkarką

Najczęściej to luksusowe lodówki Side by Side posiadają wbudowane, automatyczne kostkarki, które widać już niemal na pierwszy rzut oka (kostkarka zewnętrzna). Ten rodzaj jest najbardziej komfortowy, jeżeli chodzi o przygotowanie kostek lodu bądź pokruszenie lodu, natomiast za sam sprzęt zapłacisz więcej.

Lodówka Samsung z automatyczną kostkarkąPrzeważnie wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na dystrybutorze, a sprzęt samodzielnie pobiera wodę z sieci wodociągowej lub ze zbiornika, który należy uzupełnić. Woda trafi do formy i w niej zamarznie, żeby później trafić do dystrybutora. Pojemniki bywają bardzo pojemne, w sam raz na dużą ilość kostek lodu, a dodatkowo są przezroczyste, więc szybko zobaczysz, ile się w nim znajduje kostek.

Przykładem dwudrzwiowej lodówki wolnostojącej z automatyczną kostkarką jest Samsung RS68A884CB1, który wyprodukuje dużą ilość świeżych kostek lodu, w sam raz na spore przyjęcie. Koniecznie zwróć uwagę, jaka jest zdolność wytwarzania lodu w ciągu doby. Niektóre lodówki wyróżniają się produkcją nawet do 140 kostek na dobę.

Zainstalowane kostkarki, które zamrażają wodę i tworzą kostki lodu mogą być połączone z podajnikiem. Takie rozwiązanie oznacza, że bezpośrednio przykładasz napój, naciskasz dźwignię i do niego od razu wlatują kostki lodu. Jeżeli spotkasz się z lodówką z dystrybutorem wody, przez który właśnie wylatują kostki lodu lub kruszony lód, to masz tutaj dodatkowy wybór opcji i zagwarantowany komfort.

dystrybutor wody i lodu w lodówce

Lodówka z ręczną kostkarką

Lodówki, które posiadają wbudowane ręczne kostkarki do lodu (twistowe, wewnętrzne) wymagają od Ciebie regularnego uzupełniania pojemnika wodą. Wprawdzie nie jest zatem konieczne podłączenie wody, natomiast Twój udział jest większy. Po skończonym procesie należy przekręcić pokrętło, aby zamrożone kostki przełożyć do dedykowanego pojemnika i wyciągnąć odpowiednią dla siebie ilość. Po tej czynności można ponownie zrobić kolejną partię.

Działanie jest dosyć sprawne, a sama kostkarka ręczna jest ukryta wewnątrz zamrażalnika. Jej czyszczenie nie powinno nikomu sprawić trudności.

Sprawdź również:Jak działa system No Frost w lodówkach?

Lodówka LG z ręczną kostkarką

Lodówka z tacką na lód

Prostsze modele lodówek wolnostojących oferują na wyposażeniu standardowe tacki na lód. Do wgłębień należy nalać wody i umieścić w zamrażalniku. Ten rodzaj niestety jest najbardziej czasochłonny, kostki lodu nie będą tak szybko gotowe, więc jeżeli spodziewasz się gości, to najlepiej zrobić to dużo wcześniej.

Tackę wsuniesz w specjalne miejsce bądź umieścisz w szufladzie zamrażalnika (w zależności od modelu). Miej jednak na względzie, że są to otwarte pojemniki, do których mogą wlecieć jakieś zanieczyszczenia, może coś przeciekać lub się przewrócić.

Jak działa kostkarka w lodówce - Podsumowanie

Kostkarki do lodu w chłodziarko-zamrażarkach różnią się sposobem działania. W zależności od modelu, lodówki mogą być wyposażone w automatyczne kostkarki wbudowane w lodówkę, ręczne kostkarki do lodu bądź zwykłe tacki na lód. Wszystkie rozwiązania umożliwią wytworzenie gotowych kostek lodu, natomiast jedne wymagają więcej czasu i Twojego zaangażowania, z kolei inne zrobią wszystko za Ciebie i to w błyskawicznym tempie.

Określ swoje oczekiwania i budżet, jaki możesz przeznaczyć na lodówkę. Jeżeli Ty i pozostali domownicy lubicie często pić schłodzone napoje, smoothies, koktajle czy wykorzystacie kostki lodu do deserów, a przy okazji dysponujecie miejscem na nieco większą lodówkę, to będzie to jak najbardziej uzasadniony zakup. Lód w kostkach może się okazać także wybawieniem w sytuacji stłuczeń, oparzeń. O bardziej kłopotliwych woreczkach z kostkami lodu możesz zapomnieć.

Zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Jak działa kostkarka w lodówce?