W tym dziale przygotowaliśmy najnowsze rankingi bindownic. Stworzone zostały przez naszych redaktorów i mogą pomóc Ci wybrać najlepszy produkt. Pod listą aktualnych zestawień możesz też przeczytać wartościowe porady zakupowe. Dzięki nim poznasz najważniejsze cechy i parametry sprzętu z tej kategorii. Połączenie polecanych produktów z przewodnikiem „jak kupić” będzie dla Ciebie gwarancją dobrze wydanych pieniędzy.
Zbindowany dokument, to schludny dokument. Wiedzą o tym klienci, którzy chętniej przyjmą od Ciebie dokumentację w takiej formie, niż spiętą niechlujnie klipsem albo włożoną w koszulkę. Bindowanie jest niezwykle tanie i proste. Jedyne co potrzebujemy to sprawna i wygodna w obsłudze bindownica. Prezentujemy listę dziesięciu najpopularniejszych bindownic.
Autor: Łukasz Proszek/ 0 polubień
Bindowanie to niezwykle popularny sposób oprawiania dokumentów. Spotykamy się z nim bardzo często, choćby na studiach, gdzie musimy oprawiać w ten sposób wiele prac. Podobną popularnością zbindowane dokumenty cieszą się w wielu firmach. To idealna forma zaprezentowania klientowi dokumentacji technicznej, projektu lub kosztorysu. Czysto, schludnie, a co najważniejsze, bardzo tanio. Komplet stu plastikowych grzbietów dostaniemy już za kilka, kilkanaście złotych. Zakup bindownicy może być więc niezwykle trafną inwestycją, tym bardziej że jednorazowe bindowanie w punkcie ksero może kosztować tyle samo: od kilku do kilkunastu złotych – za jeden grzbiet! Co jeszcze przemawia za zakupem bindownicy? Porządek, jaki uda nam się dzięki temu osiągnąć. Przechowywanie dokumentów w segregatorze jest niezwykle popularne, ale wymaga stosowania koszulek. To drogie i niewygodne. Zbindowany dokument będzie dużo wygodniejszy w użytkowaniu, a przy tym równie trwały. Plastikowe grzbiety bindownic są najpopularniejsze, ale nie jedyne. Równie dobrze możemy skorzystać z bindownic drutowych albo termo-bindownic. Bindownice drutowe działają na podobnej zasadzie jak bindownice grzebieniowe (plastikowe) – w arkuszach wycina się otwory i przewleka przez nie drucianą rolkę. Termo-bindownice działają zaś inaczej. Wykorzystuje się w nich specjalne grzbiety z klejem, do których przykleja się kartki. Dzięki temu nie musimy się martwić, że ktoś podmieni nam jakąkolwiek stronę dokumentu – wszystkie są przytwierdzone na stałe. Nie można nie wspomnieć o grzbietach kanałowych, które doskonale zna każdy student. W grzbiety kanałowe oprawia się bowiem prace licencjackie i magisterskie. Mogą do tego służyć zarówno miękkie, jak i twarde okładki. Na rynku znajdziemy wiele bindownic i przez jej zakupem powinniśmy się zastanowić, do czego będzie nam służyć. Jeśli zamierzamy bindować często, dobrym rozwiązaniem będzie klasyczna bindownica grzebieniowa. Jest tania w zakupie i w użytkowaniu. Dla tych, którym zależy na trwałości spiętego dokumentu, przeznaczona jest bindownica drutowa. Jeśli zaś chcesz połączyć obie te funkcjonalności, kup bindownice 2 w 1, w której można zbindować dokument na oba sposoby. No dobrze, a co dla osób, które nie mają ochoty siłować się z wajchą bindownicy? Odpowiedź jest prosta: bindownica elektryczna. Jest prosta w użytkowani, a dodatkowo bardzo precyzyjna. Czego chcieć więcej? Wybór bindownic jest bardzo duży, ale ułatwimy Ci zadanie prezentując TOP10 najpopularniejszych bindownic biurowych. Przejrzyj koniecznie, sprawdź opinie i kup tę, która będzie dla Ciebie najlepsza!