PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

TOP 7 Kuchni Elektrycznych - Bezpieczne Gotowanie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Amica 618CE3.333HTAQ(XX)Amica 618CE3.333HTAQ(XX)1329 zł
2Amica 57CE3.315HTaQ(Xx)Amica 57CE3.315HTaQ(Xx)1269 zł
3Electrolux EKC6450AOXElectrolux EKC6450AOX1469 zł
4Amica 58IES3.319HTaKDpQ(Xv)Amica 58IES3.319HTaKDpQ(Xv)2069 zł
5Amica 58EE1.20(W)Amica 58EE1.20(W)715 zł
6Beko FSS57000GWBeko FSS57000GW948 zł
7Gorenje EI 57337 AXGorenje EI 57337 AX2079 zł
TOP 7 Kuchni Elektrycznych - Bezpieczne Gotowanie

Kuchnia elektryczna to niezawodny sprzęt, który powinien służyć przez wiele lat. Jaką kuchenkę elektryczną wybrać? W dzisiejszym materiale przedstawimy TOP 7 kuchenek elektrycznych, zarówno na gruby portfel, jak i mały budżet. Wskażemy również wady i zalety poszczególnych modeli kuchenek. Poznajcie nasz ranking kuchni elektrycznych!

Kuchnie elektryczne to urządzenia zasilane prądem z sieci, zatem wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego. Na rynku możemy znaleźć kuchnie elektryczne wolnostojące lub do zabudowy, z piekarnikiem, z płytą indukcyjną czy też gazowo-elektryczne z termoobiegiem. Warto wybierać sprzęt najlepszych producentów, taki jak kuchenka elektryczna Amica. Aż 4 modele tej firmy poznacie w dzisiejszym rankingu kuchni elektrycznych.

Jaką kuchnie elektryczną kupić?

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru kuchni elektrycznej? Istotnym parametrem jest oczywiście klasa energetyczna, która wpływa na zużycie prądu. Wśród innych możemy wymienić funkcje piekarnika i jego pojemność, ilość pól grzejnych czy rozmiary. Warto zastanowić się, która kuchnia będzie lepsza, czy kuchenka elektryczna czy gazowa, a może indukcyjna? Zachęcam do zapoznania się z naszym poradnikiem zakupowym jak kupić kuchnie elektryczną. Podpowiadamy w nim, na co zwrócić uwagę przed wyborem kuchenki elektrycznej, jak również porównamy rodzaje kuchenek.

Miejsce I - Amica 618CE3.333HTAQ(XX)

Kuchnia elektryczna Amica została wyposażona w piekarnik z 10 funkcjami (między innymi termoobieg i rozmrażanie), a także programator elektryczny (po określonym czasie piekarnik samodzielnie wyłączy się). To wolnostojąca kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną z 4 polami grzejnymi. Na uwagę zasługują drzwi piekarnika, które posiadają 3 szyby, dzięki czemu szyba nie będzie rozgrzana, co zmniejsza ryzyko poparzenia. Dodatkowo umieszczono na nich przydatne przepisy.

kuchnia elektryczna AmicaKlasa energetyczna A. Znajdziemy również szufladę na prowadnicach rolkowych, w której możemy przechowywać różne naczynia.

Amica 618CE3.333HTAQ(XX) plusy i minusy:

+ Funkcjonalność piekarnika

+ Atrakcyjny wygląd

+ Zastosowanie chłodnego frontu (3 szyb)

+ Łatwość czyszczenia

- Dolna szuflada mogłaby być lepiej wykonana

Miejsce II - Amica 57CE3.315HTaQ(Xx)

Amica 57CE3.315HTaQ(Xx) to kuchenka elektryczna 4-palnikowa z piekarnikiem o pojemności 65 l. Piekarnik jest pokryty emalią łatwoczyszczącą i posiada 10 funkcji, w tym funkcję grilla. Kuchnia elektryczna oferuje wyświetlacz elektroniczny, kompaktowe wymiary (szerokość to tylko 50 cm), niskie zużycie energii oraz pola HiLight (zapewniające szybki czas nagrzewania).

kuchenka elektrycznaAmica 57CE3.315HTaQ(Xx) plusy i minusy:

+ Pozytywny stosunek jakości do ceny

+ Szybkość nagrzewania

+ Kompaktowe wymiary

+ Pojemność piekarnika

- Należy na bieżąco dbać o jej czystość, w innym razie możemy mieć problem z jej wyczyszczeniem, gdyż widać praktycznie każdy ślad

Miejsce III - Electrolux EKC6450AOX

Kuchnia elektryczna EKC6450AOXod firmy Electrolux cechuje się chowanymi pokrętłami, pojemnością piekarnika aż 74 l, szufladą, klasą energetyczną A+ oraz możliwością demontażu wewnętrznej szyby (ułatwiona kwestia czyszczenia). To kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną, a także przydatnym wskaźnikiem ciepła resztkowego (dowiemy się, która strefa może być nadal gorąca).

kuchnia elektryczna firmy ElectroluxKuchenka posiada prowadnice teleskopowe (łatwość bezpiecznego wysuwania potrawy), sygnał dźwiękowy (informujący o zakończeniu pracy), a także funkcję termoobiegu (równomierne, krótsze i energooszczędne pieczenie).

Electrolux EKC6450AOX plusy i minusy:

+ Prosta obsługa

+ Wskaźnik ciepła resztkowego

+ Piekarnik o dużej pojemności

+ Solidnie wykonana

- Ramka znajdująca się na płycie mogłaby być węższa, co zwiększyło by powierzchnię grzewczą

Miejsce IV - Amica 58IES3.319HTaKDpQ(Xv)

58IES3.319HTaKDpQ(Xv) to kolejna propozycja od firmy Amica, która jest zaawansowaną kuchnią elektryczną. Charakteryzuje się 6 wygodnymi pokrętłami, piekarnikiem elektrycznym z 10 funkcjami, 4 polami grzejnymi (z funkcją Booster, gwarantującą dużą moc, a tym samym krótki czas podgrzewania) oraz opcją czyszczenia katalitycznego (komfortowe i skuteczne wyczyszczenie wnętrza).

zaawansowana kuchnia elektrycznaNa wyposażeniu znajdziemy prowadnice teleskopowe, drabinki boczne (szybkie wsuwanie lub wysuwanie blach), przepisy na drzwiach piekarnika oraz 3 szyby.

Amica 58IES3.319HTaKDpQ(Xv) plusy i minusy:

+ Funkcja Booster

+ Funkcja czyszczenia katalitycznego

- Cena

- Brak wskaźnika ciepła resztkowego

Miejsce V - Amica 58EE1.20(W)

Amica 58EE1.20(W) to najtańszy model kuchni elektrycznej w zestawieniu. Jest to biała kuchenka elektryczna 4-palnikowa, posiadająca pokrywę emaliowaną, piekarnik z 3 funkcjami oraz całkowitą moc 7800 W.

tania kuchenka elektryczna białaTania kuchenka elektryczna Amica ma prosty wygląd i spełni podstawowe oczekiwania.

Amica 58EE1.20(W) plusy i minusy:

+ Cena

+ Bezpieczna i wytrzymała pokrywa

- Niewiele funkcji piekarnika

- Szuflada ma tendencję do niedomykania

Miejsce VI - Beko FSS57000GW

Kuchenka elektryczna Beko oferuje opcję czyszczenia parowego (bez problemu usuniemy wszelkie zabrudzenia), 2 szyby w drzwiach, funkcję grilla, prosty wygląd oraz oświetlenie piekarnika.

kuchenka elektryczna firmy BekoPiekarnik ma pojemność 60 l i 4 funkcje, natomiast płyta ceramiczna operuje 4 polami grzejnymi.

Beko FSS57000GW plusy i minusy:

+ Przystępna cena

+ Funkcja czyszczenia parowego

- Sterowanie mechaniczne

- Niewielka ilość funkcji piekarnika

Miejsce VII - Gorenje EI 57337 AX

Na koniec EI 57337 AX, czyli najdroższe urządzenie w naszym rankingu, od firmy Gorenje. Jest to kuchnia elektryczna z płytą indukcyjną (ekonomiczne i bezpieczne gotowanie). Wnętrze piekarnika jest pokryte specjalną powłoką, zapewniającą odporność na wysokie temperatury. Na uwagę zasługuje blokada przed dziećmi, funkcja AllBoost (duża moc, a tym samym oszczędność czasu), jak również zabezpieczenie przed wykipieniem (system BoilControl).

kuchnia elektryczna z płytą indukcyjnąGorenje EI 57337 AX plusy i minusy:

+ Ciche działanie

+ Zabezpieczenie przed dziećmi

+ Funkcja AllBoost

+ System BoilControl

+ Zastosowanie wytrzymałej powłoki

- Cena

- Mała pojemność piekarnika jak za tę cenę (59 l)

Podsumowanie - ranking kuchni elektrycznych

W zestawieniu pojawiło się czterech producentów: Amica (zajmując 4 z 7 miejsc), Electrolux, Beko i Gorenje. Zwycięski model wyróżnia się pojemnym i bardzo funkcjonalnym piekarnikiem, szybkim nagrzewaniem i prostym czyszczeniem. Miejsce drugie należy do kuchenki elektrycznej z 4 polami grzejnymi oraz kompaktowymi wymiarami. Pozycję trzecią zajmuje solidnie wykonana kuchnia elektryczna z chowanymi pokrętłami wskaźnikiem ciepła resztkowego, szczególnie przydatnym, gdy w domu są małe dzieci. Kolejny model sporo kosztuje, lecz może pochwalić się funkcją Booster oraz opcją czyszczenia katalitycznego. Miejsce piąte jest cenione za pozytywny stosunek jakości do ceny. Pozycja szósta zyskała pozytywne opinie ze względu na możliwość czyszczenia parowego oraz przystępną cenę. Ranking zamyka zaawansowana kuchenka elektryczna z szeregiem imponujących rozwiązań.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Kuchni Elektrycznych - Bezpieczne Gotowanie