PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Kupić Idealny Dla Siebie Czytnik E-Book? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę

Jak Kupić Idealny Dla Siebie Czytnik E-Book? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę

Książki w formie papierowej wciąż są częściej wybierane niż e-Booki. Z biegiem czasu z pewnością się to zmieni, gdyż czytniki E-booków mają bardzo dużo atutów, a wydawcy wciąż powiększają ofertę o pozycje literatury w formie elektrycznej. Nasz artykuł przedstawi w pigułce co przemawia za tymi urządzeniami i na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie.

To co przemawia na korzyść czytnika jest fakt, iż jest lekki, mały i poręczny. Można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i  no i oczywiście wszędzie czytać. Każdą wolną chwilę w ciągu dnia można wykorzystać, by zasięgnąć lektury. Jeśli chcemy czytać więcej to urządzenie nam w tym pomoże. Dodatkowo treść z urządzenia czyta się szybciej i jesteśmy bardziej skoncentrowani przy czytaniu, a to z kolei wpływa na sposób i jakość przyswajania treści.

Wyświetlacz

Wyświetlacz to najważniejszy aspekt czytnika e-Booków. To co wyróżnia czytniki  od pozostałych urządzeń elektronicznych to technologia zastosowana do wyświetlania tekstu. W przypadku palmtopów czy tabletów PC najczęściej stosowana jest technologia LCD. Natomiast  w przypadku czytników e-Booków jest przyjęta technologia e-papieru, który nie emituje własnego światła, dzięki czemu nie męczy wzroku. Duży wyświetlacz sprzyja naszemu komfortowi, gdyż zmieści się na nim więcej tekstu.Przekątna ekranu mieści się w granicach 5 – 10 cali.  Ekrany, które mają 5 cali mieszczą ledwie część strony,  a wyświetlacz 10-calowy mieści już całą stronę. Jak w większości urządzeń elektrycznych, im wyższa rozdzielczość, tym lepsze odwzorowanie szczegółów. Zastosowana rozdzielczość w czytnikach e-Booków to: 800 x 600 pikseli. Kolejnym ważnym elementem są odcienie szarości i im więcej odcieni szarości, tym lepszy obraz wyświetlanej grafiki. Obecny standard to 16 odcieni szarości. Podświetlany ekran jest jednocześnie wadą jak i zaletą. Jeśli brak tej funkcji oczy nie męczą się, ale przy słabym oświetleniu czytanie jest niemożliwe. Problem ten został rozwiązany technologią ComfortLight (technologia jest wykorzystywana na razie w niewielu modelach), która sprawia, że podświetlenie ekranu skierowane jest do środka urządzenia. Użytkowanie jest możliwe po zmroku bez dodatkowego źródła światła, a nasze oczy się nie męczą. 

pamięć wewnętrzna

Co prawda pliki e-Book zajmują mało miejsca, ale dobrze, jeśli czytnik ma przynajmniej 2 GB pamięci wewnętrznej. Z pewnością tyle miejsca wystarczy, żeby pomieścić tysiąc plików książkowych i zabranych ok. 700 – 800 MB pamięci wewnętrznej przez system i aplikacje zainstalowane w urządzeniu.

waga i rozmiar

Bardzo istotną zaletą czytników e-Booków jest niewielki rozmiar i waga. Dzięki temu możemy go bez problemu wszędzie ze sobą zabierać. Wyświetlacz nigdy nie jest większy od kartki książki średniego formatu. Waga czytników jest w granicach od 150 g do 500 g. Warto jednak zwrócić uwagę, że czym większy wyświetlacz tym większa waga, ale też i komfort czytania.

5 Rzeczy, Które Pomogą Ci Przy Konserwacji Stanowiska Komputerowego

bateria

Zużycie baterii w e-Bookach jest niewielkie, gdyż wyświetlacz nie emituje własnego światła. Dzięki temu możesz cieszyć się urządzeniem przez długie tygodnie. Najmocniejsze akumulatory mają 1400 – 1800 mAh i są w stanie być w gotowości nawet 14 tys. odświeżeń stron. Natomiast, jeżeli bateria ma pojemność ok. 1000 mAh pozwala na przeczytanie 6 – 8 tysięcy stron.

odczytywane formaty

Najważniejsze, by czytnik miał w swojej specyfikacji odczytywanie formatów ePUB i PDF, gdyż właśnie te rozszerzenia pozwalają na odczytywanie polskich znaków. Dobrze jest też, gdy urządzenie ma możliwość zmiany wielkości czcionki. Jeśli czytnik obsługuje pliki zarchiwizowane takie jak rar. Dzięki temu łatwiej jest przechowywać książki w pamięci urządzenia. Do tego po ściągnięciu z sieci nie trzeba ich najpierw rozpakowywać na komputerze i dopiero później eksportować do pamięci czytnika.

Sporo modeli jest przystosowanych również do słuchania muzyki czy oglądania grafiki. 

dodatki

Interaktywny indeks, to funkcja umożliwiająca dostęp do dowolnego rozdziału książki w ciągu kilku sekund.

Zakładka, to funkcja zapamiętywania strony oraz akapitu, w którym zakończono czytanie.

Wyszukiwarka słów kluczowych, to szczególnie przydatna funkcja dla osób korzystających często ze słowników.

 

 

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Kupić Idealny Dla Siebie Czytnik E-Book? Podpowiemy Na Co Zwrócić Uwagę