PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Czemu Kochamy Telewizory Smart? Poznaj Ich Zalety!

  • Dodano: 3 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena: (1) (0)
Czemu Kochamy Telewizory Smart? Poznaj Ich Zalety!

W ostatnich latach w modzie są urządzenia Smart, których jest coraz więcej. Niezwykle popularne są cały czas Smart TV, które oprócz świetnego obrazu czy dźwięku, muszą zapewniać wiele ciekawych funkcji, zwłaszcza internetowych. Przeczytajcie poniższy materiał, by lepiej poznać charakterystykę takiego sprzętu i wybrać model dla siebie!

Czemu Smart TV?

Rynek telewizorów jest niezwykle rozległy. Mamy tu masę modeli, które na pierwszy rzut oka są do siebie podobne. Nic dziwnego, że w końcu zaczęto szukać innowacyjnych i ciekawych funkcji, dzięki którym można by zdobyć większą ilość klientów.

TOP 10 Telewizorów z Kwietnia 2015 - Wybierz Model Dla Siebie!

Rewolucją okazała się telewizja hybrydowa, czyli połączenie w odbiornikach telewizyjnych tradycyjnych usług nadawcy telewizyjnego, z usługami dostępnymi przy użyciu Internetu. Tak zaczęła się rozkręcać branża Smart TV.

Ludzie szybko pokochali takie rozwiązanie - mieli pod ręką nie tylko tradycyjną telewizją, ale także dostęp do internetu, komunikatorów czy polskojęzycznych aplikacji.

Kto tu rządzi?

Od wielu lat lista najpopularniejszych producentów Smart TV za bardzo się nie zmienia. Co miesiąc prezentujemy Wam rankingi popularności telewizorów.

Łatwo zauważyć, że niezwykle cenione są Smart TV marki Samsung czy LG. W grupie pościgowej znajduje się z kolei Panasonic, Sony. Nie można też zapominać o firmach Philips, Sharp czy Toshiba.

VOD Podbija Serca

W Smart TV musiały pojawić się usługi, które po prostu były skazane na sukces i wielką popularność. Świetnym przykładem jest tu VOD (ang. video on demand), czyli usługa wideo na życzenie.

Ową usługę możemy określić wirtualną wypożyczalnią filmów. Wystarczy parę kliknięć, by pozwiedzać możliwe do obejrzenia filmy i wybrać coś dla siebie. Wiadomo przecież, jak czasem jest z tradycyjną telewizją - są chwile, w których wieje nudą na wszystkich kanałach, bądź reklamy wszystko przedłużają. VOD jest więc ciekawą alternatywą.

Nie wszystko jest jednak tak kolorowe w tej aplikacji. Naturalnym problemem jest ograniczony dostęp do nowości. Barierą są tu umowy licencyjne.

Modele godne zakupu!

Nasz portal ma to do siebie, że na każdym kroku staramy Wam się pomóc w zakupie odpowiedniego sprzętu. Mamy sporo poradników zakupowych - zarówno w formie wideo, jak i tekstowej - czy zróżnicowanych rankingów.

Również w tym materiale przybliżymy sylwetki kilku niezwykle ciekawych Smart TV. Na pierwszy ogień idzie 55-calowy Samsung UE55H6400AK, który obsługuje polecenia głosowe i ma zainstalowaną usługą Onet VOD (vod.pl). Obraz z tego TV możemy nawet strumieniowo przesłać na smartfon czy tablet za pomocą domowej sieci.

Czy za niecałe 3000 zł można kupić elegancki Smart TV z masą ciekawych funkcjonalności i oszałamiającą rozdzielczością 4K? Można! Taki jest właśnie model Samsung UE50HU6900.

Wymieniając czołowe TV Samsunga, warto wspomnieć, że ich szybki upgrade można uzyskać za pomocą modułu Samsung Evolution Kit. Dzięki niemu nasz TV "nie zestarzeje się" pod względem możliwości Smart TV.

Jeżeli chodzi o LG, to świetnym wyborem może okazać się sprzęt LG 42LB650V. Zastosowano w nim procesor Triple XD Engine, wbudowano kartę Wi-Fi, oraz dodano szereg funkcji: Remote App, DLNA, LG Cloud, Google Dial. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego cenę, która jest niezwykle atrakcyjna, patrząc na możliwości multimedialne.

Także Panasonic ma w swojej ofercie pewien atrakcyjny cenowo, ale znakomicie wykonany Smart TV. Chodzi konkretnie o Panasonic TX-40AS640E. Ma on wbudowaną kamerkę z funkcją rozpoznawania twarzy, obsługę poleceń głosowych czy pilota z panelem dotykowym.

Podsumowanie

Jak widać, za niewielką kwotę można spokojnie dostać świetny Smart TV, który zaskoczy nas swoimi możliwościami. Nowych technologii nie ma co się bać - większość funkcji czy aplikacji Smart w telewizorach jest banalnie prostych do obsługi czy przyswojenia.

Warto zainteresować się takim sprzętem, bo trzeba wiedzieć, że telewizory już dawno przestały być jedynie urządzeniami do odbioru programów telewizyjnych, a stały się prawdziwymi centrami multimedialnej rozrywki.

blog comments powered by Disqus
Czemu Kochamy Telewizory Smart? Poznaj Ich Zalety!
Autor: Łukasz