PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Wybieramy Najlepszy Telewizor do Oglądania Sportu

Wybieramy Najlepszy Telewizor do Oglądania Sportu

Fanów sportowych emocji u nas nie brakuje… to piłka nożna, to koszykówka, innym razem Formuła 1 czy skoki narciarskie. Mamy nawet swoich narodowych bohaterów, których wyczyny śledziliśmy z zapartym tchem, był Adam Małysz i Piotr Żyła, był Robert Kubica, teraz na fali jest Robert Lewandowski. Tym bardziej, że już niedługo nasza reprezentacja w piłce nożnej po raz kolejny zmierzy się z Niemcami w nadchodzącym Euro 2016. Zostaje tylko pytanie, gdzie śledzić te wydarzenia. Na pewno przydałby się odpowiedni telewizor.

Na rynku jest kilkadziesiąt modeli w różnych rozmiarach, a to daje nam olbrzymi wybór. Co ciekawe, wysoka cena zakupionego telewizora nie świadczy o jego najlepszych parametrach i możliwościach. Praktycznie każdy z nas ma inne wymagania odnośnie ekranu, każdy ma też określony budżet, którym dysponuje, dlatego nie powiemy Wam, który model wybrać, a raczej postaramy się doradzić, czym kierować się przy zakupie idealnego telewizora do oglądania sportu.

Przede wszystkim - większy ekran to większe pole widzenia

Tutaj już nie ma znaczenia czy oglądamy mecz, wyścig, film czy program rozrywkowy. Większa przekątna ekranu prawie zawsze przemawia na korzyść. Czasem warto wydać nieco powyżej zamierzonego budżetu. W końcu telewizor to nie byle jaka rzecz, którą zmienia się co kilka miesięcy. Po prostu, lepiej nie żałować, że kupiło się za mały ekran, a na większym, wszystko wygląda znacznie lepiej.

Rozmiar przekątnej ma znaczenie także z uwagi na dostępność sygnału HD. By dostrzec zalety wysokiej rozdzielczości, warto usiąść bliżej i zobaczyć szczegóły. Nie trzeba od razu rzucać się na kosztowny, 80-calowy ekran. W rozsądnej cenie znajdziecietelewizory 49-calowe, które oferują rozdzielczość 4K. Takim modelem jest chociażby LG 49UH600V. Jakby to było za mało, można sięgnąć po 65-calowego Sony KD-65XD8505, lub zakrzywionySamsung SUHD UE55KS7500S Curved, tutaj jednak cena jest znacznie wyższa. Lepsze są jednak wrażenia z oglądania sportu, zakrzywione ekrany oferują lepsze wrażenie głębi.

Jak wybrać najlepszy telewizor do oglądania meczów?

Przyda się też funkcja Smart TV

Wybrane modele telewizorów posiadają tę funkcję. Chcąc kupić telewizor przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć, czy naprawdę tego potrzebujemy. Spójrzmy na korzyści. Na takim telewizorze bez problemu możemy korzystać z przeglądarki internetowej. Co nam to daje? Bez trudu znajdziemy interesujące nas informacje o danej drużynie czy zawodniku, sprawdzimy tabele wyników, opinie o grze oraz wszystkie szczegóły.

TOPowe telewizory - ranking >>>

SMART TV w Samsungach TV

Nie oczekujmy jednak cudów. Większość telewizyjnych przeglądarek nie obsługuje Flasha, część nie obsługuje także innych standardów, takich jak Java czy HTML5. Często strony ładują się długo, a nawigacja po przeglądarce nie jest zbyt wygodna. Chyba, że zaopatrzymy się w dodatkową klawiaturę. Z drugiej jednak strony producenci coraz częściej myślą o tym, aby ułatwić nam życie. Chociażby w już wspominanym Samsungu SUHD UE55KS7500S Curved, zaimplementowano system sterowania głosem.

Sprawdź również: Panasonic Smart VIERA - telewizory sterowane głosem! >>>

Telewizor dla fana sportu powinien posiadać przynajmniej kilka portów USB i HDMI

Dlaczego? Od tego zależy ile będziemy mogli podłączyć do telewizora dodatkowych urządzeń. Każdemu przyda się klawiatura, może mysz, a fanom sportu na pewno dołączany dysk twardy, na którym można zapisywać ulubione transmisje. Na przykład model Panasonic TX-50DS630E posiada aż trzy złącza HDMI oraz dwa złącza USB.

Porty w Telewizorach

Jeśli chodzi o nagrywanie to na ogół możliwe jest nagrywanie tylko z tunerów telewizora, a nie innych źródeł HDMI. Nagranych materiałów przeważnie nie odtworzymy też na innym urządzeniu. Jest to tylko funkcja PVR podobna do tej w dekoderach telewizji satelitarnej, czy kablowej. Nagrania w dużej mierze są odpowiednio zabezpieczone przed kopiowaniem. Można dodać, że ciekawą opcją jest TimeShift, która dostępna jest chociażby w modelu Samsunga SUHD UE55KS7500S Curved. Funkcja ta pozwala na zatrzymywanie i cofanie oglądanych programów telewizyjnych dzięki wbudowanemu lub opcjonalnemu dyskowi twardemu podłączanemu przez port USB. Jeżeli straciłeś jakąś akcję lub bramkę, nic prostszego, wystarczy użyć tej funkcji.

TimeShift w Samsungu

Oczywiście chyba nie trzeba wspominać, że dzięki USB podłączymy do telewizora różne urządzenia multimedialne, takie jak odtwarzacz MP3 czy aparat fotograficzny, z których bezpośrednio na dużym ekranie odtworzymy interesujące nas pliki, oczywiście o ile dany model telewizora obsługuje ten format.

Telewizor SUHD TV

Ważne są też parametry obrazu

Jak to powinno wyglądać w przypadku telewizora do oglądania sportu? Producenci stale prześcigają się w parametrach i stale słyszymy w reklamach o niesamowicie wysokich kontrastach, krótkim czasie reakcji i tym podobnych. Niestety, większość z tych tekstów to jedynie chwyty marketingowe, które tak naprawdę niewiele wpływają na prawdziwą jakość obrazu.

Katy widzenia w Telewizorach

Na pewno ważne są kąty widzenia. Obraz na dobrym telewizorze powinien być widoczny tak samo dobrze i wyraźnie, niezależnie od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy. Ważna jest też rozdzielczość obrazu. Coraz większą popularność zdobywa format 4K i warto rozejrzeć właśnie za telewizorem, który go obsługuje. W takiej rozdzielczości nawet nudny mecz może dostarczyć sporo emocji.

Sprawdź: Kąty widzenia w telewizorach LG >>>

Porównanie rozdzielczości HD vs 4k

Rozdzielczość 4k w telewizorach

Do zakupu telewizora należy podejść bardzo ostrożnie. To zakup na długie lata. Nie zapominajmy przy tym, że to nie tylko sprzęt do oglądania wydarzeń sportowych od czasu do czasu. Nowoczesne modele to prawdziwe centra domowej rozrywki, które mogą zapewnić niezapomniane chwile wszystkim członkom rodziny, niezależnie od tego czy interesuje ich sport czy też nie.

blog comments powered by Disqus
Wybieramy Najlepszy Telewizor do Oglądania Sportu
Autor: Łukasz