PODPOWIEDZI:

TOP 5 Najlepszych Szybkowarów – Czyli w Czym Ugotować Szybko i Smacznie?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tefal Secure P25007Tefal Secure P25007299 zł
2MPM MGS-05MPM MGS-05299 zł
3Ambition Milenium 6l 31009Ambition Milenium 6l 31009309 zł
4Gerlach 323AGerlach 323A399 zł
5Tefal Secure 5 Neo V2 P253074Tefal Secure 5 Neo V2 P253074279 zł
TOP 5 Najlepszych Szybkowarów – Czyli w Czym Ugotować Szybko i Smacznie?

Szybkowary, to bardzo przydatne urządzenia. Dzięki nim możecie gotować zdrowsze posiłki, w krótszym czasie. By dobrać odpowiedni szybkowar, warto zwrócić uwagę na jego pojemność, tryby gotowania oraz możliwość korzystania na różnego rodzaju kuchenkach. Jakie szybkowary są godne polecenia? Sprawdźcie pięć naszych propozycji.

Zalet stosowania szybkowarów jest wiele. Z jednej strony sam proces gotowania trwa krócej, z drugiej oszczędzamy energię, a same potrawy mogą zachować więcej wartości odżywczych. Stąd każdy miłośnik kulinarnych przygód, powinien zdecydować się na zakup takiego produktu. Które szybkowary dostępne na rynku są godne uwagi? Sprawdźcie 5 najciekawszych propozycji od VideoTestów!

Miejsce I – Tefal Secure P25007

Zwycięzcą naszego rankingu jest Tefal Secure P25007. To bardzo dobra propozycja dla wielbicieli zdrowego odżywiania. W tym szybkowarze ugotujecie zdrowy i smaczny posiłek, pełen witamin. I nie są to tylko ładne słowa – sprzęt wyposażono w specjalny koszyk, który pozwala zachować o kilkadziesiąt procent więcej witamin, niż w przypadku gotowania w standardowym garnku. Ponadto Tefal Secure P25007, to dwa programy – jeden do szybkiego gotowania i rozmrażania, oraz drugi – pozwalający na wolniejsze przyrządzanie potraw. Obudowa i pokrywa wykonane są ze stali nierdzewnej, a maksymalna pojemność szybkowaru to aż 6 litrów. Można z niego korzystać na wielu rodzajach kuchenek – od gazowych po indukcyjne. Cena to około 300 zł.

Tefal Secure P25007

Miejsce II – MPM MGS-05

Kolejne miejsce dla szybkowaru MPM MGS-05. Pojemność to 5 litrów, a średnica szybkowaru to 22cm. Całość możemy szczelnie zamknąć, dzięki specjalnej konstrukcji wyposażonej w regulator oraz timer. MPM MGS-05 pozwoli ugotować danie nawet do 70% szybciej, niż w tradycyjnym garnku. Wykonany ze stali szlachetnej. Ten szybkowar jest również bardzo wygodny w użyciu, dzięki dwóm uchwytom, które pozwolą nam sprawnie i bez zbędnego wysiłku przenieść go z kuchenki w inne miejsce. W tym przypadku również – zadziała na każdym rodzaju kuchenki. Cena? To również mniej więcej 300 zł.

MPM MGS-05

Miejsce III – Ambition Millenium 6l 31009

Na najniższym stopniu podium melduje się Ambition Millenium 6l 31009. Jak wynika z nazwy – jego pojemność to 6 litrów. Dzięki temu możemy jednorazowo przyrządzić potrawę, dla większej ilości osób. Miłym udogodnieniem jest funkcja składania uchwytów tego szybkowaru, co pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. Sam szybkowar jest raczej standardowych wymiarów – jego średnica to 22 cm. Ponadto wyposażony jest w wewnętrzną miarkę i system automatycznego zamykania pokrywy. Posiada również dodatkowy wkład do gotowania na parze. Minusem może być brak możliwości mycia go w zmywarce, jednak Ambition Millenium 6l 31009 nadal świetnie sprawdzi się na każdym rodzaju kuchenki. Kosztuje niewiele więcej od poprzedników – około 310 zł.

Ambition Milenium 6l

Miejsce IV – Gerlach 323A

Masywne i solidny szybkowar – Gerlach 323A – znalazł się na czwartej pozycji. Pojemność 6 litrów, bezpieczny i praktyczny wylot pary, oraz poręczne uchwyty. To podstawowe zalety tego modelu. Ponadto, Gerlach 323A pozwala dobrać odpowiednie ciśnienie do gotowanych dań. Wyposażony jest w wygodny system otwierania, a także miarkę. Podobnie jak poprzednicy – gotów do użycia, na każdym rodzaju kuchenki. Cena za szybkowar firmy Gerlach to około 400 zł.

Gerlach 323A

Miejsce V - Tefal Secure 5 Neo V2 P2530741

Kolejna propozycja firmy Tefal trafia na piąte miejsce. Tym razem to model Tefal Secure 5 Neo V2 P2530741. Estetycznie wykonany i funkcjonalny szybkowar, który oferuje dwa tryby gotowania, a także pięcioelementowy system zabezpieczeń pokrywy. Pojemność to 6 litrów, a średnica szybkowaru wynosi 22cm. Szybkowar Tefal Secure 5 Neo V2 P2530741 został wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu możemy być pewni o trwałość jego działania. Posiada podobne cechy jak pozostałe szybkowary i jest naprawdę godnym uwagi urządzeniem. W tym przypadku zapłacimy, w przybliżeniu, 280 zł.

Tefal Secure 5 Neo V2

Podsumowanie

Szybkowary to urządzenia niezwykle przydatne w kuchni. Ich koszt – w porównaniu z możliwościami jakie oferują – nie jest najwyższy. Mistrzem naszego rankingu został Tefal, który poza liderem ma jeszcze drugi model w naszym rankingu. Nie mogło tu zabraknąć również produktu firmy Gerlach, a stawkę uzupełniają równie solidne szybkowary od MPM oraz Ambition.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najlepszych Szybkowarów – Czyli w Czym Ugotować Szybko i Smacznie?