PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Epson EH-TW7000 - Test uniwersalnego projektora 4K

TOP 7 Płyt gazowych - Ranking płyt grzejnych do kuchni

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Solgaz GPC 4+1 G20Solgaz GPC 4+1 G202395 zł
2Solgaz GPC 2+1Solgaz GPC 2+11560 zł
3Bosch POH6B6B10Bosch POH6B6B10680 zł
4Solgaz GNC 4 AUTOSolgaz GNC 4 AUTO2480 zł
5Beko HIZG 64120 SXBeko HIZG 64120 SX341 zł
6Amica PVCZ 7511Amica PVCZ 7511760 zł
7Amica PGCZ7411Amica PGCZ7411829 zł
TOP 7 Płyt gazowych - Ranking płyt grzejnych do kuchni

Płyty gazowe to tak na prawdę połączenie nowoczesności z tradycją. Na rynku możemy znaleźć między innymi płyty kuchenne gazowe do zabudowy, bezpłomieniowe, na szkle czy też dwupalnikowe. Dzisiaj poznacie plusy i minusy TOP 7 modeli. Przedstawiamy ranking płyt gazowych!

Płyty gazowe ceramiczne - Czym się wyróżniają?

Płyta gazowa ceramiczna zyskała wiele pozytywnych opinii. Przede wszystkim wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, funkcjonalnością, a także oszczędnością. Bezpieczne użytkowanie płyt kuchennych gazowych, zachęciło sporo rodzin z dziećmi do ich zakupu. Dodatkowo, są wygodne pod względem sterowania, łatwe w czyszczeniu i wydajne. Palniki wytwarzają ciepło, które z kolei przenika przez płyty z szybą ceramiczną i w ten sposób nagrzewa garnki. Ceramiczna płyta gazowa często przypomina płytę indukcyjną, która doskonale wkomponuje się w nowoczesnej kuchni, lecz ta nie wymaga użycia specjalnych naczyń. Pod względem różnych rozmiarów, kolorów lub ilości palników, nie będziemy mieli problemu z wyborem według własnych preferencji. Dużym uznaniem cieszą się płyty gazowe firmy Solgaz.

Miejsce I - Solgaz GPC 4+1 G20

Ranking otwiera zaawansowana płyta gazowa firmy Solgaz. To przykład ceramicznej płyty kuchennej gazowej bez płomienia. Gwarantuje małe zużycie gazu, jest bezpieczna (nie wytwarza promieniowania, posiada szereg zabezpieczeń i zmniejsza ryzyko poparzenia) i możemy ją zastosować na każdym rodzaju gazu. Jest to 4-palnikowa płyta gazowa z automatyczną zapalarką gazu.

dobra płyta gazowa

Ponadto, znajdziemy timer, panel dotykowy, a także dodatkowe pole (palnik), które nie zużywa gazu.

Solgaz GPC 4+1 G20 plusy i minusy:

+ Atrakcyjny design

+ Szereg zabezpieczeń

+ Proste czyszczenie

+ Intuicyjna obsługa

+ Oszczędność

- Wysoka cena

- Z kratek wentylacyjnych możemy poczuć gorące powietrze

Miejsce II - Solgaz GPC 2+1

Płyta gazowa Solgaz 2-palnikowa oferuje niewielkie wymiary, dotykowy panel sterowania, wskaźnik ciepła resztkowego (mniejsze ryzyko poparzenia), blokadę rodzicielską, a także timer (na każdy palnik z osobna). Na uwagę zasługuje dodatkowe pole grzejne nie zużywające gazu. Doskonale sprawdzi się w małej kuchni. Jest to bezpieczna płyta gazowa bezpłomieniowa.

płyta gazowa Solgaz

Solgaz GPC 2+1 plusy i minusy:

+ Nowoczesny wygląd

+ Prosta obsługa i czyszczenie

+ Kompaktowe wymiary

+ Ekonomiczność

+ Bezpieczeństwo

+ Jakość wykonania

- Ciężko doszukać się minusów

Miejsce III - Bosch POH6B6B10

Kolejna propozycja to przystępna cenowo płyta gazowa 4-palnikowa. W tym modelu znajdziemy już 4 pojedyncze ruszty, elektryczną zapalarkę oraz wydajny palnik Wok (duża moc, a tym samym szybsze gotowanie). Sterowanie przy użyciu pokręteł. Płyta gazowa Bosch jest wykonana ze szkła hartowanego.

Bosch płyta gazowa

Nie musimy obawiać się ryzyka ulatniającego gazu, zastosowano bowiem zabezpieczenie przeciwwypływowe.

Bosch POH6B6B10 plusy i minusy:

+ Elegancki wygląd

+ Atrakcyjna cena

+ Łatwa obsługa

+ Palnik Wok

- Trudna w utrzymaniu w czystości

- Zapalarka często zacina się przy próbie zapalenia największego palnika

Miejsce IV - Solgaz GNC 4 AUTO

Solgaz GNC 4 AUTO to najdroższy model płyty gazowej w naszym rankingu. Płyta gazowa do zabudowy charakteryzuje się ceramicznym wykonaniem, prostym czyszczeniem, sterowaniem dotykowym, 25 poziomami mocy, timerem oraz dodatkowym chłodzeniem, które zapobiega przypalaniu. Ceramiczna płyta gazowa Solgaz posiada 4 palniki, 4 żeliwne ruszty, funkcję Booster (szybkie podgrzewanie), a także funkcję Pauza (możliwość przerwania pracy, a następnie ponownego włączenia z zachowanymi ustawieniami).

zaawansowana płyta gazowa ceramiczna

Solgaz GNC 4 AUTO plusy i minusy:

+ Możliwe zasilanie gazem z sieci lub gazem z butli

+ Dotykowe sterowanie

+ Nowoczesny wygląd

+ Dobry rozkład palników

+ Czujnik temperatury wewnętrznej

+ Duża ilość zabezpieczeń

+ Szeroki wybór poziomów mocy

- Wysoka cena

- Głośny sygnał dźwiękowy podczas sterowania

Miejsce V - Beko HIZG 64120 SX

Płyta gazowa od firmy Beko to z kolei najtańszy model w zestawieniu. Jest to 4-palnikowa płyta gazowa biała do zabudowy. Została wykonana ze stali nierdzewnej, zapewnia wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. Zastosowano zapalarkę, 2 emaliowane ruszty oraz 4 pokrętła znajdujące się po prawej stronie urządzenia.

tania płyta gazowa

Beko HIZG 64120 SX plusy i minusy:

+ Niska cena

+ Wygodne i precyzyjne pokrętła

+ Stabilny ruszt

- Ze względu na swoją niewielką funkcjonalność i mniejszą wydajność (w porównaniu do pozostałych płyt gazowych) jest dedykowana mało wymagającym użytkownikom

Miejsce VI - Amica PVCZ 7511

Amica PVCZ 7511 to przykład płyty gazowej pod szkłem z 5 palnikami (w tym 1 Wok), sporą powierzchnią grzewczą i 5 pokrętłami. Płytę wyposażono w wytrzymałe ruszty.

płyta gazowa firmy Amica

Amica PVCZ 7511 plusy i minusy:

+ Przystępna cena

+ Solidne wykonanie

+ Palnik Wok

+ Ilość palników

- Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu, w innym wypadku możemy mieć problem z domyciem jej

Miejsce VII - Amica PGCZ7411

Płyta gazowa do zabudowy Amica jest wykonana ze szkła ceramicznego, oferuje 5 pól grzejnych, zapalarkę gazu, palnik Wok o dużej mocy oraz 5 żeliwnych rusztów. Prezentuje się stylowo, a jej sterowanie nie sprawi żadnych problemów.

płyta gazowa Amica na szkle

Użytkowanie tej płyty ceramicznej gazowej jest bezpieczne.

Amica PGCZ7411 plusy i minusy:

+ Przystępna cena

+ Prosta obsługa

+ Wygląd

+ 5 palników

- Trudna w czyszczeniu

Podsumowanie - ranking płyt gazowych

W zestawieniu znalazło się czterech producentów: Solgaz (zajmując 3 z 7 pozycji), Bosch, Beko i Amica (zajmując 2 z 7 pozycji). Zwycięski model wyróżnia się nowoczesnych designem, wieloma zabezpieczeniami oraz dotykowym panelem sterowania. Miejsce drugie należy do ceramicznej płyty gazowej o kompaktowych wymiarach. Pozycję trzecią zajmuje 4-palnikowa płyta gazowa Bosch z zabezpieczeniem przecowwypływowym gazu. Kolejny model to przykład wysokiej jakości płyty gazowej do zabudowy z 25 poziomami mocy do wyboru. Miejsce piąte jest cenione za pozytywny stosunek jakości do bardzo niskiej ceny. Pozycja szósta zyskała wiele pozytywnych opinii ze względu na solidne wykonanie, 5 palników oraz prostą obsługę. Ranking zamyka płyta gazowa ceramiczna Amica.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Płyt gazowych - Ranking płyt grzejnych do kuchni