PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Polecane Płyty Główne Dla Socketu Intel 1150 Oraz AMD AM3+

Polecane Płyty Główne Dla Socketu Intel 1150 Oraz AMD AM3+

Nie wiesz, jaką płytę główną kupić do swojego komputera? W poniższym artykule przedstawimy propozycje płyt dla socketów 1150 oraz AM3+.

Jak wiadomo, płyta główna jest niezbędnym elementem w komputerze, bez niego nasz komputer nie będzie działał. To w niej montuje się najważniejsze podzespoły, umożliwiając im komunikacje.

Dziś zaproponujemy Wam płyty główne dla najpopularniejszych socketów, wróżnych przedziałach cenowych.

Płyty główne do 200 zł

Socket 1150

Jedna z budżetowych płyt, a mowa oczywiście o MSI H81M-P33. Jest to jeden z lepszych wybórów do podstawowego użytku domowego! Standard płyty to Micro ATX oparty na chipsecie Intel H81. Płyta posiada obsługę aż do 16 GB Ram w trybie Dual-Channel oraz kompatybilność z wysoką jakością obrazu 4K. Na panelu tylnym znajdziemy złącza USB, 4 x 2.0 i 2 x 3.0 oraz podstawowe wyjścia wideo. MSI H81M-P33 oferuje również kompatybilność z najnowszymi procesorami Intel Haswell Refresh.

płyta główna

Socket AM3+

Dobór płyty nie był łatwy, jak wiemy seria procesorów FX góruje w tabeli procesorów AMD, to i płyta główna musi je obsłużyć. A taką płytą jest Asus M5A78L-M LX3 o standardzie micro ATX z chipsetem AMD 760G orazAMD SB710. Asus oferuje instalacje procesorów do 4 rdzeni oraz pamięć Ram do 16 GB DDR3 o częstotliwości aż 1866 MHz! Tylny panel wyposażony został jedynie w 4 x USB 2.0, złącze sieciowe i podstawowe wyjścia audio i wideo.

dobra płyta główna

Płyty główne do 400 zł

Socket 1150

Ten przedział cenowy płyt jest jednym z najpopularniejszych wśród zestawów komputerowych w okolicy 3 tyś. zł. Na początek proponujemy płytę od MSI, B85-G43. Płyta główna wprost idealna dla średnich komputerów. Płyta oparta na standardzie ATX z chipsetem B85 wspierającym procesory z serii Intel Haswell Refresh. Szereg tylnych złącz wpływa pozytywnie na jej użytkowanie. MSI oferuje obsługę pamięci do 64 GB w trybie Dual-Channel. Nie mogło także zabraknąć złącz PCI Express oraz zwykłych PCI.

płyta MSIA dla osób lubiących pobawić się w OC procesora proponujemy płytę prawie identyczną, lecz z chipsetem Z97. Dodatkowo płyta jeszcze została wzbogacona o kolejne dwa złącza USB 3.0! Obsługa pamięci została zmniejszona do 32 GB, ale za to mamy możliwość trybu pracy aż do 3000 MHz.

płyta główna 2

Socket AM3+

Chcesz poczuć moc 8 rdzeni? To nie problem z płytą główną Asus M5A97 R2.0. Procesory z Serii FX bardzo dobrze z nią współgrają, co pozwala na podkręcenie procesora do wysokich taktowań. Płyta posiada aż 6 złącz USB 2.0 oraz 2 x 3.0. Asus obsłuży do 32 GB pamięci Ram o taktowaniu 2133 MHz.

mocna płyta głównaWarta uwagi również jest płyta od Gigabyte GA-990XA-UD3. Główną cechą płyty jest 8 fazowa sekcja zasilania oraz bogaty tylny panel wyposażony w 8 złącz USB 2.0 i 2 złącza USB 3.0. Płyta posiada także wsparcie dla łączenia kart graficznych w tryb SLI lub CrossFire. Płyta bardzo dobrze wykonana, oferująca wielozadaniową platformę idealną do multimediów oraz wymagających gier.

zaawansowana płyta główna

Płyty główne do 600 zł

Socket 1150

Mocne komputery potrzebują mocną płytę główną, a taką jest MSI Z97 Gaming 5 o standardzie ATX z chipsetem Z97. Wersja Gaming 5 jest płytą z wyższej półki cenowej, lecz warta swej ceny. Płyta przeznaczona głównie dla graczy. MSI wyposażył płytę w kartę sieciową Killer Gaming Network, którama za zadania zmniejszyć Ping w naszych grach, a karta dźwiękowa (Audio Boost) z chipsetem Realtek ALC-1150 ma zapewnić lepszą jakość dźwięku. Płyta obsługuje pamięć ram do 32 GB o taktowaniu 3300 MHz!. Na tylnym panelu znajdziemy złącza 4 x USB 2.0 oraz 4 x USB 3.0.

płyta główna dla graczy

Socket AM3+

Dla mocnych procesorów AMD proponujemy płytę główną ASRock 990FX KILLER, która gwarantuje stabilną pracę po OC procesora. Płyta umożliwia zainstalowanie do 64 GB pamięci Ram DDR3. Dodatkowo zastosowane zostały technologie Killer Gaming Networking, DTS Connect oraz Purity Sound. Płyta posiada 3 złącza PCI express x16 oraz 2 x PCI express x1.

mocna płyta

blog comments powered by Disqus
Polecane Płyty Główne Dla Socketu Intel 1150 Oraz AMD AM3+