PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Nowe Technologie w Pralce - Nie Tylko Dla Mężczyzn

  • Dodano: 2 lata, 9 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Nowe Technologie w Pralce - Nie Tylko Dla Mężczyzn

Czy pranie w temperaturze 20 stopni może być skuteczne…? Okazuje się, że tak. Sami widzieliśmy to na własne oczy. Zobacz naszą videorelację z prezentacji takich technologii jak direct injection, digital motion oraz ecorain, które znalazły swoje zastosowanie w … pralkach marki Hotpoint.

Zobacz czy prawidłowo pierzesz... dobre rady naszego eksperta.

Gdy do naszej redakcji przyszło zaproszenie na premierę nowych rozwiązań technologicznych Hotpointa, w pierwszym momencie stwierdziliśmy, że to nas nie dotyczy… przecież VideoTesty.pl zajmują się stricte „sexy” nowymi technologiami… nowe smartfony, sprzęt komputerowy… gdzie tam będziemy sobie brudzić ręce jakimiś pralkami.

Hotpoint - pralka które pierze w 20 stopniach

Jednak po chwili doszliśmy do wniosku, że z taką pralką to niektórzy mają częstszy kontakt niż np. z kartą graficzną Gigabyte GeForce GTX970. Jest to przecież technologia, którą każdy z nas ma w domu. Bez niej życie nie byłoby takie łatwe.

Według badań 75% mężczyzn deklaruje, że w domu nie zajmują się praniem. Sam odpowiedziałbym tak jak te ¾ samców alfa, jednak z autopsji wiem, że od czasu do czasu muszę się zmierzyć z tym urządzeniem.

Po dzisiejszej prezentacji nowych zastosowań w pralkach Hotpoint śmiało mogę stwierdzić, że pranie, z męskiego punktu widzenia, nigdy dotąd nie było tak łatwe i skuteczne. A to wszystko za sprawą paru fajnych modyfikacji istniejących już na rynku pralek.

Hotpoint pralki

Pierwszą z nich jest funkcja Direct Injection… brzmi jak zapożyczenie z branży motoryzacyjnej. I też tak poniekąd jest. Funkcja ta pozwala znacznie szybciej rozprowadzić detergent w pralce. Detergent nie jest rozpuszczany w bębnie, jak to ma miejsce w tradycyjnych pralkach, tylko jest pod ciśnieniem mieszany z wodą do momentu powstania tzw. musu piorącego, następnie wtryskiwanego do bębna. Dzięki temu efektywność prania zwiększa się aż o 60%.

Hotpoint - pralki

Drugim atutem tego rozwiązania jest niska temperatura, w której można efektywnie wyprać uporczywe plamy już w 20 stopniach. Należy pamiętać, że niska temperatura prania, wpływa pozytywnie na ochronę  tkanin i ich kolorów.

Według producenta piorąc w pralce z Direct Injection, dla przykładu model Hotpoint RSG 704 JS PL, w temperaturze 20 stopni, możemy usunąć, aż 100 najczęściej spotykanych plam.

Nie nazywalibyśmy się VideoTesty, gdybyśmy sami tego nie sprawdzili w praktyce. Podczas konferencji producent udostępnił nam śnieżnobiałe koszulki oraz różnego rodzaju plamiące produkty. Do wyboru mieliśmy masło, colę, wino, czekoladę, miód… Redakcyjnymi rękami wybrudziliśmy koszulki po same rękawy. Następnie wrzuciliśmy do pralki na Cykl Turbo 45 minutowy.

Zobacz filmik jak Pralki firmy HotPoint usuwają plamy już w 20 stopniach!

45 minut później, wyciągnęliśmy z pralki koszulki bez plam. Tylko w przypadku dwóch koszulek widać było lekkie ślady po maśle. Wydaje się, że gdybyśmy zastosowali dłuższy cykl plamy mogłyby zniknąć. Ale to już gdybanie… Jak dla mnie efektywność prania w takiej temperaturze (20 stopni) jest godna podziwu.

Hotpoint - pranie dla facetów

Oczywiście, nie tylko sam Direct Injection ma wpływ na efektywność prania. Wspiera ją niejaki Digital Motion, czyli precyzyjny mechanizm obrotu bębna. Mechanizm ten został wyposażony w bezszczotkowy silnik, który pozwala osiągnąć w jednym cyklu 10 różnych ruchów bębna. Dzięki intensywnym wibracjom detergent jest w stanie efektywniej dotrzeć do plamy i po prostu ją usunąć.

Ecorain, czyli inteligentny system hydrauliczny z cyrkulacją wody, który odpowiednio dystrybuuje wodę wewnątrz bębna stopniowo zrasza pranie. Dzięki temu na jednym cyklu prania możemy zanotować 20-krotnie mniejsze zużycie wody.

Ciekawym elementem, na który zwracano uwagę jest antybakteryjna uszczelka wykonana z pirytionianu cynku, czyli materiału, którego nazwa łamie niejeden język. Pirytionianowa uszczelka zapobiega tworzeniu się pleśni i zmniejsza namnażanie się bakterii w naszej pralce.

Jak widać z nowymi technologiami mamy również do czynienia, w tak pospolitym urządzeniu jakim jest pralka. Szybkość oraz skuteczność prania zachęca do zakupu pralek z nowej serii Hotpoint. Producent objął sprzęt 24 miesięczną gwarancją. Ceny zaczynają się już od 1599 zł. Pralki są już dostępne w sprzedaży od września 2015.

blog comments powered by Disqus
Nowe Technologie w Pralce - Nie Tylko Dla Mężczyzn