PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Kapsułkowych ekspresów wysokiej jakości

TOP 7 Amplitunerów - Najlepsze źródło dźwięku

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Denon AVR-X4400HDenon AVR-X4400H4995 zł
2Yamaha R-N602Yamaha R-N6022199 zł
3Yamaha R-N803DYamaha R-N803D3299 zł
4Harman Kardon AVR-171SHarman Kardon AVR-171S1995 zł
5Onkyo TX-8270Onkyo TX-82702549 zł
6Harman Kardon AVR-265Harman Kardon AVR-2652599 zł
7CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551RCAMBRIDGE AUDIO AZUR 551R4390 zł
TOP 7 Amplitunerów - Najlepsze źródło dźwięku

Prezentujemy ranking najlepszych amplitunerów. W zestawieniu znalazły się amplitunery stereo i bardziej rozbudowane amplitunery o dużej mocy. Opisywane produkty cechuje wysoka jakość brzmienia, a także - w wielu przypadkach - dodatkowe możliwości. Bonusowo przedstawiamy także trzy amplitunery premium dla audiofila.

Pomagamy Wam wybrać najlepszy „mózg” domowego centrum rozrywki. Takim urządzeniem z pewnością jest nowoczesny amplituner audio. Nasz najnowszy ranking amplitunerów prezentuje siedem różnorodnych urządzeń, które – w zależności od potrzeb – świetnie sprawdzą się dla miłośników najlepszego brzmienia.

amplituner z dobrym dźwiękiem

Porady zakupowe - Amplitunery

Amplitunery są stosunkowo młodymi urządzeniami. Łączą w sobie cechy wzmacniacza, a także „łącznika” pomiędzy wieloma innymi sprzętami. Dobry amplituner pozwoli nam podłączyć do systemu kolumn zarówno telewizor, jak i gramofon czy konsolę, a do tego często współpracuje z urządzeniami mobilnymi dzięki łączności bezprzewodowej.

jaki amplituner?

Z pewnością wybierając amplituner musimy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie – co do niego podłączę? I pod tym kątem sprawdzić dostępność konkretnych złącz np. HDMI czy optycznych. Ważne też by wybrany model dobrze współgrał z zestawem kolumn. Tu koniecznie sprawdźcie moc i impedancję amplitunera. Możecie też zajrzeć do artykułu, który szerzej wyjaśni Wam jak wybrać dobry amplituner.

Zobacz VideoRanking Amplitunerów

DENON AVR-X4400H – amplituner o szerokich możliwościach

Zaczynamy od razu z wysokiej półki. Denon AVR-X4400H, to praktycznie wzorcowe urządzenie. Posiada aż 9-kanałowy wzmacniacz, który pozwala uzyskać rewelacyjne brzmienie przestrzenne. Do tego Denon jest kompletnym wsparciem systemu Multiroom. Posiada łączność Wi-Fi, Bluetooth i skutecznie odtwarza nagrania z najlepszych serwisów streamingowych na czele ze Spotify czy Tidalem.

DENON AVR-X4400H amplituner Premium dla wymagających

Kolejnym atutem tego urządzenia jest Auro-3D. To technologia wyprzedzająca obecne możliwości, ale za jakiś czas ma szansę wnieść zupełnie nową jakość na muzyczny rynek i pozwolić w pełni cieszyć się przestrzenią studyjnych nagrań. Moc wyjściowa, to prawie 200W na kanał. Oznacza to tyle, że urządzenie spokojnie udźwignie nagłośnienie, które wyrzuci z kapci wszystkich sąsiadów. Amplituner kompletny, ale również niezbyt tani.

Denon AVR-X4400H plusy i minusy:

+ Moc

+ Jakość dźwięku

+ Wykorzystane technologie (na czele z dźwiękiem 3D)

+ Łączność bezprzewodowa i bezpośrednia transmisja z platform streamingowych

+ Ilość wejść

- Cena

Yamaha R-N602 – wysoka jakość w niezłej cenie

Po euforii z miejsca pierwszego czas przejść do bardziej przystępnych cenowo produktów. R-N602, to bardzo popularny amplituner 2.1, który posiada praktycznie wszystkie istotne funkcje. Dzięki technologii MusicCast pozwoli na bezprzewodowe skomunikowanie domowego systemu audio. Brzmieniowo również jest tu bardzo dobrze, a technologia Pure Direct pozwala cieszyć się najwyższą jakością dźwięku z plików o bezstratnej jakości (np. FLAC).

Popularny amplituner Yamaha MusicCast R-N602

Oczywiście próżno tu mówić o takim zaawansowaniu jak w przypadku Denona, ale powiedzmy wprost. Jeśli nie jesteśmy audiofilami, którzy wyłuskują w muzyce najdrobniejszy szmer – ten model w zupełności nam wystarczy.

Yamaha R-N602 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Technologia MusicCast

+ Niezła moc surround (160W)

- Brak wejść HDMI

Yamaha R-N803D – popularny amplituner z MusicCast

Jeśli dało się coś dopieścić w porównaniu z modelem R-N602, to właśnie to uczyniła Yamaha w R-N803D. Tobardzopopularny amplituner – i ten fakt nie dziwi. Mamy tu wszystkie atuty łączności bezprzewodowej i jeszcze lepsze brzmienie, dzięki układowi kalibracyjnemu YPAO. Właśnie dzięki kalibracji, która pozwoli dostosować dźwięk do pomieszczenia ten model wygrywa z poprzednikiem.

Yamaha R-N803D wysokiej klasy amplituner kina domowego

Pozostałe atuty są jednak zbieżne. Jeśli chodzi o minusy – brak HDMI, a także cena wyższa o kilkaset złotych od R-N602.

Yamaha R-N803D plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Poprawiony układ kalibracji (wpływ na lepsze brzmienie)

+ Technologia MusicCast

- Brak HDMI

- Cena

Harman Kardon AVR-171S – amplituner do kina domowego

Firma Harman Kardon, to jeden z liderów jeśli chodzi o produkcję sprzętu audio. Nie inaczej jest w przypadku amplitunerów. Model AVR-171S, to średnia półka sprzętowa – jednak wyposażeniem i brzmieniem może imponować. Liczba kanałów 7.2 i moc 700W, to gwarancja solidnego grania i możliwość podłączenia dobrych kolumn, w tym dwóch subwooferów.

Harman Kardon AVR-171S amplituner o dużej mocy

AVR-171S posiada także łączność bezprzewodową, sześć wejść HDMI czy obsługę 3D. Do tego jest prosty w obsłudze i świetnie się prezentuje. Bardzo solidny amplituner.

Harman Kardon AVR-171S plusy i minusy:

+ Duża moc

+ 6 wejść HDMI

+ Łączność bezprzewodowa

+ Design

- Przeciętny pilot

- Dość mocno się nagrzewa

Onkyo TX-8270 – amplituner z technologią Pure

Onkyo ma swoich fanów i przeciwników. Mimo wszystko przyznać trzeba, że potrafi nadal stworzyć solidny sprzęt. Przykładem jest choćby amplituner TX-8270. Japończycy oferują 2.1-kanałowy model z czterema wejściami HDMI. Możliwość odtwarzania w 3D czy 4K nie powinna dziwić, natomiast sporym plusem jest technologia Pure gwarantująca czyste brzmienie.

Onkyo TX-8270 amplituner kina domowego z systemem 2.1

Warto jednak pamiętać, że wszystkie peany słane są tu pod adresem grania w stereo. Jeśli oczekujemy czegoś więcej, to ten amplituner może nam nie wystarczyć. Mimo wszystko w swojej kategorii, to klasa sama w sobie.

Onkyo TX-8270 plusy i minusy:

+ Technologia Pure

+ Łączność bezprzewodowa

+ 4 wejścia HDMI

- Brzmienie mimo wszystko nie przypasuje każdemu

- Przeciętny interfejs

Harman Kardon AVR 265 – Stylowy amplituner

Jak i w poprzednim modelu tego producenta – design i brzmienie są największymi atutami. W tym przypadku mamy do czynienia z systemem kanałów 7.1, a więc więcej niż solidnie. Sprzęt został wypuszczony na rynek już kilka lat temu – być może dlatego też nie znajdziemy tu możliwości łączności bezprzewodowej, co można uznać za minus. Są za to cztery złącza HDMI, co jest atutem.

Harman Kardon AVR 265 świetnie wyglądający amplituner

Harman Kardon AVR 265, to przede wszystkim bardzo dobre brzmienie – co trzeba jeszcze raz podkreślić. Jeśli właśnie z takiego powodu, a nie dodatkowych funkcji, macie zamiar kupić amplituner – wybierzcie ten model.

Harman Kardon AVR 265 plusy i minusy:

+ Świetne brzmienie

+ System 7.1

+ 4 wejścia HDMI

+ Design

- Brak łączności bezprzewodowej

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551R – Wydajny amplituner 7.1

Kolejny dość wiekowy i nieco trudniej dostępny model. Zacznijmy od minusów: brak funkcji sieciowych, dość toporny wygląd przypominający raczej stare magnetowidy oraz mała ilość dodatkowych usprawnień. Dlaczego więc ten amplituner znalazł się w zestawieniu? Bo potrafi zapewnić rewelacyjne brzmienie.

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551R amplituner o rewelacyjnym brzmieniu

Moc amplitunera, to 7x 110W. Samo urządzenie działa w systemie 7.1, a więc trafi w gusta osób lubiących przestrzenne granie. Dodatkowo 4 wejścia HDMI, czego nie oferują niektóre nowsze urządzenia i skalowanie do 1080p w automatycznej kalibracji. Pod kątem brzmienia ciężko mu coś zarzucić.

Cambridge Audio AZUR 551R plusy i minusy:

+ Rewelacyjne brzmienie

+ Duża moc

+ 4 wejścia HDMI

- Brak łączności bezprzewodowej

- Cena

Porównanie amplitunerów

W tabeli porównanie najważniejszych parametrów amplitunerów z rankingu:

ModelSystemMocŁączność bezprzewodowa
DENON AVR-X4400H9.2200W x 9AirPlay, Wi-Fi, Bluetooth
Yamaha R-N6022.180W x 2AirPlay, Wi-Fi, Bluetooth
Yamaha R-N803D2.1100W x 2AirPlay, Wi-Fi, Bluetooth
Harman Kardon AVR-171S7.2700W x 7AirPlay, Bluetooth
Onkyo TX-82702.1160W x 2AirPlay, Wi-Fi, Bluetooth
Harman Kardon AVR 2657.195W x 7BRAK
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551R7.1110W x 7BRAK

Podsumowanie – ranking amplitunerów

W rankingu można zaobserwować dużą różnorodność, a wszystkie produkty dzielą się na trzy podstawowe kategorie:

  • Kompletne urządzenia takie jak Denon, czy Yamaha R-N803D i Harman Kardon AVR-171S oferują zarówno bardzo dobre brzmienie jak i system łączności bezprzewodowej, co istotnie wpływa na wielofunkcyjność tych produktów.
  • Stojące poniekąd na średniej półce ale dobrze wyposażone Onkyo i Yamaha R-N602, które sprawdzą się w każdym domu. Najbardziej wybredni mogą tu dostrzec pewne mankamenty brzmieniowe, ale dla przeciętnego odbiorcy będą to wystarczające urządzenia w niezłej cenie.
  • Oferujące bardzo dobre brzmienie, ale pozbawione pewnych udogodnień technologicznych Harman Kardon AVR 265 i Cambridge Audio. To produkty skierowane do tych, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na to jak brzmi, a nie co może.

Bonus – amplitunery Premium dla audiofila

Na koniec mamy jeszcze trzy propozycje z naprawdę wysokiej półki. Zarówno jakościowej jak i cenowej. Jeśli Wasz portfel jest na to gotów, a Wasze wymagania są naprawdę wysokie, to możecie zwrócić uwagę na któryś z tych produktów:

  1. Harman Kardon AVR 760 – system 7.1, moc 85W x 7 przy równoczesnym obciążeniu wszystkich kanałów (!). Urządzenie możemy też za pomocą kabla połączyć z bazą danych komputera. W kwestii brzmieniowej zgadza się tu praktycznie wszystko i jedyny mankament, to brak Wi-Fi. Cena? Ok. 8100 zł.
  2. Onkyo TX-NR3030 – tryb surround do 11.2, spora moc, połączenie przez Wi-Fi i bardzo dobre brzmienie. Wbudowany system korekcji akustycznej, czy mikrofon do kalibracji odsłuchowej w zestawie. To absolutnie najwyższa półka. Ilość wejść (np. 8 HDMI czy 6 wejść cyfrowych audio) również pokazuje potęgę tego sprzętu. Koszt wynosi 8999 zł.
  3. Denon AVR-X6400H – mocniejszy kolega zwycięscy rankingu. W porównaniu do modelu AVR-X440H poprawiono tu konstrukcję wzmacniaczy, dołożono autorskie tranzystory Denona i pozłacane końcówki gniazd i przyłączy. Do tego obsługa Dolby Atmos 7.1.4/ DTS:X 11.1 bez konieczności dodatkowego wzmacniacza. Moc? 11x 205W. Za taką perełkę przyjdzie wyłożyć niecałe 9000 zł.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Amplitunerów - Najlepsze źródło dźwięku