PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Wakacje od RAT z Orange

Smartfony z Dużym Wyświetlaczem - Dlaczego Warto Wybrać Ekran Powyżej 5 Cali?

Smartfony z Dużym Wyświetlaczem - Dlaczego Warto Wybrać Ekran Powyżej 5 Cali?

Telefony z dużym wyświetlaczem w ekspresowym tempie zyskały na popularności. Wielu użytkowników uznaje je za dużo wygodniejsze w obsłudze niż małe urządzenia. Przedstawiamy pięć powodów dlaczego warto wybrać telefon z ekranem powyżej 5 cali.

Pamiętacie telefony komórkowe z lat 90-tych? Mały czarno-biały ekranik wystarczał by wybrać numer telefonu i zagrać w węża. Nikt nie podejrzewał, że zaprezentowany przez Steve'a Jobsa w 2007 roku „telefon bez klawiatury” na zawsze zmieni rynek telefonów komórkowych. Dziś w sprzedaży pojawiają się modele z coraz to większymi wyświetlaczami. Niektórym taki obrót sprawy nie odpowiada, ale jednak duże wyświetlacze zyskują na popularności, a grono ich zwolenników wciąż się powiększa.

>>> ZOBACZ RANKING NAJLEPSZYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH <<<

Oto pięć powodów dlaczego warto zdecydować się na zakup smartfona

z ekranem powyżej 5 cali:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

1.Szybkość i łatwość w pracy na telefonie

W dzisiejszych czasach telefon nie służy już tylko do kontaktu z innymi osobami i tego chyba nikomu nie trzeba udowadniać. Już dawno stał się on dla nas narzędziem pracy i gadżetem służącym do rozrywki. Przeglądamy na nim strony internetowe, piszemy maile, dodajemy posty, a nawet kupujemy bilety lotnicze czy edytujemy zdjęcia i krótkie filmiki. Duży wyświetlacz, dzięki swojej przejrzystości, pozwala nam na wykonywanie tych czynności w szybszy i łatwiejszy sposób.

2.Lepszy procesor

Ten punkt może najbardziej zmartwić miłośników małych telefonów. Procesory jedno i dwu rdzeniowe to już przeżytek. Producenci prześcigają się w technologicznych ulepszeniach naszych telefonów, by mogły zastąpić nam laptopy i tablety. Ich większa liczba rdzeni w procesorze, tym większa szansa, na zwiększenie wydajności urządzenia. Większe telefony dużo częściej wyposażone są w procesory, które gwarantują nam obsługę większej ilości funkcji nie „zwieszając” przy tym całego systemu. I tak np. telefon Xiaomi Redmi Note 3 wyposażony jest w procesor sześciordzeniowy, a Huawei Mate 9 czy Samsung Galaxy S7 Edge aż w ośmio.

3.Dłuższe życie baterii

Panuje przekonanie, że duży ekran równa się większe zużycie energii, a co za tym idzie – krótsza „żywotność” baterii. Owszem, jest w tym dużo prawdy. Jednakże, duży telefon łatwiej jest zaopatrzyć w większą baterię. Dlatego to właśnie smartfony z wyświetlaczem powyżej 5 cali wygrywają testy baterii i rankingi o wydajności, pokonując w nich swoich mniejszych rywali.

4.Wygoda w graniu w gry i oglądaniu filmów

Dłuższa podróż bądź przerwa między spotkaniami? Większy ekran umożliwia oglądanie filmów i granie w gry w dużo bardziej komfortowy, nie męczący dla oczu, sposób. Ponadto duży wyświetlacz ułatwia operowanie kciukami podczas gry czy celniejsze trafianie palcem w małe ikonki, przy okazji nie zakrywając całego ekranu.

5.Lepszy dźwięk z głośnika

Na pewno znasz ten okropny szum przy odtwarzaniu muzyki na małym telefonie. Zdaje się jakby dźwięk docierał do nas z końca długiego tunelu. Dzieje się tak, ponieważ brakuje w nich miejsca na zamontowanie większych (i lepszych) głośniczków. W dużych telefonach, takich jak Huawei P9 czy LG G5 jakość odtwarzanego dźwięku nie odbiega dużo od specjalistycznych przenośnych głośników.

Huawei Mate 9

Najpopularniejsze telefony z ekranami powyżej 5 cali:

Samsung Galaxy S5

Minusy telefonów z dużym wyświetlaczem

Należy jednak wspomnieć także o minusach posiadania telefonów z ekranem powyżej 5 cali. Użytkowanie takiego urządzenia na pewno będzie dużo trudniejsze dla osoby z małymi dłońmi. Nie łatwe jest wtedy np. pisanie smsów jedną ręką. Musimy więc pamiętać, że większe urządzenie nie zawsze oznacza większy komfort użytkowania. Choć w tej kwestii zdania są mocno podzielone i wielu twierdzi, że to jedynie kwestia przyzwyczajenia.

Takiego telefonu nie polecalibyśmy też tym, którzy lubią trzymać komórkę w kieszeni u spodni czy używać jako odtwarzacz muzyki podczas biegania (trzymając go w dłoni, a nie w specjalnej kieszonce).

Podsumowując:

Telefon trzeba, oczywiście, dobrać indywidualnie do swoich osobistych preferencji i rozmiaru dłoni. Należy zwrócić uwagę na to co nas najbardziej interesuje w urządzeniu (jakość zdjęć czy odtwarzanego dźwięku, pojemność, oprogramowanie, rozdzielczość ekranu itd.). Jednakże bez wątpienia to właśnie większe produkty królują w różnorodnych zestawieniach telefonów komórkowych.  

blog comments powered by Disqus
Smartfony z Dużym Wyświetlaczem - Dlaczego Warto Wybrać Ekran Powyżej 5 Cali?