PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Myszka do League of Legends - Na jakiej myszce grają Pro Gracze? [RANKING]

  • Dodano: 2 lata, 6 miesięcy temu
  • Ocena: (1) (0)
Myszka do League of Legends - Na jakiej myszce grają Pro Gracze? [RANKING]

Zastanawialiście się, na jakim sprzęcie grają profesjonalni gracze League of Legends? W dzisiejszym odcinku ranking TOP 5 myszek do gier MOBA, w którym znajdzie się nie tylko sprzęt używany przez pro graczy, ale także tańsze modele skierowane do każdego fana elektronicznej rozrywki na najwyższym poziomie. Jeżeli film Wam się spodoba, nie zapomnijcie o zostawieniu łapki w górę.

1. Roccat Kiro Modular | 219 ZŁ

Jeżeli szukacie myszki, która pozwoli na komfortową rozgrywkę zarówno prawo, jak i lewo ręcznym graczom, to powinniście zainteresować się Roccat Kiro. Jest to modularna konstrukcja, co czyni ją wyjątkowo wygodną. Zastosowano tutaj miękką, przeciwpotową powierzchnię, która dobrze spisuje się w praktyce. Produkt ten można dowolnie zoptymalizować od razu po wyjęciu z pudełka, więc z pewnością zadowoli każdego, kto szuka przejrzystego i ergonomicznego rozwiązania. Konstrukcja opiera się na czujniku Pro-Optic R2 z maksymalną rozdzielczością 4000 DPI w trybie Overdrive.

Roccat Kiro

2. LOGITECH G303 Daedalus Apex | 236 ZŁ

A teraz myszka, która może przez wielu prosów, prócz zawodników Cloud9, używana nie jest, to jednak wiele osób, które ją zakupiło, poleca ten sprzęt np. do League of Legends. Sensor PWM PMW3366 o rozdzielczości do 12 000 DPI, to chyba najlepsze, co w tej cenie można uzyskać. 6 programowalnych przycisków, mechaniczne mikroprzełączniki z wytrzymałością do 20 milionów kliknięć, a także kompaktowe wymiary i niewielka waga sprawiają, że to produkt, który musiał znaleźć się w tym rankingu.

Logitech G303

3. Roccat Kova | 249 ZŁ / Kova + | 149,99 ZŁ

Nową Roccat Kova, zbudowano na bazie słynnej poprzedniczki, czyli Kova[+]. Podwójne przyciski umieszczone na obrzeżach zgrabnej sylwetki i w sumie 12 guzików do dyspozycji, czułość podwojona do 7000 DPI w trybie Overdrive oraz system podświetlenia uwzględniający graczy lewo- i praworęcznych to cechy, dla których warto dowiedzieć się więcej o tym sprzęcie. Cały czas dobrym wyborem do gier MOBA będzie także Kova Plus, która kosztuje zaledwie 150 zł.

ROCCAT KOVA

4. Razer DeathAdder | 289 ZŁ

Często oglądaną myszą na transmisjach z meczy prograczy jest Razer DeathAdder. Czym ten model zaskarbił sobie serca programerów? To zasługa przede wszystkim optycznego sensora 4G o rozdzielczości 6400 DPI, a także superresponsywnych, autorskich przycisków. W wersji Deathadder Chroma czułość myszy, to nawet 10 000 DPI, a ilość przycisków, to 5 sztuk. W porównaniu do poprzednio opisywanych modeli, DeathAdder jest większy, dzięki czemu lepiej sprawdzi się dla graczy o dużych dłoniach. Gracze z LCS, którzy używają tej myszy to Doublelift, TabzZz czy Krepo, co więcej wielu koreańskich graczy używa tego sprzętu również do StarCrafta.

RAZER DEATHADDER

5. Steelseries Sensei | 349 ZŁ / Sensei RAW | 211,11 ZŁ

Na koniec najdroższy model, który jednak najczęściej gości na stanowiskach profesjonalnych zawodników LCS. Steelseries Sensei, to mysz, którą wyposażono w sensor laserowy, a jego czułość może wynosić nawet 11 400 DPI. Konstrukcja wzbogacona jest o powierzchnię, która zapobiega ślizganiu się dłoni i jego ergonomiczna zarówno dla prawo, jak i lewo ręcznych graczy. Można w niej modyfikować niemal wszystko – zaczynając od lift off distance, przez wszelkiego rodzaju akcelerację, a kończąc na kolorze podświetlenia myszy, który możemy wybrać z pośród palety 16 milionów barw. Warto zaznaczyć, że Sensei nada się świetnie dla graczy o małych i średnich dłoniach. Z tego sprzętu korzystają m.in. Rekkles oraz xPeke. Istnieje też tańsza wersja myszki, czyli Sensei RAW, którą można kupić za około 220 zł.

STEELSERIES SENSEI

Podsumowanie

Teraz już wiecie, na jakim sprzęcie grają zawodnicy LCS, a także, jakie modele warto brać pod uwagę przy zakupie myszki chociażby do League of Legends czy Smite’a. Jeżeli ten materiał Wam się spodobał, zachęcamy do zostawienia łapki w górę. Linki do cen myszek znajdziecie naturalnie w opisie filmu.

blog comments powered by Disqus
Myszka do League of Legends - Na jakiej myszce grają Pro Gracze? [RANKING]