PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Jaki Tablet PC Kupić - Radzimy w Najlepszym Wyborze

  • Dodano: 2 lata, 3 miesiące temu
  • Ocena: (1) (0)
Jaki Tablet PC Kupić -  Radzimy w Najlepszym Wyborze

Niewielkie rozmiary, niska cena i duże możliwości sprawiają, że to doskonałe urządzenie, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Popularność tabletów stale rośnie, a na półkach wciąż pojawiają się nowe modele, co skutecznie dezorientuje klientów. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy kupienie tabletu. Wybór nie jest prosty… możemy sobie go jednak nieco ułatwić. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego potrzebujemy tabletu i gdzie go będziemy używać? Praca w terenie, a może rozrywka w domu? Niezależnie od odpowiedzi, przy zakupie musimy zwracać uwagę na pewne elementy.

Ekran – wielkość, wytrzymałość i rozdzielczość 

To chyba najważniejszy element, na który należy zwrócić uwagę. Trzeba wspomnieć, że im większy ekran, tym wygodniejsze będzie, zarówno oglądanie filmów i granie w gry, jak i praca. Jedynym ograniczeniem jest jedynie mobilność. Pamiętajmy też, że czym większa przekątna, tym większa waga samego urządzenia. Jeżeli chcemy używać tabletu w terenie, wystarczy przekątna o wymiarach 5 cali, z kolei do użytku domowego można pokusić się już na nawet 10 cali. Dobrym kompromisem wydaje się zatem tablet z 7-calowym ekranem.
Warto też zwrócić uwagę na odpowiednią rozdzielczość ekranu. Im wyższa, tym wyraźniejszy będzie obraz, a to jest zbawienne dla naszych oczu oraz komfortu użytkowania. W końcu czytanie, a nawet przeglądanie stron internetowych i oglądanie filmów nie należą do najprzyjemniejszych, kiedy stale trzeba mrużyć oczy. Niestety wysoka rozdzielczość ekranu ma swoje wady. To zużycie baterii.
Niezależnie od przeznaczenia, warto szukać tabletu z ekranem Gorilla Glass. Wtedy dostajemy tablet bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. To szkło jest tak odporne, że nie sposób je rozbić nawet młotkiem. W internecie można znaleźć podobnych setki testów.

Jaki Tablet PC Kupić -  Radzimy w Najlepszym Wyborze

Żywotność baterii

Tablet to urządzenie mobilne, więc podobnie jak lepszego laptopa i telefonu, nie powinniśmy go „związywać” kablem ładowarki. Dlatego czas działania na baterii, a właściwie jej pojemność, jest niezwykle ważnym parametrem. Niektóre urządzenia tego typu działają bez potrzeby ładowania 2 godziny, a inne 10. Oczywiście nie trzeba wspominać o tym, że im dłuższy czas działania, tym lepiej i wygodniej dla nas. Częste ładowanie nie jest zbyt wygodne, a rozładowanie w podróży może niemile zaskoczyć każdego.

System operacyjny

Dziś liczą się tylko trzy systemu operacyjne – najpopularniejszy Android oraz Windows i iOS (docelowo dostępny jedynie na urządzeniach od Apple). Trudno wybrać ten najlepszy, bo każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Android – jest system niezwykle bogatym w aplikacje, zarówno te płatne, jak i darmowe. Jest również system bardzo często aktualizowanym i ulepszanym, a z uwagi na swoją popularność, cały czas powstają na niego liczne modyfikacje od niezależnych twórców. Android jest systemem otwartym, który łatwo można dostosować do własnych potrzeb dzięki dodatkowym rozszerzeniom, niestety z tego samego powodu jest również mniej stabilny niż te konkurencyjne.

iOS – system firmy Apple, pod którym działają wszystkie urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka. Jest uważany za najbardziej stabilny i dopracowany. Niewątpliwym plusem jest jego bezpieczeństwo oraz energooszczędność. Nie zachwyca jednak cena, większość aktualizacji oraz aplikacji jest płatne. System nie jest też konfigurowany tak jak Android.

Windows – ten system ma najwięcej wspólnego z naszymi komputerami stacjonarnymi i w większości obsługuje podobne aplikacje (jednak z pewnym ograniczeniem o oprogramowanie desktopowe). Największym plusem Windowsa jest łatwość obsługi, typowi użytkownicy komputerów bez trudu się w nim odnajdą. System Microsoftu jest również ceniony w biznesie, z uwagi na dostępność wielu biurowych aplikacji.

Jaki Tablet PC Kupić -  Radzimy w Najlepszym Wyborze

Lepsze parametry to lepszy tablet?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedno – tak, im większymi parametrami może poszczyć się urządzenie, tym lepiej dla nas. Silniejszy tablet będzie działał szybciej stabilniej, pozwoli też na jednoczesne uruchomienie większej liczby aplikacji.
Na jakie parametry powinniśmy więc zwrócić uwagę? Na początku spójrzmy na procesor – serce urządzenia, a dokładnie na jego wartość GHz i liczbę rdzeni. Ważna jest także pamięć RAM. Tutaj zasady są takie same jak w przypadku komputerów stacjonarnych, laptopów i telefonów, im większe wartości, tym szybciej i stabilniej działa urządzenie.
Więc w jakie parametry celować? Z uwagi na to, że aplikacje stają się dziś coraz bardziej zaawansowane, nie należy brać pod uwagę tabletów słabszych niż te o pojemności 2 GB RAM i dwurdzeniowym procesorze o taktowaniu 1,5 GHz, w innym przypadku możemy się niemile rozczarować, kiedy nie będziemy mogli uruchomić bardziej zaawansowanej aplikacji czy nowszej gry.
To nie jedyne parametry, na których musimy się skupić. Ważna jest także ilość pamięci użytkowej oraz dodatkowe złącza i porty (w tym na przykład na microSD). Wszystko jednak kosztuje.


Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?

Jaki Tablet PC Kupić -  Radzimy w Najlepszym Wyborze

Cena – za jakość trzeba płacić

To żadna nowość, jakość jest w cenie. Jednak czy każdy z nas potrzebuje tabletu za 3 tysiące zł? Pomyślmy więc do czego tak naprawdę potrzebujemy naszego urządzenia i czego od niego oczekujemy? Chcemy mieć wielofunkcyjny i trały tablet na długie lata, który zabierzemy w podróż i będziemy mogli cieszyć się szybkością działają aplikacji i jakością najnowszych gier? Tutaj 2 tysiące zł mogą okazać się nawet niewystarczającą kwotą. A możemy szukamy czegoś do czytania e-booków i przeglądania stron internetowych? Do tego wystarczy tablet z supermarketu za 150 zł. Jednak w tej cenie nie należy oczekiwać zbyt wiele – krótki czas pracy baterii, niska rozdzielczość ekranu (rozmazany obraz) i wykonanie, co najwyżej niskich lotów.
Tablety nie są już drogimi urządzeniami. Jeżeli chcemy mieć uniwersalny sprzęt dobrej jakości, warto posłuchać głosu rozsądku i pójść na kompromis w myśl zasady złotego środka.

blog comments powered by Disqus
Jaki Tablet PC Kupić - Radzimy w Najlepszym Wyborze