PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

TOP 5 Najtańszych polecanych zmywarek do 1000 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Beko DFS05011XBeko DFS05011X979 zł
2Candy CDP 1L949WCandy CDP 1L949W918 zł
3Indesit DSR 15B1 EUIndesit DSR 15B1 EU948 zł
4Indesit DFG 26B10 EUIndesit DFG 26B10 EU1000 zł
5Candy CDCP 6/E-SCandy CDCP 6/E-S986 zł
TOP 5 Najtańszych polecanych zmywarek do 1000 zł

Jeżeli planujecie zakup zmywarki, ale nie macie na nią zbyt pokaźnego budżetu, to dobrze trafiliście. Mamy dla Was zestawienie budżetowych, ale solidnych zmywarek, których cena w sklepach nie powinna przekraczać 1000 zł. Zobaczcie sami, kto wygrywa w tej klasyfikacji.

Zmywarka to wygoda - nie ulega wątpliwości. Sterta zabrudzonych naczyń już tak nie przeraża, gdy w domu mamy funkcjonalne urządzenie AGD do ich zmywania.

Bywa jednak tak, że dość mocno ogranicza nas budżet. Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć dla Was zestawienie pięciu ciekawych zmywarek do 1000 zł. Są to urządzenia o dość podstawowej funkcjonalności, ale mimo wszystko nie powinny Was rozczarować.

tania zmywarka zabudowana w kuchni

Jaka zmywarka do 1000 zł?

Trzeba przyznać, że jak na zmywarki, poniższe zestawienie jest dość zróżnicowane, jeżeli chodzi o ich gabaryty. Podium składa się z trzech dość wąskich modeli (45 cm szerokości). Tuż za nimi znalazł się sprzęt o standardowej szerokości (60 cm). TOP 5 wieńczy natomiast zmywarka kompaktowa, którą możemy położyć nawet na blacie.

Przejdźmy zatem do konkretnych propozycji.

Beko DFS05011X

Lider mógł tu być tylko jeden. Jest to bowiem nowoczesna i tania zmywarka Beko DFS05011X. Trzeba przyznać, że sprzęt ten prezentuje się bardzo sympatycznie. Nowocześnie wyglądający panel sterowania i srebrny kolor z pewnością nie oszpecą Waszej kuchni. Design to jednak nie wszystko.

Zmywarka oferuje klasę energetyczną A+, zresztą tak jak wszystkie urządzenia z tej klasyfikacji. W cenie do 1000 zł nie możemy niestety spodziewać się najwyższej energooszczędności. Poziom generowanego hałasu wynosi 49 dB - też raczej norma w tym segmencie cenowym.

Nie mamy zbyt dużo programów zmywania - jest ich pięć. Obejmują np. opóźniony start, zmywanie połowy załadunku czy szybkie mycie lekko zabrudzonych naczyń. A ile kompletów naczyń zmieścimy? Dokładnie 10, co jest dobrym wynikiem.

Beko DFS05011X design

Są jednak w tym przypadku pewne unikalne funkcje, które mogą wpływać na przydatność tego urządzenia do zmywania. System Hot Air Drying dość efektywnie suszy naczynia, a jednocześnie dba o to, by nie było na nich zacieków czy plam. Water Safe zapobiega natomiast wyciekom wody, ale gdyby takie nastąpiły - jej dopływ zostaje odcięty. Jest też opcja zapisania wybranych ustawień, np. temperatury zmywania czy wszelkich innych funkcji.

Jak na cenę poniżej 1000 zł - moim zdaniem świetna zmywarka.

Beko DFS05011X plusy i minusy:

+ Pojemność 10 kompletów naczyń

+ Atrakcyjny design

+ Przydatne programy zmywania

+ Kilka ciekawych technologii

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Atrakcyjny design

- W tej cenie brak większych minusów

Beko DFS05011X oferta w sklepie

Candy CDP 1L949W

Powyższa propozycja jest dla mnie wręcz optymalna, no ale zawsze można znaleźć jakieś alternatywy, prawda? Wybór budżetowych zmywarek nie jest jednak łatwy i zbyt szeroki. Mimo wszystko mam coś dla Was.

Wiceliderem jest prosta w obsłudze zmywarka Candy CDP 1L949W. Prosty jest również jej design. Zwykła, biała zmywarka o szerokości 45 cm. Mimo niemal identycznych wymiarów co lider, ma ona pojemność wynoszącą 9 kompletów. Między innymi dlatego przegrała walkę o pierwszą lokatę, a tę następną zyskała głównie tym, że jest najtańsza z całego TOP 5.

Candy CDP 1L949W

Do naszej dyspozycji dostajemy pięć programów, choć nie ma wśród nich np. tego, który zmywa pół załadunku. Mniej kusząca opcja od wcześniejszej, ale może czasem trafiać na jakąś promocję. Tylko wtedy jej zakup ma sens, gdyż wystarczy dopłacić kilkadziesiąt złotych do Beko.

Candy CDP 1L949W plusy i minusy:

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

+ Niska cena

- Ograniczona funkcjonalność

- Pojemność mogłaby być ciut wyższa

Candy CDP 1L949W oferta w sklepie

Indesit DSR 15B1 EU

Przed nami dwie zmywarki firmy Indesit. Wyżej postanowiłem umieścić węższy model. Indesit DSR 15B1 EU jest ciut głośniejszy od czołowej dwójki - 51 dB podczas zmywania naczyń. Programów też jest pięć, ale niestety bez mycia połowy załadunku. Absolutnie podstawowa lista. Na mały plus pojemność - 10 kompletów.

Indesit DSR 15B1 EU

Można stwierdzić, że Indesit DSR 15B1 EU to typowy przedstawicie zmywarek za 900-1000 zł. Niczym się nie wyróżnia, a dużo gorszy być nie może - mieści się w normie tanich zmywarek. Wciąż jednak polecam dołożyć do Beko, gdyż zarówno Candy, jak i ten Indesit to korzystne możliwości, gdy trafi się w jakimś sklepie promocja na nie - no chyba, że jakoś bardziej oczarował Was ich design, choć nie przypuszczam.

Indesit DSR 15B1 EU plusy i minusy:

+ Pojemność 10 kompletów naczyń

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

- Ograniczona funkcjonalność

Indesit DSR 15B1 EU oferta w sklepie

Indesit DFG 26B10 EU

Wreszcie jakieś urozmaicenie. Indesit DSR 15B1 EU to tania zmywarka o szerokości 60 cm. Tak, dobrze myślicie - jeżeli szerokość poszła w górę, to pojemność także. Mamy zatem do dyspozycji przestrzeń mieszczącą 13 kompletów naczyń. Można więc nieśmiało stwierdzić, że jest to budżetowa zmywarka dla rodzin. Warto jednak zauważyć, że jej cena mocno balansuje na krawędzi 1000 zł i czasem nieznacznie przekroczyć tę magiczną barierę.

Poziom generowanego hałasu jest taki sam, jak w przypadku wcześniejszego Indesita - 51 dB. Przypomnę, że wszystkie urządzenia do zmywania z tego zestawienia mają klasę energetyczną A+.

Indesit DFG 26B10 EU

Programy zmywania też są tu jednak podstawowe - np. normalny, intensywny, delikatny, szybki. Design mało wyszukany, choć solidność wykonania raczej na plus. Obsługa również intuicyjna.

Indesit DFG 26B10 EU plusy i minusy:

+ Pojemność 13 kompletów naczyń

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

- Ograniczona funkcjonalność

Indesit DFG 26B10 EU oferta w sklepie

Candy CDCP 6/E-S

Rankingi najlepszych zmywarek na rynku skrywają w sobie inne zestawienia. Jedno z nich dotyczyło mini-zmywarek. Właśnie tam znalazła się już wcześniej kompaktowa zmywarka Candy CDCP 6/E-S.

Przypomnę jednak czym się wyróżnia. Na pierwszy plan wychodzą oczywiście gabaryty - wysokość 43,8 cm sprawia, że możemy ją właściwie położyć na kuchennym blacie. Wygląda ona całkiem nieźle jak na mały i prosty sprzęt do zmywania. Zmieścimy jednak w niej zaledwie 6 kompletów naczyń, ale przeszukując tego typu sprzęt w tej cenie, nie ma co liczyć na więcej.

Candy CDCP 6es z naczyniami

Reszta atrybutów właściwie bez większych zmian. Podstawowe programy, zabezpieczenia czy głośność pracy 51 dB. Jest to w zasadzie jedyna opcja zakupowa, jeżeli Wasz budżet nie może przekroczyć 1000 zł, a do tego mieszkacie sami lub Wasza kuchnia jest mała i nie pomieści zmywarki do zabudowy. Kompaktowa zmywarka Candy właśnie wtedy stanie się ostatecznością.

Candy CDCP 6/E-S plusy i minusy:

+ Kompaktowe gabaryty

+ Solidne wykonanie

+ Łatwa obsługa

- Ograniczona funkcjonalność

- Niska pojemność (jest to mini-zmywarka)

Candy CDCP 6/E-S oferta w sklepie

Tanie zmywarki do 1000 zł - Tabela porównawcza

A co tam, zaserwuję Wam jeszcze tabelę z kilkoma istotnymi parametrami omówionych właśnie zmywarek. Jak sami widzicie, podstawą udanego zakupu może stać się optymalny dobór pojemności.

ModelPojemnośćKlasa energetycznaPoziom hałasu
Beko DFS05011X10 kompletówA+49 dB
Candy CDP 1L949W9 kompletówA+49 dB
Indesit DSR 15B1 EU10 kompletówA+51 dB
Indesit DFG 26B10 EU13 kompletówA+51 dB
Candy CDCP 6/E-S6 kompletówA+51 dB

TOP 5 zmywarek do 1000 zł - Podsumowanie

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie moich decyzji. Zadanie nie było takie łatwe, bo po prostu ciężko było dobrać nawet te kilka modeli. Prawda jest bowiem taka, że za wygodę trzeba niestety czasem słono płacić i ceny zmywarek najczęściej przekraczają 1000-1200 zł.

Jakoś jednak dałem radę:

  • Zmywarka Beko DFS05011X to absolutny hicior w tej cenie. Gorąco polecam jej zakup. Fajnie wygląda, dobrze zmywa, jest odpowiednio pojemna i ma kilka bajerów.
  • Candy CDP 1L949WIndesit DSR 15B1 EU to już dużo prostsze konstrukcje. Typowi przedstawiciele tego gatunku. Nudnawy design i pewne braki na liście programów zmywania. Można jednak czasem trafić na jakieś obniżki ich cen.
  • Indesit DFG 26B10 EU - najpojemniejsza, ale także najszersza z TOP 5. Niczym szczególnym nie zachwyca, ale może być dobrą opcją dla rodzin, które jednocześnie nie chcą wydawać fortuny na zmywarkę.
  • Mini-zmywarka Candy CDCP 6/E-S to z kolei opcja dla osób, które mieszkają same lub mają bardzo mało miejsca w kuchni. Ten wolnostojący model można bowiem zmieścić w różnych zakamarkach.

Pamiętajcie o przeklikaniu tabelki, a konkretniej cen produktów. Kierują one bowiem do zaufanych sklepów, w których szybko możecie zamówić Wasze nowe cacko do zmywania. Zajrzyjcie także do innych rankingów z naszego portalu - ich lista poszerza się właściwie każdego dnia.

Przeczytaj również:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najtańszych polecanych zmywarek do 1000 zł