Jaki Smartfon Wybrać – Doradzamy w Najlepszym Wyborze!

Jaki Smartfon Wybrać – Doradzamy w Najlepszym Wyborze!

Smartfony już dawno temu zastąpiły zwykłe telefony. Tu już nie są wyłącznie urządzenia do dzwonienia i wymiany SMS-ów, dzięki nim zrobimy zdjęcie, obejrzymy film, posłuchamy muzyki czy przejrzymy ulubione strony internetowe. Wybór smartfonu to poważna decyzja, więc zanim dokonamy zakupu, warto wiedzieć na co zwracać uwagę.

Dlaczego powinniśmy posiadać smartfon?

Oczywiście nikt nie wymusza na nas posiadania tego urządzenia. Wciąż na rynku dostępne są tradycyjne telefony. Tylko czy w czasach, w których technologia posunęła się tak do przodu, nie lepiej zamienić zwykły telefon na urządzenie, które z cała pewnością można określić mianem uniwersalnego? Aparat o rozdzielczości 3 megapikseli i funkcja budzika to dziś nie wszystko co mogą nam zaoferować inteligentne telefony. Doskonale sprawdzą się jako przenośna platforma multimedialna, na której pogramy w najnowsze gry, posłuchamy muzyki i obejrzymy film w wysokiej rozdzielczości, ale także jako narzędzie, dzięki któremu załatwimy wszystkie czynności związane z pracami biurowymi.

Zobacz Top10 najpopularniejszych Smartfonów >>

Smartfony kuszą nas mnogością zastosowań i udogodnień, a różnorodność modeli pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Pierwszym krokiem do znalezienia idealnego smartfonu jest zadanie sobie pytania, czego od niego wymagamy? Czy ma służyć do czynności biznesowych, a więc umożliwiać edycję dokumentów i łatwe pisanie e-maili, czy raczej będziemy wykorzystywać go do multimediów?  

Jaki Smartfon Wybrać – Doradzamy w Najlepszym Wyborze!

Ile powinniśmy zapłacić za smartfon?

Starajmy się nie oszczędzać za wszelką cenę, jednak nie trzeba też przepłacać. Cena naszego inteligentnego telefonu powinna zależeć głównie od tego, do czego będzie wykorzystywany i jak często? 
Na początku zastanówmy się od czego zależy cena smartfonów? Głównie od parametrów. Im wyższa specyfikacja, a w tym mocniejszy procesor i większa liczba pamięci RAM, tym wyższa cena. Cena może też wzrosnąć w zależności od pojemności baterii, jakości użytych materiałów oraz zaimplementowanego aparatu fotograficznego i innych dodatków, takich jak na przykład technologia NFC, która umożliwia szybki przesył danych na odległość.  

Dowiedz się więcej o smartfonach na naszym Forum >>

Ile zatem powinniśmy wydać na smartfon? Ceny podobnych urządzeń sięgają nawet 4.000 zł, ale solidny model, który powinien zadowolić typowego użytkownika dostać można już od 400 do 1.000 zł. Trudno stwierdzić jednoznacznie, jednak jedno jest pewne, jeżeli wydamy zbyt mało, urządzenie może nie spełniać swoich funkcji, a my możemy się rozczarować. Jeżeli wydamy zbyt wiele, ucierpią nasze kieszenie, a z większości funkcji smartfonu możemy nawet nie skorzystać. 

System operacyjny ma znaczenie

Tak naprawdę to pierwsze kryterium, którym powinniśmy się kierować wybierając smartfon dla siebie. Od systemu zależą bowiem dostępne funkcje, a nawet sposób działania urządzenia. Warto więc rozważyć wszystkie opcje. Co mamy do wyboru?
•    Android – to wciąż najpopularniejszy system, który nadal ma wiele do zaoferowania. Pomimo sporej konkurencji, urządzeń opartych na tym systemie wciąż jest najwięcej. Trudno się temu dziwić.System z reguły jest stabilny, szybki i powstało na niego tysiące przydatnych aplikacji (większość z nich jest darmowa), a dodatkowo użytkownicy mogą go w prosty sposób dostosować do własnych potrzeb. Idealnie sprawdzi się u osób, które chciałby korzystać z telefonu jako przenośnego narzędzia multimedialnego. 

Ranking najlepszych Telefonów Komórkowych >>

•    Windows Phone – jest to mobilny system Microsoftu, który dzięki swojej wyżyłowanej specyfikacji nie schodzi poniżej pewnego poziomu, zarówno pod względem wydajności jak i bezpieczeństwa. Co prawda, posiada mniej aplikacji niż konkurencyjny system Google, jednak wszystkie wydają się bardziej dopracowane. System szczególnie spodoba się użytkownikom biznesowym, którzy oczekują dużej niezawodności.
•    iOS – system, który jest dostępne wyłącznie w ofercie Apple, nie należy do najtańszych, jednak jest stabilny i szybki. Dodatkowo posiada całą gamę narzędzi i dodatków. Niestety, jest to system, który do minimum ogranicza ingerencję użytkownika. iOS to idealny pomost pomiędzy Androidem a Windows Phone. 

Jaki Smartfon Wybrać – Doradzamy w Najlepszym Wyborze!

Odpowiednie specyfikacje 

Smartfon to urządzenie przenośne, komputer, który działa na podobnych zasadach. Kupując go musimy mieć na uwadze przede wszystkim dwa parametry – taktowanie procesora oraz ilość pamięci RAM. 
Procesor jest mózgiem każdego urządzenia tego typu. Jeśli jest zaawansowany technologicznie, a jego taktowanie będzie odpowiednio wysokie, system będzie działał szybciej i stabilniej, zyskają na tym wszystkie aplikacje. Na szybszych procesorach nie będzie problemów z odpaleniem najnowszych gier oraz filmów w wysokiej rozdzielczości. Aktualnie trudno patrzeć poważnie na smartfon z procesorem poniżej 1.00 GHz. 


Przecena na Laptopy

Ważna jest także ilość pamięci systemowej. Obecnie urządzenia najwyższej klasy oferują od 2 GB do nawet 4 GB pamięci RAM, te gorszej klasy również nie schodzą poniżej 1 GB. 

Ekran

Ważnym elementem smartfonu jest ekran. Jemu również powinniśmy się dokładnie przyjrzeć przed zakupem. Powinien być odpowiednio jasny oraz wyraźny, aby nie męczył oczu. Wielkość także ma znaczenie. Nie może być na tyle mały, żeby utrudniać tam widoczność. Nie może być też zbyt wielki. To nie tablet. Powinniśmy móc go obsługiwać za pomocą jednej ręki. 

Jaki Smartfon Wybrać – Doradzamy w Najlepszym Wyborze!


Znaczącą rolę odgrywa technologia wykonania ekranu oraz jego rozdzielczość. Telefony z ekranem IPS wyróżniają się dobrymi kątami widzenia i wysoką ostrością. Z kolei technologia AMOLED pozwala korzystać z ekranu bez jego podświetlenia, a także sprawia, że telefon jest cieńszy i lżejszy. Rozdzielczość, w jakiej pracuje smartfon, powinna być dostosowana do rozmiarów ekranu, im większy ekran, tym wyższa rozdzielczość – to podstawowa zasada. 


Telewizory w Promocjach

Wybór idealnego smartfonu to trudne zadania. Warto więc przed zakupem zastanowić się nad opisanymi powyżej kwestiami. Mamy nadzieję, że chociaż trochę oświetliliśmy Wam drogę. Jeżeli jednak dalej będziecie się wahać, warto spojrzeć na aktualny ranking najlepszych produktów w danej klasie, który także dla Was przygotowaliśmy. 

Dowiedz się więcej o smartfonach na naszym Forum >>

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim Czarny Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim CzarnyBest of the best!
2Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Sprawdź sam
3Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Philips V377 Philips V377 Polecany model
5Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wyjątkowy Ranking TOP 30 Smartfonów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more