PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Najpopularniejsze Smartfony W Polsce

  • Dodano: 3 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena: (0) (0)
Najpopularniejsze Smartfony W Polsce

Przeszło 50 procent mieszkańców Polski nie potrafi wyobrazić sobie swojego życia bez smartfona. Z każdym miesiącem coraz trudniej także znaleźć osobę, która by tego typu urządzenia nie miała - wbrew panującemu przekonaniu, że smartfon jest dla młodych, coraz więcej starszych osób także z nich korzysta. Ale czy wiecie, jakie są najpopularniejsze modele smartfonów na naszym rynku?

Zainteresowanie smartfonami jest ogromne, przez co ich sprzedaż ciągle rośnie. Sporo osób nadal decyduje się wziąć telefon u jednego z operatorów telekomunikacyjnych, jednak przez wzgląd na często nie do końca korzystne warunki, a także na niepełną ofertę oferowanych urządzeń, znaczna część Polaków decyduje się na zakup smartfonów w sklepach.


Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?

Jakie telefony najchętniej kupowane były w 2014 roku?

W zestawieniu zdecydowanie liderem jest firma Samsung - na 10 smartfonów aż 6 należy do niego, ponadto zajmuje pięć pierwszych miejsc rankingu! Na pierwszym miejscu uplasował się Samsung Galaxy S4, tuż za nim Samsung Galaxy Xcover, trzecie miejsce zajął model Galaxy S III, dalej Galaxy S III Mini i Samsung Galaxy S4 mini.

Na szóstym miejscu jest smartfon Pentagram Monster Dual Sim. Siódma pozycja znów należy do Samsunga - tym razem to model Galaxy S5. Pod numerem ósmym znajdziemy Goclever Quantum 350, a pod dziewiątką Apple iPhone 5S. Zestawienie zamyka na dziesiątej pozycji Nokia Lumia 520.

Początek roku 2015 nieźle namieszał w tym zestawieniu. Nadal najpopularniejsze okazują się być smartfony z Androidem, jednak nieoczekiwanie na pierwsze miejsce wysunął się model z Windows Phone.

I tak, w pierwszym kwartale roku 2015 ranking najchętniej kupowanych smartfonów otwiera Nokia Lumia 535 Dual SIM. Tuż za nią uplasował się Apple iPhone 5S, któremu po piętach depcze Samsung Galaxy S3. Czwartą pozycję zajmuje znów Apple, tym razem z iPhonem 6, następnie pod numerem piątym jest Samsung Galaxy S4, dalej Samsung Galaxy Xcover. Siódemka należy do LG G2 Mini, pozycja numer osiem i dziewięć to znów Samsung z modelami Galaxy Ace 4 LTE i Galaxy Ace 3. Zestawienie zamyka Asus ZenFone.

Rzućmy jeszcze okiem jak kształtuje się popularność poszczególnych modeli w zależności od województw w pierwszym kwartale 2015 roku. W czterech województwach: mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim i pomorskim, prym wiedzie Apple i jego iPhone 5S. Na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu Zachodnim najchętniej kupowanym smartfonem jest Nokia Lumia 535 Dual SIM. W Małopolsce i na Śląsku najczęściej wybieranym urządzeniem jest iPhone 6 od Apple, natomiast mieszkańcy Dolnego Śląska wolą Samsunga Galaxy Ace 3. Na Podkarpaciu prym w sprzedaży wiedzie Samsung Galaxy Ace 4, a w województwie lubelskim Samsung Galaxy Xcover 2.

Analogiczna mapa na rok 2014 wygląda już zgoła inaczej - w każdym wojewódzctwie liderem jest Samsung. Na Mazowszu, w Wielkopolsce, województwie łódzkim i na Pomorzu najczęściej kupowanym smartfonem był Samsung Galaxy S4. Dolny Śląsk, Małopolska i Śląsk wybierało Samsunga Galaxy S III. Południowy wschód kraju najczęściej kupował Samsunga Galaxy Xcover 2, zaś na Pomorzu Zachodnim prym wiódł Samsung Galaxy S4 mini. Mieszkańcy Warmii i Mazur wybierali Samsunga Galaxy S III Mini.

Dane pochodzą z raportu internetowego sklepu Agito.pl

blog comments powered by Disqus
Najpopularniejsze Smartfony W Polsce