PODPOWIEDZI:

TOP 7 Głośników Komputerowych – Lepsze Brzmienie Twojego PC

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Logitech Z-906 THXLogitech Z-906 THX970 zł
2Logitech Z-533Logitech Z-533289 zł
3Microlab B77Microlab B77265 zł
4Creative 5.1 INSPIRE T6300Creative 5.1 INSPIRE T6300222 zł
5Genesis Helium 2.1 600Genesis Helium 2.1 600199 zł
6MediaTech MT3325MediaTech MT332567 zł
7Edifier R1600TIIIEdifier R1600TIII419 zł
TOP 7 Głośników Komputerowych – Lepsze Brzmienie Twojego PC

Jakie głośniki komputerowe warto kupić? Wybraliśmy dla Was siedem godnych uwagi zestawów. Znajdziecie tu zarówno rozbudowane komplety 5.1, jak i klasyczny zestaw dwóch kolumn. Prezentowane głośniki sprawią, że brzmienie płynące z waszego komputera będzie od teraz przyjemniejsze dla ucha.

Komputery zastępują wielu osobom sprzęt Hi-Fi, czy kino domowe. Filmy, muzyka, gry – dostęp do większości mediów mamy w jednym urządzeniu, a co za tym idzie trzeba zadbać o dobrą jakość brzmienia by w pełni cieszyć się z dźwięku. Wybraliśmy siedem godnych uwagi zestawów komputerowych głośników.

Jak wybrać odpowiednie głośniki komputerowe?

Wybór dobrego kompletu głośników uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z nich są ograniczenia przestrzenne. W małym pomieszczeniu duże zestawy nie spełnią swoich zadań, a wręcz przeciwnie – dźwięk może rozchodzić się nieczysto i zepsuć wrażenia z odbioru. Analogicznie w odwrotnym przypadku. Duża przestrzeń wymaga czegoś więcej niż zestaw dwóch kolumienek.

Ważne są również parametry samego brzmienia – jeśli głównie zależy nam na słuchaniu muzyki, to powinniśmy celować w sprzęt równo traktujący wszystkie pasma, posiadający w zestawie subwoofer. Z kolei jeśli chcemy czuć głębie dźwięku podczas rozgrywki czy oglądania filmów, to powinniśmy wybrać model gwarantujący większą przestrzenność.

Przed zakupem sprawdźmy też czy wybrane urządzenie będziemy mogli w komfortowy sposób obsługiwać – istotne jest umieszczenie panelu sterowania.

Miejsce I - Logitech Z-906 THX

Za najlepszy wybór uznaliśmy Logitech Z-906 THX. Zestaw głośników 5.1 z wygodnym modułem sterującym i bezprzewodowym pilotem. Ten sprzęt możemy ustawić w dowolny sposób, a dzięki wspomnianemu modułowi sterowanie odbywa się bez problemów. Cztery głośniki satelitarne możemy powiesić na ścianie, co korzystnie wpłynie na przestrzenność dźwięku – którą dodatkowo podrasujemy dzięki funkcji 3D Stereo. Głośnik niskotonowy świetnie oddaje basowe brzmienie. Całkowita moc zestawu wynosi aż 500W.

Logitech Z-906 THX

Cechy produktu

+ Moduł sterujący i pilot w zestawie

+ Bardzo dobra i zrównoważona jakość brzmienia

+ Kilka opcji montażowych

- Cena

Miejsce II - Logitech Z-533

Drugą pozycję także okupują głośniki komputerowe Logitech. W przypadku modelu Z-533 mamy do czynienia z zestawem 2.1, o mocy RMS 60W. Głośniki grają bardzo czysto, a jak na dość mały zestaw potrafią nieźle radzić sobie z rozłożeniem przestrzennym dźwięku. Na pochwały zasługuje również konstrukcja subwoofera, który potrafi oddać głębię basu w solidny sposób. Panel sterujący znajdziemy na kablu, który jest połączony z głośnikiem niskotonowym. Zakres częstotliwości wynosi od 55Hz do 20kHz.

Logitech Z-533

Cechy produktu

+ Solidny subwoofer

+ Głośniki satelitarne grają głośno i czysto

- Nazbyt przerysowane tony wysokie

- Brak osłon na membrany

Miejsce III - Microlab B77

Niepozorny zestaw dwóch głośników Microlab B77, o mocy RMS 48W. Sprawdzą się świetnie w mniejszych pomieszczeniach do odsłuchu multimediów. Każda z kolumn posiada dwa głośniki – nisko i wysokotonowy, dzięki czemu dźwięk jest zrównoważony. Głośniki komputerowe grają czysto i przyjemnie, a przy tym zajmują niewiele miejsca. Wykonane są schludnie i z dobrej jakości materiałów.

Microlab B77

Cechy produktu

+ Niewielkie gabaryty

+ Czyste brzmienie

+ Ładny design

- Brak wejścia minijack

Miejsce IV - Creative 5.1 INSPIRE T6300

Creative 5.1 Inspire T6300, to kolejny zestaw składający się z sześciu głośników w rankingu. Creative zastosował tu technologię IFP, która wpływa na kierunkowość i obrazowanie dźwięku przez głośniki satelitarne. W zestawie znajdziemy dwa głośniki przednie, dwa tylne, środkowy oraz subwoofer. Całość zapewnia solidne, czyste i przestrzenne granie.

Creative 5.1 Inspire T6300

Cechy produktu

+ Dźwięk przestrzenny

+ Dobrze brzmiące średnie i wysokie tony

- Nieco płytki bas

- Brak możliwości zawieszenia głośników satelitarnych

Miejsce V - Genesis Helium 2.1 600 60W

Zestaw dwóch głośników satelitarnych oraz subwoofer Genesis Helium 2.1 600. Producent informuje, że to sprzęt stworzony z myślą o graczach – ale jego działanie spodoba się również melomanom. Kolumny wykonano z drewnianej obudowy. Zestaw posiada również panel sterujący na kablu, z dwoma wejściami minijack – dla mikrofonu i słuchawek.

Genesis Helium 2.1 600

Cechy produktu

+ Wysoka jakość wykonania

+ Dobry bas

- Tylko 1,5m kabel łączący subwoofer z satelitami

Miejsce VI - MediaTech MT3325

Nieźle wyglądające i grające przyzwoicie głośniki MediaTech MT3325. Posiadają przewodowy panel sterowania, do którego możemy podpiąć słuchawki i mikrofon. Jak na swoje niewielkie gabaryty grają dość głośno – i co najważniejsze – czysto. Godne uwagi w tym przedziale cenowym.

MediaTech MT3325

Cechy produktu

+ Niewielkie rozmiary

+ Cena

- Przeciętny bas

- Przerysowane tony wysokie

Miejsce VII - Edifier R1600Tiii

Elegancki zestaw głośników komputerowych 2.0. Edifier R1600TIII, to propozycja dla miłośników muzyki. Drewniane kolumienki nie zajmują dużo miejsca, a zastosowane w nich głośniki grają bardzo dobrze. Niskie, wysokie i średnie tony – brzmią czysto i ciepło. Dodatkowym atutem jest pilot sterujący dołączony do zestawu.

Edifier R1600TIII

Cechy produktu

+ Bardzo dobre brzmienie

+ Pilot sterujący

+ Jakość wykonania

- Przeciętnej jakości kabel

Podsumowanie

Dwa pierwsze miejsca zajęły propozycje Logitech. Wśród nich znajdą coś dla siebie wielbiciele rozbudowanych zestawów, jak i skromniejszych kompletów. Microlab i Edifier, to minimalizm w dobrej jakości. Creative oraz Genesis są ciekawymi rozwiązaniami dla melomanów i graczy. W rankingu znalazł się również budżetowy produkt od MediaTech.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Głośników Komputerowych – Lepsze Brzmienie Twojego PC